Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

То зависи и от другия сървър и откъде минава за да стигне до него. При мен излезнаха тези резултати до другите сървъри:

 

1009512022.png

1009513399.png

 

Обаче през N3 ми излезнаха ей тези до ВТ (cooolbox-a ми дава същите резултати като при теб)

 

1009516423.png

 

 

През N3 trace-a минава оттук


Tracing route to evo.bg [85.217.130.166]
over a maximum of 30 hops:

 1    10 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.15.1
 2     1 ms     1 ms    <1 ms  77.77.167.1.client.entry.bg [77.77.167.1]
 3     1 ms     3 ms     3 ms  77.77.167.33.client.entry.bg [77.77.167.33]
 4     2 ms     1 ms     1 ms  25.130.158.95-rev.novatelbg.net [95.158.130.25]
 5    10 ms     9 ms    11 ms  145.236.236.100
 6     9 ms     9 ms     9 ms  145.236.236.5
 7     9 ms     9 ms    10 ms  25.71.236.145-rev.novatelbg.net [145.236.71.25]
 8     9 ms     9 ms    11 ms  27.71.236.145-rev.novatelbg.net [145.236.71.27]
 9    10 ms     9 ms    11 ms  hosting.evo.bg [85.217.130.166]

 

Докато през cooolbox-a минава оттук:

 

Tracing route to evo.bg [85.217.130.166]
over a maximum of 30 hops:

 1    12 ms     1 ms     1 ms  192.168.15.1
 2     *        *        *     Request timed out.
 3     1 ms     1 ms     3 ms  ge-0-0-0.border1.cooolbox.bg [89.25.0.1]
 4     3 ms     3 ms     3 ms  ae-7-0-0--br2.sof.ITDNet.net [212.116.135.109]
 5     4 ms     4 ms     3 ms  ge-0-0-0--cr1.sof.ITDNet.net [212.116.135.83]
 6     3 ms     4 ms     5 ms  ttsn-0533-cr1.sof.ITDNet.net [212.116.129.38]
 7     9 ms     9 ms    10 ms  87.120.7.67
 8    10 ms    10 ms     9 ms  hosting.evo.bg [85.217.130.166]

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мхм, има нещо такова.

При Булсат, който "отсъстваше" от следобяд и дойде преди малко скоростта е 60МБит и успях да си свърша работата.

 

Кулбокс май наистина са правили нещо "по моята услуга", както казват като ми звъннат, защото тази вечер не забелязвам обичайните проблеми, като изключим това с Търново, но това не е само при мен, така че...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Кулбокс май наистина са правили нещо "по моята услуга", както казват като ми звъннат, защото тази вечер не забелязвам обичайните проблеми, като изключим това с Търново, но това не е само при мен, така че...

Странно... хем не съм се обаждал на съпорта, хем проблемите ги няма тази вечер. Булфорум-а Фърчи, другите страници също.

Тц, тц... телепати са станали май :)

 

Можело значи и без да се водят безсмислени разговори по телефона.

Дано не е случайно или временно.

 

Едно Благодаря от мен.

Link to comment
Share on other sites

Хмм, последните три-четири дни и аз забелязах проблеми със скоростта при брауз.Но сега определно всичко хвърчи в буквален смисъл.Или защото сме петък и народа е по кръчмите, или са правили нещо и сега се наслаждаваме на резултата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Одеве с един приятел гледахме едновременно разни стрииймове из нета.

При мен абсолютно всеки стрийм тръгваше веднага и вървеше идеално. При него абсолютно всеки стрийм, НЕ тръгваше веднага и НЕ вървеше идеално т.е. спирах на пауза и го изчаквах да понапълни буфера по няколко минути на всяко видео.

Аз ползвам Cooolbox, той ползва Евроком или там както се казват сега - ЛАН услугата им, не тази с кабелните модеми. Малко като advertisement звучи, но си е живата истина.

 

Its a Cooolbox !

Link to comment
Share on other sites

Не може да сравняваш ЕК/близу с нормален интернет. Ако приятеля ти беше на Н3 или Лангейм нямаше да има подобни ефекти, виж БТК и Близу спокойно могат да те изнервят в това отношение.

