Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Сървъра на Омрон... нейде из Япония:

 

omron.jpg

 

Само за съпоставка: от ДСС (когато всичко си беше наред при тях) всичко се сваляше за около 20 минути (общия обем е около 550MB). Компютъра е същия, рутера е същия... само кабела дето влиза в него е от кулбокс.

Къде са тия 40 мегабита... светлината... нейде из галактиката сигурно. 132 мегабайта за 40 минути... че то с модем навремето щяха да се дръпнат по-бързо.

Май ще се говори с N3 в близко време.

 

то нека сървар-а им на тия япончета да е забит в някоя далечна провинция,със смотан нет ,и постоянно натоварен... ти стига да разбереш че не всичко зависи на яката кутийка :)

И само да спомена ,че няма как всички сайтове да зареждат за 2 секунди,при положение че са наблъскани с флаш приложения и тн. (сайтове като myspace,beatport)

На мен примерно ми е нужно поне 5-6 секунди докато ми зареди (напълно) някой myspace като този - http://www.myspace.com/stephanbodzin

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

то нека сървар-а им на тия япончета да е забит в някоя далечна провинция,със смотан нет ,и постоянно натоварен

OMRON могат да купят цялата ни държава няколко пъти. Мислиш ли, че точно те ще имат подобни проблеми а великата фирма кулбокс е върха на сладоледа във вселената?

Преди да пишеш... мисли, бе пич... не е сложно.

 

Е, не скачай толкова де, сигурно тамошния провайдър " Куросака Наръгама" има проблеми с техниката :beer: А може да минава по мрежата на Шимоку Гологане който се цепи в момента със съдружника си Кирусуке Киреяма - стават такива работи ... :punk

хаха, разсмя ме. Благодаря ти :beer:

но със сигурност минава през мрежата на Ишиба Ташаки Дупедае

 

Като оставим дребните проблеми (от липсата на 20 мегабита от 1 септември и ниската скорост към някои сървъри) настрана, искам да споделя, че във финансово отношение Кулбокс са много коректни. Вчера се отписах от телевизията им (която също е върха на технологиите, не забива и т.н... ама при мен не върви, при това без никакъв технически проблем) и ми върнаха парите за остатъка от месеца, въпреки настояването ми да не го правят защото аз по собствено желание спирам услугата и те нямат никаква вина за това. Да се върнат пари в България... направо се ошашавих, от Демокрацията насам не ми се беше случвало. За коректността си имат едно БЛАГОДАРЯ от мен.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

...вчера се отписах от телевизията им

 

Здравей и от мен,

Служител съм в Cooolbox и със сигурност мога да ти гарантирам, че проблемите които си имал са били или в твоя телевизор или в у-вата по трасето до теб. Ако си заявил по установения ред за пробелма и той наистина е бил наличен е трябвало след разговор със съпорта да е локализиран и отстранен. А отностно телевизията - не бързай да махаш кабелите и се готви около декември - януари да се пуснеш пак ;)

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Здравей и от мен,

Служител съм в Cooolbox и със сигурност мога да ти гарантирам, че проблемите които си имал са били или в твоя телевизор или в у-вата по трасето до теб. Ако си заявил по установения ред за пробелма и той наистина е бил наличен е трябвало след разговор със съпорта да е локализиран и отстранен. А отностно телевизията - не бързай да махаш кабелите и се готви около декември - януари да се пуснеш пак ;)

 

Поздрави

Здрасти и на теб. Телевизора ми е добър, не се притеснявай за него. Интересно как сега с дриймбокса не забива...

Че е от трасето и аз съм убеден, но след поне 20 разговора със съпорта ви... те твърдят, че трасето е добре. Така, че си реших проблема кардинално. Кабелите не съм си махнал, но съм заменил доставчика на услугата.

От друга страна... би ли обяснил как влияе разваления ми телевизор на липсата на 20 мегабита от скоростта ми за сваляне? Много ще ми е интересно да науча.

