Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Ако някой пусне едно съобщение, поради проблема скайп ще се затрие в скоро време, затова ползвайте GTalk или някъв друг месинджър и всички ще наскачат :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Ако някой пусне едно съобщение, поради проблема скайп ще се затрие в скоро време, затова ползвайте GTalk или някъв друг месинджър и всички ще наскачат :lol:

весо е мн. прав ае някои да измисли нещо смислено и сериозно да вкара два-три линка и да го публикува в форума и да видим кво ше стане :D :devil

Link to comment
Share on other sites

Между другото попаднах на една такава информация - в деня, когато Skype беше изключен заради бъгването на машините им, потреблението на ICQ се качило с 400%. След фиксирането на Skype, ICQ потребителите отново намаляли рязко :)

Link to comment
Share on other sites

Не е много сигурно кой говори глупости - аз или ти... Скайп безплатен?! При положение, че краде от клиентите си свързаност - дали е безплатен, а? А дори и да не краде трафика - като го използваш спомагаш за разработката му (тестваш) и за разпространението му - поне двама-трима от абонатите му си привлякъл ти лично. Да не говорим за търговията кято се върти с имейли и лични данни на клиентите му - маркетинга и рекламата са доходоносен бизнес... А краденето на данни от БИОС-а и не само от там - някой по-горе се съмняваше дали е така - сега не ми се рови да намеря линка на сайта на Скайп - официалното им признание, че е така и извиненията им... Информирайте се поне какво използвате... Така че - аре не ми ги пробутвай тия, че било безплатно - безплатен обяд няма. Събудете се и спрете да мислите с това на което сте седнали. Срещу това което им даваш имаш право да искаш. Е, имаш право и да не искаш - с което направо им правиш душевна чикия... Но всичко е въпрос на избор - ако искаш ползваш, ако искаш - не. Реагирам на реплики като вашите, дето се опитват да ме накарат да се чувствам виновен едва ли не, че не използвам Скайп или ICQ и ги критикувам - сякаш те са най-най-големите благодетели на човечеството, те са измислили единствения възможен начин за комуникация и безплатно са го дарили на човечеството - пък аз сега ги плюя, разбираш ли... Какво си позволявам... Те са измислили Интернет направо... и компютъра... безплатно.... Изобщо не желая да затапвам някого - който каквото си направи сам, друг не може да му го направи. Ако се чувства някой жегнат и засегнат - да се замисли защо.

 

На месец плащаш по 20 лв. за интернет. Със или без скайп, ще плащаш пак толкова, тоест Скайп ти се явява безплатен. Както и да ме убеждаваш, че скайп е вреден, зло, сатанинско деяние, няма да се съглася с теб, защото явно е най- популярната и ефективна, за нуждите на българския потребител, програма.

Не разбирам от Биоси, трафици и потоци, за да си направя този извод.

Верно, пращат ми писма съдържащи реклами, но това е повече от нормално. Давам ти пример с телевизията. Назови ми една телевизия, която не излъчва реклами (без HBO, която се плаща отделно). Ето, по същия начин телевизията е най- разпространената медия. И все пак не плащаш за всяка излъчена реклама, нали.

Наистина, сигурно си прав за повечето неща, като трафик и другите упоменати, но те не засягат директно болшинството от потребителите, а може би само тези, които се занимават професионално с компютри. Те щом искат да ползват други програми, които им се струват по- добри от гледна точка на интернет недъзи, да ги ползват, но факта, че Скайп е най- добър за хора, ползващи компютъра единствено за забавление, е неуспорим.

Link to comment
Share on other sites

На месец плащаш по 20 лв. за интернет. Със или без скайп, ще плащаш пак толкова, тоест Скайп ти се явява безплатен. Както и да ме убеждаваш, че скайп е вреден, зло, сатанинско деяние, няма да се съглася с теб, защото явно е най- популярната и ефективна, за нуждите на българския потребител, програма.

Не разбирам от Биоси, трафици и потоци, за да си направя този извод.

Верно, пращат ми писма съдържащи реклами, но това е повече от нормално. Давам ти пример с телевизията. Назови ми една телевизия, която не излъчва реклами (без HBO, която се плаща отделно). Ето, по същия начин телевизията е най- разпространената медия. И все пак не плащаш за всяка излъчена реклама, нали.

Наистина, сигурно си прав за повечето неща, като трафик и другите упоменати, но те не засягат директно болшинството от потребителите, а може би само тези, които се занимават професионално с компютри. Те щом искат да ползват други програми, които им се струват по- добри от гледна точка на интернет недъзи, да ги ползват, но факта, че Скайп е най- добър за хора, ползващи компютъра единствено за забавление, е неуспорим.

 

 

 

Един обикновен пример: играя WCFT в Headoff, когато ми е пуснат скайпа 60% е вероятността да ми лагва или да ме дропне. Препоръчвам всички който играят нещо онлайн да я спират тая напаст, че само пречат с лагването си и лефтването от игра.

Link to comment
Share on other sites

Един обикновен пример: играя WCFT в Headoff, когато ми е пуснат скайпа 60% е вероятността да ми лагва или да ме дропне. Препоръчвам всички който играят нещо онлайн да я спират тая напаст, че само пречат с лагването си и лефтването от игра.

защо аз нямам такъв проблем?

Link to comment
Share on other sites

защо аз нямам такъв проблем?

ами ти трябва да ползваш някакъв "супер интернет" :laughing:

... и при мен е така, както споменава @DELUXe. просто е невъзможно да цъкам на фифа, ако скайпа е пуснат. тази програма си опъва значителен трафик и това е.

Link to comment
Share on other sites

тази програма не взима повече от 2 кб/с ако не говориш. Даже и толкова ме съмнява. Ако говориш тогава ти взима 10-15

 

:D окей, ще му предам. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е говорено в предишните постове но нека попитам.

