Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи, момчета опитах и с Убунту - никаква промяна!

Абе много тежи тва Убунту бе!

 

Със Селерон 2GHz 128K Sock.478

RAM 768MB 333MHz

Сега ще изтрия всички дялове на Харда, и ще форматирам целия Хард.

Ще го направя както майка го е родила т.е. както съм го купил от магазина.

След това наново ще го разпарчальосъм, и ще инсталирам Бозичката пак.

 

Нета не знам дали е спирал щото чистих по това време и всичко беше изключено!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Как стои въпроса с повече от едно ТВ ? дават още едно STB или изобщо го няма като вариант ?

гледам в офиса сложили една Моторолка , такива ли слагат ? :)

Link to comment
Share on other sites

Значи, момчета опитах и с Убунту - никаква промяна!

Абе много тежи тва Убунту бе!

 

Със Селерон 2GHz 128K Sock.478

RAM 768MB 333MHz

Сега ще изтрия всички дялове на Харда, и ще форматирам целия Хард.

Ще го направя както майка го е родила т.е. както съм го купил от магазина.

След това наново ще го разпарчальосъм, и ще инсталирам Бозичката пак.

 

Нета не знам дали е спирал щото чистих по това време и всичко беше изключено!

 

Наистина проблема може да е в машината... На стария комп скорости над 4MB забозваха компа, а той беше с 2 GB RAM и 2.8 процесор.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

rolleyes.gif

 

Как стои въпроса с повече от едно ТВ ? дават още едно STB или изобщо го няма като вариант ?

гледам в офиса сложили една Моторолка , такива ли слагат ? xmas.gif

+5 лв за едно допълнително STB, по принцип има 2 порта за TV, но ако се налага - "препрограмират" телефонния порт за трето STB.
Link to comment
Share on other sites

Значи, момчета опитах и с Убунту - никаква промяна!

Абе много тежи тва Убунту бе!

 

Със Селерон 2GHz 128K Sock.478

RAM 768MB 333MHz

Сега ще изтрия всички дялове на Харда, и ще форматирам целия Хард.

Ще го направя както майка го е родила т.е. както съм го купил от магазина.

След това наново ще го разпарчальосъм, и ще инсталирам Бозичката пак.

 

Нета не знам дали е спирал щото чистих по това време и всичко беше изключено!

 

Едва ли е от машината ти...

Аз съм с Атлон на 1.6 Sock.A

Ram 512 333Mhz

Дори и като съм теглил от замундата с 10Мб/с пак не съм имал такъв проблем както ти описваш. Вярно забавя малко нормално е, но чак пък толкова... не.

Link to comment
Share on other sites

Щото, Плама утре си карам машината при един майстор да я засили, и ако не върви нета по-бързо, не за шиите ще ги хвана, ами направо ги почвам с един дебел кърпел, който крия под спалнята...с него бия жената, когато не слуша!

 

Значи и на неговия лаптоп страниците не се зареждаха мигновено...даже човека каза: "...ми да при теб се мисли малко, но това е от по-слабата машина"!

 

Дръпни от тук Process Explorer и дай един скрийн да видим какви процеси вървят и колко се товари машината.

Link to comment
Share on other sites

Днес видях тазьи промоция, че ако подпишеш еногодишен договор, таксата за пакета Трио ти пада на 36 лв. И малко започнах да съжалявам, че миналия месец предплатих за 6 месеца.

Я кажете, каква е уловката в тази промоция? Какви са последствията, ако подпишеш едногодишен договор, и докато още не е изтекъл искаш да го прекратиш?

Link to comment
Share on other sites

Днес видях тазьи промоция, че ако подпишеш еногодишен договор, таксата за пакета Трио ти пада на 36 лв. И малко започнах да съжалявам, че миналия месец предплатих за 6 месеца.

Я кажете, каква е уловката в тази промоция? Какви са последствията, ако подпишеш едногодишен договор, и докато още не е изтекъл искаш да го прекратиш?

 

Уловката е, че си само с 1 телевизор. За 2-ри си доплащаш, а ако си на безсрочен вторият ТВ ти се води безплатен.Другото е че дори и с предплата не важи, плащаш 5 получваш 6. Там 6 плащаш, 6 си имаш.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Днес видях тазьи промоция, че ако подпишеш еногодишен договор, таксата за пакета Трио ти пада на 36 лв. И малко започнах да съжалявам, че миналия месец предплатих за 6 месеца.

