Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Аз като излизам НЕ очаквам никой да ме пуска, защото никой не ми е длъжен!Като съм минал през тая пресечка ще си чакам прозорец в трафика да изляза без да нарушавам пътната обстановка и сигурността на другите водачи.Пуска водачи на автомобили от пресечки САМО когато зад мен няма тежък трафик и водача зад мен ще има достатъчно време да реагира и аз преценя, че е безопастно да дам предимство - което също считам за дефект в карането си, защото рано или късно така се стига до ПТП, те правилата не са измислени случайно.

 

А и само да помоля да не ми се правят забележки за това какво е и какво не е тежък трафик, защото живея в района на "Герджика" и ВСЕКИ ден ми се налага да минавам Руски и 6-ти( и там като се почне купона - Авксентий, Априлов, Пещерско, Гладстон и т.н. ) в пиковите часове и то не само с автомобил, но и пеш.Имам си идея за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
От Виден де. Питах та дали върви тва нящо... И ти ми показа. :lol:

 

 

130 си е доста висока скорост за в града ;)

 

 

тук някъде свърши приказката как навсякъде нетрообг кара с 50км/ч и никога ама никога ама никога не нарушава правилата..... аз това го казах още в предната тема че да говориш че винаги караш с 50 е някаква неописуема наглост............

 

 

Аз като излизам НЕ очаквам никой да ме пуска, защото никой не ми е длъжен!Като съм минал през тая пресечка ще си чакам прозорец в трафика да изляза без да нарушавам пътната обстановка и сигурността на другите водачи.Пуска водачи на автомобили от пресечки САМО когато зад мен няма тежък трафик и водача зад мен ще има достатъчно време да реагира и аз преценя, че е безопастно да дам предимство - което също считам за дефект в карането си, защото рано или късно така се стига до ПТП, те правилата не са измислени случайно.

 

А и само да помоля да не ми се правят забележки за това какво е и какво не е тежък трафик, защото живея в района на "Герджика" и ВСЕКИ ден ми се налага да минавам Руски и 6-ти( и там като се почне купона - Авксентий, Априлов, Пещерско, Гладстон и т.н. ) в пиковите часове и то не само с автомобил, но и пеш.Имам си идея за какво става въпрос.

 

 

Ми.... да те светна ли нещо..... ей заради такива като тебе човек не може да се престрои от малките улички не щото никой няма да те пусне ми щото се мислиш за батка и не очакваш никой да те пусне и чакаш празно пространство в което да минеш.... сигурно сам се сещаш че в 17.00ч. такова пространство няма......... и ся не ми обяснявай кое е редно и кое не , щото на мене не ми се чака да 15минути да излезна от някоя пресечка като мога да излезна веднага щото почти всеки би спрял да те пусне и няма ни най-малко да затрудни трафика , като казвам ни най-малко разбирай ИЗОБЩО.... така че ако някой почне да ти бибитка отзад докато чакаш и разчиташ на "нинджинските" си способности да се престроиш не се изненадвай ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

1-во, не ми говори на "батка"

 

2-ро, не разбирам къде ще се престоиш, говорим за включване в движението.

 

3-то, аз ти говоря, че не пускам в трафика, когато ВСИЧКИ се по пътя с предимство с над 50км/ч, когато си говорим за пълзенето в 17:00 или каране с под 40-на км/ч е наистина просташко да не пуснеш човек, който си е дал мигач и си чака без да се навира като педераст.

Link to comment
Share on other sites

1. Не съм се обърнал персонално към тебе с "батка" шото определено не те смятам за такъв , а казах че май се мислиш за такъв

 

2. благодаря че ме поправи

 

3то. то е хубаво да се изясниш за кво говориш щото боба и лещата ми свършиха снощи и нямам кво да фърля да видя кво точно си си мислел докато си го пишел тоя пост то е ясно че като караш с 50 няма да спреш да пуснеш някой най-малкото поне 3-ма ще те тряснат отзад ...........

Link to comment
Share on other sites

тук някъде свърши приказката как навсякъде нетрообг кара с 50км/ч и никога ама никога ама никога не нарушава правилата..... аз това го казах още в предната тема че да говориш че винаги караш с 50 е някаква неописуема наглост............

Вчера те видях да караш по бул. Руски съм 180.

