Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

при скайп винаги е било така, когато 2-ма са вътре чак тогава се получава събощението. А при ICQ изобщо не пише кога за последно е бил онлайн някой

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

а от новата версия на skype вече за 2-ри пат ми се прецеква windowsa и еи сега едва го включих и го uninstal-нах...някои да има такъв проблем и да знае от какво е...не че ми е притрябвала поредната версия ама все пак... :)

Link to comment
Share on other sites

Ми това са пълни глупости - какво ме интересува кога за последно сме били и двамата едновременно онлайн?! От друга страна - интересува ме кога за последно е бил онлайн, човек с когото не съм се засичал одавна - за да знам дали влиза онлайн или изобщо е заебал акаунта...

 

Глупост е ама така са го направили!И мен не ме интересува кога последно сме се засичали ама е така щеш или нещеш.

Link to comment
Share on other sites

Мда, и при ICQ е така, поне откакто съм с Miranda.

Явно самият протокол и сървър не дава и не пази тази информация, а самия клиент засича кога е виждал онлайн контактите.

Ако примерно не съм спирал мирандата 2 месеца, за по-голямата част от контактите си вече имам данни :) . Но рестартирам ли я, край.

Link to comment
Share on other sites

По старите версий небяха така, получаваше съобщението не когато сте двамата онлайн, а когато само ти си вътре

Link to comment
Share on other sites

По старите версий небяха така, получаваше съобщението не когато сте двамата онлайн, а когато само ти си вътре

Миии... Не. При всички версии е било така...

Освен ако не говориш за някоя версия от преди 3 години. Тогава не помня как беше.

Link to comment
Share on other sites

Ще те излъжа ако ти кажа с коя версия съм бил но това го помня като бял ден, при влизане в скайп ми изкачаха бая стари съобщения, на които автори са офлайн, преди месеци направих грешката да го упдейтна, като знаех какво ще стане-няма да съм доволен, но го упдейтнах.

Със старата версия, която имах хронологията на чата ми беше под html разширение, а не както сега в прозореца на чат сесията.

Link to comment
Share on other sites

Ще те излъжа ако ти кажа с коя версия съм бил но това го помня като бял ден, при влизане в скайп ми изкачаха бая стари съобщения, на които автори са офлайн, преди месеци направих грешката да го упдейтна, като знаех какво ще стане-няма да съм доволен, но го упдейтнах.

Със старата версия, която имах хронологията на чата ми беше под html разширение, а не както сега в прозореца на чат сесията.

Това е било друго.... Разбирам те за какво говориш... Ти си мислиш, че са оффлайн, но не са. Това е било заради различието във версиите...

Както няколко души вече споменаха - БЪГЪВ СКАЙП!

Link to comment
Share on other sites

ами аз никога сам нямал проблеми с скайп единствено когато бях в зеон ми ги нямаше полувината потребители и се наложи да ги добавя наново, нокато ве прибвах в къщи сичко беше наред :)

Link to comment
Share on other sites

а от новата версия на skype вече за 2-ри пат ми се прецеква windowsa и еи сега едва го включих и го uninstal-нах...някои да има такъв проблем и да знае от какво е...не че ми е притрябвала поредната версия ама все пак... :)

И аз съм на това дередже

с новия все ми блокираше компа

сега съм с 2.5....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:angry1 :angry1 т'ва е най-противната програма .... на 600mhz заради тази скапана програма увисва цялата операционна система :angry1 :angry1

 

кога ли най-сетне ще се появи някаква нормална алтернатива, която да е поне наполовина толкова популярна. :devil

 

то бива мизерии, ама т'ва чудо заема всички призови места

Link to comment
Share on other sites

skype не е за слаби компютри, преди на селерон 1.3 като говориш по скайп не можеш да мърдаш мишката

ами нека си променят параметрите на сайта, защото там минимални са посочени 400mhz, но не се казва това за чат ли е или за voip

Link to comment
Share on other sites

ами нека си променят параметрите на сайта, защото там минимални са посочени 400mhz, но не се казва това за чат ли е или за voip

Хехе, 400 мегахерца комп само за единия чат?! :devil

Хич не се учудвам. За справка, с Intel 386/486 можете да чатите идеално под какъвто и Win може дасе инсталира на тях (95 примерно) без ниаккъв лаг, и с програмки, които ползват стотни части от ресурсите които ползва skype. "Skype -> офца, облечена във вълча кожа" :bgrin: .