Я кажете, каква е уловката в тази промоция? Какви са последствията, ако подпишеш едногодишен договор, и докато още не е изтекъл искаш да го прекратиш?

Не мисля, че е уловка. Ти си предплатил за 6 месеца, но си платил като за 5. Аз, като подписал договор за 12 месеца, плащам с 1,35 лв по-малко от теб (отнесено към един месец) но загубвам правото да се откажа в този период. По този начин доставчикът си гарантира сигурен приход, макар и с по-малка печалба.

За себе си съм преценил, че вероятността да съм недоволен от услугата е пренебрежимо малка в сравнение с отбива от цената й при подписване на годишен договор.

 

@Jozo, мисля, че твоя случай с втория STB беше валиден за известен период (нещо като тестов), който вече мина. Логиката според мен беше - за сметка на неудобствата докато се изчистят всички бъгове, бета тестерите получават бонус второ STB :). Аз го намирам за справедливо.

 

Между другото използвам момента да споделя приятното усещане, което изпитах днес.

Звъни ми около 13 часа софийски номер; човека се представя като служител на cooolbox, извинява ми се и ме уведомява, че поради строителни дейности на трети лица е скъсан оптичен кабел в моя район; екип работи по възстановяването му, но още няколко часа няма да мога да ползвам услугите. Като се прибрах разбрах, че и други съседи са получили обаждане.

Не е неочаквано, но е много приятно да усетиш такова отношение.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Виждам, че са обновили картата на покритие. За моята улица са написали очакван старт: 10 ноември. Сега вече хептен се чудя какво да правя - тъкмо днес се навих да се пускам на Близуу.

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че са обновили картата на покритие. За моята улица са написали очакван старт: 10 ноември. Сега вече хептен се чудя какво да правя - тъкмо днес се навих да се пускам на Близуу.

 

Пак доста са покрили вече ,имайки предвид миналата година.

Ако си с лаптоп що не използваш wireles-а докато покрият района ти ...wi-fi spot-отове бол :tongue

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Защо само интернет ако искам да си пъсна е толкова скъп-(COOOLNET-27lv) и толкова слаб (15Mbit/s).

A интернет и телефон толкова евтин (COOOLBOX DUO-25lv) и толкова бърз (40mbit/s)

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че са обновили картата на покритие. За моята улица са написали очакван старт: 10 ноември. Сега вече хептен се чудя какво да правя - тъкмо днес се навих да се пускам на Близуу.

В момента най доброто нещо е ЧАКАНЕТО.

Стига да имаш необходимото търпение...

И при мен е така - чакам!

Въпреки че дори имам покритие според картата.

Иначе не е като да няма алтернативи - въпроса е че нямам нервите за тях.

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая вече съм на сателит. Качеството няма нищо общо с това на кабелните оператори. Още не мога да свикна на превъзходния звук и картина.

От кулбокс ще ползвам само нет. Повече никога... никакъв кабелен оператор.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Най-накрая вече съм на сателит. Качеството няма нищо общо с това на кабелните оператори. Още не мога да свикна на превъзходния звук и картина.

От кулбокс ще ползвам само нет. Повече никога... никакъв кабелен оператор.

 

Това за телевизията ли?

Link to comment
Share on other sites

victory, разбирам разярението ти към кабелните оператори, но обобщението ти е прибързано, а заключението абсолютно невярно.

 

Цифровата телевизия дали е по DVB-S или е DVB-C или е по DVB-T винаги е поток от данни, конктрено MPEG видео+аудио, и потенциала за качество е идентичен.

 

Качеството се определя най-вече от bitrate-а с който се излъчва канала. Висок битрейт може да се пусне през всеки траспорт. Така че не може да кажеш DVB-S > DVB-C, тва просто не е вярно.

 

Можеш да сравниш конкретни оператори, които пускат по-висок или по-нисък битрейт, но да сравняваш преносната технология по качество на картината е абсолютно безпредметно.

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая вече съм на сателит. Качеството няма нищо общо с това на кабелните оператори. Още не мога да свикна на превъзходния звук и картина.

От кулбокс ще ползвам само нет. Повече никога... никакъв кабелен оператор.

 

Аз пък никога не бих си прекарал такава услуга - зимата да рина с метлата приемника под терасата... :lol:

Link to comment
Share on other sites

victory, разбирам разярението ти към кабелните оператори, но обобщението ти е прибързано, а заключението абсолютно невярно.

