Jump to content
BulForum.com

- Гледах...


Recommended Posts

Skyfall ... 007

 

2/10

 

Еми ако не сте гледали НИКОГА Бонд, не сте чували за него и не очаквате много екшън става.

Слаб каст с изкючение на Бардем и Крейг.

Крайно слаб сценарий и диалог.

Липсват основните точки на филмите от поредицата -

1. Няма облика на Бонд който да е саркастичен, тотален непокист и сваляч

2. Няма "спиращи дъха момичета на Бонд" във филма

3. Няма ужасяваща заплаха за света, която само лошият да контролира

4. Няма иновативни джаджи за Бонд и Бонд НЯМА нов автомобил, телефон, часовник и т.н.

5. Няма проява на бойните умения на Бонд по джиу-джитцу, освен може може би в 1 сцена

6. Всички държави са вече познати и клиширани от самата поредица

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cloud_Atlas_Cover_1500px_RGB_72dpi.200x200-75.jpg

Cloud Atlas

Бая се чудих в коя тема да го сложа този филм. На някой може и много да му хареса, да намери някакъв велик смисъл в него, но на мен не ми каза нищо ново. Много интересни хрумвания имаше, някои сцени бяха повече от превъзходни, актьорите се превъплъщаваха удивително от роля в роля, но все пак зад целия блясък и натруфен актьорски състав нямаше онзи дълбок смисъл, който очаквах. Може би очакванията ми са били прекалени. Най-хубавото нещо във филма беше Jim Sturgess в китайската роля :love

Link to comment
Share on other sites

Облакът Атлас - повърня....

и очевидно не само аз мисля така - Най-големите филмови провали на 2012 година

 

Нито Battleship беше толкова зле нито пък john carter. Всеки си има мнение. Като гледам и Атлас ще споделя специално за нашата любима филмова критичка.

Link to comment
Share on other sites

И в тая връзка- за Облака ми стана любопитно и след като го изгледах, прочетох 3 български ревюта и трите с различни мнения

Link to comment
Share on other sites

DREDD

 

Имах опасения, че ще осерат класиката и точно това са направили! Сътворени са някакви ефекти само за 3Д и толкоз. Всичко друго е резил.

Link to comment
Share on other sites

Hansel and Gretel

 

Първи филм за 2013 г. - първо лайно за 2013 г. Голямо, топло и вонящо кравешко лайно.

 

Тъкмо се канех да го гледам. Хем е с Jeremy Renner...

Link to comment
Share on other sites

Това не е филмът с Jeremy Renner... Това е жалък опит за привличане на авоари за сметка на холивудската боза, която ще излезне в края на този месец.

А пък аз не ви препоръчвам да гледате The Possession. От трейлъра имах по-големи очаквания, но филмът ме разочарова.

Link to comment
Share on other sites

Това няма нищо общо с това. Тъй като вторият филм излиза чак на 25-ти

 

Всъщност става дума за това.

 

Не съм подозирал, че в един месец излизат три филма с едно заглавие :D

Бегло бях видял трейлър на Witch Hunters, без да обърна внимание кой играе, затова реших, че сигурно е той. Радвам се, че съм бил в грешка.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

La Senda

Рядко се случва испански филм да е зле, но този за съжаление е слаб. Става за гледане, но очаквах много повече... Жалко.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

COSMOPOLIS

 

Както и да го гледам, няма как да препоръчам този филм на никого, освен ако не е нещо надрусан, както вероятно е бил този, който е писал сценария... Добре заснет, озвучен, отлично направен, актьорска игра на ниво, но така и никакъв смисъл и посока не се видя. На няколко пъти се казаха интересни неща, но като цяло този филм няма смисъл - или поне аз не успях да го открия. Жената даже отказа да го гледа по средата... Аз поне стигнах до края, за разлика от THE TREE OF LIFE, който се съмнявам, че някога ще догледам, защото е същия тип безсмислена история...

Link to comment
Share on other sites

THE IMPOSSIBLE - много съм разочарован. Добре, че не го гледах на кино. Трогателна история, злобно цунами, но продукцията беше под всякаква критика. Толкова клиширани фрази в един филм скоро не бях чувал. Че и Оскар номинация има Наоми Уотс. Ужасно.

Link to comment
Share on other sites

Prometheus: Явно Ридли Скот е закъсал за пари и/или го е хванала кризата и иска да изживее изминали слави. Пълен смях е това подобие на филм. Всичко лошо в модерната научна фантастика на едно място - типично негов стил.

Link to comment
Share on other sites

Compliance

 

Не го гледайте. Дори не търсете информация за него. Дори не кликвайте върху торента, за да видите обложката или кои са актьорите.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

robot-and-frank-poster-460x682-2.jpg

 

Meh... Хич не ме грабна, дори на моменти исках да го спра. Спокойно може да замените този с много по-стойностния "Bicentennial Man" (Двестагодишен човек).

Link to comment
Share on other sites

A Good Day to Die Hard

hr_A_Good_Day_to_Die_Hard_2.jpg

 

И 4-та част беше зле, ама тва си е направо подигравка с поредицата. Жалко че Брус Уилис се съгласява да участва в подобно безумие.

Link to comment
Share on other sites

A Good Day to Die Hard

 

 

И 4-та част беше зле, ама тва си е направо подигравка с поредицата. Жалко че Брус Уилис се съгласява да участва в подобно безумие.

 

Има филми, при които следващите им части са почти толкова добри, колкото и първата (в момента се сещам за трилогията Индиана Джоунс, първите 3 части на 'Междузвездни войни', трилогията 'Завръщане в бъдещето' и още някои), а понякога дори следваща част дори е по-добра от началната (напр. втората част на "Пришълците") За съжаление обаче 'Умирай трудно' не е сред този род филми - първата част беше шедьовър, втората беше малко по-слаба, но все пак се гледаше с интерес, третата беше още по-слаба, а на четвъртата даже и не й помня сюжета...толкова ми беше безсмислена...предполагам, че и това което си поместил ще се опита да лежи на старите лаври...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...