Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

............

 

 

Малко не схванах. Идваш от моста на Герджика и завиваш наляво към Съединението. В дясна лента си а завиваш наляво? Светва зелено и някой трябва да завие надясно а му загасва колата, но ти от дясна лента искаш наляво да завиеш... аз ли не разбрах или между желанието да завиеш наляво от Руски към Съединение и колата която не тръгва а завива надясно си се преместил до някое друго кръстовище? Обърках се а искам да разбера какво си написал но колкото повече чета толкова повече се обърквам...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

и още..още кво, иди във Варна да видиш как се прави ляв завой..цак камерката , цак секцийката, айде правете нарушение, тя на общината й трябват още пари за камери и секции...

 

-тва се отнася за последното в последния пост на мобо.

Link to comment
Share on other sites

Малко не схванах. Идваш от моста на Герджика и завиваш наляво към Съединението. В дясна лента си а завиваш наляво? Светва зелено и някой трябва да завие надясно а му загасва колата, но ти от дясна лента искаш наляво да завиеш... аз ли не разбрах или между желанието да завиеш наляво от Руски към Съединение и колата която не тръгва а завива надясно си се преместил до някое друго кръстовище? Обърках се а искам да разбера какво си написал но колкото повече чета толкова повече се обърквам...

Прочети по-внимателно. Разказани са две ситуации - когато искаш да продължиш направо от дясна лента или пак направо от лява лента на Съединение. И в двете ситуации трябва да правиш кофти маневри заради други препятствия и се създават изнервящи ситуации.

Link to comment
Share on other sites

и още..още кво, иди във Варна да видиш как се прави ляв завой..цак камерката , цак секцийката, айде правете нарушение, тя на общината й трябват още пари за камери и секции...

 

-тва се отнася за последното в последния пост на мобо.

 

Горе-долу думите на човека от КАТ когато му казах да вземат да се стегнат и кръстовищата на Руски и 6ти септември както и България и Победа да вземат да ги регулират защото последно бях станал свидетел на мъртва хватка на 2 рейса и камион които си пречеха взаимно и то баш в най-пиковия час и нямаше минаване от там ама изобщо затова направих обратен и към панаира. И човека каза че просто в Пловдив нямат пари за камери не че не искат, а да го регулират не желаят защото имали пострадали - вика че в тези часове ги било страх... ми да вземат 2ма с автомати да пазят регулировчика да видиш как всички ще се кротнат :)

 

Прочети по-внимателно. Разказани са две ситуации - когато искаш да продължиш направо от дясна лента или пак направо от лява лента на Съединение. И в двете ситуации трябва да правиш кофти маневри заради други препятствия и се създават изнервящи ситуации.

 

Четох и както казах се обърках още повече. Един празен ред да имаше да бях усетил кое за кое се отнася, и кое къде и кога става ми така нищо не разбрах ако искаш обясни ми ти по-подробно, аз колкото и да го чета нищо не разбирам ...

Link to comment
Share on other sites

Момчета какво ще кажете за гражданска инициатива да се дарят пари на КАТ - Пловдив за изграждане на видеонаблюдение на поне 4-6 кръстовища( ест. да се проучи първо колко ще струва, де ).Искрено вярвам, че има съсвестни водачи в нашия град, които биха подкрепили инициативата, а също така и юридически лица.

 

Мисля, че вече не водят до данъчни облекчения, но все пак за едно добро - нека само се замислим за децата, които биват ударени поради тези безумия ако не за другите водачи и пешеходци.

Link to comment
Share on other sites

Момчета какво ще кажете за гражданска инициатива да се дарят пари на КАТ - Пловдив за изграждане на видеонаблюдение на поне 4-6 кръстовища( ест. да се проучи първо колко ще струва, де ).Искрено вярвам, че има съсвестни водачи в нашия град, които биха подкрепили инициативата, а също така и юридически лица.

 

При това даренията се отчисляват от печалбата и намаляват данъците... Аз съм за!

Link to comment
Share on other sites

аз пък няма да дам и една стотинка.........