 

Докажи ми че не е било така.

 

 

Не се сещам да съм казал винаги. 99% от времето е около тази скорост. Използвам си круиз контрола дори за градско. Много по удобно ми е така и затова твърдя че почти винаги съм с тази скорост. Случвало се е да има моменти в които да се превиши, но са изключително редки и не ми е практика. 130 нямам никакъв спомен да съм вдигал във Пловдив. Дори не се сещам за подходящо място. На Пещерско шосе също не мисля че е подходящо. Има няколко светофара и не виждам как може да стане.

 

 

Psihara^^ на кое място от Виден до вас съм вдигнал тази скорост? Ако не се лъжа се движихме по Богомил. След това по Петко Д. Петков. От там през тунела. Обясни ми на коя от тези улици мога да вдигна 130? Определено няма да е булевард България по който минахме накрая.

 

Само за справка. До момента не съм давал пари на полицай и няма и да го направя. Редовно ме спират за разни проверки. Актове също нямам. По - точно имам 2. Единият е че не съм си заверил първият. На въпроса как да го заверя след като съм извън страната не получих отговор. Първият ми е понеже по време на прибиране към България изхвръкна камъче и ми пукна леко предното стъкло в противоположна на шофьора страна. На излизане от София ме спряха и ми написаха акт че не съм го сменил. Също не ми отговориха как да го сменя докато пътувам и при положение че в момента влизам в страната. Даже и паспорта им показах с печата в него.

Link to comment
Share on other sites

За мен мнението на Дядомраз вече не важи. А на нетроот пък изобщо, щото той ме е карал със 130 в града. А Дядомраз с мохабета "всички праели ляв завой от средна" е пазу по 30.

 

Какво какво? Пропуснах ли нещо? Кога съм казал че всички правят ляв завой от средна?

 

Отделно мнението ми не съм казал че е меродавно нито че точно пък ти трябва да се съобразяваш с моето мнение. Но ми е любопитно кое толкова изтърсих че да ме заклеймиш дотам?

Link to comment
Share on other sites

Да ама колата с която бях е доста пъргавичка и спокойно мога да контролирам разстоянието зад мен. Все пак и аз не карам кола от вчера ;)

 

Напълно подкрепям хост за написаното

 

 

 

Окей, ти контролираш положението, но ако тоя зад теб с реакцията си набие спирачки, а тоя зад него не може да спре?

 

Не е ли глупост според теб?

 

Никой не е длъжен да се съобразява с теб за щяло и нещяло - имам предвид да си натискаш спирачка без причина.

Link to comment
Share on other sites

Вчера те видях да караш по бул. Руски съм 180.

 

Докажи ми че не е било така.

Не се сещам да съм казал винаги. 99% от времето е около тази скорост. Използвам си круиз контрола дори за градско. Много по удобно ми е така и затова твърдя че почти винаги съм с тази скорост. Случвало се е да има моменти в които да се превиши, но са изключително редки и не ми е практика. 130 нямам никакъв спомен да съм вдигал във Пловдив. Дори не се сещам за подходящо място. На Пещерско шосе също не мисля че е подходящо. Има няколко светофара и не виждам как може да стане.

Psihara^^ на кое място от Виден до вас съм вдигнал тази скорост? Ако не се лъжа се движихме по Богомил. След това по Петко Д. Петков. От там през тунела. Обясни ми на коя от тези улици мога да вдигна 130? Определено няма да е булевард България по който минахме накрая.

 

Само за справка. До момента не съм давал пари на полицай и няма и да го направя. Редовно ме спират за разни проверки. Актове също нямам. По - точно имам 2. Единият е че не съм си заверил първият. На въпроса как да го заверя след като съм извън страната не получих отговор. Първият ми е понеже по време на прибиране към България изхвръкна камъче и ми пукна леко предното стъкло в противоположна на шофьора страна. На излизане от София ме спряха и ми написаха акт че не съм го сменил. Също не ми отговориха как да го сменя докато пътувам и при положение че в момента влизам в страната. Даже и паспорта им показах с печата в него.

