Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Аз съм им абонат от една година вече, доволен съм! Всеки си преценява сам! Моментите, в които съм имал технически моменти се броят на пръстите на едната ми ръка и винаги са се оправяли след разковор с call-центъра!

 

Изключително съм доволен, просто за момента явно съм попаднал на точното място, защото с тези случки в Пловдив - караници и разпадане на компания, другата е купиха и какво остана пак - три компании - Cooolbox, N3 и Blizoo /за който не искам и да чуя/ ! Другото всичко е посредствено - или имат нет, пък нямат поддръжка или обратното!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като звъниш през кулбоксовият телефон разговорите са ти без пари.

И да опаша апартамента в кабели ли? Мерси.

Освен това на мен времето ми също струва пари. За нервите да не говорим. След като не намериха начин да си оправят липсващия проблем - довиждане. Нета също в последните 2 дена не ми харесва. От mediafire.com в момента свалям с великите 30кб/с.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък никога не бих си прекарал такава услуга - зимата да рина с метлата приемника под терасата... :lol:

 

Мда, по цяла зима стоим навън и ринем сняг. Тая зима поне 2-3 кубика съм изринал от чиниятаph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

И да опаша апартамента в кабели ли? Мерси. . .

Стига де . . . DECT телефоните да не са от вчера . .

 

А за нервите си прав. Имаше един период преди година с доста насичане и забиване, та беше доста изнервящо.

От доста време при почти всички тези проблеми са изчистени.

Link to comment
Share on other sites

Стига де . . . DECT телефоните да не са от вчера . .

 

И аз това щях да кажа. Където ми е конвертора за оптиката, до него ми е телефона. Спокйно моше да се шириш из вас без жица, да не говоря, че съм в къща на два етажа с двор и на всякъде приказвам без жици.

Link to comment
Share on other sites

Май наистина има проблем при теб.

 

Пуснах за проба този файл и се сваля с малко повече от 100к

Знам, че има. Дори не мога да се порадвам на новите скорости. Повече от 25-30 мегабита... тц. След 2 разговора с колцентъра... повече няма да говоря с тях изобщо, само ако спре нета. Много са любезни, но от това проблемите не се оправят. Щом според тях проблеми няма... ОК, няма. Така или иначе ще се появи и друг доставчик. Засега положението е приемливо и ще го оставя така.

Между другото, от mediafire преди 2 седмици свалях с над 200к.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че има. Дори не мога да се порадвам на новите скорости. Повече от 25-30 мегабита... тц. След 2 разговора с колцентъра... повече няма да говоря с тях изобщо, само ако спре нета. Много са любезни, но от това проблемите не се оправят. Щом според тях проблеми няма... ОК, няма. Така или иначе ще се появи и друг доставчик. Засега положението е приемливо и ще го оставя така.

Между другото, от mediafire преди 2 седмици свалях с над 200к.

 

Значи Cooolbox съвсем не е това, което рекламират?!?

 

Гаров за мен е бита карта. Ако ще и да сваляш със 100М в момента.

 

Няма покритие при теб?

Link to comment
Share on other sites

Значи Cooolbox съвсем не е това, което рекламират?!?

За мен лично - НЕ. Може да съм един на 100 000 клиента които имат проблем, но ме убеждават че такъв няма.

 

едит

Не, че няма покритие. Ползвал съм му услугите и повече не желая дори да чувам името му.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

За мен лично - НЕ. Може да съм един на 100 000 клиента които имат проблем, но ме убеждават че такъв няма.

Но са мили и вежливи по телефона нали? :) И при мен с Булсат беше подобно, само дето ми намекнаха, че щом съм се обадил веднъж и са ми казали, че ще се оправи до края на седмицата, видиш ли закво се обаждам 2 и 3-ти път и т.н., защото ден след ден нета е под всякаква критика от прекъсвания и дропове.

 

едит

Не, че няма покритие. Ползвал съм му услугите и повече не желая дори да чувам името му.

Добре е да се обосновеш защо. Ако услугата е била добра и си сигурен че при теб е нямало проблем, и основно е била стабилна със скорости над минималните, не виждам защо да те дразни името му :) .

Link to comment
Share on other sites

Но са мили и вежливи по телефона нали?

