Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Ето ти торентите с които съм показал теста. Зареди ги и ги пусни всички едновременно за да постигнеш максималното.

 

Надявам се да харесваш блус-а като стил. Паролата ще ти пратя на ЛС.

 

Заредих ги всичките, дадох им Force Start,:

 

с кабела директно в компютъра за секунди стигна до 4МБ, а сега в момента върви между 5 и 6.

През рутера, бавно бавно стигна до 3,1 и повече не искаше. Не знам дали щеше да го мине ако го бях оставил, но до 3,1 му отне около 1-2 минути.

През АТА-то без рутер, всичко си е нормално в момента. Както си е като е през кабела директно. Върви си с 6,3 в момента.

 

Скоростите са общите показвани от uTorrent за всичките 28 активни торента.

 

Ъплоуда не мога да го тествам как ще е с тези торенти.

Ще го тествам утре с някой български.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@w00x, за мен проблема ти е в рутера или в WiFi картата на компютъра ти. Ако нямаш друга WiFi карта под ръка, обади ми се, ще ти дам една на Атерос за проба. Така поне ще се елиминира едното съмнение. Другият начин е да провериш същите торенти през друго място (пак на кулбокс) или друг доставчик, ако може да намериш и друг рутер за проба ще е отлично. Може също да пробваш и при мен, през моя рутер. Ако решиш - на ЛС ще ти дам адреса си.

Link to comment
Share on other sites

Две седмици по-късно, след доста обаждания и кореспонденция с поддръжката, моят проблем с висок пинг (30 ms) и периодични загуби (5-10%) до abv.bg и други, особено вечер, беше решен като ме вързаха доколкото разбрах на друг порт на техния суич или каквото е там. Съответно и IP адресът ми вече е малко по-различен — 78.130.195.ххх (а бях на 199) Проблемът изчезна на момента — закова на 3 ms и без да наблюдавам загуби. Имам чувството, че максималната измервана скорост падна с една идея (примерно от около 93 на 88 Mbit/s), макар да ми казаха, че няма причина за това, пък и не е фатално. Необходимо беше малко настойчивост и конкретна информация от моя страна, но все пак проблемът беше решен. :))

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

@w00x, за мен проблема ти е в рутера или в WiFi картата на компютъра ти. Ако нямаш друга WiFi карта под ръка, обади ми се, ще ти дам една на Атерос за проба. Така поне ще се елиминира едното съмнение. Другият начин е да провериш същите торенти през друго място (пак на кулбокс) или друг доставчик, ако може да намериш и друг рутер за проба ще е отлично. Може също да пробваш и при мен, през моя рутер. Ако решиш - на ЛС ще ти дам адреса си.

 

Рутера го използвам да си пускам интернет на телефона, през него висока скорост не трябва да минава. Компютъра е свързан с кабел.

 

Активирал ли си опцията UPnP в менюто на рутера ти и настройките на торент клиента? Ако не си направи го и пробвай пак.

 

Пуснато е и на двете места.

Link to comment
Share on other sites

Активирал ли си опцията UPnP в менюто на рутера . . .

При мен UPnP малко бави началото на свалянето, затова съм го изключил и директно съм пренасочил порт за uTorrent.

Link to comment
Share on other sites

Днес успяхме да хванем един проблем които най-кратко мога да опиша като влошаване на достъпа до единия dns за част от абонатите.

Молбата ми към тези от вас които са имали забележки към browse-ването е да проверят дали има подобрение и ако все още някои има проблем да ни информира.

Още снощи веднага върнах стандартните настройки. До момента не съм забелязал проблеми.

Всичко върви с обичайната висока скорост, а страниците се отварят пъргаво, както преди.

 

EDIT:

Нещо избързах. От 10-15 мин. имам отново същите проблеми и се върнах на DNS-ите от Google.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Здравейте всички,

Днес успяхме да хванем един проблем които най-кратко мога да опиша като влошаване на достъпа до единия dns за част от абонатите.

Молбата ми към тези от вас които са имали забележки към browse-ването е да проверят дали има подобрение и ако все още някои има проблем да ни информира.

 

мерси предварително

 

Ping statistics for 78.130.233.129:

Packets: Sent = 252, Received = 252, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 497ms, Average = 3ms

 

 

Това ми е гейта и според скромното ми мнение е неприемливо.

Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 78.130.233.129:

Packets: Sent = 252, Received = 252, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 497ms, Average = 3ms

 

 

Това ми е гейта и според скромното ми мнение е неприемливо.

 

Нищо неприемливо няма. Освен че мин = 0 си е явна греша на Вина, ако си пресметнеш 251 пакета по 1мс /колкото е разделителената способност на ВИн/ и само един пакет с 497мс - което пък може и да е забавяне при теб, си се получават точно 3мс средно (2.97)

Link to comment
Share on other sites

3мс към гейт за мен са много.

