Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Имам проблем със Скайп.Активирах услугата Call forwarding на профила си.Днес ми се наложи да преинсталирам Скайп и не можах да вляза с паролата и юзърнейма си.Сигурен съм,че това се дължи на гореспоменатата услуга.Имате ли някакви идеи как да премахна call forwarding и да успея да вляза в профила си?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Я кажете нещо за тоя вирус дет върлува из скайп... Всичките ми абонати (почти) са заразени и ми пращат някви, бъгъви съобщения..

Link to comment
Share on other sites

При мен е същото , постоянно някви съобщения за нови иконки за скайп от почти всички в листата , някой да знае нещо повече по въпроса с отърваването от тоя вирус?

Link to comment
Share on other sites

ami mai ne e opasno

 

on error resume next

set NrrlP = WScript.CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

set uDlVA = wscript.createobject("wscript.shell")

set yADAl = WScript.CreateObject("Skype4COM.Skype", "Skype_")

yADAl.Client.Start()

yADAl.Attach()

For Each GAG In yADAl.Friends

yADAl.SendMessage GAG.handle,"-------------"

next

msgbox "------------"

 

ot tozi sort e,mislq 4e ne e zarazno :) , ama kato gledam 6matkovcite v skype kvi gi var6at....

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е говорено в предишните постове но нека попитам.

Норамлно ли е този скайп да генерира доооста голям трафик, по-точно на 31 миналия месец от 0:00 часа до 24:00 същия ден, имам генериран 120MB download и 130MB upload, но държа да отбележя това е когато скайп е в idle режим, несам провеждъл разговори несъм пращал файлове.

И имам някво такова странно чувство, че някой ми краде от тока :)

 

sk.jpg

 

Както се вижда го усетих по високите граници предишните дни, но последния е..

Link to comment
Share on other sites

...И имам някво такова странно чувство, че някой ми краде от тока :)

...

От тока - едва ли. По-скоро ползва част от връзката ти, докато си idle. Май някъде бях чел за такива особености из форумите, може и в тази тема да е било.
Link to comment
Share on other sites

От тока - едва ли. По-скоро ползва част от връзката ти, докато си idle. Май някъде бях чел за такива особености из форумите, може и в тази тема да е било.

Да, наистина, аз четох в скайпските форуми, че имало нещо такова, ама нещо не е измислено както трябва сякаш

Link to comment
Share on other sites

Незнам дали е говорено в предишните постове но нека попитам.

Норамлно ли е този скайп да генерира доооста голям трафик, по-точно на 31 миналия месец от 0:00 часа до 24:00 същия ден, имам генериран 120MB download и 130MB upload, но държа да отбележя това е когато скайп е в idle режим, несам провеждъл разговори несъм пращал файлове.

И имам някво такова странно чувство, че някой ми краде от тока :)

 

sk.jpg

 

Както се вижда го усетих по високите граници предишните дни, но последния е..

Я кажи коя е програмката от скрийн шота, та и аз да си пусна един чек :)

Link to comment
Share on other sites

Въобще нямам намерение да си инсталирам новия скайп. Заема ми 100% от ЦПУ-то ?! А сикана...не мога и белот да си пусна даже. Около 2794892927 човека се оплакаха от същия проблем независимо какъв процесор имат! :pirate

 

 

ky4e Мойта е същата 1:1 ама аз и мишката не мога да си мръдна баси!

Link to comment
Share on other sites

Огромен минус на скайп!!! Заема страшно много ресурси! Бараката ми е 2,4Гхз Целерон с 512мб рам ддр2 и скайпа ми осакатява половината потенциал на ПЦ-то :angry: Но няма начин..програмката се е наложила здраво и е най-разпространеният клиент за чат и видео-връзка в момента...

Link to comment
Share on other sites

Огромен минус на скайп!!! Заема страшно много ресурси! Бараката ми е 2,4Гхз Целерон с 512мб рам ддр2 и скайпа ми осакатява половината потенциал на ПЦ-то :angry: Но няма начин..програмката се е наложила здраво и е най-разпространеният клиент за чат и видео-връзка в момента...

т'ва е ненормално. предишните верси и по-точно тези преди 2.0 май не бяха такива животни. тая програма става все по-противна и по-противна. вчера пробвах да играе фифа с един комшия като едновременно с това се чуваме по скайпа, за да коментираме играта. еми, няма такъв лаг! после си сложих една програмка за voip, която бях ползвал преди време - потече като планинско ручейче. никакво лагване.

 

... нека отворят кода, за да могат програми като miranda да ползват протокола им, пък тогава ще ги видим. :devil

 

п.п.

@midas, снапшота на vinyl_master май е от netlimiter

Link to comment
Share on other sites

gtalk управлява... отворен протокол - няма скрито-покрито... Скайп се издъниха веднъж с нелегално събиране на информация за потребителите на програмата чрез неоторизарно инсталиране на spyware компонент - какво очаквате от тях? По-точно какво чакате, та още ги толерирате? Да ви взривят комповете? Ако е вярно това, че използват връзката ви когато сте айдъл, то не знам какво би било по-голяма наглост. Ти си плащаш като поп на интернет доставчик, за да може скайп да ти използва връзката?!? WTF? И за какво я използват? Какво претакат през компа ти или какво точат от него?

