Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

хахаха как ги обичам такива като теб в такъв случай давам десен мигач и те минавам преди да си разбрал. Завиждам на такива хора като теб дето имат да губят толкова време в колата.

Изобщо не е губене на време и избиване на комплекси. Правя си преценка кога да тръгна и си минавам целия маршрут без да си давам зор и да треперя дали ще стане нещо непредвидено когато съм с "доста над лимита". Ако не се лъжа mobo беше написал какви са разликите в спирачния път при различните скорости. И да ти призная малко ще ти е трудно да ме минеш преди да съм разбрал ;). Също така искам да разбера какво ще правиш когато един ден поставят камери навсякъде? Този ден наближава. Ще си умра от кеф да чета коментарите тук. А пък аз и тогава ще си карам по същия начин и ще съм си супер спокоен.

За справка само. Колата ми стана на 130 000 километра и още съм с оригиналните накладки и дискове ;). Даже са доста далече от смяна.

 

 

Аз лично в последните няколко дена забелязах доста колегиалност от други водачи.

Може би добрите жестове са в съотношение 2:1 спрямо тъпите засичания.

И аз не карам в ограничението от 50км/ч, следователно в лява лента застигам по-бавни автомобили, но с нищо не ги закачам, а мирно си чакам да се освободи пътят ми напред.

Колегиалността няма нищо общо със скоростта и спазването на правилника. Винаги когато имам възможност пускам по няколко коли. И аз се дразня когато им правиш значи да минат и гледат като телета. В описания от теб случай ако камерите които са поставени на подлеза работеха и двамата щяхте да се движите с 50 и нямаше да я има описаната ситуация. Следователно и ти щеше да си супер спокоен накрая. Отделно че ще можеш и да си караш по - спокойно като цяло.

 

Лично аз не дигам повече от 70 в града и то само на големите булеварди при отсъствието на трафик (то и няма как да дигнеш повече)

Че колко повече? Ти си вече 20 километра над лимита. Малко ли е това според теб? Преди време ме обучаваха че разлика от 5 мили в час е разликата между това да убиеш дете и това то да оживее. Ще потърся къде съм я сложил и ако я намеря ще я кача тук.

Само че тука липсва един момент. Ние осъзнаваме че ти си над тези неща и на теб никога няма да ти се случи и съответно няма да четем за теб в новините. За съжаление ние всеки ден четем и ставаме свидетели на тези изпълнения.

 

Къде видя да казвам, че е лошо всеки да кара в удобната нему лента? Аз нямам проблеми в града да ме изпреварват от дясно, само да не ми се бутат без мигач. Можеш да си сигурен, че се съобразявам с всички участници в движението - пешеходци и шофьори доста повече от маса народ по пътищата, но няма как да го знаеш това.

Поздрави.

Явно нещо не сме се разбрали за което се извинявам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
За справка само. Колата ми стана на 130 000 километра и още съм с оригиналните накладки и дискове ;). Даже са доста далече от смяна.

 

 

Защо ли не искам да караш зад мен?

Link to comment
Share on other sites

Защо ли не искам да караш зад мен?

Бъди спокоен в перфектно състояние са ;). Проверявам ги редовно. Отделно че след няколко дена ще ги сменя профилактично. Да уточня че тия 130 000 ги направих за 2 години.

Link to comment
Share on other sites

Леле какво нещо се изписа без да успея да се включа. Общо взето с Airfan и netrootbg ни съвпадат мненията и като изключим любимите на AlBundy змиорки (които ако ги прави както той е описал така че да не пречи а не винаги когато може - също нямам нищо напреки) съм съгласен и с него.

 

 

 

 

доколко разбрах дядо мраз говори за това:

94696103dz6.gif

 

аз го рисувах и анимирах :punk

 

 

Е те за т'ва говорех! :)

 

Сега чакаме Pazu да ни осведоми след като е карал примерно за колко време е взел разстоянието до работата си и после утре като кара като рацер и отнема предимство когато и както може колко по-бързо ще е стигнал. Аз съм засичал от Панаира до кино Фламинго минавайки през моста на Герджика. Разликата е около 5-10 мин максимум като в зависимост от други неща до към 45-50 мин може да отнеме въпросния маршрут - ако тръгне човек към 4:45 ще стигне с поне 20 мин по-бързо отколкото ако тръгне 5:15.

