Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Тия" са все още само в София, Варна и Бургас

 

Плама, знам ве, брат!

Ама те както са там, така ще дойдат и тук.

Така че, Куулбокс трябва да работят много усърдно и непрекъснато да подобряват качеството на нета!

 

Плама, сега всичко се отваря светкавично, но след 18 ч. нета пак ще е в реанимацията!

Ей такъв искам да бъде нета 24 ч. без да се влияе от време и трафик.Моето лично мнение е, че, когато хората се върнат от работа си пускат машините и сърфират из нета.Сървърите им се претоварват и забавянето на скоростта на нета е налице!

Ся нета що не се бави?!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Плама, знам ве, брат!

Ама те както са там, така ще дойдат и тук.

Така че, Куулбокс трябва да работят много усърдно и непрекъснато да подобряват качеството на нета!

 

Плама, сега всичко се отваря светкавично, но след 18 ч. нета пак ще е в реанимацията!

Ей такъв искам да бъде нета 24 ч. без да се влияе от време и трафик.Моето лично мнение е, че, когато хората се върнат от работа си пускат машините и сърфират из нета.Сървърите им се претоварват и забавянето на скоростта на нета е налице!

Ся нета що не се бави?!

Нали е почивен ден?Или само аз и още 5 човека сме си вкъщи?

За сега нета ми е ОК дори и на WI-Fi но нямам продължителни наблюдения.

От скоро съм в кюпа.

Link to comment
Share on other sites

Никога тия австрийци ментел, лично мнение ;)

 

Играя MMORPG. С пусната игра в момента пинга към abv.bg е твърдо 4 мс през рутер. Понеже рутера ми качва +2 мс ( не знам защо ) то с кабел би трябвало да е 2 мс.

 

Теди случайно да бях написал, че и аз вчера вечерта наблюдавах проблемче, което днес липсва? И приказките с комунизма не вървят, макар че точно в момента може да се каже че се опитват да въведат бетон-тоталитаризъм в държавата.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Отговорът на писмото, което им писах днес:

 

Здравейте,

 

В проведения телефонен разговор Ви информираме, че проблемът по трасето (от страна на ITD Network) е вече решен. Моля да повторите тестовете и да ни информирате за резултата.

 

--

Best Regards,

Cooolbox Support Team

 

tel.: 0700 45 0 45

GSM: 0888 0 45 0 45

email: support@cooolbox.bg

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

Момчета, искам да Ви помоля да ми дадете външни сайтове, от които да тегля малки, големи и още по-големи файлове.

Искам да си проверя нета и най-вече външния.Дайте по-тежки сайтове за отваряне и за тегляне да видя как стоят нещата.

Колкото повече ми дадете, толкова по-добре ще мога да си направя тестовете.

 

Днес като си пуснах машината забелязах, че като се зареди ОС долу в сис трея забелязах, че на иконката за мрежата ми излезна едно триъгълниче с удивителна. Просто не можа веднага да си вземе заявка за ностройките от сървърите на Куул...след няколко секунди всичко беше точно.

Чудя се дали конверторчето не е за смяна?!

 

Този проблем често ми се случваше на старата машина, но няколко пъти го забелязах и на новата сега.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,.

Да, найстина мрежата се разраства доста бързо , но следим всички линии и устройства в нея, така че риска от претоварване в някоя връзка или устройство е сведено до минимум.

Не така седи върпоса с дефектирали устройства какъвто е бил проблема с david_launcher, защото се очаква че въпростното у-во работи по определен начин, а реално се оказва, че не може да изкара и 1/10 от трафика които се очаква...не добре работещото у-во е отстранено и проблема е решен.

Навременната и точна информация към съпорта ще ни помогне бързо да откриваме и отстраняваме подобни проблеми.

Този форум найстина го четем , но ако някои иска конкретни отговори или бърза реакция от наша страна да използва телефона за техническа поддръжка или да изпраща майлове до съпорта.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

На "Тия" няма кой да им даде пазар тук

:Д :Д :Д ;)

 

"Тия" купиха мрежата на Мегалан в София! 4 години ползвах именно този интернет в Студентски град. Който е живял малко там знае за какво става на въпрос. Да не говорим колко зали захранваше. Да говориш, че Мтел не може да купи която си поиска мрежа в Пловдив е просто смехотворно!!! Въпрос е само на време. Дано само не се получи както с Булсат, мрежата която вземат да я дръпнат назад, но силно се съмнявам. Колкото до фактурите в момента - за два месеца една стотинка не са ми надписали (както и миналите пет години). Доктато Глобул ме такусват по 50 стотинки за всяка хартиена фактура. Сложете 2 млн абоната (знам че може да се откажеш вече от тая фактура но говорим примерно) на месец - 1 млн. лева!

