Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Мен пък ме дразнят хора които карат в лява с 50км при положение че средна и дясна е празна (щото в града се карало с 50км и той бил в правото си) и кат го изпреваря от дясно се дразни, свири, праи ми някви знаци кат спрем на светофара. Или тъпанари които никога не дават път като чакаш да се вкючиш към движението от някоя по малка уличка. В интерес на истината няма никва толератност и колегиалност по градските улици. Тая тема няма абослютно никав смисъл. В крайна сметка всеки си кара и ще си кара както му изнася

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Ако не си забелязал, въпросните автомобили не правят змиорки в 98% от случаите. Не казвам, че се разправям с всеки, но някой път като ми дойде на серия ми идва в повече, защото всички си чакат и колоната си върви, когато всеки ден 5 такива ти се качат на главата, идва един момент, в който ти писва и спираш да пускаш който и да било. Айде пускам да се пристрояват, пускам като излизат от малките улички пред стадион Христо Ботев, примерно, обаче змейките ми ходят по нервите и понякога не ги пускам, защото ми писва. Човек съм все пак. Когато някой наистина бърза си личи от далеч, когато някой е нахален също си личи от далеч. Ако вие не правите разлика, това не говори добре за преценките ви.

 

Всичко най-добро.

 

Във 108% от случайте са най-нахални, а ние "мижетурките" да си гледаме работата.

Link to comment
Share on other sites

Във 108% от случайте са най-нахални, а ние "мижетурките" да си гледаме работата.

Не съм съгласен, много по-често ми се случва да ме пропусне някой с хубава, голяма и скъпа кола, отколкото някой с бричка :) Не знам пазят ли се, или се правят на тежки, но е факт.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен, много по-често ми се случва да ме пропусне някой с хубава, голяма и скъпа кола, отколкото някой с бричка :) Не знам пазят ли се, или се правят на тежки, но е факт.

Как един път не се случи това ЧУДО и на мен. Каса бира ако го видя. Винаги ония в лъскавите коли ме засичат, винаги ме пускат хора с кола като "моята", а не за 100 000 еврА. Аз също винаги пускам такива, на баровците път не правя - те сами се врът

Link to comment
Share on other sites

Яд ме е, че не мога да снимам с камера и да карам едновременно да видите. Обикновено карам сутрин, по обяд и в края на работния ден и прекосявам целия град почти. Не е кой знае колко много каране, но определено скъсява животеца с 10 години

Link to comment
Share on other sites

Не е баш винаги да са нахални и да се бутат тия с джиповете, просто защото вече джипове не се карат само от мутри..всеки по-успял може да си позволи нещо лъскаво на лизинг..Друг е въпросът, че никой ако види в огледалото 3 еднакви черни джипа няма да тръгне да им се дърви или да не ги пусне ако го засичат...Много по-тъпо е да се буташ кат сли*а без мигач или друга индикация, че искаш да предприемеш няква маневра..като си решил поне да е ясно и на другите. На всеки се налага, ако подхождат правилно и не ни застрашават защо да не пуснеш 2-3 коли като си се сетил да тръгнеш чак като си ги видял да дават мигач обратно към твоето платно..Просто трябва да се прави с акъл- хем да не застрашаваш и да не пречиш никому, хем да се предвижваш по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

и аз го потвърждавам това. Новите джипове и коли ме пускат много повече, отколкото другите. Аз не съм от хората, които нахалстват и се бутат, може и затова да е, обаче много често някое голфче или някое браво или пък незнам си кво друго ще ме засича нарочно, когато си пусна мигач и чакам да се престроявам. Последната такава сучка беше вчера - излизам от пресечката на розенхов към 5 часа, точно в хубавия трафик, и съм си пуснал мигач и чакам някой да ме пусне. И един кайен спира, пуска ме, аз му махам с ръка, и той ми кима с глава. Това се случва вече на втория светофар, който чакам някой да ме пусне, ама никой не иска :)

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме дразнят хора които карат в лява с 50км при положение че средна и дясна е празна.....

 

аз го правя, когато съм за ляв завой, престроявам се по-рано, просто се кара с около 70 лява и аз като карам с 50 виждам много зор да се престроя, за което ще ме извинявате :bgrin:

 

 

доколко разбрах дядо мраз говори за това:

94696103dz6.gif

 

аз го рисувах и анимирах :punk

Link to comment
Share on other sites

Не е баш винаги да са нахални и да се бутат тия с джиповете, просто защото вече джипове не се карат само от мутри..всеки по-успял може да си позволи нещо лъскаво на лизинг..Друг е въпросът, че никой ако види в огледалото 3 еднакви черни джипа няма да тръгне да им се дърви или да не ги пусне ако го засичат...Много по-тъпо е да се буташ кат сли*а без мигач или друга индикация, че искаш да предприемеш няква маневра..като си решил поне да е ясно и на другите. На всеки се налага, ако подхождат правилно и не ни застрашават защо да не пуснеш 2-3 коли като си се сетил да тръгнеш чак като си ги видял да дават мигач обратно към твоето платно..Просто трябва да се прави с акъл- хем да не застрашаваш и да не пречиш никому, хем да се предвижваш по-бързо.

