Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

1036924815.png

Аз също намям проблеми с брауза в 90 % от случаите. Иначе и при мен е имало недозарежане и бавене, но определяно рядко се е случвало. Игри не играя много, но от тово което съм забелязал също са наред. Струва ми се, че проблема с някои е локален, само в даден квартал или нещо такова.

 

В момента има недозареждане на страниците и нещата са по-зле!

Ти къде си? Аз съм на "Стефан Стамболов" 54...зад "Камела" посока "Южен".

 

Даже и bulforum.com не го зарежда докрай!

Никога досега нещата не са били толкова зле, колкото са сега!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кууулбокс първо да си оправят брауза, щото е под всякаква критика, пък тогава да мислят за он-лайн гейминг!

Аз да питам Sloter защо брауза 24 часа не е един и същ, ами е един късно вечер и съвсем друг в пиковите часове през деня???????

За външния нет въобще не искам да говорим, щото там рендването е ужас!

 

Какво трябва да стане за да си оправите нещата...да го отнесем проблема масово до София ли?

 

Въобще има ли потребители на Куулбокс, които да не се оплакват от бавен брауз...за игри пък он-лайн няма да говорим въобще!

Аз също съм от относително първите абонати.... и никога не съм се оплаквал, нито пък имам забележки към момента. Даже напротив, закарал съм доста хора при тях.

Link to comment
Share on other sites

Не знам момчета, но при мен проблемите започнаха още с инсталацията, когато техниците им дойдоха вкъщи да ми пускат нета.

Имаше много загуби на пакети...после ги оправиха - загубите изчезнаха, но нета така и не се подобри.

Спийдтеста въобще не го гледам щото ми показва 94 даунлоуд към Пловдив, пък страниците ги зарежда бавно.

Представи си колко е зле нета щом с четириглав Атлон и добра видео карта...ииии флаш, който поддържа хардуерно ускорение не могат да се заредят страниците!Ако бях със старата машина сега сигурно щях да изпея една народна песен и страницата още ще се дозарежда!

 

Аз съм тотално разочарован от Кууулбокс!

Имам приятели и познати, които са на други доставчици, но няма да им доведа никой, докато не си оправят проблемите!

Още малко ще ги търпя и ще говоря с някой от шефовете им в София!

Link to comment
Share on other sites

Слотър, да попитам. Платил съм си фактурите до края на годината за дуо стандарт, а утре да речем ме срежат от корпорацията и ви моля за трио стандарт. Предположение колко време ще ви отнеме да ме ъпгрейднете?

Link to comment
Share on other sites

1037067385.png

 

И за 24 часа съм направил 42 GB ъплоуд...вярно, някои страници се отварят с леко замисляне, но не е болка за умиране, както го изкарват някои потребители... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Не знам момчета, но при мен проблемите започнаха още с инсталацията, когато техниците им дойдоха вкъщи да ми пускат нета.

Имаше много загуби на пакети...после ги оправиха - загубите изчезнаха, но нета така и не се подобри.

Спийдтеста въобще не го гледам щото ми показва 94 даунлоуд към Пловдив, пък страниците ги зарежда бавно.

Представи си колко е зле нета щом с четириглав Атлон и добра видео карта...ииии флаш, който поддържа хардуерно ускорение не могат да се заредят страниците!Ако бях със старата машина сега сигурно щях да изпея една народна песен и страницата още ще се дозарежда!

 

Аз съм тотално разочарован от Кууулбокс!

Имам приятели и познати, които са на други доставчици, но няма да им доведа никой, докато не си оправят проблемите!

Още малко ще ги търпя и ще говоря с някой от шефовете им в София!

Сложи си един касперски и се провери за буби,можеш да си сложиш боза7 32 бит.

Ако разбираш си сложи линукс или мак ос,и пробвай,а можеш и да си занесеш компа при някой който несе оплаква и пробвай

Link to comment
Share on other sites

. . .

Аз съм тотално разочарован от Кууулбокс!

Имам приятели и познати, които са на други доставчици, но няма да им доведа никой, докато не си оправят проблемите!

Още малко ще ги търпя и ще говоря с някой от шефовете им в София!

 

Да идвам ли отново за тест?

Link to comment
Share on other sites

Да идвам ли отново за тест?

 

Плама, все пак съм с четириглав Атлон ве, майна, който работи на 3 Гиги и РАМ 2х2 на 1600, видеото - Радеонка 5670 512МВ...какво по-мощтно да искам на този етап?

