Jump to content
BulForum.com

Кой ще бъде с предимство?


mrdds

Recommended Posts

Иначе аз в интерес на истината дори в САЩ, където повечето неща са ясни и на малоумници като мен не знам какво е положението с обратния завой. Виждал съм както знак, указващ възможен обратен завой, така и такъв, който забранява обратния завой, като разбира се повечето кръстовища (поне където съм се заглеждал) нямат никаква индикация може ли или не може...

Положението е кристално ясно - на всички регулирани кръстовища със светофари, обратния завой е абсолютно забранен.

 

И покрай нас един път едно такси реши че ще кара срещу посоката на движение в една еднопосочна улица и следва аз да му дам път ама не позна - тъкмо отивах до вкъщи да си взема някаква простотия и просто слезнах, заключих си колата по средата на улицата и влезнах във входа на кооперацията 10 метра по-надолу :lol:

 

PS: Знам че съм пълна откачалка

Дедо цепи мрака, представям си каква физиономия е направил бакшиша. :bowdown: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Дедо цепи мрака, представям си каква физиономия е направил бакшиша. :bowdown: :lol:

 

Пича си беше наглец от класа. Реши че ще кара срещу движението и вместо да ме изчака на кръстовището където можехме да се разминем влезе в улицата при това реши че трябва АЗ да се кача на тротоара за да се разминем. Постоях, видях че няма да го направи и врътнах колата така че определено да не можем да се разминем. Изгасих двигателя и постоях 30 сек той не мърда. Станах, заключих колата, снимах му номера и най-спокойно отидох да му кажа че ако много държи да се разминем аз сега ще си ида до вкъщи да си взема (забравих вече какво) и като се върна ако още е там ще се кача на тротоара, но може пък първо да мина и през магазинчето да си купя кисело мляко ако жена ми вече не е взела (магазинчето и то беше на 15тина метра). А пича просто не реагира изобщо - гледаше ме тъпо... аз наистина си отидох до вкъщи и после като се върнах имаше 1-2ма изнервени шофьора зад моя автомобил но от бакшиша нямаше следа. Огледах си колата - нямаше поражения нито по боята нито по гумите нито по стъклата... качих се и си я вкарах в гаража който е на 10тина метра от въпросното място :lol:

 

ПС: Честно само аз ли съм толкова голяма откачалка... на живо нямам вид толкова да ми хлопа дъската

Link to comment
Share on other sites

Чи тоя път аз съм го строил, бе баце! Че ти се хилим, колкото моем!

П(а)тицо прелетна, къде се завря? Заеба хептен някой неща, които щеше да вършиш.

Link to comment
Share on other sites

В един момент ти писва!

Всеки ден има поне по ЕДИН такъв като бакшиша.

Лошото е,че и ЖЕНИ почнаха да го правят.Незнам кой ги учи на тея номера!!

Link to comment
Share on other sites

ПС: Честно само аз ли съм толкова голяма откачалка... на живо нямам вид толкова да ми хлопа дъската

Абе просто ситуацията с необузданата наглост на подобни индивиди отдавна е излязла извън контрол, затова на човек му идват такива контра-мерки в главата. Честно, след толкова години в чужбина, подобни изпълнения само ме разсмиват, но пък и си спомням аз колко съм се изнервял в същите ситуации. Това е невероятна и осъзната наглост. Не че и тук не съм виждал да влизат в насрещното движение, ама причините са малко по-различни, пък и изхода от ситуацията. Преди две седмици едно китайче така се беше засилило срещу мен в еднопосочното движение на автомобилната алея в Стенли Парк (китайчетата са невероятни майстори на подобнни изпълнения, просто им е в природата). Обаче в момента, в който почнах да му присвяткам и да му свиря, китайчето се стресна, наби здраво спирачки и на секундата даде заден, като почти щеше да забърше едно дърво, взимайки завоя към един от страничните паркинги, та чак ми стана жал за него защото беше с една лъсната нова баварка-петица. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз в интерес на истината дори в САЩ, където повечето неща са ясни и на малоумници като мен не знам какво е положението с обратния завой. Виждал съм както знак, указващ възможен обратен завой, така и такъв, който забранява обратния завой, като разбира се повечето кръстовища (поне където съм се заглеждал) нямат никаква индикация може ли или не може...

по принцип ако няма забраняващ знак може (поне никъде не пише, че не може). Но на някой места има и такъв знак, който ти казва, че със сигурност може

 

Положението е кристално ясно - на всички регулирани кръстовища със светофари, обратния завой е абсолютно забранен.

От къде си толкова сигурен? Вярно е, че почти никой не прави обратни завои, но аз никъде не мога да намеря категоричен отговор дали е позволено или забранено. Иначе каква е целта на по-долните знаци?

 

Ако има един от тези знаци е забранено

 

1194989548506685753no_u_turn_sign_01.svg.med.png noUTurn_R3-4AHIA9_01.jpg

 

Ако има този знак е позволено със сигурност

 

4142307084_16e82c8654.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами, правил съм досега няколко пъти обратен на светофар и не съм получавал честитки... А указателните знаци, че на кръстовището може да се направи обратен по-скоро ги приемах като уведомление, че кръстовището е регулирано така, че да е удобно да се направи обратен?

 

За No U-Turn е ясно, малоумен да бях пак щях да разбера :) Аз говоря за кръстовищата, където няма ясен знак дали може или не може...

Link to comment
Share on other sites

От къде си толкова сигурен? Вярно е, че почти никой не прави обратни завои, но аз никъде не мога да намеря категоричен отговор дали е позволено или забранено. Иначе каква е целта на по-долните знаци?

От знаците, които си показал, само кръглия, забраняващ с червено знак е популярен навсякъде. При нас например останалите два знака ги няма в закона. Забраняващият знак се използва там, където по принцип е разрешен обратния завой, но има някаква специална нужда той да се забрани.

Това го има при нас в закона:

uturns.gif

Link to comment
Share on other sites

Забраняващият знак се използва там, където по принцип е разрешен обратния завой, но има някаква специална нужда той да се забрани.

Всъщност тук е позволено, освен ако няма знак за забрана

 

http://www.seattlepi.com/local/transportation/article/Getting-There-Are-U-turns-legal-at-intersections-1305465.php

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...