 

Направете 10 леви завоя на Т-образното кръстовище на Централна Гара. Като идваш от В.Априлов да речем. И ми кажи колко пъти от най-дясна лента те "финтират". При мен е всеки ден. Аз съм си го позволявал точно 2 пъти и единия път бях бесен щото ми го направиха на мен. Днес отново се случи и колкото и да се опитвах да избутам гнусара в Централна гара - не стана. Значи всички дето си седим чинно в лява и средна лента за завоя сме балъци, а ония дето е в нарушение е цар

 

@po_taka, изби рибата пич и то с отрова за мишки :)

Link to comment
Share on other sites

Сега се сетих една случка. Отивах към техномаркет европа, тъкмо бяха отворили платното за към там, но по-надолу се стеснява и става двупосочно. Понеже влизаха много коли аз влезнах както повечето в лява лента и си карам след колите. Стигам до стеснението, давам си мигач, че искам да мина в дясна лента, имаше място колкото да влезне цялата ми кола и реших, че човека ме пуска(беше спрял, задръстване), изведнъж тръгна да ме засича

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме дразнят хора които карат в лява с 50км при положение че средна и дясна е празна (щото в града се карало с 50км и той бил в правото си) и кат го изпреваря от дясно се дразни, свири, праи ми някви знаци кат спрем на светофара.

Лимита е 50 километра в час. На тази скорост ще си карам където ми е кеф и честно казано слабо ме интересува ти дали бързаш за някъде. Ако си беше напрегнал малко главата щеше да тръгнеш навреме или да избереш по - добър маршрут за да стигнеш навреме. Това че ти не можеш да си разчетеш правилно времето не ти дава право да нарушаваш закона. Ще си умра от кеф в деня в който пуснат видео наблюдение в целия град и започнат да пращат честитки по пощата.

 

Направете 10 леви завоя на Т-образното кръстовище на Централна Гара. Като идваш от В.Априлов да речем. И ми кажи колко пъти от най-дясна лента те "финтират". При мен е всеки ден. Аз съм си го позволявал точно 2 пъти и единия път бях бесен щото ми го направиха на мен. Днес отново се случи и колкото и да се опитвах да избутам гнусара в Централна гара - не стана. Значи всички дето си седим чинно в лява и средна лента за завоя сме балъци, а ония дето е в нарушение е цар

Трябва ти тренинг. До сега много са малко тия дето са ме финтирали там. В повечето случай е заради лошата реакция на този пред мен или просто не му пука какво ще стане след него. Никога не ми се е случвало докато съм първи :).

Давам безплатни уроци :lol:.

Link to comment
Share on other sites

давам си мигач, че искам да мина в дясна лента, имаше място колкото да влезне цялата ми кола и реших, че човека ме пуска(беше спрял, задръстване), изведнъж тръгна да ме засича

Точно е тва е най-голямата глупост на света, тоя седи седи седи и човек аха да тръгне и някъф тъпунгер да не му стане по-малка пи*ката хоп тръгва да се бута случайно да не го прецакат...кво прецакване е това като тоя до сега е блял. . . просто не мога да го разбера това...

Link to comment
Share on other sites

Лимита е 50 километра в час. На тази скорост ще си карам където ми е кеф и честно казано слабо ме интересува ти дали бързаш за някъде. Ако си беше напрегнал малко главата щеше да тръгнеш навреме или да избереш по - добър маршрут за да стигнеш навреме. Това че ти не можеш да си разчетеш правилно времето не ти дава право да нарушаваш закона. Ще си умра от кеф в деня в който пуснат видео наблюдение в целия град и започнат да пращат честитки по пощата.

Трябва ти тренинг. До сега много са малко тия дето са ме финтирали там. В повечето случай е заради лошата реакция на този пред мен или просто не му пука какво ще стане след него. Никога не ми се е случвало докато съм първи :).

Давам безплатни уроци :lol:.

 

Там в 5 и малко след обяд ако съм пръв ще пусна тото :lol:

Link to comment
Share on other sites

Лимита е 50 километра в час. На тази скорост ще си карам където ми е кеф и честно казано слабо ме интересува ти дали бързаш за някъде.

 

 

Окей де, ама караш и с 50 когато си в лява лента, при положение, че дясна е свободна, нали? :)

Link to comment
Share on other sites

Там в 5 и малко след обяд ако съм пръв ще пусна тото :lol:

Тази есен не съм имал възможност да мина от там в 5 часа. В голяма част от случаите си е направо класика. 2 или 3 коли сме във всяка от лентите за ляв завой и ти се нареди някой в най - дясна лента. Комичното е в случая когато той наистина отива към гарата :).