Link to comment
Share on other sites

Поредният голЕм философ. Някъде да си видял да говоря за състезания???? Лично аз не дигам повече от 70 в града и то само на големите булеварди при отсъствието на трафик (то и няма как да дигнеш повече) Говорите за толеранс а вие не правите никакъв в случая. Никой няма да те натиска да ти дава къси дълги и да те притеснява ако си караш с 50 в средна

 

Уф откога търся някой да го изям :lol: Ела ми светни на дълги да видим какво ще ти се случи после :lol:

 

В града се кара с 50, а по малките улички с 20 км/ч! Ако се притесняваш, че карайки с тази скорост пишката ти изглежда по малка, проблема си е твой. При това май доживот :lol:

Link to comment
Share on other sites

Че колко повече? Ти си вече 20 километра над лимита. Малко ли е това според теб? Преди време ме обучаваха че разлика от 5 мили в час е разликата между това да убиеш дете и това то да оживее. Ще потърся къде съм я сложил и ако я намеря ще я кача тук.

Само че тука липсва един момент. Ние осъзнаваме че ти си над тези неща и на теб никога няма да ти се случи и съответно няма да четем за теб в новините. За съжаление ние всеки ден четем и ставаме свидетели на тези изпълнения.

Толкова е максималната скоростта на която мога да реагирам при създала се ситуация. А ти се изкара ебати светата вода ненапита. Кво искаш да ми кажеш че не си дигал повече от 50 км в града??? Мн силно се съмнявам в тва. Ако си беше направил труда да ми прочетеш поста щеше да ти стане ясно че не дигам повече от 70 димек тва ми е макса. Ама кой ебава да чете.

 

 

Уф откога търся някой да го изям :lol: Ела ми светни на дълги да видим какво ще ти се случи после :lol:

 

В града се кара с 50, а по малките улички с 20 км/ч! Ако се притесняваш, че карайки с тази скорост пишката ти изглежда по малка, проблема си е твой. При това май доживот :lol:

хахаха пък аз от кога чакам да ми паднат такива като теб.(смешни шегобийци) знам кво точно ще стане ако някой ти даде къси дълги. Ще го видиш как ти минава отдясно без да му мисли мн мн. и ти ще си останеш само с псувните който ще изречеш по негов адрес. Иначе проблеми с малка пишка нямам явно някой от вас имат щом постоянно се говори за тва.

Link to comment
Share on other sites

Уф откога търся някой да го изям :lol: Ела ми светни на дълги да видим какво ще ти се случи после :lol:

 

В града се кара с 50, а по малките улички с 20 км/ч! Ако се притесняваш, че карайки с тази скорост пишката ти изглежда по малка, проблема си е твой. При това май доживот :lol:

 

 

Не разбирам какво може да ми се случи, ако караш пред мен с 50 км/ч и аз ти светна с дългите? Ще ускориш до "позволените" 60 и ще те изгубя от погледа си ли? :)

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам какво може да ми се случи, ако караш пред мен с 50 км/ч и аз ти светна с дългите? Ще ускориш до "позволените" 60 и ще те изгубя от погледа си ли? :)

ХАХАХАХАХАХХА ТОЧНО

Link to comment
Share on other sites

Като сте такива мъже, защо не възпитате някоя Г класа, или ГЛ или колонка от джипчета, някое бентли а у :)

 

прочети мнението под твоето...... то тука всички са мъже ама се пънат на голфовете и бравотата....... като видят някой с бентли да го правят навеждат глава и се правят че не е било........

 

Не съм съгласен, много по-често ми се случва да ме пропусне някой с хубава, голяма и скъпа кола, отколкото някой с бричка :) Не знам пазят ли се, или се правят на тежки, но е факт.

 

 

И аз мога да кажа, че повече толерантност съм видял от хора с хубави коли, (малко грубо звучи) отколкото хора с по-евтини от моята.