 

 

аз не отричам че чат пат карам доста бързо ама се нерва че вие го отричате а съм толкова сигурен че не е така че повече няма на къде...... пък и "няма къде да се вдигнат 130"...... да бе сигурно ама ако караш волга и ти трябва писта 20км и 20минути за да ги вдигнеш , караш нова кола , умно момче си стига с тия няма къде да се дигнат едва ли колата ти прави от 0 до 130 за 12 минути и 30 секунди..... отделно пък самото мнение че постоянно нонстоп караш с круиз контрола с лимит 50 пък е НЯМАМ ДУМИ !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Глупост е да натискаш колите пред теб с камиона. А ти как мислиш, след като 4 тона влекач може да спре зад мен, дали някой зад него ще има проблем? При това аз имам огледала и оценявам пътната обстановка.

 

Кво стана сега? Тези дето спазват правилника биват оплюти :lol:

Link to comment
Share on other sites

Глупост е да натискаш колите пред теб с камиона. А ти как мислиш, след като 4 тона влекач може да спре зад мен, дали някой зад него ще има проблем? При това аз имам огледала и оценявам пътната обстановка.

 

Кво стана сега? Тези дето спазват правилника биват оплюти :lol:

 

 

Бах тия огледала дето имаш, че да виждаш какво става зад ТИР :)

Link to comment
Share on other sites

аз не отричам че чат пат карам доста бързо ама се нерва че вие го отричате а съм толкова сигурен че не е така че повече няма на къде...... пък и "няма къде да се вдигнат 130"...... да бе сигурно ама ако караш волга и ти трябва писта 20км и 20минути за да ги вдигнеш , караш нова кола , умно момче си стига с тия няма къде да се дигнат едва ли колата ти прави от 0 до 130 за 12 минути и 30 секунди..... отделно пък самото мнение че постоянно нонстоп караш с круиз контрола с лимит 50 пък е НЯМАМ ДУМИ !!!!!!!

От 0-100 е за под 10 секунди. Не съм засичал колко точно. Има къде да се вдигнат, но лично аз не бих го направил. Това значи да влезна в тунела със скорост над 100. Не бих го направил. Другият вариант за който се сещам е по пътя под надлез Родопи. Там има няколко завоя и много странни маневри от останалите участници. Също не бих си позволил да го направя. Може би ще се измислят няколко места, но никое от тях няма да е практично за такива неща.

 

Защо ти се вижда странно че използвам круиз контрола постоянно? Не ти говоря за моментите когато има трафик. Когато е възможно и пред мен няма други коли го правя. Когато някой се движи по бавно естествено че не го използвам. Примерно по бившата Лиляна Димитрова го използвам, по Източен, Пещерско шосе, Никола Вапцаров и т.н. Естествено че във малка и тясна улица няма да го използвам.

Link to comment
Share on other sites

@netroot, не бяха 130. По - малко бяха, но не бяха 50. Това имах предвид. Също и извънградско с разрешени 90, не караш с толкова. :P :) Само се заядох... Не знаех, че всички ще се хванат като удавник за сламка. Извинявай!

 

Някой ме попита дали бих използвал пистолета в колата и аз ще отговоря: ще те убия и ще те излежа с густу. Просто не мога да намеря кой и за това не цитирам. И го нося заради Албънди и подобни, защото ей така 1 малоумник (болдвам го заради 1 модератор, който чакам пак да ме накаже заради тази дума) излезе от колата да ме бие. Ама рийш ли, вижда ме, че съм с клио и си мисли, че съм някой бездарник. Е да, но аз бях с баща ми и чичо ми в колата, които са по 1,90 метра и по 110 кг. Излиза, щото съм го бил засякал. А той просто не спря на червено (4 секунди вече) и аз си минах по светофара. Хвърля се на спирачки. Излиза от колата. И ИЗНЕНАДА! Дойде, ИЗВИНИ СЕ, и се прибра. Ей така, кат Албънди - човек на възраст с неизживяно детсво за битки.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера едно... засякъл си някого или някой те засича... защо е нужно да има разправа, че дори и физическа. :blink:

 

На едно мнение сме. Аз преценям колата от среща и ако е в мойта категория и сипвам да хапне и да ми гледа стоповете(но трябва да спра с тия глупости). Най-кеф ми е ако е по-голяма, но не достатъчно мощна. Тогава подигравката е пълна

Link to comment
Share on other sites

Ами... Излиза, че съм го засякал. Аз изобщо не съм очаквал някой да мине на червен светофар! Аз завивам на дясно, а той минава на право, на червено, на зелено за мен от 2 секунди, с BMW 3ка, леко мутринско изражение. Излеже кат шеф и се върна кат дрисня.

