Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Здравейте, братя! :lol:

 

Ето ви едно клипче, където можете да видите качеството на оптитчния нет предоставян от Кууулбокс!

Ужааааасссс

Отвори Task Manager и погледни как ти се натовава ЦПУ-то. Мисля си, че седи на 100% при браузване и от там този проблем. С други браузъри пробвал ли си? Другия ми въпрос е как са ти вързали устройствата, в смисъл дали от медиата има ли директна връзка с ПС-то или то е свързано през АТА-та последователно? Ако са ти вързали ПС-то през АТА-та, разкачи го от нея и направо в медиа конвертора.

Edited by Cayenne
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Привет!

 

Значи искам да благодаря на всички, които така приеха присърце моя проблем и ми дадоха насоки, как да се справя.

Ще опитам всичко.Сега свалям програмата за измерване на температурите на проца, и ще докладвам...после ще изпробвам "ракетата" на Пламен.

Значи на Кууулбокс ползвам нета и телефон, само че телефона е изключен и от медия конвертора и от тока...не го плозвам,така че кабела минава през медията и от там направо в ланката!Ако проблемът се окаже при мен няма да си редактирам постовете - направо ще ги изтрия, и ще поднеса извиненията си!

 

Цяла седмица се занимавам с моя хайван (PC-то)...като болен съм - на него като не му е добре, и на мен не ми е добре! :cry :wir

 

Всичко ми е наред:

2518757S.jpg

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

. . . можете да видите качеството на оптитчния нет предоставян от Кууулбокс!

Ужааааасссс

След като лично тествах с лаптоп връзката у NetZombie, за мен въпросът е приключен.

Установих очакваното - интернет връзката от Cooolbox навсякъде е една и съща, т.е. перфектна.

 

Надявам се, NetZombie да се е убедил, че проблемите му са за обсъждане в този раздел:

Hardware и Software> Hardware и електроника> Personal Computers

Link to comment
Share on other sites

След като лично тествах с лаптоп връзката у NetZombie, за мен въпросът е приключен.

Установих очакваното - интернет връзката от Cooolbox навсякъде е една и съща, т.е. перфектна.

 

Надявам се, NetZombie да се е убедил, че проблемите му са за обсъждане в този раздел:

Hardware и Software> Hardware и електроника> Personal Computers

 

Плама, благодаря за теста!

 

Имаше малка разлика,но това се отдава на по-бързата машина на Пламен, и като сложим предвид, че беше със защитната стена на ХР-то...ето я разликата!

Явно такъв нет и машина, които да отваря светкавично страниците - няма...аз на това бих казал перфектен нет и машина.

При тази технология и 6 ядрен процесор с 6 ГБ Памет сигурно пак ще има страници, които ще тормозят брауза и машината.

 

Още веднъж благодаря на Пламен.Определено ще се стремя към ъпгрейд и малко ще се почувства подобрение, но няма да е перфектно, както на мен ми се иска.

Приемам засега проблемът при мен...след ъпгрейда, ще видим как ще е!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

И кво ? Толкова писане и накрая заради бавна машина ? :blink:

 

 

Това ще се разбере на 100% след ъпгрейда, щото току-що си писах ЛС-и с един от юзърите тук, който също е на Кууулбокс и той сподели, че също като мен се е оплаквал от бавен брауз.Наблюдавали са го няколко дена, след което са установили, че проблемът е при тях и са го отстранили!Така че, не съм единствения, който не е доволен от браузването.Сигурен съм, че при много хора е така, но тези, които могат да се усетят, не са много.Има много хора, които дори и загуби от 20 % пак не биха направили разлика.Ще видим! Казах, че засега ще приема проблемът при мен, а не че това е заключение!

Link to comment
Share on other sites

Pri 20% загуби всеки би направил разлика, друг е въпросът че не всеки му пука особено, и доста хора биха го отдали на претовареност или друго от тоя сорт.