 

Най - нахалните шофьори които съм виждал някога са в Албания. По принцип нищо не мога да сравня с това което е там. Говоря за Тирана по специално. В нормалните страни най - зле съм забелязал е в Белград. Тукашните блокирания на кръстовища нищо не са. Там видях как освен колите стигат още далече и блокират трамваите. Ватмана просто се облегна и ме гледаше с много тъжен поглед. Пожелавам на всеки да има възможност да покара в Сараево. До сега не се сещам нито един случай в който някой да се нареди в друга лента от тази в която смята да кара. Нито един път. За другите им вече гениални изпълнения няма да говоря. Те са си отделна тема.

 

Окей де, ама караш и с 50 когато си в лява лента, при положение, че дясна е свободна, нали? :)

Когато пътната настилка е по лоша или има някакви неща които са зле в дясната да. Ти да се сещаш за нормален булевард? Малко са. От мебелна къща до сточна гара примерно си карам в дясната лента. На Руски карам винаги в лявата понеже почти винаги има рейс който да спира или някакво друго препятствие което да предстои.

Link to comment
Share on other sites

Окей де, ама караш и с 50 когато си в лява лента, при положение, че дясна е свободна, нали? :)

В повечето случаи съм съгласен с инсинирейтъра ама тук не си прав ( не и според закона ) Има така наречената "най-удобна лента за движение" на булеварди и улици с 2 и повече платна никой не те задължава ако вляво ти е по-удобно за понататъчната част от маршрута ти да се престрояваш ако има някого зад теб.Също така това важи и ако те изпреварят отдясно, това не е нарушение ако на изпреварващия пътят му после е свързан с десен завой.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв филм като изпреварване в града при многолентово движение. Всеки си кара в удобната за него лента с удобната за него скорост.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв филм като изпреварване в града при многолентово движение. Всеки си кара в удобната за него лента с удобната за него скорост.

Да и какво лошо има в това? Като не искаш да има трафик защо се буташ в града. По - добре иди някъде където минава по една кола на ден и така ще си господар на пътя. Май забравяш че караш в град и не си сам на пътя и трябва да се съобразяваш с абсолютно всички участници в движението. В това число най - вече с пешеходците.

Link to comment
Share on other sites

В повечето случаи съм съгласен с инсинирейтъра ама тук не си прав ( не и според закона ) Има така наречената "най-удобна лента за движение" на булеварди и улици с 2 и повече платна никой не те задължава ако вляво ти е по-удобно за понататъчната част от маршрута ти да се престрояваш ако има някого зад теб.Също така това важи и ако те изпреварят отдясно, това не е нарушение ако на изпреварващия пътят му после е свързан с десен завой.

 

 

Окей, караите си в лява лента, ама не мислиш ли, че е малко тъпо вечерта към 10-11 да караш в лява лента от светофара на азията посока колелото на панаира понеже след 1 километър ще завиваш наляво?

 

Като ще завиваш няляво 100-200 метра преди точката на завиване си се престрояваш, не е толкова трудно.

Link to comment
Share on other sites

Лимита е 50 километра в час. На тази скорост ще си карам където ми е кеф и честно казано слабо ме интересува ти дали бързаш за някъде. Ако си беше напрегнал малко главата щеше да тръгнеш навреме или да избереш по - добър маршрут за да стигнеш навреме. Това че ти не можеш да си разчетеш правилно времето не ти дава право да нарушаваш закона. Ще си умра от кеф в деня в който пуснат видео наблюдение в целия град и започнат да пращат честитки по пощата.

 

хахаха как ги обичам такива като теб в такъв случай давам десен мигач и те минавам преди да си разбрал. Завиждам на такива хора като теб дето имат да губят толкова време в колата. Тва за мен е избиване на комплекси(Стоя в лява щото съм в ПРАВОТО СИ). Кво ти пречи при наличието на две свободни ленти да си караш в средна и в тоя случай ще си спестим мн нерви

Link to comment
Share on other sites

Простотията не може да се спре, тя само се разраства!

 

Аз лично в последните няколко дена забелязах доста колегиалност от други водачи.

Може би добрите жестове са в съотношение 2:1 спрямо тъпите засичания.

 

 

Но да си призная - и аз понякога правя глупости, но моето е главно от недоглеждане и недостатъчен опит.

Вчера се стреснах доста. В подлеза под пощата на центара в посока ул. Гладстоун карам. От дясна лента си дадох мигач и тръгнах в лява заради светофара 200-300метра по-напред, но уви човекът с бялата баничарка бе решил да направи същото но без подаден мигач и с доста солидна скорост.

