Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

възможно ли е ervo{bigshit}com да са ограничили нещо :confused :angry1 :devil

 

 

 

 

 

 

P.S.

нищо чудно щом махнаха локална свързанос м/у потребителите остава и това да прецакат :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Всички май ви мързи да четете! В първия пост има линк към Skype форум на български. От там става ясно, че:

 

Поради проблеми с P2P мрежата може да възникнат проблеми при вписване или често губене на връзката. Проблема е наистина сериозен и от екипа са обявили, че работят по отстраняването му. Когатто има някакви новини, ще пусна пост да информирам потребителите.

Резюме: Може да не сте в състояние да се впишете или ако успеете да се впишете връзката често да се губи.

 

Така, че престънете да пишете глупости в темата.

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи съм на ЕК и незнам как е, ама в една зала на Ейнджъл софт положението е критично ...

 

Айде някой моля ви се да предложи алтернатива използваща протоколите на skype, щото тва не се трае, а 3/4 от приятелите и познатите ми го използват...

"оле ма скайп тва , скайп онова, много е яко, можеш да си сложиш снимчица и да си напишеш супер дълго и нечетимо име, можеш да му смениш и фона, уааааааааау"

 

не се понася :angry1

Link to comment
Share on other sites

Скайп е паднал навсякъде по света. дори в англия нямат достъп. имат много проблеми много. Да се надяваме че ще го оправят скоро

Link to comment
Share on other sites

Всички май ви мързи да четете! В първия пост има линк към Skype форум на български. От там става ясно, че:

Така, че престънете да пишете глупости в темата.

 

а аз се надявам все по-често да имат подобни проблеми, та дано хората се откажат от тая програма :devil

Link to comment
Share on other sites

а аз се надявам все по-често да имат подобни проблеми, та дано хората се откажат от тая програма :devil

как си толкоз печен отворко я ми кажи кво ползваш ???

и кво му е по-доброто от скайп като изключим днес а?

Link to comment
Share on other sites

как си толкоз печен отворко я ми кажи кво ползваш ???

и кво му е по-доброто от скайп като изключим днес а?

trillian, qip, че дори и icq в 6-тата си версия е много по-добре от skype. докато другите просперират, скайп деградира с всяка следваща версия !

Link to comment
Share on other sites

trillian, qip, че дори и icq в 6-тата си версия е много по-добре от skype. докато другите просперират, скайп деградира с всяка следваща версия !

Пък аз до колкото знам trillian и qip са само клиенти, използващи мрежата на други.

Link to comment
Share on other sites

Пък аз до колкото знам trillian и qip са само клиенти, използващи мрежата на други.

Така е, но са много по леки и стабилни.

Skype-а трябва да се засека с някой, ако искам да му изпратя съобщение, какво става, ако не можем да се засечем? Не мога да забраня да ми звънят*, трябва да се прибегне до блокиране на абоната за пободно нещо...

Освен това ми пуска и някакъв друг процес, който отнема повече ресурси от самия скайп ( SkypePM.exe ),

Ако имаш голяма хронология с някой и се опиташ да я отвориш забива...

Не можеш да разбереш кога някой е онлайн и офлайн, защото чак когато му пишеш разбираш че е минал offline, а до секундата преди това ти показва обратното, нищо че е излязъл преди 30 мин :)

 

За капак на всичко се налага да ползвам тоя боклук, тъй като немога да убедя никой, да си смени клиента.

 

Едит: звънят*

Link to comment
Share on other sites

Всички тия trillian, miranda, qip е вярно, че ползват мрежи на други, какво лошо има в това?!

Много хубаво каза някой, че Скайп върви само надолу. Той кога лие бил достатъчно стабилен да конкурира по този показател другите (които и да са другите) - никога. Проби с това, че е първи по-популярен в voIP, маркетинг алабала.

GTalk, драги ми затворко (визирам the___dog), е несравнимо по-лек и стабилен и качествен при разговора от Skype. Skype е ръчна количка за вар в сравнение с GTalk, който относително оприличавам на добре смазано Ферари. Тук никъде не намесих функционалността или интерфейса, които засега са малко в липса в последното.

как така GTalk никога не ме е излъгал за офлайн/онлайн статуса на някой, а, как така ICQ в лицето на миранда също не ме е излъгало? ICQ има доста повече юзъри от скайп, а е многократно по-рядко down протокола.

Явно що се отнася до Skype програмистите, ВИНАГИ има и по-долу като качество :bgrin: .