Това не може изобщо да се отрече. Знам кой мой пост визираш, не се отричам от казаното, но там съм писал: това не е достатъчно :)

 

Добре е да се обосновеш защо. Ако услугата е била добра и си сигурен че при теб е нямало проблем, и основно е била стабилна със скорости над минималните, не виждам защо да те дразни името му :) .

За тази личност не си заслужава да напиша и дума повече.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, братя! :lol:

 

Ето ви едно клипче, където можете да видите качеството на оптитчния нет предоставян от Кууулбокс!

Ужааааасссс

 

Изтеглих го, изгледах го внимателно, проиграх някои неща при мен и вече със сигурност мога да твърдя - компютърът ти е ЗЛЕ.

Работи тромаво, мудно и се хващам на бас, че няма и грам оптимизация.

 

За твоята машина препоръчвам да опиташ с инсталация на Windows XP Performance Edition SP3 December 2009 – MultiLingual (нов линк в http://tranz.it)

 

Инсталирай на чисто и отвори същите сайтове, без да инсталираш други браузъри.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, братя! :lol:

 

Ето ви едно клипче, където можете да видите качеството на оптитчния нет предоставян от Кууулбокс!

Ужааааасссс

Започвам да подозирам че вернтилатора на процесора ти е спрял, процесора прегравя и преминава в throttle down режим. Добра безплатна програмка за следене на температури е hwmonitor от сайта на cpu-z (download-а е вдясно).

 

Честно казано постоянното ти плюене по доставчика на интернет започва да става малко досадно. Да не говорим че ако проблемът се окаже твоя компютър, може да забравиш да редактираш всичките си постове с извинения.

 

Ако имаш съмнения че проблемът е в ISP-то, то тогава провери дали имаш загуби, пускаш един ping към gateway-я, с повечко пакети (поне 100-200). Ако имаш загуби проблемът най-вероятно е от ланката навън, казваш на съпорта това и оттам нататък е тяхна отговорност.

 

Ако си под linux, с командата `ifconfig` (иска root, така че пробвай с `sudo ifconfig`), може да се види дали загубите на пакети е от лана. Четвъртия и петия ред ("Rx/Tx packets:$$$ errors:0 ...") показват и грешните фреймове. Ако има прекъснат проводник или дори лош контакт на букса, грешките ще са повече от 0.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, братя! :lol:

 

Ето ви едно клипче, където можете да видите качеството на оптитчния нет предоставян от Кууулбокс!

Ужааааасссс

This file is neither allocated to a Premium Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

 

Братя, как ще изкореним тая проказа рапидшаре бе?! Бати омразния сайт. Както и имагешак-а уфффф..

Мислете малко повече за тия нещастници дето ще пробват да свалят линковете ви и евентуално да "помогнат" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

тва .фбр с какво го отварятеblink.gif

 

edit: отворих го - тоя компютър вярно е тотално омазан, моето селерочне на 800mhz направо летеше сравнение с това :X Колега пусни си тествове за всичко възможно четене/писане от рам хард, кеш на процесора, виж процесора дали не прегрява както ти бяха казали по-горе.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

тва .фбр с какво го отварятеblink.gif

 

edit: отворих го - тоя компютър вярно е тотално омазан :X Колега пусни си тествове за всичко възможно четене/писане от рам хард, кеш на процесора, виж процесора дали не прегрява както ти бяха казали по-горе.

С туй чудо:

http://www.bbsoftware.co.uk/bbflashback.aspx

 

сори, вече си го отворил.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

тва .фбр с какво го отварятеblink.gif

 

edit: отворих го - тоя компютър вярно е тотално омазан, моето селерочне на 800mhz направо летеше сравнение с това :X Колега пусни си тествове за всичко възможно четене/писане от рам хард, кеш на процесора, виж процесора дали не прегрява както ти бяха казали по-горе.

Offtopic:

Еми да, то е така, какво да се учудвам. Или е качено някъде отдето не можеш го свали, или е във формат, изискващ да иснталираш някакви незнайни програми при тва шареваре, все едно аз да пусна клип в .fla и всеки за да го види да инсталира Flash Профешънъл :ph34r: .

Толкова ли не можа да го експортнеш към по-такъв формат, гледам прогрмата спокойно може да експортва в swf, avi, и какво ли още не, което всеки би могъл да го види веднага.

Но както днес разбрах от други източници, при кулбокс сигурно поне 90% от проблемите се дължат на абоната в някакъв вид :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...