 

 

и аз се присъединявам към групата , вече не е като едно време и лъскавите коли да се карат от мутри само ........ ако трябва да съм честен много много по-често ме пуска някоя С класа или Кайен отколкото някой с фиат браво или голф , че те даже тия с голфовете и бравотата направо секат пътя спирад пред тебе и гледа направо.... отделно колкото пъти съм пуснал някой рейсър нито ама нито 1 път не съм получил жест на благодарност даже ме гледат злобно що едва ли не не съм го пуснал по рано....... докато повечето с "лъскави" коли ако не може да ти махне или да ти кимне цъква аварийните......... така че не ми ги говорете тия с лъскавите коли кви работи правели щото на фона на бмв 3ките и голф 3-ките са нищо......... и от тях има доста гламари ама като цяло са много много по малко .

 

 

 

 

а относно карането с 50 къдет ти е кеф изобщо няма да го коментирам и преди го казах , това е възможно най-тъпото нещо , кеф му било да кара с 50 в лявата лента щото дясната била в дупки нямам думи........ :lol:

 

 

 

едит : тая зима ще има много много размазани е36-ци..... станаха достъпни , със задно са демек може да се правят "изпълнения" и като се позаледи малко стой та гледай..... даже мисля че станаха по-масови от опел калибрите...... с 2 думи новото "циганско ферари"........

Link to comment
Share on other sites

прочети мнението под твоето...... то тука всички са мъже ама се пънат на голфовете и бравотата....... като видят някой с бентли да го правят навеждат глава и се правят че не е било........

и аз се присъединявам към групата , вече не е като едно време и лъскавите коли да се карат от мутри само ........ ако трябва да съм честен много много по-често ме пуска някоя С класа или Кайен отколкото някой с фиат браво или голф

 

Гледай сега - първо бентли съм виждал в пловдив точно 2 пъти и то спряно. А S-класите обикновено баровеца се вози а не кара, а шофьора му гледа да го вози комфортно а не да се прави на състезател. Чат пат съм виждал простотии да правят разни с BMW Х5 или Ауди ТТ но обикновено по-скъпите коли карат по-добре с малки изключения.

 

 

че те даже тия с голфовете и бравотата направо секат пътя спирад пред тебе и гледа направо....

 

Половината бравота се карат от жени, 70% от тях държат класацията за малоумие. Това го казвам поне за 4ти път. Видя ли такъв фиат се пазя повече и от голф 2ка.

 

 

отделно колкото пъти съм пуснал някой рейсър нито ама нито 1 път не съм получил жест на благодарност даже ме гледат злобно що едва ли не не съм го пуснал по рано.......

 

A ей това е другата причина поради която се дразня да ги пускам. Като че ли съм длъжен да го правя ебати. Аз също понякога съм изпадал в тъпи ситуации но който ме е пускал после съм му махал за благодарност. Може да е тъпо но когато дадеш път на някой и той ти махне ми е кеф, а не да мине като темерут и даже не ме погледне.

Link to comment
Share on other sites

Сега чакаме Pazu да ни осведоми след като е карал примерно за колко време е взел разстоянието до работата си и после утре като кара като рацер и отнема предимство когато и както може колко по-бързо ще е стигнал. Аз съм засичал от Панаира до кино Фламинго минавайки през моста на Герджика. Разликата е около 5-10 мин максимум като в зависимост от други неща до към 45-50 мин може да отнеме въпросния маршрут - ако тръгне човек към 4:45 ще стигне с поне 20 мин по-бързо отколкото ако тръгне 5:15.

 

Проучването е направено :

 

Вчера ... разстоянието от края на коматево до централни гробища ги взех точно за 17 минути . Карах средно със 60 , бутах се на 3 светофа , само на единия леко ми се опъна един "толкова колегиален с кайен" ... съответно си остана само с пробването за опъване , практикувах слалом из лентите . Тръгнах в 17.15 - прибрах се във 17.35

 

Днес - същото разстояние , часа беше 17.12 . Играх абсюлютно по правилата . Без натискане , без бутане , без проява на "съобразителност" , с 50 средна скорост, просто си карах като на изпит по кормуване пред ДАЙ . Прибрах се в 18.12 ...