Може би само на тия с ЕК модеми няма да им направи особено впечатление :lol:

Но пък щом с по-добра машина сте тествали и всичко е било наред, съм склонен да мисля, че просто твоите възприятия със слабата машина са "повредени" (иначе казано изострени) и много зависиш от това какви сайтове посещаваш, защото някои сайтове са си цели тежки приложения направо. И след ъпгрейда ще имаш вече нормални възприятеия за това как работи нета :) . Както казах, и i7 може да се затрудни с някои сайтове, стига да нямаш прекалено големи очаквания от новата машина и т.н.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да, аз му предложих да направим опити с всичките интернети при мен и да разбере къде е проблема. Както и за рутера да погледне има ли или няма разлика в интернета ако има рутер и без него.

Link to comment
Share on other sites

Не просто искам, като натисна Еnter, страницата да ми се отвори веднага, без браузъра да умува!

Това е всичко, което искам!

 

Да ти кажа рядкост са такива страници да ти заредят без браузера да умува... дори и за части от секундата ;)

Link to comment
Share on other sites

Това може да се случи само и единствено ако страницата е изцяло html без никакви css-и и javascript-ове и определено без нито една картинка или ако web server-a е на твоя компютър :) При мен отварянето на www.google.com отнема 2-3 секунди та какво да говорим за някаква по-сложна страница с повече картинки и информация на нея

Link to comment
Share on other sites

Не просто искам, като натисна Еnter, страницата да ми се отвори веднага, без браузъра да умува!

Това е всичко, което искам!

 

Такова животно за съжаление няма :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

ОК, момчета!

 

Дано поне като засиля машината поне малко да почувствам подобрение!

Сега току-що свалих един филм от Замунда-та.Имаше 25 сийдъра и свалях с 6,1-,6,3...после сийдърите станаха 30 и не паднах под 6,5 до края!

 

Филма се казва Date.Night.2010.BRRip ако някой се интересува.

 

Щом свалям с такава скорост пък браузвам бавно значи е от куция процесор и малкото РАМ.

Утре ще хоспитализирам моя хайван, и дано като си го взема, да покаже повече мускули и да не ме срами толкова!

 

Благодаря на Пламен, Дедо Мраз,Фуриозо, виктори-то и на всички съфорумци, които станаха съпричастни с моя проблем!

Като ми подсилят машинката ще драсна пак някой ред да кажа има ли промяна!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Припомни си втория закон на Мърфологичното програмиране и ще ти стане ясно защо се получава така:

 

И за най-бързия хардуер може да се напише програма, която се изпълнява бавно

 

:rolleyes:

 

EDIT: Значи си свалял с над 50 Mb/s . . .

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Припомни си втория закон на Мърфологичното програмиране и ще ти стане ясно защо се получава така:

 

 

 

:rolleyes:

 

EDIT: Значи си свалял с над 50 Mb/s . . .

 

Хм, Плама...този закон беше актуален преди повече от 10 г.

Днес хардуера е мнооооооого далеч пред софтуера. :D

Link to comment
Share on other sites

...този закон беше актуален преди повече от 10 г.

Днес хардуера е мнооооооого далеч пред софтуера. :D

 

Заблуждаваш се . . .

Отколешния съюз на софтуерните и хардуерните производители ще продължава още много време да трупа дивиденти.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

google.com за 2-3 секунди ?!? май и дядомраз има нужда от ъпгрейд ;)

точно пък този сайт се зарежда на чисто за 0.5 сек, а ако са кеширани статичните елементи за 0.2 сек

желанието на зомби да му се отварят веднага сайтовете си е напълно нормално.

1 секунда е нормално, за по-тежичките сайтове - 2 секунди.

естествено говорим за професионално направени сайтове, хостнати в европа или америка.

 

на мен ако ми се замисли браузъра за повече от 2 секунди ми се свива стомаха ... че нещо по мрежата се е сринало.

 

зомби ти за пръв път ли ползваш Интернет на тоя компютър ?

аз си мислех че това поведение е ново и неочаквано ... то ако е за ъпгрейд значи винаги си е било така.

не ми се струва да се стигна до дъното на проблема ...

Link to comment
Share on other sites

Google го отварям след айде да не са 3 но над 1 секунда - т.е. натискам ентер и чакам поне секунда докато се покаже.