 

Цифровата телевизия дали е по DVB-S или е DVB-C или е по DVB-T винаги е поток от данни, конктрено MPEG видео+аудио, и потенциала за качество е идентичен.

 

Качеството се определя най-вече от bitrate-а с който се излъчва канала. Висок битрейт може да се пусне през всеки траспорт. Така че не може да кажеш DVB-S > DVB-C, тва просто не е вярно.

 

Можеш да сравниш конкретни оператори, които пускат по-висок или по-нисък битрейт, но да сравняваш преносната технология по качество на картината е абсолютно безпредметно.

Прав си, но обобщението ми е вярно, само не съм го прецизирал при писането. Имах предвид кабелните оператори на които съм бил клиент или които съм виждал при мои познати, а не техническата страна на въпроса.

От N3 нямам наблюдения затова ги изключвам... не мога да коментирам по разкази на други.

За евроком е ясно, на ДСС аналоговата е пълен к*неф, на кулбокс постоянно забива (дали проблема е в стрийма, приемника или техния доставчик на телевизионен сигнал... не знам), но след евроком те са оператора на който съм звънял непрекъснато и телефонната ми сметка ще превиши таксата ми за ТВ. Иначе нет-а им е добър.

И тъй като човешкото търпение има лимит, то моят свърши. И понеже не вярвам вече на никого то ако някой ме иска за клиент - предварителен тест на услугата за месец без договор и без заплащане. Ако е това, което рекламират - ОК, ако не - чао. Като не им отърват моите условия (защото аз плащам) - пак чао. Досега винаги съм намирал начин да се оправя, ще се оправя и в бъдеще. Кредита ми на доверие свърши и скоро не се очаква нов внос.

 

Аз пък никога не бих си прекарал такава услуга - зимата да рина с метлата приемника под терасата... :lol:

Нещо бъркаш щатите. На терасата е антената.

И според теб... откъде взимат сигнал кабелните оператори? От нищото ли?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

@victory , това за забиването е локален проблем в някой кабел от тънките, който идват до теб! Аз, откакто ползвам услугата CooolTV нито за миг не ми е насичала телевизията или ми е прекъсвала! Намирам разлика в картината, звука и цветовете - те са по-добри, отколкото при Булсатком, досега съм бил на тях! Понеже слушам звука през домашна система, всичко си личи, доста програми на Булсат бяха с нисък битрейт и това се усещаше именно в звука, на Кулбокс не съм срещал програма с нисък битрейт, звука и картината го доказват!

 

П.С. Щом нашите намериха разлика в картината, още като пуснах новата услуга, това говори красноречиво, а за тях няма значение кой е доставчика, важното е да имат да гледат!

 

Пэоне аз съм на това мнение!

Edited by agenta087
Link to comment
Share on other sites

. . . И според теб... откъде взимат сигнал кабелните оператори? От нищото ли?

Не само от сателит.

Вестител взимат сигнала на BTV директно по оптика.

. . . и разликата с повечето канали е видима.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

@victory , това за забиването е локален проблем в някой кабел от тънките, който идват до теб! Аз, откакто ползвам услугата CooolTV нито за миг не ми е насичала телевизията или ми е прекъсвала! Намирам разлика в картината, звука и цветовете - те са по-добри, отколкото при Булсатком, досега съм бил на тях! Понеже слушам звука през домашна система, всичко си личи, доста програми на Булсат бяха с нисък битрейт и това се усещаше именно в звука, на Кулбокс не съм срещал програма с нисък битрейт, звука и картината го доказват!

 

П.С. Щом нашите намериха разлика в картината, още като пуснах новата услуга, това говори красноречиво, а за тях няма значение кой е доставчика, важното е да имат да гледат!

 

Пэоне аз съм на това мнение!

Как да ти кажа... абонат съм им от август. Още същия ден, когато ме включиха почнаха проблемите. Техници идваха 2 пъти: нищо не намериха. От колцентъра ми казват, че няма никакъв проблем. Е, да ме прощават, но аз не съм идиот.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имах забиване на телевизията ама в тестовият период, като не плащах. От сумати месеци не ми е забивала телевизията. Случва ми се на 2 месеца да забие 1 от приемниците, ама като му дръпна тока се оправя.За звънене изобщо не ми се е налагало, пък и невиждам къв е проблема с разговорите, че се дигала сметката.Като звъниш през кулбоксовият телефон разговорите са ти без пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...