Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Така ,сайта са ме баннали мен и още няколко човека ,които писаха по проблема след като никога не са го ползвали въпросния сайт според теб А?  Вие четете ли преди да се направите на най-великите ,има човек който от служебния адрес отваря сайта ,а от домашния не така ,че след като не си наясно с нещата не взимай отношение.

Добре бе отворен, ти едно и също IP ли имаш и на работа и у вас. Знаеш ли как се блокират потребители от страна на уеб сайт? Според теб само доставчика ли има отношение?

 

Тона ще си го коригирам когато аз реша и когато такива като теб и другия спрат да се изказвате неподготвени и надменно.

А как да се изказваме. Това ми е първото изказване по темата и то защото ти взе да се държиш нагло все едно другите са ти длъжни нещо. 

 

Доколкото това кой е длъжен да се занимава с моите ПРОБЛЕМИ и да чете ТЕРЗАНИЯТА ми си е лично негов проблем не четете ,някой насила да ви кара да четете? Това е тема за куулбох ,съответно влизат техни служители и предлагат новини ,промоцийки ,помощ и тн...защо да не си споделя проблема тук?

Ти нещо цензурираш ли ме или какво ,че не мога да се сетя?

Цензурирам ли те? Дали изобщо бих могъл да направя друго освен да те помоля да си оправиш тона. Хората се опитват да ти помагат, може и да го направят може и да не го направят - все пак никой не е длъжен, и последното нещо е ти да държиш сметка.

 

Както ти обясниха - ако твоето IP е блокирано от онзи уеб сайт по една или друга причина - нищо не може да се направи.

 

Преди години един уеб сайт бяха решили че моето IP е в Германия и съответно ми показваше други неща. Никой нищо не можа да направи по случая. Също като при теб - и да се тръшкаш и да не се тръшкаш - полза нулева. Проблема не е в доставчика на интернет а в онзи уеб сайт.

 

Доставчика тука и да смени рутинга това няма да коригира баннатото IP в техния рутер или уеб сървър. Съветвам те да се опиташ да се свържеш с онзи уеб сайт относно това. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Добре бе отворен, ти едно и също IP ли имаш и на работа и у вас. Знаеш ли как се блокират потребители от страна на уеб сайт? Според теб само доставчика ли има отношение?

 

А как да се изказваме. Това ми е първото изказване по темата и то защото ти взе да се държиш нагло все едно другите са ти длъжни нещо. 

 

Цензурирам ли те? Дали изобщо бих могъл да направя друго освен да те помоля да си оправиш тона. Хората се опитват да ти помагат, може и да го направят може и да не го направят - все пак никой не е длъжен, и последното нещо е ти да държиш сметка.

 

Както ти обясниха - ако твоето IP е блокирано от онзи уеб сайт по една или друга причина - нищо не може да се направи.

 

Преди години един уеб сайт бяха решили че моето IP е в Германия и съответно ми показваше други неща. Никой нищо не можа да направи по случая. Също като при теб - и да се тръшкаш и да не се тръшкаш - полза нулева. Проблема не е в доставчика на интернет а в онзи уеб сайт.

 

Доставчика тука и да смени рутинга това няма да коригира баннатото IP в техния рутер или уеб сървър. Съветвам те да се опиташ да се свържеш с онзи уеб сайт относно това. 

 

Айде пак се обади...не се излагай повече ,че ставаш за смях ,неподготвен си ти казах и дори не си правиш труда да четеш ,обаче даваш съвети с кой да се свържа и разправяш истории от 1001 нощ какво ти се случило в Германия...Аз си контактувам с дамата от куулбох която пише тук ,къде се бъркаш ти където не ти е работата и чак и наклон ми даваш? Длъжен ли съм аз да показвам на някой си тук личната кореспонденция с нея? Щом съм преценил да повдигна отново проблема публично значи има за какво и проблема не е в мен ,моето IP или IP-тата на поне 5 човека писали тук ,който никога не са посещавали тази група от сайтове ,нo и техните IP адреси нямат достъп до тях!