 

Зомбито подозирам е бил на друг нет и е очаквал да забележи драстична разлика при браузването като е минал на cooolbox

 

Майтапа настрана но google.bg ми се отваря по-бавно от форума. Не мога да си обясня защо...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

google.com за 2-3 секунди ?!? май и дядомраз има нужда от ъпгрейд ;)

точно пък този сайт се зарежда на чисто за 0.5 сек, а ако са кеширани статичните елементи за 0.2 сек

желанието на зомби да му се отварят веднага сайтовете си е напълно нормално.

1 секунда е нормално, за по-тежичките сайтове - 2 секунди.

естествено говорим за професионално направени сайтове, хостнати в европа или америка.

 

на мен ако ми се замисли браузъра за повече от 2 секунди ми се свива стомаха ... че нещо по мрежата се е сринало.

 

зомби ти за пръв път ли ползваш Интернет на тоя компютър ?

аз си мислех че това поведение е ново и неочаквано ... то ако е за ъпгрейд значи винаги си е било така.

не ми се струва да се стигна до дъното на проблема ...

 

Значи ти си човекът,който перфектно ме разбра и написа това, което искам!

То е ясно, че такъв нет,който да отваря сайтовете със скоростта на светлината - няма.

Повече от 5 г. бях потребител на "Визио" и да ти кажа, като правя сравнение от "Визио" съм по-доволен.

Преминах на Кууулбокс именно с тази надежда за по-бърз нет, но нещата не са по-добри при Кууулбокс.

Ето защо и разочарованието ми е толкова голямо, че ако мога да зарева, ще зарева и то силно на глас.

Просто очакванията ми бяха едни а се получи съвсем друго.Ще видим как ще са нещата след ъпгрейда...продължава ли да се тутка, ще има разговор със съпорта!

Link to comment
Share on other sites

 

 

на мен ако ми се замисли браузъра за повече от 2 секунди ми се свива стомаха ... че нещо по мрежата се е сринало.

 

зомби ти за пръв път ли ползваш Интернет на тоя компютър ?

аз си мислех че това поведение е ново и неочаквано ... то ако е за ъпгрейд значи винаги си е било така.

не ми се струва да се стигна до дъното на проблема ...

 

furiozo има си и недостатъци да си си сам доставчик ;)

 

а на зобито му препоръчвам да търси проблемите първо в своя телевизор..

и тогава да мрънка на съпорта и по форумите B)

Link to comment
Share on other sites

Повече от 5 г. бях потребител на "Визио" и да ти кажа, като правя сравнение от "Визио" съм по-доволен.

Преминах на Кууулбокс именно с тази надежда за по-бърз нет, но нещата не са по-добри при Кууулбокс.

Ето защо и разочарованието ми е толкова голямо, че ако мога да зарева, ще зарева и то силно на глас.

 

Т.е. точно както и очаквах - възлагал си големи надежди че нета ще е МНООООООООГО по-добър и ултра бърз и си се вързал на приказките "оптиката си е оптика" и нищо не може да се доближи до нея... пък разликата не е чак толкова драстична.

 

Аз откровенно мога да кажа че от 3те доставчика над които имам наблюдение не мога да кажа кой е по-добър - просто и трите са супер. А да и докато бях в щатите на един по-смотан интернет (2-3мбита) като че ли по-бързо работеха нещата... защото всичките сайтове отговаряха с по 10мс закъснение средно - усеща се разликата определено, но в случая нищо не може да се направи - физични закони майна - скоростта на светлината все пак не е безкрайна и докато отиде дотам и обратно минава малко време.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Сървъра на Омрон... нейде из Япония:

 

omron.jpg

 

Само за съпоставка: от ДСС (когато всичко си беше наред при тях) всичко се сваляше за около 20 минути (общия обем е около 550MB). Компютъра е същия, рутера е същия... само кабела дето влиза в него е от кулбокс.

Къде са тия 40 мегабита... светлината... нейде из галактиката сигурно. 132 мегабайта за 40 минути... че то с модем навремето щяха да се дръпнат по-бързо.

Май ще се говори с N3 в близко време.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Сървъра на Омрон... нейде из Япония:

Е, не скачай толкова де, сигурно тамошния провайдър " Куросака Наръгама" има проблеми с техниката :beer: А може да минава по мрежата на Шимоку Гологане който се цепи в момента със съдружника си Кирусуке Киреяма - стават такива работи ... :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...