 

За оптика си е направо смешно.Повече от 1мс не би трябвало да мърда.Дори в момента на LAN-а е между 1 и 2мс, а преди на оптиката на ДСС-то вървеше около 0.6-0.8мс.

Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 78.130.172.193:

Packets: Sent = 200, Received = 200, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 16ms, Average = 1ms

 

16ms беше само 1 пакет.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Нищо неприемливо няма. Освен че мин = 0 си е явна греша на Вина, ако си пресметнеш 251 пакета по 1мс /колкото е разделителената способност на ВИн/ и само един пакет с 497мс - което пък може и да е забавяне при теб, си се получават точно 3мс средно (2.97)

 

 

Ping statistics for 46.40.96.1:

Packets: Sent = 167, Received = 167, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

 

 

А това ми е към Булсатския гейт,дето уж са много зле в момента.Ако онова горе според теб е приемливо,това хипер-приемливо ли е :D

 

Излиза така,че добрата стара ланка вади по-добър пинг от студено/готината кутия

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

И според мен не е нормално, но това, което ми казаха от няколко места, че основната функция на гейта, не е да отговаря на пинг.

Сега от ЕКК пингвам моето IP и пинга е 10мс, като на 10 пакета 1-2 са на 11.

Пингвам гейта и там пинга шари от 10 до 18мс.

Link to comment
Share on other sites

И според мен не е нормално, но това, което ми казаха от няколко места, че основната функция на гейта, не е да отговаря на пинг.

Сега от ЕКК пингвам моето IP и пинга е 10мс, като на 10 пакета 1-2 са на 11.

Пингвам гейта и там пинга шари от 10 до 18мс.

 

Възможно е,но в крайна сметка кое провокира човек да започне да пингва било то гейт или сайт?Бих казал...че нещо не е както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, Братя! :laughing:

 

Вече съм с нова машина -

Атлон 2 Х4 3.00

Гигабайт 880 GA-UD3H

RAM 2x2GB Kingston Hyper X DDR3 1600

Hitachi 1TB 32MB

Радеон Пауърколор HD 5670 512 ДДР5 128 Бит.

Чифтек 450

 

С Уиндоус 7 Ултимейт х 64 съм!

 

Добре изглеждат нещата сега - доволен съм от скоростта на рендването!

 

1016728085.png

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, Братя! :laughing:

 

Вече съм с нова машина

С Уиндоус 7 Ултимейт х 64 съм!

 

Добре изглеждат нещата сега - доволен съм от скоростта на рендването!

 

1016728085.png

Зомби, ти изби рибата бре, брато :lol:

Айде всички на Уиндоус 7 Ултимейт х64 :tongue

 

Иначе... наистина добре изглеждат нещата при теб. Честито :beer:

Link to comment
Share on other sites

Ами на първо място най-много благодаря на Господ за новата ни машина!

След това поклон и уважение към родителите на жена ми, които ми дадоха 400 лв. и на нея - също - 300 лв...мама и тате и те помогнаха с 200 лв.Кумът пък помогна с оригинален Уиндоус 7 Ултимейт 64 битов.

Така успяхме всички задружно да съберем 900 лв. и сега се радвам на една нова и актуална машина...всъщност това не е машина, това е - чудовище! :lol:

 

Иначе за нета, не се притеснявай! Спийдтеста не тества скоростта на нета, а флаша на браузъра...там играе процесора! :punk

Link to comment
Share on other sites

Вие може би ще вземете да откриете Америката ;) Много ясно, че тук трябва здрава машина за реален тест. Все едно да се опитвате да сложите двигател за БМВ на трабантче. Мойта машинка си е например трабантче. Спийда не може да ми отчете реален резултат а и тва е фляш все пак. Ако пък взема да свалям торенти понякога ми забива системата. Всъщност тук все още не съм сигурен дали е от високите скорости, или от драйвера за мрежовата карта. Асус 1101 е. Някой ако има подобен проблем да каже :) Благодаря :)

 

Честито за зверчето Зомби :)

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Иначе за нета, не се притеснявай! Спийдтеста не тества скоростта на нета, а флаша на браузъра...там играе процесора! :punk

 

Човече, моя също толкова добър, колкото е и твоя, но теста ми е по-нисък :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Човече, моя също толкова добър, колкото е и твоя, но теста ми е по-нисък :)

 

Ами зависи какъв момент точно си уцелил, когато си тествал.Може тогава и сървърът им да е бил по-натоварен или пък мрежата на Куулбокс.

Сега в момента нещата са така:

 

1017118558.png

 

Всичко е относително и не може да се има вяра на спийдтеста!

 

Ти с телевизия ли си, или имаш само нет на Кууул?

Щото аз имам само нет, а телефона е изключен, щото не го ползвам.

 

Зад рутер ли си?

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...