Link to comment
Share on other sites

А някой да знае какво е това: Skype Lite

Ако някой вече го е инсталирал, да даде някой скрейин шот. Мисля си че просто са изключили някои неща от View.

Иначе се пробвах да го иснталл при мен и нещо не стана. Искам да го видя кво е за да знам дали да се мъча :)

Link to comment
Share on other sites

Въобще нямам намерение да си инсталирам новия скайп. Заема ми 100% от ЦПУ-то ?! А сикана...не мога и белот да си пусна даже. Около 2794892927 човека се оплакаха от същия проблем независимо какъв процесор имат! :pirate

ky4e Мойта е същата 1:1 ама аз и мишката не мога да си мръдна баси!

 

Еми нормално е като са ви прецакани Уиндоусите или ако имате някакъв вирус или пък имате твърде много включени процеси които едва ли вършат някаква полезна работа.Как на мен може да ми хваща по 0 до 1% от ЦПУ-то при положение че имам включен Скайп,АйСиКю и Операта.Ако не вярвате

цъкай тука!

 

Огромен минус на скайп!!! Заема страшно много ресурси! Бараката ми е 2,4Гхз Целерон с 512мб рам ддр2 и скайпа ми осакатява половината потенциал на ПЦ-то :angry: Но няма начин..програмката се е наложила здраво и е най-разпространеният клиент за чат и видео-връзка в момента...

 

Еми проблема май ти идва от РАМ-а.Въпреки че съм бил с по слаб процесор и със същата памет ДДР 333 и с включен Скайп спокойно си играех на НФС.Ама и с първите версии на 2.0 може и от там да идва раликата.

Link to comment
Share on other sites

Да, това е Netlimiter v 1.30.. Инсталирал съм си е още от както си прекарах нета през 2004 година и имам за всяка една апликация, адекватен статс 24/7, много доволна работа, въпреки, че има хора които се оплакват че неим върви адекватно..

А доколкото за скайп, наистина се замислям да го махам. Имам всички останали кажи речи, yahoo, msn, gtalk icq...

Доколкото за говорене онлайн по време на игра ползвах pico phonе, 57kb апликация със звук достигащ небесета спрямо скайп'а.

Link to comment
Share on other sites

.....Ако е вярно това, че използват връзката ви когато сте айдъл, то не знам какво би било по-голяма наглост.....

Скайпа наистина може да "краде" трафик. Ето коментар по въпроса във форума им.

Link to comment
Share on other sites

Аве тоя най-новият скайп 3.2 е пълна боза ве....при всяко стартиране на компа ми се инсталирва...хахахха :angry1 затова съм си със стария 3.1 и без това нямам никакви проблеми с него :)

Link to comment
Share on other sites

Еми нормално е като са ви прецакани Уиндоусите или ако имате някакъв вирус или пък имате твърде много включени процеси които едва ли вършат някаква полезна работа.Как на мен може да ми хваща по 0 до 1% от ЦПУ-то при положение че имам включен Скайп,АйСиКю и Операта.Ако не вярвате

цъкай тука!

 

Не че не ти вярваме просто 82479128 човека имат същия проблем и съм убеден в това което казвам. А дали ми е прецакан Уиндоуса,вирус или много процеси ти няма как да знаеш. От доста време си регулирам процесите и съм сигурен че е от скайп. Появява се и на хора с по-здрави машини от моята.

Link to comment
Share on other sites

Аве тоя най-новият скайп 3.2 е пълна боза ве....при всяко стартиране на компа ми се инсталирва...хахахха :angry1 затова съм си със стария 3.1 и без това нямам никакви проблеми с него :)

 

Какво ще рече че при всяко стартиране ти се инсталирва?При всяко стартиране ти тръгва и програмата ли?Ако е това си оправи стартъпа и няма да ти се стартира.

 

 

Не че не ти вярваме просто 82479128 човека имат същия проблем и съм убеден в това което казвам. А дали ми е прецакан Уиндоуса,вирус или много процеси ти няма как да знаеш. От доста време си регулирам процесите и съм сигурен че е от скайп. Появява се и на хора с по-здрави машини от моята.

 

Еми и аз ти казвам бях със Селерон 1.7 и с 512 РАМ и там ми хвашаташе по 5 6 7 % от ЦПУ-то и не съм имал проблеми.Обаче имаше на няколко пъти ми се окачваха вируси и наистина ЦПУ-то бачкаше на 100% и след формат всичко заспива.

 

Сега новата машина ми е бая по-сериозна и за нея няма какво да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще рече че при всяко стартиране ти се инсталирва?При всяко стартиране ти тръгва и програмата ли?Ако е това си оправи стартъпа и няма да ти се стартира.

Аве човек не ме мисли за тъп...слушай какво ти казвам !!!! Много правилно си прочел.. да при всяко стартиране на компа започва да се инсталирва скайпа...... в буквалният смисъл на думата :angry:

Link to comment
Share on other sites

Аве човек не ме мисли за тъп...слушай какво ти казвам !!!! Много правилно си прочел.. да при всяко стартиране на компа започва да се инсталирва скайпа...... в буквалният смисъл на думата :angry:

това не значи, че проблема не е в теб

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...