Edited by platis
Link to comment
Share on other sites

Не знам — аз доскоро рекламирах едни 10+ MB/s с торенти, но откакто ме прехвърлиха на друго IP, за да се реши проблем със загуби, имам чувството, че се появи нещо като таван от 4.5-4.6 MB/s. Понякога вдигам и по-високи скорости, но в повечето случаи, както преди виждах яко нагоре и бързо залепва на 10 и нещо, сега виждам същото на 4.5 MB/s и то с колебания — сякаш са в сила 40-те Mbit/s и едва като се появи някой да кажем от мрежата на Кулбокс, дръпва по-нагоре. И с рутер, и без рутер е същата работа. Може и да е нещо временно, но това виждам. Дърпам неща, които преди това съм свалял за проба на макс, а и говоря примерно за сериали като Fringe и Dexter, където сийдъри бол...

 

Макар че нямам постоянни наблюдения, че тази седмица не съм свалял много неща.

 

lowspeed.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Вероятно е така, затова и казах, че като се появи някой от същия клон, вдига и нагоре, но факт си е, че дори и при 1200+ сийдъри на последните два епизода на Fringe, не можа да закачи някой, за да вдигне повече от 4.6 MB/s, а преди това ставаше почти моментално за торенти като този, който съм показал на картинката.

 

И за загубите и високия пинг до някои сайтове нямаше обяснение, освен че се оказа накрая, че като ме вързаха на друг порт и проблемът изчезна. Затова и сега ми прави впечатление друга разлика, което виждам от преди. Може и да има друго обяснение — просто споделям и когато има хубаво, и когато има лошо.

Link to comment
Share on other sites

Не знам — аз доскоро рекламирах едни 10+ MB/s с торенти, но откакто ме прехвърлиха на друго IP, за да се реши проблем със загуби, имам чувството, че се появи нещо като таван от 4.5-4.6 MB/s. Понякога вдигам и по-високи скорости, но в повечето случаи, както преди виждах яко нагоре и бързо залепва на 10 и нещо, сега виждам същото на 4.5 MB/s и то с колебания — сякаш са в сила 40-те Mbit/s и едва като се появи някой да кажем от мрежата на Кулбокс, дръпва по-нагоре. И с рутер, и без рутер е същата работа. Може и да е нещо временно, но това виждам. Дърпам неща, които преди това съм свалял за проба на макс, а и говоря примерно за сериали като Fringe и Dexter, където сийдъри бол...

 

Макар че нямам постоянни наблюдения, че тази седмица не съм свалял много неща.

 

lowspeed.png

 

same here ...

 

пък може и да сме каръци и да си въобразяваме :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

...пък може и да сме каръци и да си въобразяваме :ph34r:

Може, може . . .

Тук (78.130.205.ххх) свалянето на същия торент, без лийчъри от Cooolbox е така:

 

5LaR9.jpg

 

Отчитайки и двата сет-топ-бокса, работещи на различни канали, стоте мегабита са почти запълнени . . .

 

От графиката много добре се вижда краткото време, за което се достига максималната скорост.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,.

Да, найстина мрежата се разраства доста бързо , но следим всички линии и устройства в нея, така че риска от претоварване в някоя връзка или устройство е сведено до минимум.

За бързото разрастване съм съгласен, благодарен съм, че ме включихте преди обявения срок. Стоях месец без интернет, но чаках точно този доставчик. След констатиране на проблема, реакцията беше светкавична- оценявам го наистина. Проблемът беше отстранен за 12 часа, като беше констатиран в Събота срещу Неделя в полунощ.. По-бърза реакция не може да се иска :)

Аз обаче съм абонат от първия момент, в който имахте техническа възможност да усигорите услугата. И на втория ден ви звъня и казвам:

-Здравейте. Пинг-ът и даунлоуда са перфектни, загуба на пакети няма. Ъплоуда обаче играе, според пингтест-а рядко достигам гарантираните 40Мбита. Не е болка за умиране, вижте все пак да не сте объркали нещо, моля.

Отговор:

-Наблюдавахме устройствата ви, загуба на пакети няма. Спийдтест-а е орентировъчен, проблем няма. Благодаря ви за обаждането, приятна вечер!