 

EDIT: @Чефо - под моя пост - ДА!

Link to comment
Share on other sites

Ами... Излиза, че съм го засякал. Аз изобщо не съм очаквал някой да мине на червен светофар! Аз завивам на дясно, а той минава на право, на червено, на зелено за мен от 2 секунди, с BMW 3ка, леко мутринско изражение. Излеже кат шеф и се върна кат дрисня.

 

95-та е36 - най-бързата кола излизала някога на бял свят?

Link to comment
Share on other sites

Тъй тъй темата стана малко обща, ми е интересно какво ви е мнението за бусовете за разносна търговия ?

 

Моето лично мнение е, че е крайно време да се въведат часови зони за зареждане на магазините. Отделно за самите магазини да се въведе условие за склад, не по малък от помещението на магазина.

 

Пълна лудница е тия като почнат да спират пред всяко магазинче за да свалят 2 3 кила кремвирш, пет стека цигари и т.н. В квартала има два магазина на които склада им е по-малък от кенефа им.

Link to comment
Share on other sites

Докато метро продължават да пакетират нещата по 10 парчета и се правят на отворени, че киселото млеко се купува само на каси и няма кой знае колко нормални вериги магазини така ще е. Отделно че бабите не могат да ходят далече и пазаруват по 1 кофичка кисело мляко, половин хляб и 1 кренвирш.

 

А и за какъв склад говорим като то трябва да е хладилна камера направо...

 

Малко от малко да се оправят големите вериги от малките магазинчета тип гараж няма да остане помен но дотогава ще им се радваме.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам през централната градска част е забранено да минават не само тирове ами и камиони. По бул. България и покрай гарите май не е...

Link to comment
Share on other sites

Карате ли въоръжени? Чудя се колко от хората го правят.

Аз определено да, след като един тип ме гонеше из града. След като направих десен завой не бях изключил десният мигач, тоя чакаше от една мала уличка вдясно, 20м. след кръстовището, за ляв завой. Явно решил, че ще завивам в уличката, от която излиза, изскокна пред мен, аз набих спирачки и така. Разменихме няколко псувни и тоя изведнъж изперка и тръгна да ме преследва, накрая ми засече пътя, при което щях да го целна в предната врата, където беше жена му. И излезе от колата и тръгна към мен супер обеумял.

Пояснявам, не съм висок и съм 70кила. Изобщо не ми е внушителен вида.

От тогава съм с един кози крак до предната седалка. Като съм със служебната кола и с пистолет(газов). Мисля да си правя бухалка. Против насилието съм, но следващият, който дойде да ми троши стъклото ще е му тунинговам капачките.

Мои познати карат с разни брадви, шокови палки и какво ли не.

Та...вие въоръжавате ли се и с какво?

Link to comment
Share on other sites

Карате ли въоръжени? Чудя се колко от хората го правят.

Аз определено да, след като един тип ме гонеше из града. След като направих десен завой не бях изключил десният мигач, тоя чакаше от една мала уличка вдясно, 20м. след кръстовището, за ляв завой. Явно решил, че ще завивам в уличката, от която излиза, изскокна пред мен, аз набих спирачки и така. Разменихме няколко псувни и тоя изведнъж изперка и тръгна да ме преследва, накрая ми засече пътя, при което щях да го целна в предната врата, където беше жена му. И излезе от колата и тръгна към мен супер обеумял.

Пояснявам, не съм висок и съм 70кила. Изобщо не ми е внушителен вида.

От тогава съм с един кози крак до предната седалка. Като съм със служебната кола и с пистолет(газов). Мисля да си правя бухалка. Против насилието съм, но следващият, който дойде да ми троши стъклото ще е му тунинговам капачките.

Мои познати карат с разни брадви, шокови палки и какво ли не.

Та...вие въоръжавате ли се и с какво?

 

Не(нямам такива неща, дано не ми се налага да ползвам)...Както казах по-горе харесвам да се подиграме на големите коли, особено ако сме с на един авер Хондата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...