Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Новите канали ми се появиха в списъка още снощи, но си седят просто на черен екран. Само Fine Living и News7 си работят. Другите, редом с History HD, Nature HD и още един на Viasat са черни, като последните са черни от няколко седмици. Discovery HD също беше, но сега видях, че вече излиза.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

w00x, в момента работим по отстраняването на изброените от Вас проблеми.

BG Music Channel HD вече е ОК ако си рестартирате STB-то, за другите очакваме потвърждение от доставчика ни.

Link to comment
Share on other sites

Аз гледам около 15 канала, всичко друго е излишно. Иначе за качеството на доставчика няма спор. Преди бях към DCC, след последните им мизерии преминах към Cooolbox. Вече знам какво е да се качиш от трабант на мерцедес! Свалям от замунда средно с 9мб/с от rutracker средно с 7-8mb/s. Upload в бг оня ден средния бе 7мб/с. Няма прекъсвания, а честно казано не HD каналите на cooolbox са по - качествени от HD на DCC. Пожелавам Ви (на cooolbox) да не прецакате нещата, защото в момента съм доволен от вашите услуги. Не на последно място - сега плащам с 2лв повече, но си заслужава!

Edited by tony_87
Link to comment
Share on other sites

Tи, след като си толкова наясно с нещата, колко се плаща сумарно за всички свободни канали?

И какъв е смисъла да се плаща, след като се приемат свободно?

============

И, да, аз съм слезнал от този влак от 2 години, и повече няма да се кача на него.

 

Средно е от 20ст до 1лв на канал за абонат зависи от канала и договорките.

А смисълът се нарича авторски права.

Аз съм слезнал от този влак преди 10г ;-)

Link to comment
Share on other sites

Средно е от 20ст до 1лв на канал за абонат зависи от канала и договорките.

А смисълът се нарича авторски права.

Аз съм слезнал от този влак преди 10г ;-)

Тъй де. Макар да смятам, че цената е средно 10-12 ст., но и 20 да е. 10 свободни канала (за чуждите едва ли някой плаща) и колко прави това? Максимум 1,50  - 2 лева. А другите, до 30-40-50 за какво са? Но, няма значение, всеки си знае, тук си прав.

Съжалявам само, че и аз не слезнах от този влак като теб - преди 10 години.

Докато бяха живи А&К, двата оператора в Смирненски и двата в Тракия (преди бившия Евроком да ги изкупят силово за няколко дни) поне имаше някакъв смисъл да се плаща, защото имаше и филмов канал и се пускаха актуални филмови заглавия. По спомен, А&К стартираха с цена от 2,80 USD на месец, другите имаха сходни цени с разлика от 10-50 цента плюс/минус.

В по-сегашно време, единствената читава практика беше на Булсатком, преди да преобразуват филм+. Беше отлична идея: PPV. И цената на 1 кредит беше отлична, при пакетна покупка излизаше някакви стотинки на филм, при това без реклами и автореклами.

Колкото до авторските права, също си прав, но какъв е смисълът да се плащат авторски права на свободни канали, само защото някой си е решил да прави бизнес с тях и ги е включил като пълнеж в пакетите си? Като искат да правят бизнес - да направят пакети само от платени канали и кой каквото иска да гледа - за това да плаща. За другото си има ефир и сателити. А, ако абоната не иска ефирна антена или сателитно оборудване - тогава да плаща и за свободните канали. Така поне мисля аз.

Link to comment
Share on other sites

И какъв е смисъла да се плаща, след като се приемат свободно?

ако абоната не иска ефирна антена или сателитно оборудване - тогава да плаща и за свободните канали.

Най-накрая след толкова писане, успя да си отговориш сам на въпроса...
Link to comment
Share on other sites

Най-накрая след толкова писане, успя да си отговориш сам на въпроса...

Oтдавна съм го рабрал, само че операторите не го правят.

=========

 

Ако не беше се опитал да се заядеш, нямаше да бъдеш себе си. И не си мисли, че си много остроУМЕН.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам тези,които ползват телевизията на cooolbox дали им се получава същото нещо... много често когато натисна Инфо бутона да видя какво дават в момента, информацията която ми се появява е стара отпреди няколко часа например. Като сменя канала се оправя. Същата работа като си пусна телевизора (без значение кой от двата) картината и звукът насичат(лагват) докато не сменя канала... МНОГО неприятно е всичко това!!! От няма 2 месеца съм им абонат и на телевизия и вече съжалявам,добре си бях само на интернета им,а телевизия към друг оператор.

Та ако може да забележите например сутрин като си пуснете телевизора и преди да смените канала дали ви дава стара информация като натиснете "info" бутона, благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли сега като натисна бутона за стендбай, все едно съм натиснал мутето?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам тези,които ползват телевизията на cooolbox дали им се получава същото нещо... много често когато натисна Инфо бутона да видя какво дават в момента, информацията която ми се появява е стара отпреди няколко часа например. Като сменя канала се оправя. Същата работа като си пусна телевизора (без значение кой от двата) картината и звукът насичат(лагват) докато не сменя канала... МНОГО неприятно е всичко това!!! От няма 2 месеца съм им абонат и на телевизия и вече съжалявам,добре си бях само на интернета им,а телевизия към друг оператор.