Аз като потребител за първи път се сблъсквам с този проблем. Бавното сърфиране и ниските скорости при ДЦЦ винаги са били съпроводени с висок и играещ пинг, както и със загуба на пакети. Реших, че сигурно съм объркал нещо.

За да констатирате проблема явно на вас ви трябваха загубени пакети. И най вероятно именно това се е случило в тази вечер- въпросното устройство се е претоварило много вече, почнало да ги губи. Вие сте ги видяли и веднага сте го заменили.

Идеята тук е, че това устройство най-вероятно си е стояло дефектирало поне от началото на двете седмици, от които съм абонат и първото ми обаждане с ранна констатация е било напразно. Трябвало е да изчакате да се скапе тотално, за да го замените. Чудя се дали не е било дефектно и при неговото поставяне...

Явно обаче пингването на крайните устройства не е достатъчно за диагностика..

Всичко по-горе е логически, но не и технически обосновано, знам. Далеч съм от мисълта да съм специалист в областта. Но пък явно разбирам, когато има проблем по трасето. Затова, като ви се обадя пак, ще искам да ми повярвате от първия път :)

Благодаря Ви за помощта,

Поздрави!

P.S: В момента интернетът е най-добрия, който някога съм имал :tongue

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

При мен нета е на приливи и отливи - понякога е свекавичен, а друг път ужасно бавен.

Проблема го забелязвам повече с външни сайтове и по-малко с български.Загуби няма, пинговете към сървърите добре само към гейта ми играе.

Не им звъня щото знам какво ще ми кажат - нямате загуби...Сичко е ОК!

Бавенето е най-вече при браузване, ама като нямаш загуби върви им докажи!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Следим почти всичко което дава някаква информация за мрежата.

Понякога се случва даден проблем да не успее да бъде индентифициран от системите за мониторинг и се налага човешка намеса. Точно тук идва момента в които вие ще дадете информация за него и някои администратор ще направи нужните дъпълнителни проверки или тестове. Голямото количесто на еднотипни проблеми правят така, че е възможно, когато няма загуби и се оплаквате от даден сайт, който всъщност се отваря бързо от нашата мрежа (защото това е проверката която се прави от съпорта след подобно оплакване) или се отваря бавно и от чужди мрежи ( имаме акаунти в няколко конкурентни мрежи от които правим тестове ) е възможно да бъде даден отговора които си получил. След като ти си ескалирал още малко проблема и след последавата проверка проблема е бил открит и отстранен. Всеки които се е занимавал малко с мрежи знае, че се случват и такива ситуации. Не сме безгрешни , но винаги се опитваме да откриваме проблемите на база на клиентските наблюдения.

Edited by sloter
Link to comment
Share on other sites

Да се надяваме, че общият проблем на няколко абонати, а именно забавянето при браузване и недозареждането на сайтове, ще се реши скоро. И това, че няма загуба на пакети, не значи, че няма други проблеми.

 

Ето и пресен пример от 22:11 тази вечер. Проблемчето е с BulForum:

777888.th.jpg

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

sloter, ако е така както казваш, тогава няма от какво да се притеснявате...дори и от M-tel.

Нищо не може да бъде по-добра реклама за Кууулбокс от вашата работа.Моето мнение е, че трябва да подмените устройствата, с които работите защото често създават проблеми.Сигурен съм, че има по-добри алтернативи!Друго, което си мисля е ...не знам дали има такава възможност - да подобрите външния нет.

Защото чуждите сайтове не се рендват от браузъра, както става с българските.

 

Аз ще постна сега тук сайтове, които се отварят със забавяне.Предлагам и на колегите тук също да постват сайтове, с които имат проблеми, така се надявам да Ви помогнем и на вас да локализирате проблемите и да ги отстранявате.

Аз също ще помоля да бъда поставен под "карантина" ако продължат проблемите.

 

 

Masters

CNN

NBC

Too

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

4-5 секунди са МНОГО!

Сега пак пробвах и единствено СНН беше малко по-добре.

Мастерса - ужас...последните два линка - също!

На НВС-то пък му трябваше 1 минута докато зареди страницата напълно!

 

Тук също не са добре нещата - цък

И тук зор - Марица

 

В марица-та има забавяне само първоначално, после като влезнеш вътре - куршум!

 

Някой знае ли дали последната официална версия на Моцила поддържа хардуерно ускорение?

 

Фокус

цък

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...