Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

A пък... като напишеш +anything на латиница, ако е повече от 6 букви, може и някое друго число, то се подчертава в синьо... shortcut за skype out, обаче вчера докато открия каква е закономерността... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Аз пък ползвам тъпия скайп само щото мноу хора почнаха да го ползват. Иначе мноу ме дразни и има супер мноу бъгове :devil .

Верно скайпа е много противна програмка, ама вече всичките ми приятели минаха на нея :blink:

Link to comment
Share on other sites

абе не от щрифтове да си избираш , имам предвид , и другия да вижда този цвят

Не.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://news42.blogspot.com/2007/02/skype_18.html

 

Skype тайно събира данни за компютрите на потребителите

18 Февруари 2007

 

Стана ясно, че от Skype в продължение на два месеца тайно са събирали данни за компютърните конфигурации на потребителите. компанията получава достъп до настройките на BIOS-а на компютрите и записва серийните номера на дънните платки.

Представители на Skype са заявили, че събирането на данни за настройки на BIOS не представлява проблем и в това няма нищо тайно. Мярката е била необходима, за да се предотврати незаконното използване и разпространение на плъгини за Skype. Затова в Skype 3.0 се проверяват настройките на BIOS.

В отговор на жалбите Skype представи нова версия на програмата, която вече не проверява настройките на компютрите.

 

 

---

 

Честито на печелившите... продължавайте да използвате Скайп

 

 

Skype is free of Adware, Spyware and Malware

 

No Spyware, No Adware, No Malware

At Skype we pride ourselves in offering a product that always protects and maintains your online security and peace of mind. This means that we will not display unwanted and intrusive advertising, or allow any malware or spyware to operate.

 

What is Adware?

 

Adware relates to software that has the primary commercial purpose of automatically delivering advertising messages to a user without informing the user and that is hard to turn off. Because you always have the ability to turn advertising messages off on the Skype software, we believe Skype is free of adware.

 

What is Spyware?

 

Spyware relates to software that becomes installed on computer without the informed consent or knowledge of the computer’s owner and covertly transmits or receives data to or from a remote host. For example, spyware may monitor a user’s behaviour and pass on details of a user’s activity (for example their user names or passwords) to a third party.

 

What is Malware?

 

Malware (or malicious software) relates to software that is designed to infiltrate or damage a computer operating system or other programs, without the owner’s consent. These are often described as computer viruses, worms, or Trojan horses.

 

yeah right... :)

Link to comment
Share on other sites

Мен MSN повече ма кефи, ама мн малко хора го ползват :)

 

А от вчера имам мн гнусен проблем: след няколко неуспешни опита да си изтрия хронологията, минута - минута и половина след като пусна компа и съответно скайп-а се зареди, сичко забива и по никъф начин не мога да оправя положението, освен с рестарт.Пробвах да преинсталирам и сложих нова версия свалена от сайта - нищо.Пробвах мойта си версия да сложа и пак нищо.Просто сичко забива и тва е.Знам, че от скайп идва проблема, щото като го махна от Task Manager, няма никви проблеми. :confused

 

Гросишен проблемишен свинщинен :cry

Link to comment
Share on other sites

Мен MSN повече ма кефи, ама мн малко хора го ползват :)

 

А от вчера имам мн гнусен проблем: след няколко неуспешни опита да си изтрия хронологията, минута - минута и половина след като пусна компа и съответно скайп-а се зареди, сичко забива и по никъф начин не мога да оправя положението, освен с рестарт.Пробвах да преинсталирам и сложих нова версия свалена от сайта - нищо.Пробвах мойта си версия да сложа и пак нищо.Просто сичко забива и тва е.Знам, че от скайп идва проблема, щото като го махна от Task Manager, няма никви проблеми. :confused

 

Гросишен проблемишен свинщинен :cry

Има опция в "Настройки" да не се пази хронология. Иначе погледнато хронологията се компилира, а не е стандартен log. Базата данни за хронологията се намира в C:\Documents and settings\(user account)\Application data\Skype\(Skype user)\.

А сега да те нахокам: този въпрос е задаван в темата неотдавна (декември 2006) и е отговорено, ама кой да търси :zzz . И като не си получил отговор веднага не означава, че трябва да пускаш въпроса си на няколко места в един ден. Би трябвало да си наясно вече.