Подозирам последната му версия, която някога ще излезе, ще форматира C: при пускане на инсталацията за по-сигурно, без предупреждение, ще изкарва съобщение да инсталирате Windows на самостоятелен комп от последно поколение САМО за Skype, по възможност да си купите ТОЧНО определена звукова карта, с която единствено е тествано, че 'програмата' се разбира поне на 50%, за останалите шанса е <1%, а да не забравим, че за да научавате кой от познатите ви е онлайн, ще трябва да му се обадите предварително по телефона, за целта 'програмата' ще е 'крайно' услужлива да ви показва тел. му номер с шрифт 50 срещу неговото име в контакт листа. И преди да се конектнете към сървъра, ще е необходимо през сайта им да си закупите ваучер за брой минути онлайн, срещу скромните $10 на час престой.

Забравих ли да спомена, че тази версия ще изисква не по-малко от 50% от достъпната рам, но не по-малко от 4 ГБ рам? Та нали трябва да е сигурна, че всичко, което някога ще й потрябва от системата, е налице, да не забравим, че с нея може да върви и отделна ОС, писана специално да поддържа ресурсите, изисквани от нея.

 

И съм абсолютно сигурен че и тогава ще се намерят хора, дори оттук, които ще са съгласни и ще ползват тази хипотетична услуга.

Но рано или късно всички ще разберат що за стока е това изчадие в буквален смисъл!

 

да предположим че съм съгласен но защо наи-мн. се ползва скайп като е толкова скапан

Ами отговори си сам на този риторичен въпрос. Чисто съвпадение е на български да съвпаднат двете думи: Skype, скапан.

В интерес на истината в началото скайп не беше чак толкова уникално скапан. Просто са некадърници от класа, и като се понатовариха малко повече, и в опитите си да го разкрасяват, резултатът е повече от плачевен.

Link to comment
Share on other sites

@the___dog, ползвам протоколите на icq, msn, yahoo и gtalk през Miranda. skype-а го ползвам единствено и само в случаите, когато искам да се свържа с човек, който не ползва нито една от горните сравнително популярни хави. всичко ще е с отворен код е добре дошло според мен, когато се отнася за IM програмките.

 

skype-a просто беше първата eye-candy програмка, която се наложи предлагайки ip телефония. беше симпатична, нова, интересна, безплатна. въпроса беше хората да придобият скайп-и навици (не знам, ама мноо ме дразни примерно подхърлянето "дай си скайпа") ... след това всичко е въпрос на окрупняване на мащабите.

 

btw рядко ползвам voip, а да не говорим при въпросния процес самия скайп колко цоца от трафика ... направо ми идва да :angry1

Link to comment
Share on other sites

2.5.0.154 е последната според мен версия, балансираща между функционалността (колкото е възможно) и оливането в излишни глупости и шарениийки. И така скъпи ми съфорумци, това е моят съвет: ако смятате да ползвате Skype, махнете шарениите и си сложете споменатата версия.

Link to comment
Share on other sites

пичове нали ви викам съгласен съм но с вас просто исках малко информация

добре вече и аз се съгласявам че е за нищо не става и иииииииииии

кввооооо от тва докато по-голяма част от ми приятели ползват скайп нямам избор явно а??

и излиза че скайп е гадна програма уцелила лошото времето :angry:

ИЗВОДА Е:

да се надяваме да стане чудо и да оправи или да се появи програма която да стане извесна и да я измести и да е по-добра разбира се :D :P

Link to comment
Share on other sites

GTalk.

 

Няма какво повече да коментираме.

 

Скайп от сто години се знаеше накъде върви. Да ви кажа ли сега какво ще стане? Ще се оправи Скайп. Но само ако си платиш. Аре честито. Зарибиха достатъчно шарани, сега е време да пълнят гушката. А и колко пъти ги хванаха в издънка? То не беше събиране на информация за потребителя и компютъра му и изпращането й на неизвестно чии сървър без знанието на потребителя - аре кажете ми как се нарича това? Май Спайуеър беше... То не беше използване на трафика на потребителя - пак без знанието му - някой от вас питало ли ви е? едва ли... Сега до колкото чувам трафика ще минава през централни сървъри, а не пиър2пиър - опс... това ми прилича на тотално шпиониране и контрол, а?!

 

Скайп е програмата, която ИТ специалистите НЕ използват. Останалите колкото по-рано се усетят, толкова по-добре за тях.