И все пак става въпрос за един нет...а не за обработка на гигабайтови файлове.

Проблема с бавния брауз се наблюдава в пиковите часове през деня...не е постоянно.

Сега нета е зле...бавно зарежда сайтовете.Към полунощ ела да го видиш...ще си счупи краката от мерак.

Днес като се върнах от нощтна смяна пуснах машината към 09:00ч. и нета курушум ве, майна...душата да ти напълни!

Ей такъв искам да бъде нета 24 часа, а не само, когато хората спят или са на работа.

 

Просто Кууул имат проблеми с трафика...тва е!

Не им достига трафик ли...устройствата им ли се претоварват...не знам, майна.

Надеждата ми сега е в Sloter...дано открие "ключа за бараката", щото ако проблемът е постоянен, тогава е лесен за откриване, ама като се появява когато си поиска, тогава - зор.Сигурно се потят момчетата...не може да отчитат дейност само или да имитират работа, щото при тях всичко се следи дирекшън от София и няма скрито-покрито!

Link to comment
Share on other sites

1037198471.png

 

Това е на много първоначално ниво. Тествано е при много натоварен и при това слаб рутер(P1 200mhz). До няколко дена ще пусна сериозните железа и да видим какви неща ще се постигнат.

Link to comment
Share on other sites

И к'ва е разликата да сърфираш или играеш под XP и 7-ца (освен че гълта повече рам.

Преди като бях на ЕКК , като играех Diablo в Battle Net често ми се случваха лагави моменти.

 

Между другото съм си харесал една версия от началото на тая година - Windows 7 Ultimate-Feb2010-bie786210

 

разликата е, че тук в офиса имаме няколко Windows 7-ци, които на моменти почват да губят пакети, без видима причина.Както при връзка по LAN, така и през wireless ( но най-вече през WIFI ).Питай google и ще видиш колко хора се оплакват в сайта на М$ за подобни проблеми.

 

Плама, все пак съм с четириглав Атлон ве, майна, който работи на 3 Гиги и РАМ 2х2 на 1600, видеото - Радеонка 5670 512МВ...какво по-мощтно да искам на този етап?

И все пак става въпрос за един нет...а не за обработка на гигабайтови файлове.

Проблема с бавния брауз се наблюдава в пиковите часове през деня...не е постоянно.

Сега нета е зле...бавно зарежда сайтовете.Към полунощ ела да го видиш...ще си счупи краката от мерак.

Днес като се върнах от нощтна смяна пуснах машината към 09:00ч. и нета курушум ве, майна...душата да ти напълни!

Ей такъв искам да бъде нета 24 часа, а не само, когато хората спят или са на работа.

 

Просто Кууул имат проблеми с трафика...тва е!

Не им достига трафик ли...устройствата им ли се претоварват...не знам, майна.

Надеждата ми сега е в Sloter...дано открие "ключа за бараката", щото ако проблемът е постоянен, тогава е лесен за откриване, ама като се появява когато си поиска, тогава - зор.Сигурно се потят момчетата...не може да отчитат дейност само или да имитират работа, щото при тях всичко се следи дирекшън от София и няма скрито-покрито!

 

Ти верно си някво зомби.Всяка 2ра дума ти е София и не съм доволен.Еми като не си доволен сменяш доставчика.

Ако ще и с 8моглав котлон да си, все тая.Ако искаш да си помогнеш щеше да дадеш повече инфо на хората, а не само да мрънкаш.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Е ти пък като си червей, кво да кажа?!

Нямам спомени на теб да съм ти искал мнението!

Като не можеш да помогнеш-стой настрана!

Акъл от теб не искам...не ми казвай на мен, какво да правя.

Link to comment
Share on other sites

Някой да каза несъвместимост с Виндоз 7??

Няма WI-FI,няма кабел

1037316060.png

:blink: :blink:

Машината съм я взел спецялно за проба - и лафове от сорта БУБИ и ТН не вървят - чисто къпана е.

Ще си вържа моята на ХР и АКО пинга е същия ще имам среднощен съпорт :lol:

П.С.

............... МНЕ!

ХР няма пинг над 5 мс и скорсти под 40 мб/с

Някой със 7ца да има същите дертове :unsure:

П.С. Машините са с галактически разлики в хардуера.

