Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

значи ... като отида в настройките, там има за тестване на видеокамерата - всичко си е наред. вади ми образ. когато обаче се свържа с другата, прозорчето на видеото стои тъмно.

 

п.п. супер мноо дразни тая програма, ама като мноо хора минаха на нея :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
а възможно ли е заради различието във версиите? там където е камерата skype-а е версия 3, а при мен е 2.5
Мисля, че подозренията ти са основателни. Аз пък имам проблем едностранно със звука - видеото е добре, аз чувам отсрещната страна (в Испания), но мен не ме чуват или ме чуват изключително накъсано. По същата схема - моята версия е 2.5.х.х, а отсрещната е 3.х.х.х.
Link to comment
Share on other sites

има едни хуйни - skype extras се водят. как се активират? разширението е *.sparc

 

тази програма започва да ми става по-противна и от icq-то :angry1 .... ся разглеждам форума им и на всяко 3-4 запитване относно даден проблем, отговора е "update-нете си версията". да го духат :pirate

 

ъ, то било само за версия 3.0

 

супер нестабилна е тая 3.0. не знам за какво са ги сложили тея skype extras, след като при мен постоянно "гърмят" и crash-ват дори explorer-a. :angry1

Link to comment
Share on other sites

..... :angry1

Ша са сетите като ви приказвам, че досега по-противна програма не съм срещал откакто ползвам компове.

Но явно недоволството все още не е достатъчно изразено (предвид че повечето хора които я ползват не са много запознати с компютрите и може и да не подозират че мизериите които им се случват се дължат на нея) за да загуби всичките си позиции, натрупани за кратко време.

Link to comment
Share on other sites

малко шарена стана, но всичко си е наред като функционалност

Malko li!?

Ako mi kajete kak da mahna dvete buton4eta v dolnata 4ast (zelenata i 4ervenata slushalka) shte me izpylnite s radost :D. Napylno izlishni sa. po 15 razli4ni na4ina moga da izvyrsha syshtata funkciq. I tva MENU tam za kvo e na vseki user deto go ima, kato dqsno kop4e pravi syshtoto...

Abe tiq ot Skype mai sa na principa "da ima". Obshto vzeto tva mai i pri4inata golqma 4ast ot PROSTITE (kakto iskate go razbiraite) potrebiteli da minat na skype. Druga pri4ina ne vijdam az. Nai-glupavoto e 4e i az vlizam kym tiq prosti potrebiteli shtoto PROSTITE mi poznat zarqzaha ICQ i minaha na PROSTIQ Skype.

Link to comment
Share on other sites

Ша са сетите като ви приказвам, че досега по-противна програма не съм срещал откакто ползвам компове.

Но явно недоволството все още не е достатъчно изразено (предвид че повечето хора които я ползват не са много запознати с компютрите и може и да не подозират че мизериите които им се случват се дължат на нея) за да загуби всичките си позиции, натрупани за кратко време.

 

Скайпе е на светлинни години пред MSN, ICQ и други подобни мизерии. Нямам а и не съм чул някой да има проблеми освен хората от този форум. По-вероятно е въпросните проблеми да са от съвсем друга натура. Не за 1ви път липсата на компютърна компетентност е реалния проблем :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Скайпе е на светлинни години пред MSN, ICQ и други подобни мизерии. Нямам а и не съм чул някой да има проблеми освен хората от този форум. По-вероятно е въпросните проблеми да са от съвсем друга натура. Не за 1ви път липсата на компютърна компетентност е реалния проблем :rolleyes:

да и аз се учудвам, че само в този форум някой имат проблеми със скайп. В ICQ почти никой не влиза вече. Скайпа е много по-добре измислен и всичко му е на светлинни години през yahoo, ICQ, MSN. Единствено Gtalk ми харесва доста, но той изобщо не е популярен, а и няма доста функции на скайпа като камера, конферентни връзки, но като лекота и качество на звука е на много високо ниво

Link to comment
Share on other sites

Скайпе е на светлинни години пред MSN, ICQ и други подобни мизерии. Нямам а и не съм чул някой да има проблеми освен хората от този форум. По-вероятно е въпросните проблеми да са от съвсем друга натура. Не за 1ви път липсата на компютърна компетентност е реалния проблем :rolleyes:

Айде да не се обиждаме на тема "комп. компетентност", вероятно когато съм докоснал ПЦ за първи път, някои хора са пълзели под масата с биберон :D .