 

А тва, че всички го ползвали - през ципа на бикините ми е. На "Дай си скайпа за контакт" отговарям "Не използвам вреден софтуер на машините си. Можете да се свържете с мен през GTalk, ако имате нужда." - точка. Не ме ебе.

Link to comment
Share on other sites

GTalk.

 

Няма какво повече да коментираме.

 

Скайп от сто години се знаеше накъде върви. Да ви кажа ли сега какво ще стане? Ще се оправи Скайп. Но само ако си платиш. Аре честито. Зарибиха достатъчно шарани, сега е време да пълнят гушката. А и колко пъти ги хванаха в издънка? То не беше събиране на информация за потребителя и компютъра му и изпращането й на неизвестно чии сървър без знанието на потребителя - аре кажете ми как се нарича това? Май Спайуеър беше... То не беше използване на трафика на потребителя - пак без знанието му - някой от вас питало ли ви е? едва ли... Сега до колкото чувам трафика ще минава през централни сървъри, а не пиър2пиър - опс... това ми прилича на тотално шпиониране и контрол, а?!

 

Скайп е програмата, която ИТ специалистите НЕ използват. Останалите колкото по-рано се усетят, толкова по-добре за тях.

 

А тва, че всички го ползвали - през ципа на бикините ми е. На "Дай си скайпа за контакт" отговарям "Не използвам вреден софтуер на машините си. Можете да се свържете с мен през GTalk, ако имате нужда." - точка. Не ме ебе.

 

Добре казано :) Винаги съм се чудел що народа се зарибява по най-шарената и некадърна програма за лаф-мохабед...

 

 

 

кввооооо от тва докато по-голяма част от ми приятели ползват скайп нямам избор явно а??

 

явно толкова са ти и приятели или просто толкова им стига акъла щом не могат да си сложат един gtalk или примерно миранда или qip... айде сега - нямам избор - избор има винаги, ако някой тръгне да се хвърля да се дави в реката ти кво - и ти след него ли ще скачаш щото ти бил приятел?

 

 

 

ИЗВОДА Е:

да се надяваме да стане чудо и да оправи или да се появи програма която да стане извесна и да я измести и да е по-добра разбира се :D :P

 

Програма има, не разбирам какво чакаш? Халеевата комета да мине през хола ли ?

Link to comment
Share on other sites

2.5.0.154 е последната според мен версия, балансираща между функционалността (колкото е възможно) и оливането в излишни глупости и шарениийки. И така скъпи ми съфорумци, това е моят съвет: ако смятате да ползвате Skype, махнете шарениите и си сложете споменатата версия.

 

Относно версийте аз съм с 3.0.0.216 и съм изключително доволен. Определено не е като последните шитове които ми лагват зверски.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох как странно ви се логва скайпа и се учудих, само дето веднага след това и на мен почна да ми прави номера. Гаден скайп. Сега седи офлайн. Интернет имам. Виждам кои са онлайн.

Link to comment
Share on other sites

GTalk.

 

Няма какво повече да коментираме.

 

Скайп от сто години се знаеше накъде върви. Да ви кажа ли сега какво ще стане? Ще се оправи Скайп. Но само ако си платиш. Аре честито. Зарибиха достатъчно шарани, сега е време да пълнят гушката. А и колко пъти ги хванаха в издънка? То не беше събиране на информация за потребителя и компютъра му и изпращането й на неизвестно чии сървър без знанието на потребителя - аре кажете ми как се нарича това? Май Спайуеър беше... То не беше използване на трафика на потребителя - пак без знанието му - някой от вас питало ли ви е? едва ли... Сега до колкото чувам трафика ще минава през централни сървъри, а не пиър2пиър - опс... това ми прилича на тотално шпиониране и контрол, а?!

 

Скайп е програмата, която ИТ специалистите НЕ използват. Останалите колкото по-рано се усетят, толкова по-добре за тях.

 

А тва, че всички го ползвали - през ципа на бикините ми е. На "Дай си скайпа за контакт" отговарям "Не използвам вреден софтуер на машините си. Можете да се свържете с мен през GTalk, ако имате нужда." - точка. Не ме ебе.

вярно :)

Link to comment
Share on other sites

вярно :)

Хич не е вярно..Току що го сложих Гталк.. Такава компресия на гласа има че чак дразни

С мои приятели го затрихме на секундата..

Сега сме с Gizmo ,работи перфектно..

На мен лично и на още 3 ма човека не се понрави хич..до тук с ГТалк :)

А Скайп си го няма още..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...