Link to comment
Share on other sites

Има 2 рапорта от потребител, че в темата имало доста офтопик (в рапортите бяха цитирани последните 3 поста). Нямам много време да чета из темата и затова след бърз поглед върху последните 3 поста реших да ги изчистя от темата, а ако не е било офтопик - пуснете ми ЛС да ги върна. И по принцип както с всяка една тема (с изключение на онези в един специален офтопик раздел) - ограничавайте се в тематиката на темата, в която пишете.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с нета тази вечер? От около час и половина брауза е ужасен.

Пак недозареждане на сайтове и рефреш до откат...

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с нета тази вечер? От около час и половина брауза е ужасен.

Пак недозареждане на сайтове и рефреш до откат...

 

Кажи някои сайтове, аз отварям всичко нормално доколкото мога да видя (през RDP правя пробата)

Link to comment
Share on other sites

dvb-bg.com/forum, plovdiv24.com, gmail.com, imageshack.us - тук ъплоудвах 4 снимки по 100-120kb 3 минути, защото все забиваше накрая.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И аз вече съм на Cooolbox. Интернета е добре, но имам 2 притеснения.

 

1. Нещо не мога да си влезна в рутера, въпреки, че е свързан директно към компютъра. Не знам дали е нещо свързано с куулбокс.

2. Скоростта ми от торентите от Arena е 3 - 3,2МБ. Като заковано е. Един торент върви на 3МБ и в момента, който пусна втори, скоростта на първия пада, за да компенсира за втория.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

И аз вече съм на Cooolbox. Интернета е добре, но имам 2 притеснения.

 

1. Нещо не мога да си влезна в рутера, въпреки, че е свързан директно към компютъра. Не знам дали е нещо свързано с куулбокс.

2. Скоростта ми от торентите от Arena е 3 - 3,2МБ. Като заковано е. Един торент върви на 3МБ и в момента, който пусна втори, скоростта на първия пада, за да компенсира за втория.

По първия въпрос: интернет доставчика няма нищо общо с влизането в рутера.

По втория въпрос: вчера скоростта към аренабг беше ниска, някъде около твоята стойност. Днес не знам защото в момента пиша от друго място.

Link to comment
Share on other sites

. . . вчера скоростта към аренабг беше ниска. . .

Аренабг е трекер и няма как да влияе на скоростта.

От трекера не се тегли. Тегли се от сийдъри и лийчъри и скоростта се определя от директната връзка към тях

 

Да поясня малко, че се хващаш буквално за думите

Off:

Аз съм прост (понякога изключително) инженер, а не литератор.

За мен думите имат точни значения и смисъл, особено когато става въпрос за техника.

 

@w00x, имаш ли някакви ограничения в торент-клиента?

Какви скорости на трафик поддържа рутера? Достатъчно бърз ли е?

Например Linksys WRT54GL се справя със скорости до към 43-45 Mb/s, но за повече не става.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Аз също попадам във въпросното каре и имам същите проблеми като вас.Званях им,уж го оправиха,но пак си е същата работа.На моменти нета от Булсат,където е пълна анархия в момента е по-добър,което хич не говори добре за Кулбокс.

Link to comment
Share on other sites

Скоростите се нормализираха (7-8MB даунлоуд и 4 ъплоуд) след като включих интернета директно в компютъра, без да минава през рутер и онова другото устройство за телефона. Имам чувството, че това второто черничко устройство има някакъв лимит на връзките, защото си изкара 40mbit/40mbit през него на спийдтеста, но на торентите се спъва.

Link to comment
Share on other sites

С риск да отнеса някой... ама ....

НАЛИ прословутата оптика на КУЛБОКС, за която се гълчи до небесата, уж беше божествена панацея? И оптиката като цяло, а... А виждаме, че поне няколко души се оплакват..... Ама то не е само до начина на пренос дали с мед или светлина. То даже това е едно от по-малките болежки. Ама иди разправяй на заслепените......

 

Понеже снощи тотално ми прикипя, днес реших да отида и да пусна предизвестие за изключване, което забележете е двумесечно! Отивам в офиса и жената там ми казва да звънна от телефона в нейния офис на съпорта и да питам как ще стане въпроса с връщането на предплатената от мен сума /за ноември и декември/ варианта за да си получа сумата беше да спра нета временно срещу 15лв. и ако след 6 месеца не реша да ползвам услугите им - те ми връщат сумата. Понеже ми е все тая за тези пари, реших да изчакам до края на месеца за предизвестието.