Link to comment
Share on other sites

Проучването е направено :

 

Вчера ... разстоянието от края на коматево до централни гробища ги взех точно за 17 минути . Карах средно със 60 , бутах се на 3 светофа , само на единия леко ми се опъна един "толкова колегиален с кайен" ... съответно си остана само с пробването за опъване , практикувах слалом из лентите . Тръгнах в 17.15 - прибрах се във 17.35

 

Днес - същото разстояние , часа беше 17.12 . Играх абсюлютно по правилата . Без натискане , без бутане , без проява на "съобразителност" , с 50 средна скорост, просто си карах като на изпит по кормуване пред ДАЙ . Прибрах се в 18.12 ...

 

Абе има малка разлика. Утре пробвай да караш порядъчно но да тръгнеш в 5 без 10 и пак ще си говорим

Link to comment
Share on other sites

Ся не става дума да тръгна по-рано , става дума за това да се изнасяш в най-пиковия момент и да успееш да минеш ... то аз ако тръгна по-рано ... поне 20 процента от пловдивските шофьори ако мислят да тръгнат по-рано , лудницата ще почва от 16.30 .

 

И не съм съгласен кой какво ще кара .. дали голф 3 или бентли ... хич , ама хич не ги подбирам . Гледам само себе си и пешеходците :D

Link to comment
Share on other sites

Pazu аз ли не разбирам или искаш да ни убедиш че от Коматево до централни гробища си карал 1 час ?

 

Какъвто и трафик да е имало нещо се изхвърли с този пост. Аз съм от Коматево, карам като баба и в час пик ще отида до централните гробища за не повече от 35 минути.

 

 

Бутането според мен спестява до 5-10 минути максимум !

Link to comment
Share on other sites

Научете се бе хора... Карайте си спокойно с 55-60 (щото са малко, тея дет карат с 50), спазвайте си правилата, не се бутайте между колите. Така хем си спестявате нерви, хем гориво, а за други консумативи по колата да не говорим. Да не би всеки път да ви чака някой на легло щото умира, та бързате и се бутате.

Пътя ми от работа до вкъщи е от Айсберга в Кичука до колелото на панаира. Тръгвам в 18:05-18:10 от офиса и се прибирам за 20 минути, като на 20-тата минута вече съм се събул и съм се проснал пред телевизора. Това време го засякох днес, специално заради темата.

 

Ако бързам и се правя на "змиорка", едно че ще изнервя 50 души покрай мен, второ че ще изгоря сумати бензин отгоре в тва студено време и трето - постоянно ще се оглеждам да не ударя някой, вместо да си слушам музика от радиото и да си карам айляк.

 

Това е реалността. Pazu с твойто мислене не знам до къде ще стигнеш, само дано, ако е там където аз си мисля, да не замъкнеш още някой с теб...

Link to comment
Share on other sites

поне 20 процента от пловдивските шофьори ако мислят да тръгнат по-рано , лудницата ще почва от 16.30 .

 

Нищо подобно. Останалите 80 и да искат трябва да стоят до 17:00 на работното си място така че лудницата почва малко след 5. Малко преди това пак се усеща но е доста по-различно отколкото в 5:30 примерно.

 

Колкото до времето за изминаване на този маршрут ще ме накараш да дойда, да тръгнем заедно и да засичаме кой кога ще пристигне и каква ще е разликата. 40 минути не може да е в никакъв случай.

Link to comment
Share on other sites

Колегата @pazy хич не ти вярвам на статистиките как като си карал спокойно за колко си стигнал а като си се бутал за колко си стигнал.Може да имам скормен опит от 5 години книжка ама съм се убедил че с бързане не се стига по-бързо.Много добре съм написал и в първият пост в тази тема как седим по светофарите по едно и също време.Няколко пъти съм споделял впечатленията ми тук във форума от едно пътуване до Бургас преди няколко години как един ме изпревари 7 пъти с бясна скорост и на входа на Бургас влезнахме по едно и също време въпреки че той е карал със 150 аз с 90 100.