 

Поздрави :)

Link to comment
Share on other sites

Има ли за телевизията нещо като конакс картите за обикновената цифрова телевизия? Малко криво ми идва да ползвам две дистанционни за телевизора а и това на самия телевизор е по-хубаво (и на вид и хваща по-добре)... много ще се радвам ако може да се измисли нещо по въпроса

Link to comment
Share on other sites

Точно "Сървъра на Омрон... нейде из Япония:" ли приемаш за достоверен тест за скоростта ?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък напук на мненията за телевизията искам да си я пусна. Дал съм заявка на 8-ми, на 21-ви звънях на съпорта да проверят как стоят нещата и обещаха да ми се обадят, ако разберат нещо. Е, засега информация никаква, явно прекалено много заявки има за преминаване от дуо на трио... :/ Иначе от интернета съм безкрайно доволен, на кабел скоростта не пада под 5.8 mb/s :)

Link to comment
Share on other sites

...Иначе от интернета съм безкрайно доволен, на кабел скоростта не пада под 5.8 mb/s :)

Не искам да се заяждам, но под 6 мегабита си е направо мизерия, ако питаш мен. Но ако се ползва само за брауз, става. Това е скорост, която и БТК горе долу постига ;) .

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам, но под 6 мегабита си е направо мизерия, ако питаш мен. Но ако се ползва само за брауз, става. Това е скорост, която и БТК горе долу постига ;) .

5,8 mb/s си е доста над 6 megabits... и клони някъде към 40 megabits

 

Дай Боже на всеки такваз мизерия :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

5,8 mb/s си е доста над 6 megabits... и клони някъде към 40 megabits

 

Дай Боже на всеки такваз мизерия :)

:lol: Не стига, че правиш същата грешка като него, че и я болдваш, ами не можеш и да смяташ :rolleyes: . Явно нета на Кулбокс действа опияняващо, по това не може да се спори. Оптиката е в главата на всеки техен абонат :laughing:

Link to comment
Share on other sites

:lol: Не стига, че правиш същата грешка като него, че и я болдваш, ами не можеш и да смяташ :rolleyes: . Явно нета на Кулбокс действа опияняващо, по това не може да се спори. Оптиката е в главата на всеки техен абонат :laughing:

Прав си, не правя разлика.

 

Би ли ми дал съотношението между Mbit/s и MB/s

Само напиши колко е, без да даваш формули.

Link to comment
Share on other sites

Майна, 1 нещо само ще ти намекна - tedy също като мен е програмист... не уцели с кой да се бъзикаш :lol:

Хич се не бъзикам, питам само. Щото все ми се струва, че требе да има некаква разлика.

Ще попитам по друг начин: 1Mbit/s = 1MB/s

Вярно твърдение ли е? Демек.. има ли разлика между бит и байт, защото quovadis говори за MB/s!

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Хич се не бъзикам, питам само. Щото все ми се струва, че требе да има некаква разлика.

Ще попитам по друг начин: 1Mbit/s = 1MB/s

Вярно твърдение ли е?

Ако беше вярно нямаше да те бъзикна :) . Ти сериозно ли питаш дали е вярно това твърдение? Т.е. мегабит и мегабайт.

Разликата е 8 пъти, защото 8 бита = 1 байт. И понеже и двете са съставени от две части с еднакви първи букви, общоприето е bit да е с малко "b", а байт с голямо "B".

Разликата от 8 пъти не е толкова голяма (дори е по-малка от разликите между някои ISP) че да се разбира недвусмислено винаги кой какво има предвид ако пише и двете като XX mb или mb/s.

Айде "мега" дали ще е с малко или голямо М, там е ясно, но "b"-то не е. Не знам, но като видя написано mb/s, а поне според "субективните усещания" виждам, че има предвид мегабайта, и няма как да не се намеся, защото ако тук се подразбира (а дали, защото за някой 6 мегабита може да е доволно), на доста други места такава грешка може наистина да стане повод за доста обяснения, губене на време и т.н. :) .