ебахти тъпата идея , аз ще давам пари за нещо което е трябвало да бъде направено от общината сигурно..... те даряват ли ми пари да си платя ремонта по колата щото съм си я разбил в дупките на "идеалните ни булеварди".....

Link to comment
Share on other sites

При това даренията се отчисляват от печалбата и намаляват данъците... Аз съм за!

Аз пък съм против слагането на камери по пътищата! И междудругото верно големи психопати има! Преди месец-месец и нещо нашите тръгват да отиват към "Метро" (живеем точно до "Акваленд") и от паркинга на "Акваленд" тръгнал да излиза тоя пич, ама нашите се движат по пътя с предимство и съответно не го пропускат и тоя за това, че не са го пуснали тръгнал да ги цели в движение с бутилка от минерална вода. Майка разправяше, че ако били спрели и щял да ги отупа :lol: Умрях си от злоба същата вечер, че не бях с тях да си поговоря с тоя младеж буен(не знам дали е бил младеж де) :D Последния човек, който ми се направи на отворен и впоследствие само го ритнах замалко да направи салто във въздуха :s Иначе който ме познава знае, че въпреки внушителните ми размери съм доста кротък и спокоен човек и по принцип не обичам да се разправям и да се карам с хората :)

 

едит:

Карам си в лявата и лента и идва завоя за съда и гледам как някъф седи и ми дава зор да се движа по-бързо и се е лепнал за задната бронята и пресветва .

В този случай Al bundy е прав, като бърза за някъде да си намери начин да те изпревари :) Аз така един път в Смирненски нали има една павирана улица, и карам от ляво, защото вдясно има наспрели коли и един с някъв джип светка, ама светка отзад. е къде да ида питам? Все пак той тея павета сигурно не ги е усещал, ама аз не мога да карам по тях с 80 :/

Link to comment
Share on other sites

Мислех да не взимам отношение относно змиорките но няма как . Кажете ми улица на , която като се престроиш в лентат която ти трябва може да се движиш само по нея ?

Пример от пред малко : правя ляв завой от Руски към Съединение и заставам/престроявам се в дясната лента и стигам до светофара . Светва зелено и патката , която чака за десен завой и е първа кола се отмества само 0.5м напред и запушва движението в дясната лента , а от лявата лента си се движат без проблем . Неуспях да мина заради тази жена и ме хвана пак светофара . Чакам следващата смяна на светофара да светне зелено като светна зелено дойде другия проблем ами сега в дясно е пълно с таксита точно преди спирката на Съединение айде престроявай се в ляво за да успея да стигна до Съдебната палата .

Втория случай - Върнах се на мястото от което бях тръгнал и пак тръгвам по Руски и правя ляв завой от Руски към Съединението . Сега реших , че ще се престроя след като зема завоя в лявата лента за да може на светофара преди Съединението да мина по-лесно . Идва светофара аз съм в лява лента и хоп някой чака за ляв

завой тия от дясната лента и те се туткат и щеш нещеш трябва леко да кривнеш от лявото платно към дясното за да се разминеш с тоя дето чака за ляв завой . Кривнах леко разминах се и отидох пак в лявата лента за да съм далеч от такситата и спирката . Карам си в лявата и лента и идва завоя за съда и гледам как някъф седи и ми дава зор да се движа по-бързо и се е лепнал за задната бронята и пресветва . А кажете ми там можеш ли да караш бързо ? При положение , че идва пешеходния светофар на Съдебната палата и след него всички от дясната лента трябва да се престроят в лявата тъй като в дясната лента са наспрели купища коли .

Искам да кажа , че нямаме свестни улици , които да са добре устроени . Май само Тракия имат тъй като са големи хубави булеварди правени със замисъл . Всичко други са тесни квартални улици . Принуден си да правиш змиорки , слаломи и тем подобни за да се предвижиш .

Сега се сетих докато чаках за ляв завой мина на червено браво РВ2221 на някой говори ли му нещо този номер да го навестя гъзара ?

Всичко в червено го добавях и редактирах от това по-ясно немога да обясна ситуациите , които имам предвид .

EDIT: Дочо не се усетих това място с месеци не съм го посещавал и съм го забравил или по-скоро игнорирал тъй като често минавам покрай него .