Link to comment
Share on other sites

Има опция в "Настройки" да не се пази хронология. Иначе погледнато хронологията се компилира, а не е стандартен log. Базата данни за хронологията се намира в C:\Documents and settings\(user account)\Application data\Skype\(Skype user)\.

А сега да те нахокам: този въпрос е задаван в темата неотдавна (декември 2006) и е отговорено, ама кой да търси :zzz . И като не си получил отговор веднага не означава, че трябва да пускаш въпроса си на няколко места в един ден. Би трябвало да си наясно вече.

Мерси много!

 

Аз нормалния начин го знам, ама както казах няма начин да стане с него :lol: Затва питах къде се пазат :) Малко аномалии после, ама се оправи :) Иначе сори за другата тема, че писах, ама мн са бях шашардисал :unsure: 36 страници тема не ми се четеше, а и оня въпрос нямаше да ми помогне с нищо ново :)

Link to comment
Share on other sites

imam sledniq problem sas skype,hora koito sa online mi gi pokazvache sa offline i nemoga da govorq s tqh ili da ima pisha,kogato mi pra6tat ne6to skorosta e pod 1 kb,a i 2mata sme na ggbit.kazva mi che rabotim zad ruter i nemoje prqko da se svurzvame,kak da opravq tozi problem,kam ggbit li da se obarna?

Link to comment
Share on other sites

Хмм..Мога само да ти кажа ,че ако говорите докато си пращате файлове е напълно нормално връзката да ви е толкова бавна.За другото представа нямам, предполагам си пробвал да го преинсталираш?

Link to comment
Share on other sites

когато ми пращат файл ми пише 4е връзката е под 1кб/с и неможе да се прати и се пренасочва връзката.прочетох там саобсхтението на скъпе и пи6е 4е "Tu или хората с които обменяте файлове сте зад рутер или друга защита и нямата директна връзка за постигане на макс скорост. Скайп "преразпределя" трансфера, но нарочно го прави бавно, за да не нарушава спокойствието на другите потребители зад същия рутер"

КАК ДА ГО ОПРАВЯ?

Link to comment
Share on other sites

да знаете за6то след като си взех ново пс и не ме 4уват като говора по скайп ама и освен това в цс-а и където и да говора да знаете от какво е.. преди6ното пс си4ко идеално върве6е ся кво стана закво така.. някои да има представа .. звуковата карта ли е какво е ? и ако някои се пак знае Realtek HD Audio manager или не6о такова.. 4акам отговор ако някои знае :)

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли как да се оправя с този мой проблем който съм написал по горе?
И на мен ми се е случвало, но само понякога и не съм се задълбавал. В първия пост на темата съм дал линк към българския форум на Skype, пробвай там и дано имаш успех, после да пишеш как си го оправил :).
Link to comment
Share on other sites

някой знае ли каква скорост е необходима, за да може да се осъществи видео трансфера при разговор?

 

питам, тъй като през icq-то има видео образ, но не и със скайпа :unsure:

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли каква скорост е необходима, за да може да се осъществи видео трансфера при разговор?

 

питам, тъй като през icq-то има видео образ, но не и със скайпа :unsure:

 

Незнам дали ще ти помогна , но аз сам на най-ниската тарифа на Евроком и си говора и има видео образ през скайп без никакъв проблем. Даже Майка ми звъня и се гледа с някаква нейна приятелка от Англия и пак се виждаха.

 

 

Едит: 40к беше... Аз с друго не мога да ти помогна за съжаление...

Link to comment
Share on other sites

... а каква е скоростта на най-ниската тарифа? 40k ли беше? тази, с която имам проблем с видео връзката е на 25k, но просто не виждам как може да е от това, след като през icq-то видео транслацията си върви нормално

Link to comment
Share on other sites

samkijot виж дали ти работи камерата имам предвид там от настройките да не ти прави някакъф проблем нещо лично аз съм на ггбит от 20лв с външен към 30-40к и редовно си говорим с роднини в испания без проблем с леки накасвания на моменти .

Link to comment
Share on other sites

samkijot виж дали ти работи камерата имам предвид там от настройките да не ти прави някакъф проблем нещо ..
... след като през icq-то видео транслацията си върви нормално

 

а възможно ли е заради различието във версиите? там където е камерата skype-а е версия 3, а при мен е 2.5

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...