И 5.8 MB/s (мегабайта) по 8 = около 47 мегабита/с, а не 40. Ако тарифата е 40 мбит/с, значи той има относително доста над нея, понеже спомена, че никога не пада под нея, от което аз разбирам наистина "никога", дори от Таджикистан :) .

Не трябва да си програмист за да е наясно човек с тия елементарни неща.

 

Edit: quovadis gowori za mb/s, a malko "b" e bit po prezumpciq.

 

Edit2: И не, нямам нищо против кулбокс, знаем че наистина са един от най-добрите. Просто понякога ми става смешно (понякога и без повод) как оптиката "промива мозъци" :), та чак се стигна Близуто да слага капак на нещата като рекламира в сайта си, че слагали Оптични модеми за кабелната си услуга, а слагат същите стари кабелни боклуци, от които и аз все още имам един брой в някой шкаф. :lol:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако беше вярно нямаше да те бъзикна :) . Ти сериозно ли питаш дали е вярно това твърдение? Т.е. мегабит и мегабайт.

Разликата е 8 пъти, защото 8 бита = 1 байт. И понеже и двете са съставени от две части с еднакви първи букви, общоприето е bit да е с малко "b", а байт с голямо "B".

Разликата от 8 пъти не е толкова голяма (дори е по-малка от разликите между някои ISP) че да се разбира недвусмислено винаги кой какво има предвид ако пише и двете като XX mb или mb/s.

Айде "мега" дали ще е с малко или голямо М, там е ясно, но "b"-то не е. Не знам, но като видя написано mb/s, а поне според "субективните усещания" виждам, че има предвид мегабайта, и няма как да не се намеся, защото ако тук се подразбира (а дали, защото за някой 6 мегабита може да е доволно), на доста други места такава грешка може наистина да стане повод за доста обяснения, губене на време и т.н. :) .

И 5.8 MB/s (мегабайта) по 8 = около 47 мегабита/с, а не 40. Ако тарифата е 40 мбит/с, значи той има относително доста над нея, понеже спомена, че никога не пада под нея, от което аз разбирам наистина "никога", дори от Таджикистан :) .

Не трябва да си програмист за да е наясно човек с тия елементарни неща.

 

Edit:, da, quovadis gowori za mb/s (daje s malko m), a malko "b" e bit po prezumpciq.

Taka. Не чувстваш ли, че бързаш да обвиняваш? Това, че един обикновен потребител не смята, че има разлика в големината на буквата не ти дава никакво основание да обиждаш и квалифицираш. Освен това, ти като специалист би трябвало да се досетиш, че обикновения потребител под MB("b") има в предвид точно мегабайта, а не мегабита. И именно затова, защото не всички са специалисти... мегабит се изписва по следния начин: 1Mbit/s

И, между другото не се дели на 8, а на малко повече. Защото 1 не е равно на 1,024, но предполагам за теб за незначителни подробности.

 

С много поздрави :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Хич се не бъзикам, питам само. Щото все ми се струва, че требе да има некаква разлика.

Ще попитам по друг начин: 1Mbit/s = 1MB/s

Вярно твърдение ли е? Демек.. има ли разлика между бит и байт, защото quovadis говори за MB/s!

 

Потърсих малко за теб и ето какво намерих

1 байт = 8 бита

1 килобит = 1000 бита

1 мегабит = 1000 килобита = 1 000 000 бита

Байт се означава с главно "B", докато бит се означава с малко "b". 1MB = 1 мегабайт, а 1Mb = 1 мегабит.

Най-лесният начин да получиш реалната скорост в кило-/мегабайти е да раздели кило-/мегабитите на 8.

1Mbit / 8 = 0.125MB (1Mbit = 1000Kbit, 1000Kbit / 8 = 125KB).

 

 

С цел разделяне на понятията при числата, определени като кратни на 1000 и тези, кратни на 1024, е прието:

1 000 = 1K

1024 B = 1KiB

1 000 000 = 1М

1048576 B (1024*1024) = 1МiB

1 000 000 = 1G

1073741824 B = 1GiB

и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Потърсих малко за теб и ето какво намерих

1 байт = 8 бита

1 килобит = 1000 бита

1 мегабит = 1000 килобита = 1 000 000 бита

Байт се означава с главно "B", докато бит се означава с малко "b". 1MB = 1 мегабайт, а 1Mb = 1 мегабит.