Човека със 7цата почна да се чуди дали да си пуска оптика :rolleyes:

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

Имаш рутер а те не... освен ако аз не съм прочел нещо. Моя микротик също не бере никакви грижи но като нищо W7 с някой от чипсетите на вградените карти може да излезе проблемна комбинация.. само разсъждавам на глас

Link to comment
Share on other sites

Имаш рутер а те не... освен ако аз не съм прочел нещо. Моя микротик също не бере никакви грижи но като нищо W7 с някой от чипсетите на вградените карти може да излезе проблемна комбинация.. само разсъждавам на глас

Утре ще свържа директно да видим какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - WRT160 Linksys - N 300mbps - викам си идеално за тест на оптика и рутер.

Идва човека с новата си машина да види дали си струва инвестицията в този рутер и оптиката и........ ГРЕДА. :unsure:

И кабелно и безжично - пинга е ОГРОМЕЕЕЕЕЕН!

На ХР не е !

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - WRT160 Linksys - N 300mbps - викам си идеално за тест на оптика и рутер.

Идва човека с новата си машина да види дали си струва инвестицията в този рутер и оптиката и........ ГРЕДА. :unsure:

И кабелно и безжично - пинга е ОГРОМЕЕЕЕЕЕН!

На ХР не е !

Това звучи като софтуерен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Е ти пък като си червей, кво да кажа?!

Нямам спомени на теб да съм ти искал мнението!

Като не можеш да помогнеш-стой настрана!

Акъл от теб не искам...не ми казвай на мен, какво да правя.

 

Нямам спомен да съм те питал дали ми искаш мнението.Това е форум и всеки може да си каже мнението!

Идеята за ник-а ти ми беше, че не мислиш.И от къде знаеш, че не мога да помогна?Както виждаш писах да дадеш повече информация за проблема, защото може някой да е имал същия проблем и да ти помогне ама ти тръгна с лошото напред.

Проблема с Windows7 е в драйвърите при някой чипсети.Който се интересува повече да погледне линк-а там има мнооогооо инфо.

 

Ентри също имат проблем с Bulforum-a всеки ден като почти винаги проблема е от 20:30 до 23:30, което ме навежда на мисълта, че проблема си идва от самия хостинг на bulforum.

 

Пак си ги има проблемите с недозареждане и малка загуба на пакети.

На 250 изчезват по 2-3 и сайтовете се мотат. Не знам от какво е, но не е при мен. Това мога да го гарантирам на 100%. Няма как при мен нещо да се скапва за 2 часа и после да се оправя. Правих тест и с друг доставчик - там няма загуба на пакети и проблеми със сайтове.

С 2 думи - след написаното от sloter и позвъняването от съпорта, че нещо е правено - промяна няма. Пак нещо вижда зор и се скапва за малко.

 

За кои сайтове става дума?Как ще дефинираш думата "мотат"?Мота се визоализирането на самата страница?Зареждането на снимките и линковете по нея?След като се зареди проблемната страница и се цъкне на вътрешен линк какво става?

Какви са страниците - бг или чужди?В същия момент когато се мотат, пусни да зареждаш нещо друго - примерно браузвай в замунда или си отвори пощата в abv.Около теб ( апартамент, къща ) има ли някой друг на coolbox?Ако има питай дали и те имат същия проблем.Винаги по едно и също време ли се скапва ( примерно от 18 до 22ч )?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Пак си ги има проблемите с недозареждане и малка загуба на пакети.

На 250 изчезват по 2-3 и сайтовете се мотат. Не знам от какво е, но не е при мен. Това мога да го гарантирам на 100%. Няма как при мен нещо да се скапва за 2 часа и после да се оправя. Правих тест и с друг доставчик - там няма загуба на пакети и проблеми със сайтове.

С 2 думи - след написаното от sloter и позвъняването от съпорта, че нещо е правено - промяна няма. Пак нещо вижда зор и се скапва за малко.

 

@pcworm - Времето е почти еднакво. От 7:30-8 до около 23ч. Като някой път се скапва чак в 9, но около 23 и 30 най-късно се е оправило - ето сега е супер и няма никакви проблеми. Недозарежда abv.bg - зарежда само горната част на сайта, където се логваш, а долната с новините и другите неща ги забравя и си остава бяло. След 2-3 рифреша се зарежда целия, иначе лентата за зареждане просто заспива и забравя. GMail го зарежда около 15 секунди, при нормално около 5, като със cnn.com положението е същото, както и с amazon. Недозарежда и plovdiv24, но там остават малко неща и почти не се забелязва.

През друго време на денонощието, посочените проблеми отсъстват. Всичко се зарежда напълно и светкавично, както няма и загуба на пакети.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...