Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

а относно карането с 50 къдет ти е кеф изобщо няма да го коментирам и преди го казах , това е възможно най-тъпото нещо , кеф му било да кара с 50 в лявата лента щото дясната била в дупки нямам думи........ :lol:

Ще ти дам един пример. От Смирненски в посока централна гара. След кръстовището със светофара винаги, абсолютно винаги си карам в лявата лента заради настилката по пътя. В най - дясна са спрели коли. В средна не мисля да карам. Пробвал съм, но веднага се връщам в лявата. Ти ако имаш желание да си трошиш колата си свободен да си караш където искаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Окей, караите си в лява лента, ама не мислиш ли, че е малко тъпо вечерта към 10-11 да караш в лява лента от светофара на азията посока колелото на панаира понеже след 1 километър ще завиваш наляво?

 

Като ще завиваш няляво 100-200 метра преди точката на завиване си се престрояваш, не е толкова трудно.

Да де..нали затова казах (според закона ) =]

Link to comment
Share on other sites

Да бе. единица житиай спортно окачване с ремус и жълти барабани отзад :bgrin:

 

 

Аз сериозно питам, за да знам на кой да не присвяткам като взема на тати колата. :laughing: :laughing: :laughing:

Ако искаш на лично съобщение ми отговори.

 

 

 

 

Днес за 15 минути стигнах без пререждане и вдигане на повече от 60 км/ч от брезовско шосе, по булевард Дунав > Васил Априлов > Пещерско Шосе > Копривщица > Коматевско Шосе.

Link to comment
Share on other sites

Аз ако взема на тати колата със сигурност няма да ми присвяткаш, а иначе си гледам в огледалата и ако не си нахален ще си минеш нормално. Но за да карам с 50 обезателно си има причина ;)

Днес лекувах един тиражия с гол влекач. Карам от Метро към митницата със 70 и гледам в огледалото ми се набира на един метър и ми святка накакво Волво прицеп. Брех мамаму педал... стъпих на спирачките и паднах до 40, че до мен се дърпаха и го хванах в капан. Оня тръгна да ме блъска ама аз не мърдам :) Заковах си се на 50 км/ч точно. Накрая спрях на картинга на светофара, оня зад мен. Излязох от колата и тръгнах да се катеря да му отварям вратата оня се напика вътре :)

Link to comment
Share on other sites

Как може да има олигофрени които да спират от различните страни на улицата т.е. като всички са спрели от дясно, някой тарикат решава да спре отляво.

 

 

 

п.с. не ми отговори на въпроса каква кола караш. Може да кажеш и баща ти каква кола кара.

Не се притеснявай, който ми пречи му присвяткам.

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

КОИТО - МНОЖЕСТВЕНО ЧИСЛО

КОЙТО - ЕДИНСТВЕНО ЧИСЛО

 

Писна ми да ви чета постовете по 2 пъти, докато разбера кво искате да кажете!!!!!!!

 

ontopic:

 

 

За мен мнението на Дядомраз вече не важи. А на нетроот пък изобщо, щото той ме е карал със 130 в града. А Дядомраз с мохабета "всички праели ляв завой от средна" е пазу по 30.

Link to comment
Share on other sites

А на нетроот пък изобщо, щото той ме е карал със 130 в града.

Аз такъв спомен нямам. При мен си се качвал 2 пъти. Единия път те закарах от Виден до вас. Вторият път е когато отидохме да гледаме формулата. Аз за друг случай не се сещам. Сега като се замисля само в един сръбски град съм карал с 130. При това бях най - бавния :pirate.

Link to comment
Share on other sites

хем гориво?!?!?!

 

Това е реалността. Pazu с твойто мислене не знам до къде ще стигнеш, само дано, ако е там където аз си мисля, да не замъкнеш още някой с теб...

 

 

Да отбележа само,че не се заяждам,щото май не всеки разбира добрия тон!

 

Не съм съгласен,че ако чакаш в задръстване колата ти гори по-малко,отколкот ако караш!!!!Карал съм доста коли и никоя не ми е давала по-нисък разход докато се придвижвам в задръстване,отколкото ако си карам без да спирам.Така,че гориво не се пести!Нерви..също,защото ако дядо ти в астрата отпред е заспал в 17.30 на светофара,ще се изнервя много повече,отколкото ако направя някой от така мразените от "Дядо Мраз" ластици!

 

Chistacha,no bad feelings! :)

 

За змиорките и ластиците не смятам да изказвам мнение все още! :excl:

 

 

Al Bundy,и какво ще ми се случи ако ти присветна?!Ще ме спреш и ще ям бой,защото никой няма право да те смущава дори и да пречиш на движението?!

Link to comment
Share on other sites

На кое движение преча, че не разбрах? Ти не разбра ли, че на който му се кара бързо - да си кара, но без да притеснява останалите участници в движението, които карат спазвайки правилника.

