Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Я да питам относно качеството на SD каналите. Сега съм с 42" Full HD и HDMI кабел, някой канали буквално виждам квадрати.... При мен ли е проблема или просто си е такова качеството на тея канали...

 

П.П. Например TLC, БТВ комеди...

 

 

Къде съм писал, че виждам пиксели? Казвам само, че като тръгне да речем Дарма и Грег, ясно се вижда че образа не е съвсем нормален като да го гледаш на по-малък телевизор. Ако има реклама образа си е нормален, тъй че за мен проблема е във филма. Както няма как да пусна КАМ качество и да искам да ми е кристално.

 

П.П. Нова, Кино Нова, Евроспорт 2 и т.н. също са SD, но там такива ефекти не се наблюдават, тъй че според мен проблема НЕ Е в телевизора.

"Квадратите" при телевизорите се наричат пиксели.

 

Аз такива проблеми нямам. Значи не е проблем и при телевизията. А щом при рекламите (които имат по-добро качество от предаванията) не се наблюдава, значи и при теб не е проблем при телевизията. Следвайки логиката, къде смяташ, че е проблема ти лично?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да е имало някакво спиране на интернета в Мараша вчера и тази сутрин? Вчера за към 30-40 мин (рестартирах рутерите и media convertor-a но не помогна, даже пробвах да звънна на съпорт телефона - не вдигна никой). Тази сутрин за 5-10 мин само.

 

Абсурдното е, че наистина ми се обадиха ама тази сутрин малко преди да спре интернета за малко. Т.е. около 12 часа след като съм звънял аз, от което голям смисъл няма (поне в моя случай)

Link to comment
Share on other sites

"Квадратите" при телевизорите се наричат пиксели.

 

Аз такива проблеми нямам. Значи не е проблем и при телевизията. А щом при рекламите (които имат по-добро качество от предаванията) не се наблюдава, значи и при теб не е проблем при телевизията. Следвайки логиката, къде смяташ, че е проблема ти лично?

 

Квадрата и при телевизорите и в математиката си е квадрат, пиксела е точка.

 

Когато ти свети лампата за горивото на колата и тя загасне си сигурен, че мотора ти е за основен ремонт?!?!?!?! Като пусна КАМ качество на монитора ми не мисля, че монитора ми е развален, а проблема си е баш в сигнала. Тук логиката е същата, като образа е крив на точно определени сериали от 1000 и балканската едва ли проблема е в телевизора. Все едно да пусна VGA клип от стар телефон сега на ТВ-то и виждам квадрати проблема не е от VGA-то, а от ТВ-то. Убеден съм. ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

живея в тракия в началото..до мебелна къща. Има ли някой,който да знае дали има включени абонати изобщо в тракия? ,защото от колцентъра не ми отказаха, а казаха че инженеринг отдела или от сорта ще ми се обадят за да ми кажат дали може да ме включат. Много странно, ако не включват в тракия защо ми казват че ще се свържат с нен....та явно има и тук включени,някой знае ли нещо?

Link to comment
Share on other sites

Някой колега подкарвал ли е филм със субтитри от флашка с новите иптв приемници.

Филма тръгва звук има ,но суб не.

Пробвах ги в utf8 но не тръгват,имената съвпадат но ...???

 

 

Turn off this option! iPhone 5 using Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

Като че ли търгваха, когато го разучавах, но май се "викаха" от някой бутон около App на дистанционното. В момент не е пред мен и не мога да кажа точно кой.

Link to comment
Share on other sites

Квадрата и при телевизорите и в математиката си е квадрат, пиксела е точка.

 

Когато ти свети лампата за горивото на колата и тя загасне си сигурен, че мотора ти е за основен ремонт?!?!?!?! Като пусна КАМ качество на монитора ми не мисля, че монитора ми е развален, а проблема си е баш в сигнала. Тук логиката е същата, като образа е крив на точно определени сериали от 1000 и балканската едва ли проблема е в телевизора. Все едно да пусна VGA клип от стар телефон сега на ТВ-то и виждам квадрати проблема не е от VGA-то, а от ТВ-то. Убеден съм. ;)

Да ти обясня ли разликата между CAM AVI файл и SD сигнал по телевизията или ти сам ще се сетиш каква е?

Link to comment
Share on other sites

Скъпи приятели,
Новата година вече е на прага ни и решихме, че е време да Ви зарадваме с нещо ново. Считано от 01.01.2014 г. в сила влизат нови, по-ниски цени за разговори в България и чужбина. В безплатните минути вече ще се включват разговорите към мобилни мрежи в България, както и двойно повече международни дестинации! Новите цени ще важат за стари и нови клиенти на домашна услуга COOOLBOX и влизат в сила автоматично без да се налага преподписване.

 

:)

 

 

Edited by tedet
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, Весела Коледа! :)

В посочения от Вас ден около 22-23 ч. имаше авария, при която отпадна един от AG суичовете ни и това прекъсна услугите на всички клиенти, закачени на него. Дежурният специалист не е успял да приеме всички обаждания и е бил инструктиран от своя мениджър да не връща пропуснатите обаждания поради късния час.

Това е и причината да се свържем с Вас едва на следващата сутрин. Колегите са Ви предупредили за възможни прекъсвания през деня, тъй като се наложи спешна профилактика на засегнатото оборудване.

Link to comment
Share on other sites

Колегите са Ви предупредили за възможни прекъсвания през деня, тъй като се наложи спешна профилактика на засегнатото оборудване.