Никой не е сравнявал Skype с ICQ или MSN. ICQ за мен е същата боза, и не го ползвам от 4 години. Но ползвам протокола, за мен той си остава най-стабилния и разпространен. Който само говори, да си ползва скайпове квото иска.

Харесва ми изчистения интерфейс на Миранда, нея ползвам. в Скайп дори за чат, и на 1280 и 1600 резолюция екрана ти е само в бутони, картинки, разни глупави и големи области, вместо да е заето от най-важното - текста на разговора. Както и да е.

Щом за вас само хора от този форум недоволстват от скайп, значи просто Вие доволните не посещавате други форуми :) . А и си затваряте очите за нещо друго, което няколко пъти съм споменавал в темата, ама кой да чете - консистентност на стабилността. Дори да е възможно при някои тя да се държи по-добре, да не кажа отлично, това вероятно е в една новичка, хубава система, току що инсталирана, но не е това основния довод, по-скоро е капризна явно откъм драйвери и обкръжаващ софтуер и хардуер. Сменил съм 3 дъна откакто я пробвах за първи път, и няколко Windows-a (на няколко я пробвах), и на всичките си правеше мизериите, типични за една бъгава програма, все едно е алфа версия. А и всеки си има праг на чувствителността към поведението на даден софт.

Последно - как не случих на друг подобен софтуер, от който да се оплаквам и рева, аз не можах да разбера през всичките тези години, за вас не знам.

За GTalk съм съгласен напълно с Botev1912 - отлично качество и стабилност, но прекалено постна засега.

Link to comment
Share on other sites

в повечето случай проблемите идват от задклавиатурното устройство, не мислите ли?

така ли било? брей, и от кое по-точно? дай пример, за да видим какво не му е наред на "задклавиатурното устройство"

Link to comment
Share on other sites

така ли било? брей, и от кое по-точно? дай пример, за да видим какво не му е наред на "задклавиатурното устройство"

Ми именно в него е проблема де :D . Зад мойта клавиатура се намира кутията на компа :punk .

а Пред нея съм аз.

Не можете ли да проумеете че няма софтуер без бъгове, а на скайп май са му в повечко.

Link to comment
Share on other sites

така ли било? брей, и от кое по-точно? дай пример, за да видим какво не му е наред на "задклавиатурното устройство"

Не се засягай толкова, не мисля, че можеш да отречеш, че в много случаи потребителя си е виновен. А това, че моят пост случайно се оказа след твоя не значи, че с него се обръщам към теб ;)

 

П.С.: бтв наистина дразнят 1000та бутона изпълняващи еднакви функции

Link to comment
Share on other sites

Не се засягай толкова, не мисля, че можеш да отречеш, че в много случаи потребителя си е виновен. А това, че моят пост случайно се оказа след твоя не значи, че с него се обръщам към теб ;)

 

П.С.: бтв наистина дразнят 1000та бутона изпълняващи еднакви функции

не, аз просто искам да ми дадеш пример, кога незнанието (предполагам) на потребителя е довело до проблем със самата програма?

да вземем моя случай - проблем с видео транслирането. какво не знам/не правя, за да видя образа от другата страна? (надявам се да прочетеше постовете ми във връзка с това, а не да говориш на сляпо)

Link to comment
Share on other sites

Понеже пост #1 в темата е мой, ще си позволя да се намеся с малко ретроспекция.

Ако сте обърнали внимание, началото и е отпреди 2,5 години и я пуснах, за да получа съвет по някои проблеми. Тези проблеми се решиха, писа се за други проблеми, писа се за решения и така вървят нещата.

Макар и понапреднал, лично аз се вписвам в профила на средностатистическия потребител и като такъв не съм особено критичен към бъговете в Skype (каквито безусловно има). Тази програма е насочена именно към средностатистическия потребител и понеже е безплатна за P2P разговори, предполагам, че това са едни от основните причини за нейната популярност.