Link to comment
Share on other sites

Dumpeg,определено си леко dumB в случая,с отношението си и към други потребители във форума,а и видно спрямо страна,с която си в търговски взаимоотношения.От които не разбираш чак толкова много.От години съм по форуми,ама чак сега срещам някой си с претенции към доставчик да РАПОРТУВА ПУБЛИЧНО по ЧАСТЕН проблем.Това по третата реплика от поста с фелдфебелски тон ,който пусна днес в 10 и 20.А в първата отричаш възможността,която доставчика се опита да проучи дали проблема е възникнал от трета страна.А колкото до обидното обръщение към моя милост-не се обиждам от непознати гамени.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Айде пак се обади...не се излагай повече ,че ставаш за смях ,неподготвен си ти казах и дори не си правиш труда да четеш ,обаче даваш съвети с кой да се свържа и разправяш истории от 1001 нощ какво ти се случило в Германия...Аз си контактувам с дамата от куулбох която пише тук ,къде се бъркаш ти където не ти е работата и чак и наклон ми даваш? Длъжен ли съм аз да показвам на някой си тук личната кореспонденция с нея? Щом съм преценил да повдигна отново проблема публично значи има за какво и проблема не е в мен ,моето IP или IP-тата на поне 5 човека писали тук ,който никога не са посещавали тази група от сайтове ,нo и техните IP адреси нямат достъп до тях!

 

Ти си тоя дето се излага. Тук явно не ни интересува глупавия ти сайт.

Опита се в един от постовете да изкараш липсата на достъп до един сайт направо липса на интернет услуга.

Достатъчно е че хората от кулбокс са се заели с изясняването на проблема.

Като не стане , парцалките и при друг доставчик... :))

Link to comment
Share on other sites

Проблема който споделих тук ,заради вас двамата galaxi и djadomraz се превърна в абсолютен хейт.

Глупавия в случая си ти galaxi ,защото не си запознат детайлно с хронологията на въпросния проблем.

Ето малко детайли ,проблема е репортнат на куулбох на 8-ми април ,съответно 3 дни си говорим доста

често по телефона ,абсолютно учтиво и от тяхна и от моя страна. Последния ни разговор беше ,те ми се обадиха и ми казаха ,че проблема е отстранен и помолиха да тествам. Пробвах пак нямаше достъп и служителя каза ,че ще предаде на администраторите и ще ми звъннат пак ,с това комуникацията ни приключи. Две седмици ни вопъл ни стон от тяхна страна. В един момент ми се наложи да проверя една информация и опаа пак нямам достъп до сайтовете. Първото нещо което си помислих е ,че проблема е в мен ,затова попитах тук дали само аз имам проблем или други потребители на куулбох срещат същите проблеми като моя. Е явно не е персонален проблема след като последните 3 страници от темата го доказват. Обаче в един момент се появявате вие двамата кой-какво ,как -защо, чул-недочул ,компетентен-некомпетентен...наспамихте яко и на всичкото отгоре ме определяте с епитети ,а после като ощипани моми ревете като не ви оставам длъжен. Няма как да стане ,каквото повикало... нали се сещате.

Айде весели празници и друг път не се бъркайте в нещо с което не сте запознати само и само за да ви забележат.

 



Ти си тоя дето се излага. Тук явно не ни интересува глупавия ти сайт.

Опита се в един от постовете да изкараш липсата на достъп до един сайт направо липса на интернет услуга.

Достатъчно е че хората от кулбокс са се заели с изясняването на проблема.

Като не стане , парцалките и при друг доставчик... :))

 

На хората от куулбох това им е работата ,за това получават заплатите си.

Като потребител аз имам право да искам обяснение ,за проблеми отностно

услугите за който си плащам. Теб може глупавия сайт да не те интересува,

но мен ме интересува и си търся решение на проблема. Aко това разбираш

под излагане сигурно си прав. А с последното си изречение си абсолютно прав.

