Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Някой друг имал ли е проблем с прекъсване на телефона по време на разговор? Прекъсва за няколко секунди и се чува само някакъв шум. И така по няколко пъти докато говориш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как са нешата в карето колеги,при мен скоростите и сайтовете се зареждат напълно.Но все още сървъри в които с Булсат нямам никакъв проблем с играта,с Кулбокса за съжаление нестава работата.Онлайн геймънга май ще го забравя.Иначе със съпорта си разменяме сладки приказки всеки път но ефекта е нулев.Пинга при игри е сериозен.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Каква игра играеш? И при мен рядко става за игра и винаги е към 3-4 посред нощ :angry:

 

Основно CS.Незнам как и защо се получава голямото закъснение,но в крайна сметка не ме и вълнува.Крайно съм разочарован защото този проблем вече 3 месеца е все така актуален!Какъв е смисъла да ми се хвалят,че оптиката им стигала до домът ми!?Голям праз,един тъп CS човек да не може да изиграе!Пробвал съм в софииски,пловдивски,бургаски,почти от всяка точка на България сървъри,еми събуждам си се умрял повечето пъти и това е то...

Link to comment
Share on other sites

Аз играя в корейски сървъри и нещата са наред. След като се върнах на старото, но здраво XP ;) Проблема се оказа или скапани драйвъри за ланкартата или скапана седмица. Нещо от двете не си пасваше и получавах доста "хубав" пинг и то към рутера си. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз играя в корейски сървъри и нещата са наред. След като се върнах на старото, но здраво XP ;) Проблема се оказа или скапани драйвъри за ланкартата или скапана седмица. Нещо от двете не си пасваше и получавах доста "хубав" пинг и то към рутера си. :)

 

А как се оптимизират игрите под win 7 ?

 

Понеже другат седмица смятам да сложа една 7ца ,и мисля да играя в Battle Net ,UT 2004.

Link to comment
Share on other sites

Как са нешата в карето колеги,при мен скоростите и сайтовете се зареждат напълно.Но все още сървъри в които с Булсат нямам никакъв проблем с играта,с Кулбокса за съжаление нестава работата.Онлайн геймънга май ще го забравя.Иначе със съпорта си разменяме сладки приказки всеки път но ефекта е нулев.Пинга при игри е сериозен.

Нещата са както преди, с много леко подобрение. Под подобрение имам в предвид мааалко по-малкото време през което има проблеми. Вече съм ги оставил на самотек (съпорта на кулбокс) и се оглеждам за друг доставчик. В момента в който се появят добри цени и сносно качество - отивам при него. Сега изчаквам да видя какво ще бъде качеството на услугата на М-тел, които купиха Мегалан в София и вече са собственици (или съсобственици) на мрежата им, а може и да са партньори... не знам а и не ме интересуват междуфирмените отношения, както и как ще се развият булсат. Тъй като не играя онлайн игри... нещата са поносими, но са далеч по-назад от представите ми за добра услуга и съпорт (любезността няма отношение в случая).

Убеден съм, че в скоро време (в близките 1-2 години) големите телекомуникационни играчи ще настъпят. Тогава ще има и далеч по-голям избор, както и база за сравнение. От друга страна не виждам особен смисъл човек да си хаби нервите и да си плаща за това. Явно толкова са им възможностите на кулбокс. От изчетеното дотук, поне според мен проблеми имат само новите им абонати, или поне част от тях, което говори за недобре свършена работа или дефект в оборудването, или... и аз не знам какво (и кулбокс явно не знаят защото иначе биха взели мерки).

 

А как се оптимизират игрите под win 7 ?

 

Понеже другат седмица смятам да сложа една 7ца ,и мисля да играя в Battle Net ,UT 2004.

Преди да тръгнеш да правиш "оптимизации"... виж как ще се държи 7-та при други доставчици. Да не се окаже, че проблема не е в ОС и да тръгнеш да преинсталираш.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Cooolbox предоставят супер качествена услуга до дома на клиента, ключовият момент в случая е,

че качеството зависи до голяма степен и от начина, по който юзъра използва тази услуга.

Явно на теб нещо не ти върви, защо не ги помолиш да дойдат, за да тествате real time,

какво се случва докато играете CS?

Link to comment
Share on other sites

victory и ELySiuM,

Моля, изпратете ми на лични имената по договорите с cooolbox за да мога да проверя какви са били тикетите за вас и да се опитаме да намерим проблема.

Мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Кууулбокс първо да си оправят брауза, щото е под всякаква критика, пък тогава да мислят за он-лайн гейминг!

Аз да питам Sloter защо брауза 24 часа не е един и същ, ами е един късно вечер и съвсем друг в пиковите часове през деня???????

За външния нет въобще не искам да говорим, щото там рендването е ужас!

 

Какво трябва да стане за да си оправите нещата...да го отнесем проблема масово до София ли?

 

Въобще има ли потребители на Куулбокс, които да не се оплакват от бавен брауз...за игри пък он-лайн няма да говорим въобще!