Link to comment
Share on other sites

Всичко в червено го добавях и редактирах от това по-ясно немога да обясна ситуациите , които имам предвид .

Пич, кажи че си срещу Аладина да разберем за какво става въпрос. Докъто схвана... :wacko:

 

Аз правя леви завои от средна лента когато това е разрешено. Ако сте забелязали на сточна гара като се идва от Мебелна къща има маркивока, която разрешава ляв от средна лента. Но на много места липсват нужните знаци оказващи броя ленти, разрешените посоки и т.н. Липсва и маркировка много често. Липсва една елементарна зелена вълна. Много неща липсват.

А ако се разкарат всички паркирали коли от В.Априлов и се пусне движение х2 ленти в посока града доооооста ще се отпуши.

Управниците не ни дават адекватно решение. Как да ида до центъра и да спра покрай ТУ примерно? Там е басолютно невъзможно. И после идват да ми вдигат колата. Аз не спирам на забранено за паркиране място защото съм лош човек, обичам да дразня другите и да преча на движението. Аз просто няма къде другаде да спра. А панаира си решиха проблема. Хоп един Х-етажен паркинг и готово. Няма да се редят колите по България. Само дето Гергов има повечко пари от общината май...А и не ги краде, защото са си негови. :)

Link to comment
Share on other sites

и още..още кво, иди във Варна да видиш как се прави ляв завой..цак камерката , цак секцийката, айде правете нарушение, тя на общината й трябват още пари за камери и секции...

 

-тва се отнася за последното в последния пост на мобо.

ок, за да минат 5 коли наляво, вместо 3, през това време ще бъдат задържани 15-20 коли, желаещи да преминават направо. мисля че така се изразих по-ясно, тъй както гледам цифрите, които знам че не са точни, но все пак дават представа. та затова невинаги секцията за ляв завой е разумно решение.

колкото до снимките и на мен не ми е приятно, тъй като дават голямо поле за злоупотреба. не би трябвало да ни е необходим чак толкова много контрол, може би само по малко самоконтрол навсякъде би свършил повече работа.

Link to comment
Share on other sites

Всичко в червено го добавях и редактирах от това по-ясно немога да обясна ситуациите , които имам предвид .

EDIT: Дочо не се усетих това място с месеци не съм го посещавал и съм го забравил или по-скоро игнорирал тъй като често минавам покрай него .

 

А е сега вече те разбрах :) Явно не ти е бил ден защото жената която е блокирала дясната лента очевидно е чакала пешеходците - та няма да тръгне да ги гази само за да могат да минат колите след нея. Верно тъпа п***ка защото ако беше спряла точно половин метър по-напред нямаше да блокира никой но кво да се прави. Като съм по-нервен им бибиткам и ръкомахам баре се сетят да мръднат лееко напред колкото да се разминем, иначе кибича и си слушам музиката и оглеждам "каките" да им се чудя на акъла в това студено време как им се ще да ходят с полички при това коя от коя по-къси.

 

Втория път си уцелил дългия заради завиващия наляво - обикновено така става там... и да точно така правя и аз но това не го броя за змиорка защото не заобикалям спрели коли само и само да ги прередя а в случая просто се разминавате - няма как тясно е.

 

И да тясно е именно заради спрелите на пътя. Ела уикенда като няма такива да видиш колко широки са улиците. А спират там защото няма паркинги - даже платените в тоя район обикновено са пълни до дупка.

 

 

 

червено браво РВ2221

 

Продължава да ми се потвърждава теорията за Браво-тата. Голфовете може би заради прекалено многото бъзик и се стараят ли какво ли (с редки изключения разбира се) но шофьорите на Фиат Браво ги подминаха по брой простотии за единица време.

 

И ако щете вярвайте но ИМА СИ ЗНАЧЕНИЕ колата - преди като съм карал VW Polo което си е почти Голф, но малко по-малко карах по-агресивно и не е просто защото колата като е нова я пазя повече - просто предразполага някак... а определено авенсиса като го настъпя по-добре ускорява от Поло-то и спира по-добре от него отделно че се управлява в пъти по-лесно, но щом аз усещам че карам по-спокойно правете си сметка...