Като резултат аз го изтиках в насрещното където се движеше друг автомобил и се наложи доста бързо да свия в ляво, при което не само аз се стреснах, но и приятелката ми.

След тази не приятна маневра пича си реши, че ще мине по лентата за завой и след това се натика в автомобилите, които продължаваха по ул. Гладстоун. Как да не се ядосаш на такъв дебил, хем него си не пази, какво говорим за другите, най-вероятно човека дори не си го е сложил на сърце, но аз се афектрирах.

И аз не карам в ограничението от 50км/ч, следователно в лява лента застигам по-бавни автомобили, но с нищо не ги закачам, а мирно си чакам да се освободи пътят ми напред.

 

Винаги когато имам възможност пускам автомобил от малка уличка да се включи в движението, понеже така моята загуба е минимална, а човека печели страшно много нерви и не му се налага да се "бута".

 

И все пак: Евала на хората, които вече 3ти ден ме пускат да си слезна съвсем спокойно от Бетонният надлез, без да се бутам и без да чакам с минути.

Заслужават адмирации! ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз от тая тема не мога да разбера кой на какво вика "змейки" или "змиорки" или каквито и да е влечуги.

 

На кое му викате?

 

Когато всички карат с някаква скорост и направиш слалом между тях или когато в средна лента има много коли, а той е в лявата с по-малко коли и се пререди в средна?

 

Точно на това му викат. Дето много обичам да го правя. Но когато съм в Германия не го правя. Даже на магистралата не го правя (не че задминаването от дясно е почти углавно престъпление :) ). Ама и не, че ме е страх от хер полицай - не, просто няма достатъчно разстояние между колите да го правиш. Те и за това хората си карат бързо и спокойно, задръстванията са в пъти по малки от тук. Затова и нямат ограничение на определени места на магистралата, щото гонят пропускливост на пътя, колкото повече - толкова повече за единица време да минат.

Мен най ме дразнят тези дето се пристрояват без мигач и дето ако имаше едно лесно и трите ленти щяха да заемат

 

Мен пък ме дразнят хора които карат в лява с 50км при положение че средна и дясна е празна (щото в града се карало с 50км и той бил в правото си) и кат го изпреваря от дясно се дразни, свири, праи ми някви знаци кат спрем на светофара. Или тъпанари които никога не дават път като чакаш да се вкючиш към движението от някоя по малка уличка. В интерес на истината няма никва толератност и колегиалност по градските улици. Тая тема няма абослютно никав смисъл. В крайна сметка всеки си кара и ще си кара както му изнася

 

И мен ме дразнят такива темерути, дето като си карам с 50 в града и ме натискат отзад, свирят ми и ме се заканват. Като си толкова голем състезател, ела на Калояново да ми дишаш праха!

 

хахаха как ги обичам такива като теб в такъв случай давам десен мигач и те минавам преди да си разбрал. Завиждам на такива хора като теб дето имат да губят толкова време в колата. Тва за мен е избиване на комплекси(Стоя в лява щото съм в ПРАВОТО СИ). Кво ти пречи при наличието на две свободни ленти да си караш в средна и в тоя случай ще си спестим мн нерви

 

 

То се вижда кой ги избива комплексите :lol:

 

А такива дето се опитват да ме изпреварят отдясно след като са ме натискали, обикновенно бият спирачки зад предната кола, която е в дясната лента. Щото едно е да се праскаш, друго е да можеш да ме изпревариш отдясно :lol:

Link to comment
Share on other sites

И мен ме дразнят такива темерути, дето като си карам с 50 в града и ме натискат отзад, свирят ми и ме се заканват. Като си толкова голем състезател, ела на Калояново да ми дишаш праха!

То се вижда кой ги избива комплексите :lol:

Поредният голЕм философ. Някъде да си видял да говоря за състезания???? Лично аз не дигам повече от 70 в града и то само на големите булеварди при отсъствието на трафик (то и няма как да дигнеш повече) Говорите за толеранс а вие не правите никакъв в случая. Никой няма да те натиска да ти дава къси дълги и да те притеснява ако си караш с 50 в средна

Link to comment
Share on other sites

Да и какво лошо има в това? Като не искаш да има трафик защо се буташ в града. По - добре иди някъде където минава по една кола на ден и така ще си господар на пътя. Май забравяш че караш в град и не си сам на пътя и трябва да се съобразяваш с абсолютно всички участници в движението. В това число най - вече с пешеходците.

Къде видя да казвам, че е лошо всеки да кара в удобната нему лента? Аз нямам проблеми в града да ме изпреварват от дясно, само да не ми се бутат без мигач. Можеш да си сигурен, че се съобразявам с всички участници в движението - пешеходци и шофьори доста повече от маса народ по пътищата, но няма как да го знаеш това.

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...