Link to comment
Share on other sites

Едно от логичните обяснения за случващото се е, че с проблемите на ДЦЦ решиха да увеличат скоростта на разширение на мрежата им в Кичука,а май не са особено подготвени.Досега май не съм прочел недоволно мнение на някой който живее около бул. Южен примерно.

Link to comment
Share on other sites

Цъкам WarCraft 3 TFT, пингът до европейския сървър е 78мс, почти не мърда. Тази свързаност ми е достатъчно добра за целта. Пингът в добрите моменти и при Дцц беше същия, разликата тук е, че за месец ми е лагнало 2 пъти за по секунда. При корпорацията това бе обичайно явление, а по 2-3 игри средно на ден завършваха преждевремено след като модемът решаваше сам кога да се рестартира.

Само 1 нещо ме дразни:

Вечер като легна и оставя щайгата да сийдва, стаята става дискотека. Виновен е диода на твърдия :) Смятам да го лепна с изолирбланд :tongue Преди го нямах този проблем xD

Link to comment
Share on other sites

...Въобще има ли потребители на Куулбокс, които да не се оплакват от бавен брауз...за игри пък он-лайн няма да говорим въобще!

 

Аз съм един от най-най-първите абонати. И за повече от 2 години не мога да се оплача и за едно нещо дори.

Интернета ми е спирал точно веднъж (когато аз съм го хващал), което за 26-27 месеца ползване е... нека сам да си направи сметката всеки.

Играя онлайн СК2, гледам стриймове - по-скоро VOD's (от корейски, американски и др. сървъри) без забавяне, за брауз не мисля, че е нужно да говоря.

Специално за стриймовете имам един приятел на Лангейм вързан в Изгрев, еми като гледаме заедно на 10 минутен клип, спирам по 3 пъти на пауза да го чакам ... :confused

 

Дори и за 5 лева да ми предложат примерно 20Мбита от друг доставчик, не бих се преместил.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Задръствания в мрежата няма и глобален проблем до този мемент въпреки ежедневните ни тестове и оптимизации не е открит. Все още има няколко човека които се оплакват от проблеми и се работи по откриването им.

Отново апелирам които има проблем, ако все още не го е заявил на съпорта да го направи за да започнем да работим по отстраняването му.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Да ве майна, не четеш ли? При мен не наблюдавам проблеми :) Вижте какво ви помоли sloter. Дано проблема ви се оправи по-скоро :)

 

Не знам, как да се оптимизират нещата при седмицата. Пробвах някои неща. Не стана работата, че и по-зле се получаваше. С пусната игра самия пинг към рутера варираше от 50ms до 200ms и нагоре. Първоначално се съмнявах в мрежата, но проблема се оказа при мен(скапан драйвър за ланката или скапана седмица). С XP-то пинга към рутера е <1ms. За момента се отказах от седмицата, ще я пробвам когато се появи с SP1. Да интерфейсно е красива, но системно не ми се понрави. Да не говоря за крашовете, които получавах при сваляне или стрийм. Явно има някакви мрежови проблеми, това и открих в нета като се рових за да намеря решение за собствения си проблем :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

За сега проблеми при мен не виждам.

Просто продължавам да се чудя дали 8-10МБ/сек при едни потребители и 4,5-5МБ/сек при мен и други са проблем.

Ако някой каже ДА Проблем е - ЗВЪНЯ.

Иначе си мълча :D

Link to comment
Share on other sites

Windows 7 има много проблеми с драйвърите на мрежовите карти.Има и много значение с коя дистрибуция си.

Иначе към момента според мен това е доставчика който предлага най-добрия интернет в града.Стабилност, скорост, отношение към клиента и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново,

Днес беше локализиран и отстранен проблем по пътя до няколко от абонатите които се оплакваха за проблеми.

Нека тези които са имали проблеми да тестват и да кажат дали има подобрение.

 

Мерси и весело сърфиране :)

Link to comment
Share on other sites

И к'ва е разликата да сърфираш или играеш под XP и 7-ца (освен че гълта повече рам.

Преди като бях на ЕКК , като играех Diablo в Battle Net често ми се случваха лагави моменти.

 

Между другото съм си харесал една версия от началото на тая година - Windows 7 Ultimate-Feb2010-bie786210

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

1036902370.png

Какво му трябва на човек? :confused

Забелязвам, преди според спийдтеста пинг-ът до Пловдив беше 10-11мс, сега е 5-6!

Не съм дребнав ама ... ти май си някъв випър ми се струва :)

1036919902.png

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново,

Днес беше локализиран и отстранен проблем по пътя до няколко от абонатите които се оплакваха за проблеми.

Нека тези които са имали проблеми да тестват и да кажат дали има подобрение.

 

Мерси и весело сърфиране :)

 

Повече сте развалили нещата, отколкото да сте ги оправили!

Не знам какво сте правили, ама нета сега е по-зле!

Link to comment
Share on other sites

1036924815.png

Аз също намям проблеми с брауза в 90 % от случаите. Иначе и при мен е имало недозарежане и бавене, но определяно рядко се е случвало. Игри не играя много, но от тово което съм забелязал също са наред. Струва ми се, че проблема с някои е локален, само в даден квартал или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...