Link to comment
Share on other sites

От тази тема едно става ясно, никой не иска да го контролират, никой не иска да кара по правилника, всеки иска другите да се съобразяват само с него и той да е този, който казва какво и как ще става на пътя...поне на мен така ми изглежда и ако съдя по ситуацията на пътя и в тази тема, то те са си като 2 капки вода.

Link to comment
Share on other sites

От тази тема едно става ясно, никой не иска да го контролират, никой не иска да кара по правилника, всеки иска другите да се съобразяват само с него и той да е този, който казва какво и как ще става на пътя...поне на мен така ми изглежда и ако съдя по ситуацията на пътя и в тази тема, то те са си като 2 капки вода.

Аз съм ЗА да има контрол, но просто смятам, че начинът не е да се прави БигБрадър на пътя :) Иначе определено бих вкарал в затвора всички, които карат пияни, дрогирани и още не знам си кво, но тях няма как да ги хванеш с камера.

Link to comment
Share on other sites

От тази тема едно става ясно, никой не иска да го контролират, никой не иска да кара по правилника, всеки иска другите да се съобразяват само с него и той да е този, който казва какво и как ще става на пътя...поне на мен така ми изглежда и ако съдя по ситуацията на пътя и в тази тема, то те са си като 2 капки вода.

 

Не е така. Специално на Руски и 6ти септември, както и на България и Победа ако има камери ще се избият първата седмица а от парите събрани за първия месец ще се оборудват всички останали кръстовища в грата. После хората ще спрат да правят тъпотии точно там и движението ще се отпуши защото по мои наблюдения задръстванията там са именно в резултат на тъпотии и това че има такива дето влизат на червено. За около 5 мин докато пресичам оттам съм бил свидетел на поне 5ма идиоти минаващи на червено. И то не току-що да е светнало а зеленото на тези по 6ти септ. свети от поне секунда.

 

И Stenli, не е никакъв BigBrother защото тези камери просто правят снимки с определен момент. Никой не гледа на живо кой минава и какво прави. Идеята е да се заснеме автомобила в момента на минаване на червено.

Link to comment
Share on other sites

Не е така. Специално на Руски и 6ти септември, както и на България и Победа ако има камери ще се избият първата седмица а от парите събрани за първия месец ще се оборудват всички останали кръстовища в грата. После хората ще спрат да правят тъпотии точно там и движението ще се отпуши защото по мои наблюдения задръстванията там са именно в резултат на тъпотии и това че има такива дето влизат на червено. За около 5 мин докато пресичам оттам съм бил свидетел на поне 5ма идиоти минаващи на червено. И то не току-що да е светнало а зеленото на тези по 6ти септ. свети от поне секунда.

 

И Stenli, не е никакъв BigBrother защото тези камери просто правят снимки с определен момент. Никой не гледа на живо кой минава и какво прави. Идеята е да се заснеме автомобила в момента на минаване на червено.

 

Същото решение на проблема с нахалниците и аз го мисля.Напълно подкрепям поста на djadomraz ;)

Link to comment
Share on other sites

ок, за да минат 5 коли наляво, вместо 3, през това време ще бъдат задържани 15-20 коли, желаещи да преминават направо. мисля че така се изразих по-ясно, тъй както гледам цифрите, които знам че не са точни, но все пак дават представа. та затова невинаги секцията за ляв завой е разумно решение.

колкото до снимките и на мен не ми е приятно, тъй като дават голямо поле за злоупотреба. не би трябвало да ни е необходим чак толкова много контрол, може би само по малко самоконтрол навсякъде би свършил повече работа.

Напълно съм сългасен за самоконтрола, но просто като се огледа човек и много бързо минава на мнението за наложения контрол, поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

zlobil да всеки е карал с голяма скорост в града, но прави разлика между това в повечето случай да караш така и хора, които са го правили 1 или 2 пъти през живота си. И аз съм карал с 80 в тракия, но това не означава, че това ми е практика. В 99% от случаите карам с ограничението или до най-много с 5 км/ч (или с 5 мили в час) над него, което е приемливо. До сега нямам глоба нито в БГ нито в САЩ. Имам книжка от 5 години

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на мнението, че ако се сложат камери трафира ще се усложни! На 90% от кръстовищата левия завой от средна лента е забранен. 60% от колите в средна лента го правят. Ако тия 60% се преместат в лява лента... МЪЧНО МИ Е!

