Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Хора със съвсем малка доза преувеличаване в текста и едно темплейтче сптретнах това

http://grablev.info/stopskype/

Който иска да се включи :)

Ами добре си направил сайта! :)

По някои от точките не си много убедителен.Ще ми кажеш, че другите клиенти нямат подобни недостатъци..?А това за биос-а или за кражбата на трафик как да съм сигурен, че е така!Виж не си мисли, че съм ЗА Skype, просто трябва да си по-утвърдителен за нещата в които искаш да ни убедиш.Че е муден и хаби много място ми е пределно ясно, до болка дори..

P.S. И тези #цензурираните думички..мисля, че няма смисъл от тях.С тях омразата не става по-силна.

Евала, че си си играл толкова време да направиш сайта.Мисля, че е полезен и образователен, просто давай повече информация за да сме сигурни, че е така :)

Link to comment
Share on other sites

Lil`Nigga сигорен ли си че trillian може да ползва и Gtalk ???? :confused
/offtopic/ Trilian поддържа Jabber протокол, и следователно може да служи като "обвивка" на Gtalk, който използва Jabber. Може да "вградиш'" в Trillian и други IM, които използват споменатия протокол. Единствената причина, поради която спрях да ползвам Trillian e, че още от първите версии не поддържа коректно кирилица по ICQ протокола. А аз си държа на кирилицата.

/offtopic/

 

В заключение ще помоля всички: Въздържайте се от спам в темата. Много се разду вече, а полза никаква. Ако някой има желание, нека отвори друга тема, където да се плюе на воля. Идеята на тази е колкото можем да се борим с разните (съгласен съм, че са много и съществени) недостатъци на Skype. Колкото и да е скапана тази програма, все ще има хора, които да я ползват и темата може да им бъде полезна.

 

Сигурно има основание да се критикува Skype по отношение на шпионирането, но аз съм 100% сигурен, че и в Google не спят и че безплатното сирене е само в капана. Според мен е въпрос на време да гръмне подобен грандиозен скандал и за шпионски инструменти на Google.

Благодаря за разбирането и бъдете здрави! :)

Link to comment
Share on other sites

Хора извинявам се че пиша без да съм погледнал темата по назад ама скайпето от вчера (16 avgust) ми стои постоянно в процес на свързване :cry Моля помогнете!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пак се извинявам че пиша без да съм погледнал темата по назад!

Link to comment
Share on other sites

Lil'Nigga напълно подкрепям инициятивата ти за заместване на скайп с по добър клиент.Макар и от скоро да съм с Gtalk усетих колко по леко се работи с него.Освен това прочетох в сайта ти за недостатъците на скайп и направо се втрещих че не зная за това.Включвам се към инициятивата. :)

Link to comment
Share on other sites

Скайп е един огромен бъг, който сам си слагате. Пълно гомно от всякъде, всеки уважаващт компютъра си и мислещ, че разбира малко повече от баба му не би го ползвал особено пък постоянно, т.е. трябва да нама алтернатива. Слагайте Гизмо или ГТалк и пей сърце. Дори ICQ(клиентът) е по-добре от скайп.

Link to comment
Share on other sites

ЕЕЕЕ евала пуснаха го Хора вече има скаипе!! :woot :woot :woot :punk :punk

 

Ти да не си минал на Gizmo или Gtalk и да се обърка :)

 

Bwt въж ми подписа...

Link to comment
Share on other sites

Много бързо забравихте проблемите с ICQ миналата година, когато на всеки показваше грешна парола и нямаше логване.

Много неща забравиха... ама на- за някои е модерно да мразиш! Без значение какво.

Link to comment
Share on other sites

Така е - ICQ го забравих още преди години... А модерно ли е да те ебават? Значи имало проблеми със ICQ или със Скайп - ама ти не ти пука, а - голяямааа работа, нека те ебават, кеф ти прави :) Е на някои хора не им прави кеф да ги ебават. И мразят да ги ебават. Кое е модерното тука? Ако вас ви кефи... Никой не ви кара насила да правите каквото и да е - ебавайте си се със скайп и ICQ...