Норамлно ли е този скайп да генерира доооста голям трафик, по-точно на 31 миналия месец от 0:00 часа до 24:00 същия ден, имам генериран 120MB download и 130MB upload, но държа да отбележя това е когато скайп е в idle режим, несам провеждъл разговори несъм пращал файлове.

И имам някво такова странно чувство, че някой ми краде от тока :)

 

sk.jpg

 

Както се вижда го усетих по високите граници предишните дни, но последния е..

 

----

Ето и от снощи, даже сега забелязах, като чели ме гледат кога ще си легна и тогава почва точенето, а ся де!?

 

sk2.jpg

 

 

 

Бърза справка за 2007 година от януари до сега 1.2GB download и 1.3GB upload

Да съм имал точно 2-3 разговора през това време, и 20 снимки, неповече..ее хайде сега неми казвайте че никав трафик неползвал, то се вижда кво ползва и кво не.

 

Последен едит, сами си правете изводите:

 

gt.jpg

sk3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Абе Skype е на принципа "От всичко по много!". Да има. :bgrin:

Skype ако не изчезне скоро, щр стане основния двигател на световната икономика, поне продажбата на нови и супермощни компютри ще скочи, инженерите по интернет свързаност ще трябва да увеличат backbone скоростта на основния гръбнак на милиарди гигабайти/с за да посрещнем следващата година в плюс :D .

Тва като спама, нанася огромни загуби всяка година, да не говорим ако сте с нет на трафик в някой по-малък град, леле майко. Камо ли да ползвате PDA или джобен компютър със скайп на него и пак сте на трафик, примерно GRPS. Тогава определено ще усетите 'силата'.

Link to comment
Share on other sites

:D окей, ще му предам. :lol:

мерил съм трафика с програма и съм играл фифа с включен скайп без разговор. Добре кажи ми тогава ако скайпа взима толкова трафик на dial-up няма да можеш да отвориш страница и даже няма да можеш да проведеш разговор по тая логика. Но всъщност и страници могат да се отварят и разговори без камера стават

Link to comment
Share on other sites

Остваи си програмата с която мериш включена 3 дена и виш когато не си на писито къде ти отива трафика.

Link to comment
Share on other sites

Някой питаше за добра алтеранатива на Skype... Аз препоръчвам Gizmo. А що се отнася до трафика - Skype попринцип точи, когато компютъра е повече време idle.

Link to comment
Share on other sites

малее шашнахте ме с тоя ъплоад/даунлоад на скайп... май ще слагам друго нещо на компа. разбира се проблема е че не мога да накарам всичките си контакти да направят същото...

Link to comment
Share on other sites

Наистина, сигурно си прав за повечето неща, като трафик и другите упоменати, но те не засягат директно болшинството от потребителите

Как така не ги засяга директно? Програмата бърка в техния биос, ползва за някакви си нейни цели техния трафик, разполага с тяхната информация и я продава на различни компании, за да те зарибяват. Информацията в наши дни е сигурно най-нужното нещо и е изключително скъпо продавана и препродавана. Точно теб те бърка лични и конкретно. Както и всеки, който я ползва.

Не, скайп не е най-лесната и добра за обикновения потребител, Gizmo Project, GTalk например не са с нищо по-сложни или неподходящи, дори предлагат по-качествена услуга. Скайп просто се наложи някак изведнъж (за мен поне) и е просто най-популярен. Но по никакъв начин в нищо не предлага по-добра услуга от горните две алтернативи, а има и други такива.

ICQ клиента е ужасен, но дори той се представя по-добре от скайп. Но за този протокол има и алтернавити- qip, miranda и т.н., които са класи над ICQ по всички параметри. Това, че нещо е по-популярно не означава, че е по-добро.

 

http://www.heise-security.co.uk/news/84973

http://www.heise-security.co.uk/news/85067

http://www.heise-security.co.uk/articles/82481

 

skws7.jpg

 

Сега освен Гизмо и Гталк разглеждам и

http://www.openwengo.com/index.php

http://www.voipstunt.com/en/download.html

Link to comment
Share on other sites

ами ти трябва да ползваш някакъв "супер интернет" :laughing:

... и при мен е така, както споменава @DELUXe. просто е невъзможно да цъкам на фифа, ако скайпа е пуснат. тази програма си опъва значителен трафик и това е.

ъм мога да ти кажа че съм на ггшит и цъкам фифа докато говоря по скайпа и изобщо не лагва

Link to comment
Share on other sites

http://nimbuzz.com moje da go razgledate :)

нещо странно се държи при мен. на gsm контактите от скайпа са си онлайн и даже изпратих едно съобщение да го пробвам, но от компа - не са. даже няма иконката на skype при протоколите.

също така не виждам yahoo messenger ....

 

btw ако искаш, направи пусни една отделна тема за тази програмка, за да не спами тази на хората :)

Link to comment
Share on other sites

Ауе ква е тая програма ооVoo дето я рекламират ся.Тя ми се струва същата като скайп. :lol: Кво е тва изобщо,че не съм се занимавал да чета.

Link to comment
Share on other sites

Ауе ква е тая програма ооVoo дето я рекламират ся.Тя ми се струва същата като скайп. :lol: Кво е тва изобщо,че не съм се занимавал да чета.

Как ще разбереш какво е, като не искаш да четеш? С частни уроци ли?

Link to comment
Share on other sites

Ауе ква е тая програма ооVoo дето я рекламират ся.Тя ми се струва същата като скайп. :lol: Кво е тва изобщо,че не съм се занимавал да чета.

тая програма е много тъпа няма емотикони няма хронология и като затвориш чата ти се изтрива всичко което си писал само дизайна й е як

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...