Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Мен това със сайтовете не ме дразни, но като пусна ПЕС-а онлайн и полудявам. Всичко е от пинга. Не знам дали е много 50-110мс към европа, но определено на играта не и харесва :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да се надяваме, че общият проблем на няколко абонати, а именно забавянето при браузване и недозареждането на сайтове, ще се реши скоро. И това, че няма загуба на пакети, не значи, че няма други проблеми.

 

Ето и пресен пример от 22:11 тази вечер. Проблемчето е с BulForum:

777888.th.jpg

 

Проблема си е бил от хостинга на булфорума:

 

http://prikachi.com/images.php?images/742/2653742I.jpg

Мен това със сайтовете не ме дразни, но като пусна ПЕС-а онлайн и полудявам. Всичко е от пинга. Не знам дали е много 50-110мс към европа, но определено на играта не и харесва :(

 

Според мен под 200мс се играе сравнително добре, до 100 не би трябвало да усещаш някакъв проблем.

Друг е въпроса със самия сървър на който играеш и съответно свързаноста му с кулбокса.Идеята ми е, че понякога ИСП-то няма вина, а проблемите са някъде по пътя до сайта/гейм сървъра или в самия него.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Проблема си е бил от хостинга на булфорума:

http://prikachi.com/images.php?images/742/2653742I.jpg

Аз лично точно пък с Булфорума скоро проблеми с достъпа не съм имал, вкл. в споменатите часове снощи. Ако е било от хостинга, това явно ще да е имало връзка само със свързаността с Кулбокс :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Току що звъннах към съпорт-а да провери дали всичко е наред (понеже ми бяха сменили медиа-та преди няколко дни)

И когато питах: Защо скороста на сваляне от торент е 4.5 мега байта само ,той каза че толкова било.A като му споменах че преди седмица 2 свалях с 8,9 мега байта пак от същите места ,той нищо не каза.

Едва ли не вече и локалният е 40 MB :blink:

 

:confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Аз лично точно пък с Булфорума скоро проблеми с достъпа не съм имал, вкл. в споменатите часове снощи. Ако е било от хостинга, това явно ще да е имало връзка само със свързаността с Кулбокс :rolleyes: .

 

Няма как да не е имало проблем.Аз съм на Ентри и във въпросните часове, проблем е имало единствено към форума, защото си следя пинга до още 10 бг сайта и към тях не е имало увеличаване на пинг-а и загуби на пакети.

 

П.С. Или просто и двете ИСП-та са имали по едно и също време проблеми, за разлика от това на което си ти.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Според мен под 200мс се играе сравнително добре, до 100 не би трябвало да усещаш някакъв проблем.

Друг е въпроса със самия сървър на който играеш и съответно свързаноста му с кулбокса.Идеята ми е, че понякога ИСП-то няма вина, а проблемите са някъде по пътя до сайта/гейм сървъра или в самия него.

И това е възможно, но пак е гадно :(

 

Относно торентите, сега пуснах един с повече сийдъри, ограничил съм конекциите до 100 и на 86 конекции вече беше 10.5мБ/с, като имаше май само един локален от който дърпах с към 4мБ/с. Така че ако не минавате над 5мБ/с или няма локални или има проблем ;)

Edited by Flask
Link to comment
Share on other sites

Едва ли не вече и локалният е 40 MB :blink:

 

:confused :confused :confused

Aбсолютно. Свалях два торента от вън с 1,5Мб/с и дръпнах един от арената... за проба. Общата скорост закова на 4,5Мб/с, като скороста на външните падна до 200кб/с за сметка на българския.

Явно скоростта е орязана в момента.

Link to comment
Share on other sites

ми почти свалих Coa - black ops ... там има поне 20 000 пиъра общо ,и скороста е 4.5 .Няма как да няма поне 10 локални .

Явно или за момента скороста ни е орязана ,или е някакъв локален проблем в част от мрежата

 

Направо който има проблем да звънне да пита за тая скорост.

Link to comment
Share on other sites

ми почти свалих Coa - black ops ... там има поне 20 000 пиъра общо ,и скороста е 4.5 .Няма как да няма поне 10 локални .

Явно или за момента скороста ни е орязана ,или е някакъв локален проблем в част от мрежата

 

Направо който има проблем да звънне да пита за тая скорост.

От замунда ли?

Торентът е нов и има почти толкова лийчъри, колкото и сийдъри, оттам идва проблемът ;)

Edited by Flask
Link to comment
Share on other sites

От замунда ли?