Явно все по-противна и смешна става тая програма, и все повече се радвам, че не ми трови живота вече :punk .

Link to comment
Share on other sites

Хехе, 400 мегахерца комп само за единия чат?! :devil

Хич не се учудвам. За справка, с Intel 386/486 можете да чатите идеално под какъвто и Win може дасе инсталира на тях (95 примерно) без ниаккъв лаг, и с програмки, които ползват стотни части от ресурсите които ползва skype. "Skype -> офца, облечена във вълча кожа" :bgrin: .

Явно все по-противна и смешна става тая програма, и все повече се радвам, че не ми трови живота вече :punk .

на теб може и да не ти трови, ама ползването му се определя от това, че приятели/познати само него ползват и не могат да бъдат убедени да не го правят, да си намерят алтернативи и т.нат.

@alchemy, слагах на една слаба машина 1.5, ама не се сетих да питам дали има някави ядове с нея. иначе аз лично съм използвал 2.0 на слаб и пак си товари, мръсника

Link to comment
Share on other sites

на теб може и да не ти трови, ама ползването му се определя от това, че приятели/познати само него ползват и не могат да бъдат убедени да не го правят, да си намерят алтернативи и т.нат.

@alchemy, слагах на една слаба машина 1.5, ама не се сетих да питам дали има някави ядове с нея. иначе аз лично съм използвал 2.0 на слаб и пак си товари, мръсника

Абсолютно е така, за огромно съжаление. Слава богу засега нямам познати, които да ползват САМО skype, ама като се замисли човек, един сериозен човек не би разчитал само на един скайп и да налага инсталирането на тая боза и на познатите си. Все съм виждал бози, ама като тая има само още една, която съм ползвал през годините, ама коя ли беше..

Та честно ти казвам, ако се наложи постоянно да съм в скайп, просто ще го пусна в един vmware-базиран виртуален Windows (както сега го ползвам понякога ако се наложи с уговорка), и ако трябва ще дам пари да си увелича рама и ще жертвам там 100-200 МБ единствено за него (то не че не ползва близко количество рам така или иначе), но НИКОГА в тоя си вид няма да стъпи на основната ми система.

Изумен съм как може да се манипулират потребителите и да се наложи нещо толкова очевадно и покъртително отвратително нещо като софтуер, кога ли естествените механизми на отсяване в природата ще се намесят и тук и това ла*но да изчезне веднъж завинаги толкова бързо колкото се и появи..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Имам много гаден проблем със скайпа.Когато пускам компютъра ме вписва по 10-20 минути! :blink: Интересно че след като ме вписва би тряабвало да ми показва че всичките ми абонати са офлайн.Но не е така!Показва кои са офлайн и кои са онлайн.Все едно не ме вписва а съм си онлайн.Гадното е че не мога да пиша на никой понеже на тях им показва че съм офлайн :blink: :blink: :blink: .Пише ми недоставени съобщения.След 20 мин вписване!!!!! най полсле ме вписва и ставам онлайн.Но за много кратко!!!!Най много да стоя 5 мин онлайн и след това пак почва да ме вписва и отново се случва написаното по нагоре :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 .Преинсталирах си скайпа с по стара версия но е пак същото :angry1 :angry1 :blink: :blink: Някой ако знае как се оправя такъв проблем да ми каже МОЛЯ!!!

Link to comment
Share on other sites

ох днес и аз съм така и не знам от какво е вече. :( скаип ли е аз ли съм с моя комп ама вчера го преинсталирах и после нищо му нямаше на скаипа някои да даде хелп :unsure:

Link to comment
Share on other sites

еееееееееееее полудявам с тоя скайп някой да знае причина

 

един съвет не се отписвайте, тогава изобщо не тръгва :angry1

на някой бачка ли му изобщо щото ако не да не се мъча :devil

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...