Link to comment
Share on other sites

Проблема който споделих тук ,заради вас двамата galaxi и djadomraz се превърна в абсолютен хейт.

Глупавия в случая си ти galaxi ,защото не си запознат детайлно с хронологията на въпросния проблем.

Ето малко детайли ,проблема е репортнат на куулбох на 8-ми април ,съответно 3 дни си говорим доста

често по телефона ,абсолютно учтиво и от тяхна и от моя страна. Последния ни разговор беше ,те ми се обадиха и ми казаха ,че проблема е отстранен и помолиха да тествам. Пробвах пак нямаше достъп и служителя каза ,че ще предаде на администраторите и ще ми звъннат пак ,с това комуникацията ни приключи. Две седмици ни вопъл ни стон от тяхна страна. В един момент ми се наложи да проверя една информация и опаа пак нямам достъп до сайтовете. Първото нещо което си помислих е ,че проблема е в мен ,затова попитах тук дали само аз имам проблем или други потребители на куулбох срещат същите проблеми като моя. Е явно не е персонален проблема след като последните 3 страници от темата го доказват. Обаче в един момент се появявате вие двамата кой-какво ,как -защо, чул-недочул ,компетентен-некомпетентен...наспамихте яко и на всичкото отгоре ме определяте с епитети ,а после като ощипани моми ревете като не ви оставам длъжен. Няма как да стане ,каквото повикало... нали се сещате.

Айде весели празници и друг път не се бъркайте в нещо с което не сте запознати само и само за да ви забележат.

 

След като повдигаш толко остро въпроса тук, във форум който не е собственост на кулбокс, не е ли нормално да има такава реакция на другите участници?

 

Предполагам си разбрал, че хората от кулбокс няма какво повече да нарпавят за разрешаването на проблема, след като не са ти се обадили.Въпрос на добро желание е, от въпросната мрежа (мисля terralink.de беше) да "свалят" ИП рейнджовете на кулбокс от блек листата си. 

Link to comment
Share on other sites

Последен пост пиша ,защото наистина тук не е техен форум. Проблема се появи веднага след профилактиката

преди това нямаше никакви проблеми стана нещо след нея: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&page=222&do=findComment&comment=1495577865

Link to comment
Share on other sites

Айде пак се обади...не се излагай повече ,че ставаш за смях ,неподготвен си ти казах и дори не си правиш труда да четеш ,обаче даваш съвети с кой да се свържа и разправяш истории от 1001 нощ какво ти се случило в Германия...

Аз не чета? Май този дето не чете си ти - я погледни какво ми се било случило и къде? Я прочети отново какво съм писал.

 

Аз си контактувам с дамата от куулбох която пише тук ,къде се бъркаш ти където не ти е работата и чак и наклон ми даваш?

Хайде дръж се културно младежо и си оправи тона моля те. Като не искаш никой да ти се бърка в разговора пиши на лични а не в публичното пространство. 

 

Длъжен ли съм аз да показвам на някой си тук личната кореспонденция с нея?

Ми продължавайте си на лични, какво ни занимаваш че се и нервираш че някой ти се бил намесвал 

 

Щом съм преценил да повдигна отново проблема публично значи има за какво и проблема не е в мен ,моето IP или IP-тата на поне 5 човека писали тук ,който никога не са посещавали тази група от сайтове ,нo и техните IP адреси нямат достъп до тях!

И от доставчика ти обясниха, че са пробвали и с други routing-и със същия резултат. По пътя на логиката проблема с въпросния сайт е или в техния дейта център или по някаква причина са блокирали една камара адреси - историята познава подобни случаи заради грубите селски прояви на определени хора да се изнервят няколко администратора и направо да отрежат цяла клас С мрежа.

 

Последен пост пиша ,защото наистина тук не е техен форум. Проблема се появи веднага след профилактиката

преди това нямаше никакви проблеми стана нещо след нея: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=67257&page=222&do=findComment&comment=1495577865

След профилактиката си получил нови IP-та. Новите IP-та може доскоро да са били на друга мрежа, която да е била блокирана от другата страна на канала. Я провери какво е било старото ти IP и какво е новото?

