Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е ок, не разбирам. Това не променя нещата. А и нищо не ми пречи да си остана неразбиращ само с услуга интернет и друга телевизия...не толкова качествена, но такава, която да не изисква толкова мъка да бъде подкарана. За мен лично не е проблем такъв и така. Но не съм аз основният гледащ телевизия вкъщи, нито плащам аз... така че не ми и трябва да разбирам :)

 

Поздрави и приятна вечер.

Link to comment
Share on other sites

Ммм, специално за мен, новия сменя по-бързо каналите от Моторолата. При това осезаемо по-бързо. Иначе е леко лагаво менюто, но се изчистват нещата. Дистанционното на мен ми харесва, въпреки, че и с моторолското бях свикнал.

Опрелено Моторолата сменяше по-бавно каналите поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

Това със стендбай-а май не могат да го оправят,тъй като било фабрично. Този въпрос и аз го зададох, е аз свикнах вече, но също и не само аз пускам телевизора, а за другите членове на семейството това е мнооого досадно :) Така че пий една студена вода и свиквайте ;)

Link to comment
Share on other sites

gado, когато писах поста каналът беше ОК, но днес отново има отворен тикет за проблема и доставчика работи по него. :)

На този етап има субтитри, но все още не сме получили потвърждение за финалното му отстраняване.

Link to comment
Share on other sites

От вчера съм с новите приемници и първото  ми  впечатление е добро. Смяната на  каналите е по бързо от старите  Мотороли. Харесва ми менюто и най-важното е, че през ЮСБ-то чете почти всичко, включително ми разпознава 500 гигабайтовия външен хард. 

Проблема който се получи при мен е явно от самия телевизор. Когато го включа, трябва да вляза в менюто му и  да изключа опцията Audio only за да тръгне и картината. Не знам защо така се получава. Момчетата казаха, че това е проблем при шарповете. Някой ако има идея как да го оправя ще бъда много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с друг HDMI кабел. Виж версиите. 1.3, 1.4... При мен с 1.4 имаше проблем с Моторолата, с по-стар 1.3 се оправи. При теб е по-вероятно да иска по-нов. Ако не помогне, си виж версията на фирмуера на телевизора.

И въпреки всичко е възможно приемникът да шашка ТВ-то, защото при спиране на входа/телевизора, приемникът може да спира видеото, а не и аудиото, следователно при включване на дадения вход или на самия телевизор, входът запуска последното, което е получавал, тоест само аудио, защото видеото се активира при пускане на входа... При всички положения трябва да пробваш първо с друг кабел, защото в различните версии, може да има решение и за такъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Ами оказа се, че това е проблем, който го имат някой модели Шарп. Ще опитам варианта със смяна на HDMI кабела, дано стане. Пък и да не стане, ние вече му свикнахме.  

Link to comment
Share on other sites

От два дена имам следния проблем с интернета:

 

Около 12ч вчера и днес интернета спира.Като влеза в рутера, виждам следното:

 

Dec 11 12:10:45 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:10:48 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:10:56 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:11:10 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:11:22 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:11:40 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:11:57 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
Dec 11 12:12:08 localhost dhclient[4578]: DHCPREQUEST on eth0 to 212.116.145.22 port 67 (xid=0x38356de3)
 

И чак когато спра dhclient-а и го пусна на ново, той си взима настройките:

 

Dec 11 14:32:03 localhost dhclient[16392]: DHCPREQUEST on eth0 to 255.255.255.255 port 67 (xid=0x5d549d2c)
Dec 11 14:32:03 localhost dhclient[16392]: DHCPACK from 89.25.1.207 (xid=0x5d549d2c)
Dec 11 14:32:06 localhost NET[16448]: /sbin/dhclient-script : updated /etc/resolv.conf
Dec 11 14:32:06 localhost dhclient[16392]: bound to 78.130.235.* -- renewal in 38305 seconds.
 

Според мен след изтичане на leases-а става нещо.

Говорих със съпорта, но те ми препоръчаха да махна рутера и да видя как ще е без него.Въпроса е, че по рутера нищо не е пипано (CentOS) и вероятноста проблема да е там е малка.

 

@tedet може ли да проверите.Ако трябва да пратя мейл с лога или някакъв screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
Бихме искали да Ви предупредим, че на 16.12.2013 г. (понеделник) всички Coool-центрове в гр. Пловдив и гр. Велико Търново ще бъдат затворени.
Оставаме денонощно на Ваше разположение на националния ни телефон 0700 45 0 45.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Я да питам относно качеството на SD каналите. Сега съм с 42" Full HD и HDMI кабел, някой канали буквално виждам квадрати.... При мен ли е проблема или просто си е такова качеството на тея канали...

 

П.П. Например TLC, БТВ комеди...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Я да питам относно качеството на SD каналите. Сега съм с 42" Full HD и HDMI кабел, някой канали буквално виждам квадрати.... При мен ли е проблема или просто си е такова качеството на тея канали...

 

П.П. Например TLC, БТВ комеди...

При мен си е ок. Може и от телевизора ти да е. Различните телевизори предават различно SD сигнала.

Провери си дали телевизора приема сигнала на Full HD и ако го приема на Full HD, значи проблема не е в телевизията.

Link to comment
Share on other sites

При мен си е ок. Може и от телевизора ти да е. Различните телевизори предават различно SD сигнала.

Провери си дали телевизора приема сигнала на Full HD и ако го приема на Full HD, значи проблема не е в телевизията.

 

Проблема е от самите сериали, които дават че са бая стари. Ако е реклама или друго бачка перфектно. Също така разстоянието, от което гледаме дори и производителя го дава за тоя размер, трябва да е минимум 2.20, ние го гледаме от към 2 метра.

Link to comment
Share on other sites

Нешо си се объркал. Аз гледам 50" от 2 метра и всичко си е ок. Не ми пречи ни най малко. SD сигнала се обработва по различен начин от различен телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не съм объркал, производителя го е написал в книжката. Минимум 2 пъти диагонала. 2 Х107 см. 214 см. съответно за 50" си е повече. Това дали ти си го спазваш е на всеки личен избор,

Link to comment
Share on other sites

Производителя го пише заради разни здравни изисквания, а не защото е оптимално. 2 метра си е нормално разстояние за гледане на 42" телевизор. А и колко ефект смяташ, че имат 20см?

Пикселите ги виждаш заради самия телевизор, а не от доставчика. Затова при тестове в магазина обикновено се гледа и SD сигнал, ако ще гледаш предимно такъв.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Производителя го пише заради разни здравни изисквания, а не защото е оптимално. 2 метра си е нормално разстояние за гледане на 42" телевизор. А и колко ефект смяташ, че имат 20см?

 

Пикселите ги виждаш заради самия телевизор, а не от доставчика. Затова при тестове в магазина обикновено се гледа и SD сигнал, ако ще гледаш предимно такъв.

 

За теб, че е нормално, не значи че това е оптимално и правилно. Ти си свикнал и за това ти е нормално.

 

Къде съм писал, че виждам пиксели? Казвам само, че като тръгне да речем Дарма и Грег, ясно се вижда че образа не е съвсем нормален като да го гледаш на по-малък телевизор. Ако има реклама образа си е нормален, тъй че за мен проблема е във филма. Както няма как да пусна КАМ качество и да искам да ми е кристално.

 

П.П. Нова, Кино Нова, Евроспорт 2 и т.н. също са SD, но там такива ефекти не се наблюдават, тъй че според мен проблема НЕ Е в телевизора.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...