Критичните постове като тези на tedy и неколцина други твърдо имат своето място тук и аз се радвам, че ги има. Не мисля, че са причина за излишни спорове между участниците в темата.

Нали идеята е да решим повечето проблеми или поне да ги направим поносими :)

 

И така: четете, пишете, питайте, споделяйте опит!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2.0.*.*.* ли е първата версия на програмата, която поддържа video chat?
Да, при нея за първи път видеочатът беше "вграден". Преди това можеше да се инсталира plug-in VSkype от друг производител. Сега пак го има, но под името Festoon. Интересно е да се отбележи, че Festoon работи и с Google Talk.

П.П. Може да се инсталира заедно със Skype, независимо от версията. Трябваше само да се пипнат някои настройки, за да се включва по подразбиране с GTalk, a Skype да си ползва вградения видеочат.

Link to comment
Share on other sites

Да, при нея за първи път видеочатът беше "вграден". Преди това можеше да се инсталира plug-in VSkype от друг производител. Сега пак го има, но под името Festoon. Интересно е да се отбележи, че Festoon работи и с Google Talk.

П.П. Може да се инсталира заедно със Skype, независимо от версията. Трябваше само да се пипнат някои настройки, за да се включва по подразбиране с GTalk, a Skype да си ползва вградения видеочат.

т'ва е интересно. благодаря за информацията. ще се пробва :)

 

::edit::

 

тоя festoon не струва според мен - забива, товари системата, държи се супер своеволно, с google talk не ми приема паролите ...

Link to comment
Share on other sites

моите проблеми с видео чат функцията при скайпа да не се дължат на това, че от другата страна машната е слабичка? :blink: там са на 600 mhz и 160 mb ram, a в препоръчителните хардуерни изисквания пише 1ghz и 512 mb ram, което ми се вижда малко множко .... все пак си мисля, че с въпросната конфигурация се покриват минималните .... или греша?

 

btw няколко пъти докарвам до образ, но веднага щом се появи изображение от другата страна, скайпа прекъсва връзката :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

моите проблеми с видео чат функцията при скайпа да не се дължат на това, че от другата страна машната е слабичка? :blink: там са на 600 mhz и 160 mb ram, a в препоръчителните хардуерни изисквания пише 1ghz и 512 mb ram, което ми се вижда малко множко .... все пак си мисля, че с въпросната конфигурация се покриват минималните .... или греша?

 

btw няколко пъти докарвам до образ, но веднага щом се появи изображение от другата страна, скайпа прекъсва връзката :bgrin:

Еми тва е - чат програма с изискване от 512 рам за да работи нормално - на съвсем нормално явление си се натъкнал според мен - нарича се Skype.

Ако искаш да общуваш с образ, що не пробвате Windows NetMeeting? него поне го има в Windows, а наскоро видях с него в Дързост и Красота Рич да общува с Брук точно чрез него - баш времената, в които се появиха компове във филма :bgrin: .

Гаранция че няма да имаш баш такива мизерии както със скайп.

Аз затва с Миранда си ползвам САМО ICQ, щото е перфектна там за мен, но знам че тръгна ли да я мъча и с IRC и с MSN шитни, ще се почне една.. Но Миранда ще тръгне и на 8 МБ рам сигурно. Skype е едно чудовище в омазнена външна обвивка, от която вече тече лой та едвам се сдържа в обвивката си :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кво го плюете толкова тоя скайп...На мен ми върши работа,рядко забива,не е грозен.Може да заема малко рам ама голямата работа.И на всичкото отгоре е безплатен.

Link to comment
Share on other sites

Кво го плюете толкова тоя скайп...На мен ми върши работа,рядко забива,не е грозен.Може да заема малко рам ама голямата работа.И на всичкото отгоре е безплатен.

Току що успори неща писани 30 страници...

рядко забива !?

забива !?!?!?

 

50МБ малко рам ли са !?

 

 

някъде бях чел че скаип използва ресусрите ти без никакво запитване.ако някои които има добра връзка към теб и лоша "към останалия свят" ,автоматично ставаш прокси за нуждаещия се.

нз доколко е вярно....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...