Най-лесният начин да получиш реалната скорост в кило-/мегабайти е да раздели кило-/мегабитите на 8.

1Mbit / 8 = 0.125MB (1Mbit = 1000Kbit, 1000Kbit / 8 = 125KB).

 

 

С цел разделяне на понятията при числата, определени като кратни на 1000 и тези, кратни на 1024, е прието:

1 000 = 1K

1024 B = 1KiB

1 000 000 = 1М

1048576 B (1024*1024) = 1МiB

1 000 000 = 1G

1073741824 B = 1GiB

и т.н.

Това го знам. Да го прочете теди и да си коригира сметката. Това, че понякога се правя на идиот... не значи, че съм такъв.

Link to comment
Share on other sites

Taka. Не чувстваш ли, че бързаш да обвиняваш? Това, че един обикновен потребител не смята, че има разлика в големината на буквата не ти дава никакво основание да обиждаш и квалифицираш. Освен това, ти като специалист би трябвало да се досетиш, че обикновения потребител под MB("b") има в предвид точно мегабайта, а не мегабита. И именно затова, защото не всички са специалисти... мегабит се изписва по следния начин: 1Mbit/s

И, между другото не се дели на 8, а на малко повече. Защото 1 не е равно на 1,024, но предполагам за теб за незначителни подробности.

 

С много поздрави :)

victory, продължаваш с половинчатите си извлечения и мислил-недомислил да пишеш (визирам това "1 не е равно на 1024" и че не се деляло точно на 8 :rolleyes: ). Айде върни се пак в уикито и продължи да четеш, ама тоя път и мисли.

Не е нужно всеки да знае всичко, затова подбъзикнах първоначално, защото все си мисля, че всеки който се занимава с компютри и е малко повече навътре от майка си, която играе пасианси, трябва да е общо взето наясно какво е мегабит и байт, още повече нета вече се рекламира като еди колко си мегабита в сек. от доставчиците (май винаги е било така). Но дори да не знае, лесно може да прочете, аз отдавна подбъзиквам неправилната употреба на mb i MB.

 

"че обикновения потребител под MB("b") има в предвид точно мегабайта, а не мегабита. И именно затова, защото не всички са специалисти... мегабит се изписва по следния начин: 1Mbit/s"

- Анджък де, MB е мегабайт, Mb мегабит, поважното е b-то. Ти го написа, ако го знаеш, защо тогава одеве питаше ония въпроси, не знам.

 

..

40MBit/s делено на 8 ще даде 5mb/s

Е, и ти ли? :)

 

Това го знам. Да го прочете теди и да си коригира сметката. Това, че понякога се правя на идиот... не значи, че съм такъв.

Никой не твърди дали си идиот. Водим си спор и изясняваме нещата. Моля обяси защо не делим точно на 8, много ми е любопитно как ще се обосновеш. Защото ти твърдиш неща, които аз твърдя, че са неверни.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

tedy, и идея си нямаш колко хора не знаят, че mbit != mbyte, a уж се водят сравнително грамотни (под грамотни имам предвид, че могат сами да се оправят с проблеми свързани около пц). Иначе като цяло е хубаво да се използва навсякъде едно и също означение каато за мен mbit е по-удачно, тъй като не всички доставчици предоставят скорости >= 1МБ

Link to comment
Share on other sites

- Анджък де, MB е мегабайт, Mb мегабит, поважното е b-то. Ти го написа, ако го знаеш, защо тогава одеве питаше ония въпроси, не знам.

Защото не е необходимо да се подиграваш на хората. Не всички са специалисти в дадена област, а в IT областта не значи, че всеки който потребява компютър трябва да е наясно с програмирането и строго специфичните понятия. Демек - потребител не е равно на програмист.

