Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Прмоция за лоялните клиенти :

 

от 15 Ноември до 15 декември ,HBO и HBO comedy могат да се гледат свободно на 78 и 79 канал.

 

Аи честото ... хев фън =)

Не че е много важно, но са на канал 77 и 78.Поне аз получих такова съобщение и като проверих ТВ-тата, са на тези канали.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Само аз ли не мога да развия тези фантастични скорости за които говорите толкова дълго време ?!?!?! повече от 4.7мб/сек не съм дигал .... втора седмица съм на студената кутия ....

 

дръж я на топло :lol:

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли не мога да развия тези фантастични скорости за които говорите толкова дълго време ?!?!?! повече от 4.7мб/сек не съм дигал .... втора седмица съм на студената кутия ....

И аз това се опитвам да разбера,НО нищо за сега...

Освен да пробвам с друг хардуер за да елиминирам субективния фактор.

За друго не се сещам което да ме докара до тези митични 10ГБ...

Link to comment
Share on other sites

Не съм много съгласен. Аз наблюдавам обратното. За играта например при XP се държи много по-добре отколкото при 7-цата, както и някои други неща. Но мисля, че всичко е до хардуер. При XP наистина се получава така. Един процас като хване определен ресурс и го пази само за себе си и не го пуска. При 7-цата е обратно. Там се заделя ресурс за всичко без значение, кой процес е по-важен и се получава проблем, защото се появява нестабилност при някои неща. Но, както казах всичко е до здрав хардуер. :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

8.4 MB/s :punk

 

Download_data_bg.jpg

 

Тръгна със скорост малко над 9. Падна до 6.5, а после закова на 8.4 MB/s

 

EDIT: Пропуснах да добавя, че теста е под XP pro/32b

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

@plameni - А на каква тарифа си в крайна сметка.

Защо само ти ги постигаш тези скорости :(

П.С. В шапката пише ДУО - аз съм на Трио стандарт и ядец.

Даже съм на кабел и жената мрънка че и спирам нета заради пробите.

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

@plameni - А на каква тарифа си в крайна сметка.

Защо само ти ги постигаш тези скорости :(

П.С. В шапката пише ДУО - аз съм на Трио стандарт и ядец.

Даже съм на кабел и жената мрънка че и спирам нета заради пробите.

 

И аз съм на Трио Стандарт.

В този пост бях споменал, че имам свързани два сет-топ-бокса.

А от другите ми постове се вижда, че нелокалният ми трафик стига до 40 Mb/s

 

Посочил съм какво използвам за рутер (Връзката към рутера е жична, а за рутер е използвано PC с pfSense, release 1.2.3), а компютърът ми е сравнително приличен, но е доста назад от описваните тук чудовища :)

 

Това, което съм направил допълнително са правилните (според мен) настройки и оптимизации на операционната система . . . нищо повече . . .

 

Ако съмненията продължават, би могъл някой да дойде на място и да види как се изцежда максимума от връзката . . .

 

EDIT: Мисля, че @victory е на Дуо.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

И при мен няма.

Не знам какво ги коментираме толкова тези скорости. Повече от се постигат 5 MB/s само при наличие на локални сийдъри. Тези 4,7 MB/s са почти обявените 40 Mbit/s.

Link to comment
Share on other sites

В MB/s и го свалих с Моцилата...и казвайте, че сваляте с други даунлоуд мениджъри, а не с тези на браузърите, калпазани! :lol:

 

Що да не става Мозилата ?

 

Новата Опера по добре ли е ?

Link to comment
Share on other sites

Дадения файл от датата в момента го дръпнах с 4.8 финална скорост. Започна от 11 за първите 60мб, но после падна на 8, след 10 секунди на 6 и после варираше между 5 и 4,8. С Chrome ги свалих. Кабела е директно свързан към компютъра. Пробвах и да минава през това ATA, но е същото.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Мисля, че @victory е на Дуо.

На Дуо съм, да.

В момента имам леко недозареждане (няколко секунди) на булфорум. Скоростта обаче си е толкова, колкото се дава по договор. И добре, че не е по-висока, че иначе ще купувам хардове всяка седмица :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пак има недозареждане на сайтове. Нещо се претовари. Gmail го отваря, в най-добрия случай, за 20 секунди. Недозареждане на abv и data.

 

Edit: Оправи се! Айде някой да ми каже какво е това? Снощи пак същото, само че от 23:00 до 23:30 и пак се оправи ей така.

До снощи нямаше проблеми 5-6 дни.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Има си го при мен също от време на време, никаква идея, сигурно правят нещо или нещо става. Най-интересното е, че снощи в 03:00 нетът беше лом :)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на Трио Стандарт.

В този пост бях споменал, че имам свързани два сет-топ-бокса.

А от другите ми постове се вижда, че нелокалният ми трафик стига до 40 Mb/s

 

Посочил съм какво използвам за рутер (Връзката към рутера е жична, а за рутер е използвано PC с pfSense, release 1.2.3), а компютърът ми е сравнително приличен, но е доста назад от описваните тук чудовища :)

 

Това, което съм направил допълнително са правилните (според мен) настройки и оптимизации на операционната система . . . нищо повече . . .

 

Ако съмненията продължават, би могъл някой да дойде на място и да види как се изцежда максимума от връзката . . .

 

EDIT: Мисля, че @victory е на Дуо.

По принцип тайна ли са тези оптимизации - може и да разбирам това онова ама не съм чак толкова факир :D

За връзката вкъщи съм си взел Това,след време мисля да качвам на N стандарта.

Лаптопа ми също не е последен писък на модата но за сега ми върши работа.

И затова питам и разпитвам дали имам проблем или просто манията за оптиката ме е треснала и мен в челото :D

П.С. В момента съм на БТК - БУЛФОРУМА даде грешка за няколко минути.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...