Точно си свършвам разговора със съпорта и в офиса пристигна мой приятел, който работи в ITD, вероятно от създаването й, и на когото моите проблеми с нета са известни. Та се заговорихме с него и ми стана ясно, че проблемите ги имат доста хора. Дори снощи негов приятел му звъннал да го пита дали има проблеми в мрежата, защото и той като мен не може да си отвори abv. Стана дума, че работят по този проблем от 3 седмици, но освен, че са преборили загубата на пакети, се виждат в чудо с проблемите с брауза. Самият той ми казва, че у тях вижда една част от моите проблеми, но пък при него са само с международни сайтове като cnn.com, ebay, amazon и т.н.

Явно, че доставчика си има проблем, но хубавото е, че наистина работят и се стараят да го локализират и премахнат. Около 25 този месец ще ида да си пусна предизвестието за изключване, ако дотогава няма развитие.

Просто така или иначе януари ще ми е на половин цена, а сега няма как да си взема предплатената сума, та ще си имам и тях до края на януари.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да обобщи какъв е специфичния проблем в крайна сметка, защото много приказки се изговориха, а искам да видя дали и при мен се проявява.

 

Забавяне в отварянето на страниците след 5 след обед?

Link to comment
Share on other sites

Забавяне при отварянето на сайтове, недозареждане на сайтове, зацикляне при ъплоуд на файл, загуба на пакети, играещ пинг... и всичко това вечер. Нещо такова:

http://img831.imageshack.us/img831/5190/1234qn.jpg

http://img243.imageshack.us/i/46221259.jpg/

През деня няма проблеми.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Забавяне при отварянето на сайтове, недозареждане на сайтове, зацикляне при ъплоуд на файл, загуба на пакети, играещ пинг... и всичко това вечер. Нещо такова:

http://img831.imageshack.us/img831/5190/1234qn.jpg

http://img243.imageshack.us/i/46221259.jpg/

През деня няма проблеми.

Това което виждам е, че се зареждат нови страници но индикаторът е още в началото, затова подозирам че проблемът при теб може да е в DNS-ите.

Като имаш проблеми, пусни един пинг към адресите им. Възможно е да имаш някоя гадинка, която ти пренасочва DNS през сървърите на някоя spyware компания.

 

...

За мен проблема е хардуерен... почти 100% съм сигурен и е някъде по трасето или в станцията, или между станциите... или не знам къде точно, но не е нито при мен, нито при нея, нито при Лъки Лучано, нито при нетзомби и т.н. Говорим за едно каре в Кючук Париж, където живеем хората с оплаквания. Това каре е от 1-во районно до коматевския възел.

...

Ще считам тези думи за клевета, докато не покажеш че имаш загуби до gateway-я, нещо което ти искаме от седмици (и то без прословутия ти рутер). Вече сериозно почвам да се съмнявам, че си на заплата в DCC.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

...

Ще считам тези думи за клевета, докато не покажеш че имаш загуби до gateway-я, нещо което ти искаме от седмици (и то без прословутия ти рутер). Вече сериозно почвам да се съмнявам, че си на заплата в DCC.

Той ако няма проблеми до гейтуея значи проблемите са след това. Което пък за мен е още по-страшно. Ако разбира се не са от конкретния сайт или нещо около него.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям мнението на @iso14496, че проблемите може да идват от DNS-ите.

От известно време се появиха някакви подобни проблеми със служебния ми интернет.

Пробвах доста неща, но след като ръчно набих 8.8.8.8 за DNS, всичко се кротна.

 

По-интересното е, че вкъщи (в центъра) нямам този проблем. Може би нещо в района на Кючук Париж не е наред

Симптомите са, като че ли нещо филтрира или блокира заявките към DNS-ите на Cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът не е в DNS-ите. Моят приятел от ITD днес ми каза, че първото, което е направил е да пробва с друг DNS. Проблемът е другаде.

 

Аз не съм пробвал, но не ми е проблем. Казваш 8.8.8.8 да сложа, така ли?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...