 

Обаче за тъп или селяндур или за къфто да ме обвини някой аз такъв нахалитет няма да пусна!!Наскоро управлявах Ладата на бащата из града съвсем по правилата без да се влача до ограничението от 50 километра,не предизвиквах колони или пък да задръствам кръстовища .Манталитета на тея с лъскавите коли е щом си такъв те са бог и ти трябва да им правиш път и да спирам да им постилам червено килимче.Някой път нарочно няма да спра и ще го натреса я във врати я в калник я в нещо друго.Да дойдат куките и да видим кой прав кой крив.Мен колата ми струва 500 лв на другият да видим колко ще му е ремонта...

Link to comment
Share on other sites

Манталитета на тея с лъскавите коли е щом си такъв те са бог и ти трябва да им правиш път и да спирам да им постилам червено килимче.Някой път нарочно няма да спра и ще го натреса я във врати я в калник я в нещо друго.Да дойдат куките и да видим кой прав кой крив.Мен колата ми струва 500 лв на другият да видим колко ще му е ремонта...

 

Не е до лъскавите коли jozo, някои от тези са по-коректни от всички останали. Има други които карат все едно баща им е собственика на пътя. Като му погледнеш физиономията и видиш човек с гола глава, 5 кг злато под формата на ланци работата е ясна. Има и хора с костюми които карат подобни коли но го правят значително по-добре.

 

Иначе за ладата - кофти е че ако го изпукаш ще трябва да взимаш нова а застраховка на толкова стара кола не правят или поне струва колкото самата кола. Докато онази тойота за която говорех хем е по-страховита хем повече поражения ще нанесе хем и ремонта и нищо няма да ти струва 1во защото както един от нашите съфорумци се изрази че тези тойоти са "неубиваеми" и 2ро каското ще поеме останалото :)

 

Pazu с твойто мислене не знам до къде ще стигнеш...

 

Е ако не е той тогава кой ще защитава славата на Голфаджиите? :)

Link to comment
Share on other sites

Не е до лъскавите коли jozo, някои от тези са по-коректни от всички останали. Има други които карат все едно баща им е собственика на пътя. Като му погледнеш физиономията и видиш човек с гола глава, 5 кг злато под формата на ланци работата е ясна. Има и хора с костюми които карат подобни коли но го правят значително по-добре.

 

Иначе за ладата - кофти е че ако го изпукаш ще трябва да взимаш нова а застраховка на толкова стара кола не правят или поне струва колкото самата кола. Докато онази тойота за която говорех хем е по-страховита хем повече поражения ще нанесе хем и ремонта и нищо няма да ти струва 1во защото както един от нашите съфорумци се изрази че тези тойоти са "неубиваеми" и 2ро каското ще поеме останалото :)

 

Не отричам, че има хора, който дори и със скъпа кола са безкрайно толерантни на пътя.Масата обаче не са и ако си със старо возило не си нищо за тях.

 

Е застраховка има гражданска отговорност за каско е ясно, че не.Казах го в такъв смисъл че като ме засече не аз съм виновен и ще зема пари си купя друга.На другият може каско да му платят ама и главоболия ще му създам да обикаля.Следващият път може се замисли.Иначе онази Тойота е много добра ама не всички са такива.

Link to comment
Share on other sites

Е ако не е той тогава кой ще защитава славата на Голфаджиите? :)

Ай сектир вече с тея голфаджийски бъзици . Всеки кара тва дето му е по-джоба ... когато направя някой нов и лъскав седан - хечбек и ме видите в темата "Катастрофи" ... тогава ми мелете сол на главата .

Link to comment
Share on other sites

Наскоро управлявах Ладата на бащата из града съвсем по правилата без да се влача до ограничението от 50 километра,не предизвиквах колони или пък да задръствам кръстовища .Манталитета на тея с лъскавите коли е щом си такъв те са бог и ти трябва да им правиш път и да спирам да им постилам червено килимче.Някой път нарочно няма да спра и ще го натреса я във врати я в калник я в нещо друго.Да дойдат куките и да видим кой прав кой крив.Мен колата ми струва 500 лв на другият да видим колко ще му е ремонта...