Торентът е нов и има почти толкова лийчъри, колкото и сийдъри, оттам идва проблемът ;)

Да. Аз снощи го пуснах тоя торент (не съм на Кулбокс), и половин-един час едвам стигаше 1МБ, а имаше 2300 сийд, но 9000 лийч (уторента ми показваше само 8 сийдъри пък) :) . По едно време спря и ми изписа че трябва да го рестартирам. Рес и тръгна пак на около 1-2МБ/с първоначално, вече показваше реалните хиляди пиъри и малко по-късно качи 3-4МБ/с и съм легнал. Скоро не съм виждал друг такъв торент толкова желан :) .

Link to comment
Share on other sites

Е аз играя в корейски сървъри, но не мога да пингна никой за да кажа някакви стойности, но се играе добре. Само щайгата ми клеца. С игра проца удря 100% а рамта - 94% Яко а ;) Мисля, че рама недостига, а оттам и проца се дуе толкова.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Да. Аз снощи го пуснах тоя торент (не съм на Кулбокс), и половин-един час едвам стигаше 1МБ, а имаше 2300 сийд, но 9000 лийч (уторента ми показваше само 8 сийдъри пък) :) . По едно време спря и ми изписа че трябва да го рестартирам. Рес и тръгна пак на около 1-2МБ/с първоначално, вече показваше реалните хиляди пиъри и малко по-късно качи 3-4МБ/с и съм легнал. Скоро не съм виждал друг такъв торент толкова желан :) .

 

ми свалих си вече няколко неща от там,включително и тая игра (която е от снощи качена в тракера)).

Пак ще пробвам и друг торент да видим дали ще качи повече.

В самия договор са дадени и скоростите ,и срещу локалната свързаност пише 100.Незнам дали е липсата на пиъри или вече локал-а ми е кът-нат.

 

btw,кажете някой торент от замунда ,арена от който сте сваляли с висока скорост( или пък още сиид-вате) ,и ще пробвам :)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Е аз играя в корейски сървъри, но не мога да пингна никой за да кажа някакви стойности, но се играе добре. Само щайгата ми клеца. С игра проца удря 100% а рамта - 94% Яко а ;) Мисля, че рама недостига, а оттам и проца се дуе толкова.

Да бе, но едно е да цъкаш РПГ-та, друго е футболна игра. Всяко минимално забавяне и са ти взели топката :(

Link to comment
Share on other sites

Не е така, ако са те погнали няколко гадини и кръвта знаеш ли как ти играе. Едно леко лагване и деад ;) Да не говорим за битките между гилдии и други подобни войни ;) Изискванията за стабилност на нета са огромни :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Аз като цяло проблеми с лагването нямам, а с пинга т.е. времето от натискането на копчето на пада до реакцията на играча, което си е пагубно :(

Link to comment
Share on other sites

btw,кажете някой торент от замунда ,арена от който сте сваляли с висока скорост( или пък още сиид-вате) ,и ще пробвам :)

Американецът Това сега дръпнах за проба и качи до 10 MB/s. Иначе и аз вече споделих, че при мен в повечето случаи това сякаш не става вече така както до скоро. Сякаш локалната свързаност е ограничена по обхват.

 

Това на около 7-8 MB/s.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

При мен ограничение не виждам.COD с триста зора тръгна, но стигна 6,2 и го спрях, че не ми се чакаше. Определено при някои от изброените сайтове има забавяне, но Марица и Фокус ги отварям мигновено. Мастерса май е с кофти хостинг, защото и при други ИСП-та се отваря бавно.

Link to comment
Share on other sites

Call Of Duty не тръгва още при мен.

 

The American от горния линк го пуснах няколко минути след като Ilves го постна. Докато се усетих се свали, но после при средната скорост ми показа 3,4MB/sec..

Link to comment
Share on other sites

Ако някой мисли, че има проблем с локалните скорости, може да направим следния експеримент:

Дайте ми линк за торент и час, в който да го пусна, за да играя ролята на локален сийдър и ще наблюдаваме какво ще се случи . . .

Link to comment
Share on other sites

Ако някой мисли, че има проблем с локалните скорости, може да направим следния експеримент:

Дайте ми линк за торент и час, в който да го пусна, за да играя ролята на локален сийдър и ще наблюдаваме какво ще се случи . . .

 

идеята ми харесва :

National Geographic - Evolutions / Еволюции (2009) - в момента има 10 сийдъра 0 лийчъра.

да речем утре сутрин в : 11:00

Link to comment
Share on other sites

идеята ми харесва :

National Geographic - Evolutions / Еволюции (2009) - в момента има 10 сийдъра 0 лийчъра.

да речем утре сутрин в : 11:00

През деня ми е малко по-трудно, че ще трябва дистанционно да влизам . . .

 

Хайде първо тази вечер в 23:45 ?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...