Link to comment
Share on other sites

Аз ако взема на тати колата със сигурност няма да ми присвяткаш, а иначе си гледам в огледалата и ако не си нахален ще си минеш нормално. Но за да карам с 50 обезателно си има причина ;)

Днес лекувах един тиражия с гол влекач. Карам от Метро към митницата със 70 и гледам в огледалото ми се набира на един метър и ми святка накакво Волво прицеп. Брех мамаму педал... стъпих на спирачките и паднах до 40, че до мен се дърпаха и го хванах в капан. Оня тръгна да ме блъска ама аз не мърдам :) Заковах си се на 50 км/ч точно. Накрая спрях на картинга на светофара, оня зад мен. Излязох от колата и тръгнах да се катеря да му отварям вратата оня се напика вътре :)

И какъв е извода ? Че ти си караш в най-лява лента с избраната от теб скорост (независимо дали отговяря на пътната обстановка). Имам няколко въпроса към теб дано ме удостоиш с отговор:

1. Ако някой реши да те изпреварва в лява лента и е зад теб биеш спирачки пред него нарочно ?

2. На къв се правиш ? Разбирам да си част от системата , но ти май го раздаваш някав уредник на движението ? Не мислиш ли, че има органи които отговарят за това и ти нямаш никакаква власт в случая?

3. Какво ти е направил тираджията та си тръгнал да го биеш ? Най - вероятно само увас се правиш на мъж пред компютъра , защото в описаната от теб ситуация като ТИР спре зад теб на светофар няма къде да бяга....

Link to comment
Share on other sites

На кое движение преча, че не разбрах? Ти не разбра ли, че на който му се кара бързо - да си кара, но без да притеснява останалите участници в движението, които карат спазвайки правилника.

 

"...ДОРИ И ДА ПРЕЧИШ..." написах!И не!Защото много ясно,че ако искам да мина,а ти спиш и не се дръпваш ще ти присветна,което по никакъв начин не означава,че не спазвам правилника!Ако си на светофар първа кола и 10 секунди не тръгваш,защото ти е мързеливо,може би не трябва да ти присвяткам....

Виж не казвам,че за щяло и не щяло тряя да има къси-дълги,но има ситуации,които го изискват!Не мисля,че ако ти светне някой тряя "да му се случва нещо"!

Със здраве!

Link to comment
Share on other sites

И какъв е извода ? Че ти си караш в най-лява лента с избраната от теб скорост (независимо дали отговяря на пътната обстановка). Имам няколко въпроса към теб дано ме удостоиш с отговор:

1. Ако някой реши да те изпреварва в лява лента и е зад теб биеш спирачки пред него нарочно ?

2. На къв се правиш ? Разбирам да си част от системата , но ти май го раздаваш някав уредник на движението ? Не мислиш ли, че има органи които отговарят за това и ти нямаш никакаква власт в случая?

3. Какво ти е направил тираджията та си тръгнал да го биеш ? Най - вероятно само увас се правиш на мъж пред компютъра , защото в описаната от теб ситуация като ТИР спре зад теб на светофар няма къде да бяга....

Значи при многолентово движение в града, всеки кара в удобната нему лента с удобната нему скорост без да превишава максимално разрешената. Няма изискване/задължение за каране в най-дясна лента, няма изискване/задължение за изпреварване от ляво. Няма термин изпреварване при многолентово движение в града. Поне аз така си мисля.

В гореописания случай - десен мигач, пристрояване, ускорение, ляв мигач, пристрояване. Няма кой за какво да ти се сърди, според мен.

 

Говоря за случай като например - от Метро към ВСИ и обратно по булеварда, в най-лява лента дядо Иван кара с 35 км/ч, ти караш с 50 км/ч в средна лента. Е, питам аз, ти зад него ли ще се наредиш и ще го чакаш да се отмести, за да продължиш или ще си продължиш в средната лента направо с удобната за теб скорост?

 

И така, без ръгане и натискане всичко е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Така значи ... аз може да се изходя по въпроса че се бутам и ръчкам напред ... ама вие съвсем изпържихте рибата със тея 130 ... ами ако пресича дете ??? Ами ако пресича бременна жена ... въобще ако пресича човек , какво ще се случи ?? Ще слезете да му се извините ли ? Със 50 ако блъснете човек ... везната за живота му е 50/50 , 80 км/ч гарантират смъртен случай какво остава за 130 ... ей на такива психопати трябва да се взимат книжките , както и да се урежда доволен престой в специално заведение лекуващо душевни проблеми . А диваците дето ми мигат и ми свиркат докато си карам в лява лента с 50 , могат само да си гледат работа. Нали не бързахте толкова бе ... що карате със и над 70 в града ???