Link to comment
Share on other sites

И защо другарите от КАТ не вземат да пренастроят светофарите за отделна сигнализация за левия завой като виждат какви безумия се случват за него( говоря само за централните артерии )?!?!?Не вярвам да е толк. сложно или скъпо( като броячите за състезателчетата дето ги сложиха по светофарите по 300лв някъде бройката ).

Да това е много хубаво нещо. В Сиатъл повечето улици са със стрелки за наляво. Това е много удобно, защото не ти пука дали има коли за направо. Има си отделна лента за завой наляво. От тази лента нямаш право да ходиш направо. Примерно 10-15 секунди за зелена стрелка (тук няма точно определено време, зависи от броя на колите) след това светва зелено и за тези за направо. А когато няма чакащи коли за завой наляво не светва стрелка, щото има камери които следят колите. Да забавя малко движението за направо, но плюсовете му са огромни. Много по-малък риск за катастрофи, не трябва да чакаш никой, директно си завиваш и не ти пука от никой

Link to comment
Share on other sites

Супер много се изнервям, когато не пускат мигач. Особенно на Тримонциум. Там има коли до спирката и естестено Автобуса ме избутва. Отивам си в лява лента, където има 2 коли и като светна зелено първия чукна ляв мигач, мина 1/2м. и спря. :angry1

Ако си беше дал шибания мигач, просто щях да си седя в дясно и т'ва е. И...хората много мразят да пускат мигачи като маневрират и се изнервят като не ги пусна. Няма да ги пускам много ясно, аз боб ли да хвърля, да разбера на къде ще ходят.

Аз съм на мнението, че ако се сложат камери трафира ще се усложни! На 90% от кръстовищата левия завой от средна лента е забранен. 60% от колите в средна лента го правят. Ако тия 60% се преместат в лява лента... МЪЧНО МИ Е!

А за левия завой от средна е супер педерастия, понеже, ако тези 60% седят в лява, тогава тези първите коли ще се прередят в 2-3 колони в самото кръстовище(зависи колко може да побере булеварда) и пак ще минават същото количество коли.

Link to comment
Share on other sites

Особено таксиджиите като маневрират БЕЗ клиент ми развиват 6тото чувство ... ама някой ден колкото и да съм внимателен може да отпоря някой ... тва да се мърдаш баааааааааааааааааааавно и славно без мигач ... еми съжелявам , аз да не съм баба Ванга че да го знам както си седи в неговата си лента , кво ще му скимне ... поне да сигнализира навреме или да изчака удобният момент (пък докато го чака , не му пречи да си чукне мигача де :) ) ...

 

Като стана дума за бакшиши (освен че нагазваме в една дълбока и необятна тема) супер много се нервя като ми се нареди една опашка от таксита от началото на отбивката , чак до началото на автобусната спирка тук -> http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=67f310da...p;Map35_23.y=74

Link to comment
Share on other sites

4-ти корпус ТУ. Е писна ми да влизат коли в насрещното срещу мен, а днеска патката и с патка даже ми се сопка, въпреки, че и показвам знака, че тя там работа няма

Link to comment
Share on other sites

А това знаците за нищо ги нямат - ей тука има знак за завиване само надясно, но всеки 3ти завива и наляво. Особено към 5:15 е кошмар - киснеш по 10 мин заради някой такъв а ако беше тръгнал към колелото на панаира можеше и да е минал вече но човека упорито си чака да свършат колите и да мине закъдето се е засилил...

Link to comment
Share on other sites

А това знаците за нищо ги нямат - ей тука има знак за завиване само надясно, но всеки 3ти завива и наляво. Особено към 5:15 е кошмар - киснеш по 10 мин заради някой такъв а ако беше тръгнал към колелото на панаира можеше и да е минал вече но човека упорито си чака да свършат колите и да мине закъдето се е засилил...

В тоя час и трафик , да ти е*a и засилката :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...