Нямам спомени, но пък и те ме събудиха рано-рано та може и да са казали нещо, но не си спомням... :)

 

Сега всичко е наред

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Скъпи приятели,

Новата година вече е на прага ни и решихме, че е време да Ви зарадваме с нещо ново. Считано от 01.01.2014 г. в сила влизат нови, по-ниски цени за разговори в България и чужбина. В безплатните минути вече ще се включват разговорите към мобилни мрежи в България, както и двойно повече международни дестинации! Новите цени ще важат за стари и нови клиенти на домашна услуга COOOLBOX и влизат в сила автоматично без да се налага преподписване.

 

:)

Сега ако пуснете и андроид приложение за VoIP ще стана редовен потребител на телефонната услуга. Със сигурност и много други ваши клиенти. 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност каква е цената на едро, която Кууул плаща за минута разговор към Бг мобилен номер?

Интересува ме и нещо друго: при двойно пренесен фиксиран номер, все в различни мрежи, ще се чува ли 2 пъти сигнала за пренесен такъв при избирането му? И кой прилага този сигнал: "даряващия" или приемащия оператор?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност каква е цената на едро, която Кууул плаща за минута разговор към Бг мобилен номер?

 

Защо мислиш, че някой би ти отговорил на този въпрос. Това е поверителна информация и на дали биха я споделили с теб.

Link to comment
Share on other sites

Кои са тези "мобилни мрежи в България"? Така написано, очевидно не са всички мобилни мрежи, но така и не намирам за кои мрежи важи това нещо...

 

Да ти обясня ли разликата между CAM AVI файл и SD сигнал по телевизията или ти сам ще се сетиш каква е?

 

Не е нужно, ако и двете са зле ако ще да е ултрапоследен модел телевизора, пак ще е кофти картината. Сигурен съм, че на твоя телевизор ако пуснеш едно времешната кабелна с коаксиалка, ще виждаш всичко в HD качество.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Защо мислиш, че някой би ти отговорил на този въпрос. Това е поверителна информация и на дали биха я споделили с теб.

Защото най-вероятно тази  цена е обект на държавна регулация и информацията за нейната стойност е публична.

 

Кои са тези "мобилни мрежи в България"? Така написано, очевидно не са всички мобилни мрежи, но така и не намирам за кои мрежи важи това нещо...

 

 

 

Прочетох поста си 2 пъти, не виждам цитита "мобилни мрежи в България". Очевидно не е така написано :)

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

Кои са тези "мобилни мрежи в България"? Така написано, очевидно не са всички мобилни мрежи, но така и не намирам за кои мрежи важи това нещо...

 

 

Не е нужно, ако и двете са зле ако ще да е ултрапоследен модел телевизора, пак ще е кофти картината. Сигурен съм, че на твоя телевизор ако пуснеш едно времешната кабелна с коаксиалка, ще виждаш всичко в HD качество.

Явно става въпрос и за трите мобилни оператора, поне аз така го разбрах. Ако се напишат по име, вече би трябвало да се води реклама.

 

Защото най-вероятно тази  цена е обект на държавна регулация и информацията за нейната стойност е публична.

 

Прочетох поста си 2 пъти, не виждам цитита "мобилни мрежи в България". Очевидно не е така написано :)

 

Цените на мобилните оператори за България се определят от самите дружества. И никой не е длъжен да я упоменава публично. Аз не мога да разбера, вместо да се радвате на услугите които предлагат...търсите под вола теле.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Прочетох поста си 2 пъти, не виждам цитита "мобилни мрежи в България". Очевидно не е така написано :)

Въпросът не е към теб, а по принцип - вчера на приемниците излезе съобщение (идентично на пост #4811 в темата). И на мен не ми стана много ясно кое-какво, но по default промените в услугите на cooolbox са в положителна посока и съм спокоен :).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

... по default помените в услугите на cooolbox са в положителна посока ...

 

Не съм много убеден, че отпадането на двойната услуга беше в положителна посока.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не е нужно, ако и двете са зле ако ще да е ултрапоследен модел телевизора, пак ще е кофти картината. Сигурен съм, че на твоя телевизор ако пуснеш едно времешната кабелна с коаксиалка, ще виждаш всичко в HD качество.

 

Ок. Нека ти отговоря директно тогава.

 

Я да питам относно качеството на SD каналите. Сега съм с 42" Full HD и HDMI кабел, някой канали буквално виждам квадрати.... При мен ли е проблема или просто си е такова качеството на тея канали...

 

П.П. Например TLC, БТВ комеди...

При теб е проблема, при мен не се наблюдава. Звънни на поддръжката, за да го решат.

Link to comment
Share on other sites

Цените на мобилните оператори за България се определят от самите дружества. И никой не е длъжен да я упоменава публично. Аз не мога да разбера, вместо да се радвате на услугите които предлагат...търсите под вола теле.

Цените за разговори за крайни клиенти се определят от оператора. Цените на едро (терминирани цени) са тези, които операторите заплащат помежду си за използвания междумрежов трафик- в случая на гласова тел услуга. Определят се от КРС.

Питам защото не мога да намеря актуална информация, а такава от преди година:

http://www.lev.bg/view_article.php?article_id=69275

И се замисляш всъщност каква е надценката...  на прословутите "мобилни оператори", колкото и трудно дефинируемо да е това понятие :)

И не търся под вола теле... Благодарен съм за за всяка промяна в положителна насока, като смятам, че общата тенденция е в тази посока.

Edit: информация за цените намерена:

http://www.crc.bg/files/_bg/Fig_1_135.pdf

Решение 135/2013

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...