Link to comment
Share on other sites

От Виден де. Питах та дали върви тва нящо... И ти ми показа. :lol:

Бъркаш се нещо. Не се сещам за място в града на което да съм вдигал 130. Не се сещам и за подходящ булевард от Виден до вас на който да има достатъчно разстояние за да се ускори до тази скорост или най - малкото на който бих тръгнал да правя такова нещо ;).

Link to comment
Share on other sites

И какъв е извода ? Че ти си караш в най-лява лента с избраната от теб скорост (независимо дали отговяря на пътната обстановка). Имам няколко въпроса към теб дано ме удостоиш с отговор:

1. Ако някой реши да те изпреварва в лява лента и е зад теб биеш спирачки пред него нарочно ?

2. На къв се правиш ? Разбирам да си част от системата , но ти май го раздаваш някав уредник на движението ? Не мислиш ли, че има органи които отговарят за това и ти нямаш никакаква власт в случая?

3. Какво ти е направил тираджията та си тръгнал да го биеш ? Най - вероятно само увас се правиш на мъж пред компютъра , защото в описаната от теб ситуация като ТИР спре зад теб на светофар няма къде да бяга....

 

Определено когато някой се засили да ме изтиква от пътя, защото е по-голям се дразня - това си е хулиганство. Аз карах с 70 км/ч, знаеш пред Изчислителния седят често на пусия. Не се правя на уредник на движението, а на съвестен спазващ правилника водач на МПС.

Ами ако на теб почне да ти се вре камион на 20 см отзад и да те натиска, какво ще направиш?

 

Определено не съм от хората, които се мотат като мухи без глави по пътя, не съм от тези, които притесняват другите. Дори и да застигна някой, който кара с 50 в лявата, ще го изчакам културно, затова искам отношението на другите водачи на мпс да е същото, каквото е моето към тях.

 

А тези тирове трябва се трепят още докато са малки камиончета :pirate

Link to comment
Share on other sites

AlBundy , завиждам ти за смелостта. Колите които карам са над 2 тона и пак нямам смелост да се напера на камион или реис , пък камо ли да натисна спирачки като се движи плътно зад мен. (Просто имам респект от по-големия и знам , че при евентуално ПТП ще съм под него...) По-назад в темата беше разказана една случка с ЗИЛ...

Link to comment
Share on other sites

Тировете няма място в град - НИКАКВО.Колкото до поведението на пътя...ами просто е.Отнасяй се с другите какво искаш с тебе да се отнасят.Аз карам възможно най-често по правилник.Не казвам, че съм по прав от другите на пътя.Правя нарушения, правил съм и правя такива за отнемане шоф. книжка( не алкохол ).Не казвам, че това, че другите около мен карат като малоумни ме извинява.За многолентовото движение...с 50км/ч Никой няма никаква работа в крайна дясна лента, освен случаите на извършване на десен завой на непосредствено предстоящо пръстовище или отбивка.Стига човек да си помисли малко веднага би разбрал колко логично е това...но всеки си има мнение, а закона е един - после ще видя как е уреден там въпроса.За слаломите в трафика огромна вина имат неадекватните на пътната обстановка водачи( тези които са бавно движещи се и затлачващи движението ) със своята нереална преценка и възприятие на случващото се около тях, но не са без вина и "скиорите".Булеварди в Плд за вдигане на 180км/ч дори има.Пещерско към 02:00 или 03:00, НО такива скорости( за мен над 70км/ч в градски условия е неизвинимо ) нямат място в града или поне в сегашното му положение.Още нещо - как подготвя курса за придобиване на степен за правоуправление на движещо се превозно средство за ситуации като например аквапланинг?!Или аварийно спиране от 110км/ч до нула или при тази скорост избягване на препиадствие?!Все неща, които не са маловажни.Докато има хора влизащи в забранени улици, правещи леви завои от средни ленти, такива които спират целия трафик за да пуснат 1 кола от пресечка, пешеходци скачащи ти пред автомобила и не пресичащи на светофари и през подлез няма нищо да се промени.

Link to comment
Share on other sites

AlBundy , завиждам ти за смелостта. Колите които карам са над 2 тона и пак нямам смелост да се напера на камион или реис , пък камо ли да натисна спирачки като се движи плътно зад мен. (Просто имам респект от по-големия и знам , че при евентуално ПТП ще съм под него...) По-назад в темата беше разказана една случка с ЗИЛ...

 

Да ама колата с която бях е доста пъргавичка и спокойно мога да контролирам разстоянието зад мен. Все пак и аз не карам кола от вчера ;)

 

Напълно подкрепям хост за написаното

Link to comment
Share on other sites

"чл.15

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 км/ч;."

 

По актуалния Закон за Движение по Пътищата.

Link to comment
Share on other sites

... такива които спират целия трафик за да пуснат 1 кола от пресечка...

А ако ти си чакащата кола? Той трафикът няма спиране час-два, примерно. Опитай да излезеш на бул.Източен срещу стадион Хр. Ботев в час пик. Ако не те пусне някой - нямаш никакъв шанс.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...