Можеш да се бъзикаш колкото желаеш, твое право е, както и въпрос на възпитание и виждане, но го прави по начин, по който да не засягаш и обиждаш хората.

 

Това исках да ти кажа иносказателно, но не го разбра за съжаление.

 

Мисля, че вече нещата са ясни.

 

И да използвам случая да споделя за моя проблем с липсващите 20 мегабита: намериха се. Просто е трябвало да се активира функцията Wi-Fi Multimedia (WMM) Settings = enable на рутера (Netgear WNDR3700).

Преди да се активира... от арената свалях пробно с 2,7MB/s, след нейното активиране същият торент се сваля с 7,9-8,0 MB/s,

a с директна връзка (без рутер) скоростта закова на 10MB/s

 

Mакар тази функция да се отнася за друго... при нейното активиране всичко се оправи.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

victory, не съм се подигравал или искал да се подигравам. Просто бъзикнах, ако не правиш разликата, не е мой проблем :) .

За специалистите, както натъртих вече нам си колко пъти, бит/байт разликата я правят вече и децата, изобщо не трябва да си програмист за да я схванеш. Нищо специфично, А-Б на компютрите. Майка ми, която е на над 60 години и скоро за пръв път хвана мишка и клавиатура, като ѝ обясних, разбра разликата, и че едната единица носи 8 пъти повече данни от другата. А бит и байт са отделни единици, за разлика от бит, килобит, мегабит и т.н. - нещо, което на теб ти убягва е, а какво е кило-, мега-, гига и т.н. се учи май в 1 клас. И защо при битовете тия производни са точно кратни на 1000. Това 1024, което намеси, се среща само при байтовете и техните производни. Именно затова исках и да ти намекна да не се правиш на идиот, ти самия каза, че не си такъв. Просто не мислиш понякога като пишеш (на всеки се случва), но не всеки се обижда или смята, че го подиграват.

Чак сега разбирам Дядомраз :), и него често го обвиняват, че обижда или се подиграва, ама въобще не е така като го опознаеш ;) .

 

Edit: Сега се светнах какво искаш да кажеш, в определени ситуации и превръщания има резон това, което искаше да кажеш, и за тия ситуации съм склонен да се извиня и да си върна думите назад, стига да се сетиш как да ги представиш тук, ако ти се занимава :punk ). От доста време вече не искам да обиждам никого за да се опитвам да се измъквам от ситуации без значение средствата, както може би си си помислил ;) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

пропускате от 3 до 10% служебен трафик - заглавия, адреси, рамкиране, синхронизация, криптиране и т.н.

 

но това пък зависи и от принципа на измерване на доставчика - дали е полезен товар или е максимална пропускливост на канала.

 

 

 

 

едит: кило-, мега- и гига- се учат чак скъм 4ти пети клас и то само мимоходом се споменават. чак след основното образование и то оако си в професионално средно училище ти споменават пак мимоходом за наличие на система SI и какви са й принципите. а и дотогава вече се предполага младежта да е овладяла "дъ пауър ъф гугъл!"

 

 

 

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Мне, пропускаме друго, и victory вероятно това искаше да покаже. Ако е така, май аз се правих на идиот дотук, за което съжалявам :laughing:

 

6MB (MiB) = 6*1024^3 = 6,442,450,944 байта, което пък даже далеч не е 40 мбита, а цели над 51 мбита RAW :) . Разликата от 48 мбит е прекалено малка, за да се е получило така, че тази заблуда да е обхванала и мен :) . Иначе при писане на програми, се ползват в повечето случаи написани функции (дори от мен) за превръщания, и човек вече даже не се връща назад за такива елементарни сметки, което доказва, че да си програмист нищо не означава за елементарните неща. Човек вече се грижи за по-важни неща като логиката на приложението и т.н. Че аз малоумни грешки около битове и байтове съм виждал и в някои версии на Explorer, ама MS не смятам, че са неграмотници :) .

Макар че ако следваме точните единици, KB, MB е кратно на 1000, и вече всичко писано от мен по-горе, е вярно строго погледнато :laughing: (да не падна по гръб).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...