Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Утре дали касите ще работят, че май забравих да си платя услугата?

 

П.С. Дали служителката на касата в Кичука е същата, че да знам къде да ходя да плащам :D ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре де, Куулбокс предлагат ли КАМ модул, и също ако искам да си пусна безжичен нет, те ли ще ми дадат рутер или сам да се оправям?

Link to comment
Share on other sites

Не се предлага CAM-модул. Използваната технология е друга.

Предоставя се IPTV Set-Top-Box, с операторски фърмуер. Може да се използва и като мултимедиен плеър.

 

Рутер трябва да си осигуриш сам. 

Link to comment
Share on other sites

..

 

Не се предлага CAM-модул. Използваната технология е друга.

Предоставя се IPTV Set-Top-Box, с операторски фърмуер. Може да се използва и като мултимедиен плеър.

 

Рутер трябва да си осигуриш сам. 

 

... заради въпросния безжичен интернет смятам да бия шута на coolbox. омръзна ми всеки път като ми прекъсва нета, по телефона да ми казват "свържете директно кабела и ако няма проблем, значи е при вас причината". добре, може и да е от моя рутер, но аз не мисля да сменям рутер след рутер, за да разбера кой от всичките се нрави на мрежата им ... така или иначе съм си направил навсякъде да ми е безжично и не смятам да прекарвам кабел, така че след като проблема е в устройството при мен, ще сменя доставчика.

освен това 25 лв. само за интернет ми идват на нагорно, при положение че безжичния интернет дропи като за световно.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам проблем с безжичния на 3 устройства. Имах проблем преди, когато използвах бавен рутер. Като взех по-хуав, проблемите изчезнаха.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз нямам проблем с безжичния на 3 устройства. Имах проблем преди, когато използвах бавен рутер. Като взех по-хуав, проблемите изчезнаха.

какъв рутер взе и какъв имаше преди това?

Link to comment
Share on other sites

какъв рутер взе и какъв имаше преди това?

 

Какво се случва в рутера?Нямаш ли логове?

Аз преди време (на по-предната страница) имах проблем, когато dhcp-то се опитваше да си вземе на ново ИП-то (сървъра им не отговаряше).Звънях на съпорта:

 

- Ахааа имате рутер, от него е.Свържете се без него и ако има пак проблем се обадете.

 

Еми да ама на мен рутера ми е на... доста далеч от ПС-то :) След като писах тук във форума, проблема изчезна.

 

П.С. За рутер ползвам CentOS 6.2

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

какъв рутер взе и какъв имаше преди това?

TP-LINK 740 имах. Взех TP-LINK 1043.

 

Нормално е ако проблема го няма без рутер, да не е при тях...

Link to comment
Share on other sites

При мен като закача 3 устройства и повече на рутера, работата кляка особенно ако съм пуснал и филм по мрежата. Така че проблема е в рутера и гледам да не пускам много устройства наведнъж.

Link to comment
Share on other sites

На 100% натоварване, издържа само 1043 на TP-Link.

Имам и 842, който също е здрав, но на здраво натоварване с 5-6 машини безжично само 1043. Разбира се има и еквивалентни варианти на другите марки, но до 100лв. това е най-доброто. Плюс е и гигабитовия суич, който спомага доста за вътрешен обмен.

Link to comment
Share on other sites

моят е 841 и са закачени за него един настолен компютър посредством wifi, два таблета(от време на време се ползват) и два телефона(също от време на време) ... не вярвам проблема да е защото има закачени 5 устройства зад него. по-скоро е проблем с dhcp сървъра, който дълго време не може да раздаде IP-та ...

Link to comment
Share on other sites

И 841 имам и с него години не съм имал проблем, точно на Кулбокс.

Но е с DDWRT, статични IP-та на всяко устройство и често казано съм супер доволен от него. През Wi-Fi тегля с 10MB/s, а другите машини браузват. Смени му фирма и мога да ти пратя готов файл с настройки, а ако ми дадеш и MAC адресите на устройствата, ще ти добавя и тях.

Link to comment
Share on other sites

И 841 имам и с него години не съм имал проблем, точно на Кулбокс.

Но е с DDWRT, статични IP-та на всяко устройство и често казано съм супер доволен от него. През Wi-Fi тегля с 10MB/s, а другите машини браузват. Смени му фирма и мога да ти пратя готов файл с настройки, а ако ми дадеш и MAC адресите на устройствата, ще ти добавя и тях.

 

раздал съм статнични IP-та за всяко устройство, пробвал съм и с DDWRT, но не видях голяма разлика и стабилност, затова върнах заводския ...

Link to comment
Share on other sites

В рамките на месец и половина ми изгърмяха два пъти суитчовете ако така се наричат, като първият път се случи около 19 часа след обаждане към оператора и му обясних, че живот няма и трябва да се замени нов естествено ми каза, че ще съобщи на дежурните ако не бях казал за същата вечер да дойдат и да ми го сменят сигурно щях цяла вечер да остана без телевизия и интернет, както и да е настоях за въпросната вечер и проблема се реши 20 минути по-късно след пристигането на екип с ново устройство.и днес сутринта установявам, че въпросното устройство си е заминало отново, след обаждане към оператора минахме през същата процедура, но без да настоявам да пристигне някой възможно най-скоро, два часа по късно приятелката ми звънна като предложи ако толкова е голям проблема да ни посетят за 5 минути ние ще отидем да го заменим от където е нужно от което последва отговор, че офисите не работят, тогава въпроса ми е след като решението на моя проблем е за под 5 минути работа защо толкова време се налага да чакам за едно устройство.

Edit: След няколко часа без телевизия и нет дойде техник и замени зарядното явно то е слабо място, открехна ме, че подобен проблем мога да ползвам адаптера от приемника за телевизора.

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

Случайно в точно този момент международния трафик да го е хванала липсата? Този форум както и dir.bg ги отварям, но разни сървъри от другата страна на океана ги няма...

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...