Та ако може да забележите например сутрин като си пуснете телевизора и преди да смените канала дали ви дава стара информация като натиснете "info" бутона, благодаря.

Нямам такова нещо аз при мен. Приемника не го спирам никога. Само телевизора. Приемника не е спиран от година.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам тези,които ползват телевизията на cooolbox дали им се получава същото нещо... много често когато натисна Инфо бутона да видя какво дават в момента, информацията която ми се появява е стара отпреди няколко часа например. Като сменя канала се оправя. Същата работа като си пусна телевизора (без значение кой от двата) картината и звукът насичат(лагват) докато не сменя канала... МНОГО неприятно е всичко това!!! От няма 2 месеца съм им абонат и на телевизия и вече съжалявам,добре си бях само на интернета им,а телевизия към друг оператор.

Та ако може да забележите например сутрин като си пуснете телевизора и преди да смените канала дали ви дава стара информация като натиснете "info" бутона, благодаря.

При мен е абсолютно същото с инфото - имам два приемника и два телевизора. Това с лага обаче го няма...

Link to comment
Share on other sites

ОК,благодаря! Някой ден като съм по-свободен ще звъня и направо да сменят устройството.Предния път като дойде момчето смени захранването му, и ако продължава проблема ще смени и устройството. Проблема си го има,чухме се по телефона, но никой не дойде...

Успешен ден на всички!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, JiMbo! Ще очакваме да се свържете с нас, за да уговорим удобно за Вас време за смяна на устройството.

jozo, на дистанционните, които в момента използваме няма бутон stand-by. Молим да се свържете с нас в удобно за Вас време, за да уточном какво точно дистанционно ползвате и след това да преценим как може да отстраним този проблем.

Link to comment
Share on other sites

jozo, на дистанционните, които в момента използваме няма бутон stand-by. Молим да се свържете с нас в удобно за Вас време, за да уточном какво точно дистанционно ползвате и след това да преценим как може да отстраним този проблем.

 

Проблема се оправи, сега се изключват нормално приемниците. Може да не съм се изразил правилно, имах предвид бутона за изключване на приемника, не го знам как точно го наричате. Моите дистанционни са черни, тясни, дълги и гумирано от долната страна. Както казах сега всичко е нормално.

Link to comment
Share on other sites

Може да ставам нагъл ама да питам. Имате ли вече някакви по-свястни адаптори за апаратурата? При майка ми днес смениха отново адаптора за АТА-та сигурно за 6-ти път поне...1 път сменях и на конвертора на оптиката ама за телефона редовно си заминават...На адреса, където живея няма АТА, а конвертора и АТА-а са едно устройство. Има ли как и там да сложите такова?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, jozo. Моля да ми изпратите на ЛС трите имена на титуляра по договора и телефон за връзка, за да организираме подмяна на оборудването.

Link to comment
Share on other sites

Може да ставам нагъл ама да питам. Имате ли вече някакви по-свястни адаптори за апаратурата? При майка ми днес смениха отново адаптора за АТА-та сигурно за 6-ти път поне...1 път сменях и на конвертора на оптиката ама за телефона редовно си заминават...На адреса, където живея няма АТА, а конвертора и АТА-а са едно устройство. Има ли как и там да сложите такова?

 

Аз след 3-ата смяна сложих едно импулсно захранване 12V, 1A и забравих за проблемите с прекъсване на талефона.  

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, exabyte. За съжаление, няма как да запазим същия IP адрес, тъй като при смяна на квартала услугата ще започне да се провизионира на друг суич и съответно ще бъде част от друг DHCP pool.

Link to comment
Share on other sites

По повод проблема,който съм описал по-горе,вчера звъннах да ми сменят устройството.Смениха го и в момента картината ми отново насича и нямам звук! Писна ми да звъня и да не могат да си оправят проблема, някой знае ли как стои въпроса с отписването от телевизията,тъй като я пуснах преди 2 месеца (за срок от 18 месеца май беше), а не ми се плаща за услуга която не получавам качествено!?

Link to comment
Share on other sites

По повод проблема,който съм описал по-горе,вчера звъннах да ми сменят устройството.Смениха го и в момента картината ми отново насича и нямам звук! Писна ми да звъня и да не могат да си оправят проблема, някой знае ли как стои въпроса с отписването от телевизията,тъй като я пуснах преди 2 месеца (за срок от 18 месеца май беше), а не ми се плаща за услуга която не получавам качествено!?

Спираш да плащаш и те прекратяват договора едностранно, като ти спират услугата.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...