 

Преди профилактиката на мен ми се обадиха че еди кога си ще се сменят IPта и е необходимо да си рестартирам устройството. Въпреки че съм с фиксирано IP та в случая мен не ме засяга. Беше ясно че ще се сменят.

 

Сега при добро желание и техническа възможност биха могли да ти върнат старото IP или друго но от различна мрежа. Дебело подчертавам, че това би бил един голям жест към теб и ИЗОБЩО не са длъжни в случая, но евентуално биха могли.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Глупости ,глупости и пак глупости ,не само че не четеш ,но и си некомпетентен за n-ти път ти го казвам.

Младеж си може би ти ,не си човека който ще ми каже как да се държа и не ми се моли ако обичаш.

Форума нали е свободен или греша ,така че не ми налагай къде да пиша на лични или в темата.

Виждам че си силен по история ,наблегни на нея определено ще помогнеш на някой ,в случая

само се опитваш да дразниш. И на финала проявяваш способности на ясновидец браво...браво.

За твое сведение ДЕБЕЛО ПОДЧЕРТАВАМ ,IP адреса си е същия и никога не е бил променян.

 

Link to comment
Share on other sites

Форума нали е свободен или греша ,така че не ми налагай къде да пиша на лични или в темата.

По отношение на твоята личност, вече не е свободен!
Link to comment
Share on other sites

Да питам само, че не ми стана много ясно за http://www.transfermarkt.bg

Не видях да има форум или някаква регистрационна форма, та да се логне човек и поне да пише. Та, по каква причина може в този случай да бъде банната цяла мрежа? Някаква хакерска атака ли да е правена от мрежата (части от нея)  на кулбокс, що ли?

Ако на някой му се занимава, да обясни по-подробно.

Link to comment
Share on other sites

Може да е била DDOS атака.

А иначе сега трасерта е по-интересен. И към самия сайт е същото.

 

C:\Users\Administrator>tracert 5.159.56.1

Tracing route to gi-2-2-b.cr0.hmb.terralink.de [5.159.56.1]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.200.1
  2     *        *        *     Request timed out.
  3     1 ms     1 ms     1 ms  ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.201.225]
  4     3 ms     3 ms     3 ms  94.155.94.252
  5     4 ms     3 ms     3 ms  31.210.10.161
  6    29 ms  Transmit error: code 1232.

Trace complete.

C:\Users\Administrator>tracert 5.159.56.1

Tracing route to gi-2-2-b.cr0.hmb.terralink.de [5.159.56.1]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.200.1
  2     *        *        *     Request timed out.
  3     6 ms     1 ms     4 ms  ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.201.225]
  4     3 ms     4 ms     3 ms  94.155.94.252
  5     3 ms     4 ms     3 ms  31.210.10.161
  6    29 ms    30 ms    29 ms  pantel.edge5.frankfurt1.level3.net [212.162.4.34
]
  7    30 ms    30 ms    29 ms  xe-5-3-3.edge5.frankfurt1.level3.net [212.162.4.
33]
  8    39 ms    39 ms    39 ms  cogent-level3-1x10g.frankfurt.level3.net [4.68.7
0.114]
  9    43 ms    43 ms  Transmit error: code 1232.

Trace complete.

Link to comment
Share on other sites

Дали може да се добави функция "часовник" като някой други оператори? Дали през менюто, дали от дистанционното да се добавя в/у картината.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, host! Ще придвижа запитването Ви към техническите лица и доставчика ни и когато получим отговор ще Ви информирам.

Колкото до проблема с transfermarkt, все още се опитваме да се свържем с тях, тъй като има рестрикция на достъпа от определена мрежа на cooolbox и ние нямаме информация за причината за това ограничение. Както бях писала и по-горе, опитахме да прерутираме трафика през различни маршрути, но има проблем, който не е в нашия контрол по "обратния път". Ежедневно опитваме да се свържем с администрацията на сайта, за да отстраним евентуални нередности в нашата мрежа, но усилията ни на този етап са напразни.