Link to comment
Share on other sites

Вече напълно съм против скайп :angry: !!!От снощи е малко по добре но пак ме прецака и то 3!!! пъти.Пиша на разни приятели и хоп изведнъж от онлайн стават офлайн.Само като се сетя колко пъти скайп ме е лъгал... :angry: :angry: ;)

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, нито се чувствам затапен от отговора ти, нито наебан.

 

Поради същата причина, поради която използвам Скайп, използвам и Уиндоус, въпреки наличието на по-добри алтернативи.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, нито се чувствам затапен от отговора ти, нито наебан.

 

Поради същата причина, поради която използвам Скайп, използвам и Уиндоус, въпреки наличието на по-добри алтернативи.

Сравнението е доста неуместно (макар на пръв поглед да е).

И все пак този пост има смисъл, особено ако човек погледне назад в темата. Но като гледам колко хора вече познаха GTalk и уж започват да изоставят скайп, ми става драго.

Колкото до ICQ, не сте много прави. В случая плюем Skype като програма, а май и като протокол, доколкото е негова вината за нестабилността и лъжите, които тази програма представя на потребителите си.

ICQ съвсем не е най-добрия протокол, но сравнен със скайп е едно голямо цвете. Клиентът от www.icq.com е едно голямо ла*но, което си съперничи със скайп. Него също Никога няма да си го сложа.

Няма протокол без проблеми и прекъсвания, и jabber в лицето на gtalk ми е прекъсвал, но от близо десетилетие ползвам ICQ, а от 4г. само с Miranda, и ако можете да ми кажете как Miranda в комбинация с ICQ е толкова зле, ще се съглася. Имам стотина контакта в ICQ, с голяма част пиша доста рядко, и в този смисъл разбирам че понякога е доста трудно да убедиш отсрещната страна да си сложи нещо, различно от това с което е свикнал. Миранда+ICQ се търпи, даже ми е много удобно и не съм имал сериозни проблеми, освен чат пат да дава за малко че не може да се свърже (което е рядко, последните месеци редовно правя ъптайм в ICQ по 2 седмици и нагоре, в доста случаи ISP е виновно за нарушението).

Да споменавам ли че нито ICQ, nito gtalk ми е затривало контакти някога, или да ме е лъгало за онлайн/офлайн контакти.

И с каквато вероятност miranda би ме шпионирала, с такава и gtalk. С каквато клиента на icq.com, с такава и по-голяма skype. Но поне аз наблюдавам трафика на миранда доста често и ако не пиша, единственото което виждам е през определен период обменя по Няколко байта, което явно идва от keep-alive, което съм включил. Излишно е да напомняме скайп какъв трафик прави, за паметта - колко ползва, и колко ползва гталк. гталк не се сещам колко позлваше, отдавна ползвам миранда и за него, но ето гледам Миранда ползва 4 МБ рам, а не е спирана от точно 33 дни вече и я ползвами за ICQ, i za gtalk.

Така че дерзайте, скайп ще ви е лесно да убедите ппознатите си да го Разкарат, още повече сериозни хора едва ли биха го ползвали доброволно и без опрян пистолет :) .

Мога да го сравня с политическата ситуация сега - и отвратителното и корумприано правителство трябва да се разкара възможно най-бързо, скайп също, но и за двете трябва да се организират нещата, или то просто от самосебе си и двете ще изчезнат в даден момент. IT обаче се развива по-бързо, затова съм оптимист за изчезването на скайп :) .

Link to comment
Share on other sites

айде почна се

Внимание!

Това е проверка за неизползващи се Skype акаунти!

Щом получите това съобщение го разпратете веднага на всичките ви Skype абонати, дори и на тези, от които сте го получили!

Ако не изпратите това съобщение в рамките на 48 часа след получаването му вашия Skype акаунт ще бъде "замръзен" с невъзможност да бъде използван повече!

Тази нова система е разработена, за да се изчистят акаунтите, които не са ползвани повече от 3 месеца, което ще спомогне за по-доброто общуване през Skype!