Аха, мен за това ме е страх повече от тия дето карат още джогани и други руски коли ветерани (добре, че почти изчезнаха). След тях са голфаджиите. :) Когато поискам да направя някаква маневра и да очаквам някаво малко съжаление от тях да ми отстъпят предимство, винаги така ще се нагъчат, че да му се чудиш къде го настъпа точно? До сега само веднъж ми се случи един джоган да ми отстъпи предимство (вече не помня за какво беше, може би за завой наляво) и взех че се зачудих какво му има на човека, докато се усетя, че ме пускал. :)

 

И едно време май имаше едни анкети от рода на "балгодарите ли на колата, дала ви предимство?", а сега повечето викат "ай ш' му давам". Всичко някак си се размива. Разбира се това което прави pazu си е малко дразнещо, но ако до сега няма катастрофа, значи всичко е наред (поне донякъде). Останалото си е за него. Напоследък съм забелязал, че не карам повече от 60 в града и то без да го осъзнавам. Но това е защото не бързам за никъде и искам повече спокойствие след работа, отколкото още една доза нерви. Хич не ме е.. че някой се е прередил, в която и да е лента, пускам го да мине (разбира се не винаги, все пак има и други зад мен, които могат да го направят). Съответно и се ядосвам, когато на отсрещния нищо не му струва да направи един жест, за да ме пусне, въпреки, че е в правото си да не го прави.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се това което прави pazu си е малко дразнещо, но ако до сега няма катастрофа, значи всичко е наред (поне донякъде). Останалото си е за него.

 

Даже не се усещаш че самите разсъждения са грешни: не е хубаво че прави така но нали не е имал проблеми - всичко е наред. Ами не, не е наред. И дано се осъзнае навреме преди да стане някоя по-голяма беля... И не толкова защото той няма да реагира на време а просто, защото има ситуации в които не всичко зависи от теб и защото има и други шофьори на пътя отделно че колите са машини, а те не са вечни.

Link to comment
Share on other sites

хахаха пък аз от кога чакам да ми паднат такива като теб.(смешни шегобийци) знам кво точно ще стане ако някой ти даде къси дълги. Ще го видиш как ти минава отдясно без да му мисли мн мн. и ти ще си останеш само с псувните който ще изречеш по негов адрес. Иначе проблеми с малка пишка нямам явно някой от вас имат щом постоянно се говори за тва.

 

Дали? :lol: Говорим си за това, как не трябва да притесняваме другите водачи, които спазват правилника! Ти ми приказваш как ги мачкаш всички балъци наред. То какво очакваш от човек, дето себе си не пази. Аз за да съм в лявата лента, имам причина. Ако видя някой засилен отзад, задължително му присветвам два пъти с левия мигач и ако е пич, ме изпреварва отдясно, ако е някой дръвник ми се лепва отзад и си го изява.

Общо взето се изясни от темата кой е толерантен на пътя. Аз лично благодаря на всички, които ме пускат да пресека Христо Ботев излизайки с ляв мигач от Цар Асен завивам надясно, Христо Ботев, и наляво по Найчо Цанов(това е на сточна гара светофара). Който минава редовно от там му е ясно за какво става въпрос ;)

 

 

 

Не разбирам какво може да ми се случи, ако караш пред мен с 50 км/ч и аз ти светна с дългите? Ще ускориш до "позволените" 60 и ще те изгубя от погледа си ли? :)

 

А дали ще ти се наложи да ми присветнеш с дългите?

Link to comment
Share on other sites

Аз лично благодаря на всички, които ме пускат да пресека Христо Ботев излизайки с ляв мигач от Цар Асен завивам надясно, Христо Ботев, и наляво по Найчо Цанов(това е на сточна гара светофара). Който минава редовно от там му е ясно за какво става въпрос ;)

Моля :) Аз също благодаря и пускам винаги, че и аз редовно се изнасям от там... гадно е понякога.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...