Link to comment
Share on other sites

Глупости ,глупости и пак глупости ,не само че не четеш ,но и си некомпетентен за n-ти път ти го казвам.

 

Колкото до проблема с transfermarkt, все още се опитваме да се свържем с тях, тъй като има рестрикция на достъпа от определена мрежа на cooolbox и ние нямаме информация за причината за това ограничение. Както бях писала и по-горе, опитахме да прерутираме трафика през различни маршрути, но има проблем, който не е в нашия контрол по "обратния път".

 

Интересно, дали сега бих могъл да получа извинение от Dumpeg, защото аз очевидно бях разбрал много добре къде е проблема и че не е в компетенцията на тукашния доставчик да го реши, но бях обвинен че говоря глупости и съм некомпетентен

Link to comment
Share on other sites

Интересно, дали сега бих могъл да получа извинение от Dumpeg, защото аз очевидно бях разбрал много добре къде е проблема и че не е в компетенцията на тукашния доставчик да го реши, но бях обвинен че говоря глупости и съм некомпетентен

Аз точно с тази цел му направих забележка ;).
Link to comment
Share on other sites

На какъв период ITD си обновяват DNS сървърите? Защото само през моя нет имам проблем да влезна в сайт, който изтече сутринта и беше подновен 15 минути след това :)

Link to comment
Share on other sites

На какъв период ITD си обновяват DNS сървърите? Защото само през моя нет имам проблем да влезна в сайт, който изтече сутринта и беше подновен 15 минути след това :)

Това се настройва от твоят сайт. Според това колко е TTL-а, толкова време DNS сървъра ще връща отговор от кеш-а преди да провери отново. Когато се правят промени по сайтовете е добре TTL-a да се намали до ниски стойности за да се избегне прекъсване в работата му. Когато всичко приключи и е наред може спокойно да се увеличи.

 

Това при коректно настроен DNS сървър на доставчика де. Не вярвам обаче на Cooolbox да не е правилно настроен. До момента не съм имал проблеми с него.

Link to comment
Share on other sites

Това се настройва от твоят сайт. Според това колко е TTL-а, толкова време DNS сървъра ще връща отговор от кеш-а преди да провери отново. Когато се правят промени по сайтовете е добре TTL-a да се намали до ниски стойности за да се избегне прекъсване в работата му. Когато всичко приключи и е наред може спокойно да се увеличи.

 

Това при коректно настроен DNS сървър на доставчика де. Не вярвам обаче на Cooolbox да не е правилно настроен. До момента не съм имал проблеми с него.

 

Ами вие, по-точно ти, смятам, че рабираш повече от мен, така че ще съм благодарен за малко съдействие:

 

Вчера ми изтече домейна, поднових го, но вече се виждаха на сайта реклами и отгоре че ми е изтекъл сайта.

Вечерта направих следните проверки, през телефон и лаптоп, различни броузери и доставчици:

 

Cooolbox лаптопа ми - отварят се рекламите, както и до момента

Cooolbox телефона ми - отварят се рекламите, както и до момента

Max Telecom (една приятелка) - сайта ми се отваря нормално

Мтел мобилен интернет през телефона ми - сайта се отваря нормално

Wifi в градската на центъра през телефона - сайта се отваря нормално.

 

Писах си с ICN и казаха, че вероятно трябва да си говоря с доставчика, защото и при тях е нормално. Момичето от кол центъра на Cooolbox ми каза да звънна в понеделник, когато системните са на работа.

 

Като неспециалист бих казал, че след тези тестове, които си направих, проблема е някъде в Cooolbox или греша?

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Ами вие, по-точно ти, смятам, че рабираш повече от мен, така че ще съм благодарен за малко съдействие:

 

Вчера ми изтече домейна, поднових го, но вече се виждаха на сайта реклами и отгоре че ми е изтекъл сайта.

Вечерта направих следните проверки, през телефон и лаптоп, различни броузери и доставчици:

Кой е домейна?

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...