Чрез разпращането на това съобщение вие показвате, че сте редовен абонат на Skype и вашия акаунт няма да бъде изтрит!

Благодарим ви

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Да бе и аз го получих това. Как може да има такива олигуфрени, пълни идиоти, а тези които се хващат да не говорим.

На някой му се цъкало по клавиатурата и хоп решил :angry:

Link to comment
Share on other sites

Така е - ICQ го забравих още преди години... А модерно ли е да те ебават? Значи имало проблеми със ICQ или със Скайп - ама ти не ти пука, а - голяямааа работа, нека те ебават, кеф ти прави :) Е на някои хора не им прави кеф да ги ебават. И мразят да ги ебават. Кое е модерното тука? Ако вас ви кефи... Никой не ви кара насила да правите каквото и да е - ебавайте си се със скайп и ICQ...

ти да не би да си плащал месечна такса за скайп или ICQ та говориш такива глупости? Какво можеш да искаш от безплатни програми и услуги. Никой не ти е опрял ножа да използваш скайп или ICQ

Link to comment
Share on other sites

Не е много сигурно кой говори глупости - аз или ти... Скайп безплатен?! При положение, че краде от клиентите си свързаност - дали е безплатен, а? А дори и да не краде трафика - като го използваш спомагаш за разработката му (тестваш) и за разпространението му - поне двама-трима от абонатите му си привлякъл ти лично. Да не говорим за търговията кято се върти с имейли и лични данни на клиентите му - маркетинга и рекламата са доходоносен бизнес... А краденето на данни от БИОС-а и не само от там - някой по-горе се съмняваше дали е така - сега не ми се рови да намеря линка на сайта на Скайп - официалното им признание, че е така и извиненията им... Информирайте се поне какво използвате... Така че - аре не ми ги пробутвай тия, че било безплатно - безплатен обяд няма. Събудете се и спрете да мислите с това на което сте седнали. Срещу това което им даваш имаш право да искаш. Е, имаш право и да не искаш - с което направо им правиш душевна чикия... Но всичко е въпрос на избор - ако искаш ползваш, ако искаш - не. Реагирам на реплики като вашите, дето се опитват да ме накарат да се чувствам виновен едва ли не, че не използвам Скайп или ICQ и ги критикувам - сякаш те са най-най-големите благодетели на човечеството, те са измислили единствения възможен начин за комуникация и безплатно са го дарили на човечеството - пък аз сега ги плюя, разбираш ли... Какво си позволявам... Те са измислили Интернет направо... и компютъра... безплатно.... Изобщо не желая да затапвам някого - който каквото си направи сам, друг не може да му го направи. Ако се чувства някой жегнат и засегнат - да се замисли защо.

Link to comment
Share on other sites

Потребителите на Skype по цял свят на 16 август не можеха да използват програмата. От компанията обясняват случилото се с проблем в пиринговите мрежи и софтуера. Към момента не е известно кога ще заработи програмата.

 

Skype е най-популярната VoIP-услуга в света. Според данни от първото тримесечие на 2007 година, потребителите са към 196 милиона, а средно 7-8 милиона от тях са тези, които общуват активно във всеки един момент.

Първоначално от сайта на компанията уведомиха, че са "възникнали проблеми с р2р-мрежите". По-късно се появи друга информация: "Екипът ни от специалисти откри, че е възникнал проблем със софтуера". Компанията се извинява за възникналото неудобство и съветва просто да се включи Скайп и да се изчака свързването на програмата, щом това затруднение бъде преодоляно.

 

Периодично потребителите успяват да се включат, след което отново Skype-клиентът преминава в режим "Извън линия". Представители на Скайп прогнозират, че проблемът ще бъде решен за 12-24 часа.

 

Подобни глобални проблеми изпитаха и потребителите на ICQ. За няколко часа на 20 март 2007 година системата за мигновен обмен на съобщения ICQ не работеше в цял свят. Проблеми имаше и през април.

 

ебати цирка то няма на кво да рзчиташ все нещо се прецаква така че което и да изберете няма никво значение няма нищо сигурно :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...