Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За парите си, услугата на Кулбокс е много добра.

И преди съм обяснявал, че всеки канал струва пари.

Ако се плащат права за всеки един канал, като ви кажат цена 40-45лв. за услугата и ще кажете:"Бегай, отивам на N3". Да, но N3 знаем как излъчват интересните канали. Съпоставяйте нещата - не може да едните да плащат, другите да не плащат, а вие да искате от тези, които са коректни спрямо доставчиците и си плащат, да имат ниски такси и всички канали. На мен лично програмния пакет на Кулбокс ми допада - има всички канали, които аз гледам, без HBO, но там нещата са сложни откъм HBO България.

От HBO България нещо много са си повярвали. До последно около 20.12.2012г. нямаха договор с Булсатком и положението беше висящо. Накрая кандисаха на старите условия и се излъчват. Гледайки какво правят с големите оператори, защото Булсатком е най-големия оператор в България, мога да си представя какво правят с другите.

Link to comment
Share on other sites

Еми на мен пък грам не ми допада идеята да нямам избор на аудио стрийм на отделните канали. За мен това много важно. Нямам и съраунд аудио на канали на които знам, че има.

Хич не ми пука колко струва някой канал. Няма вместо мен друг да решава искам ли го или не.

Като е скъпо да го хакат в пакети и по 10лв за 2-4 канала.

Ама да може който иска като мен да си ги плати и гледа.

 

И за аудиопотоците и часовника пак казвам. Не ми е безразлично!

Link to comment
Share on other sites

За аудиопотоците си прав, идея няма защо няма избор. Освен да е нещо софтуерно. Няма проблем при даден канал, който има различни потоци да се пуснат. Тоест няма връзка с плащането. Примерно Euronews го има поне с 10 потока от сорса. Не знам дали при Кулбокс има избор /нямам тяхна ТВ/, но би трябвало да има.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли липсват днес някой от HD каналите? Гледам Хистори и Дискавъри ги няма...

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да питам има ли възможност, като сменям каналите винаги да ми излиза инфото? Не искам всеки път ръчно да го вадя, за да ми излиза, това което предават.

 

Не знам кой е правил програмата за тея дългите и тясните дистанционни ама, нещо бутоните за смяна на каналите да са най-долу кой го измисли? На централните бутони не може ли да се програмира?

 

Не знам ти с кой приемник си, защото преди това беше споменал някакви бутони от страни на дистанционното, които аз нямам.

 

При мен, с нормалния черен приемник с дистанционното с гумираното дъно, каналите се сменят с бутоните за превъртане на записа долу. >>| и |

 

А, бях забравил. Преди питах за възможността да се остави часовник в/у картината?

 

Няма такава опция. При мен, това е опция от телевизора. На Sharp LCD-то го имам. На Panasonic Plasma-та го няма по разбираеми причини. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам ти с кой приемник си, защото преди това беше споменал някакви бутони от страни на дистанционното, които аз нямам.

 

При мен, с нормалния черен приемник с дистанционното с гумираното дъно, каналите се сменят с бутоните за превъртане на записа долу. >>| и |<<. Аз си пускам инфото на един канал и започвам да си превъртам. При това положение, инфото седи на всеки следващ канал, докато не спра на някой канал за по-дълго време.

 

 

При родителите ми е това дистанционно със страничните бутони. То е едно късо и е сиво на цвят иначе приемника е от тея новите черните мотороли. При мен е това дълго черно и точно с тея бутоните долу дето си описал се сменят каналите. Това ме дразни адски много, на средните кръстообразни буторни си има + и - за каналите, можеха там да сложат каналите, а не там да ми излиза инфото. Инфото да е на страни. Тоя номер го знам и го практикувам, ама ме дразни, искам като си сменя канала автоматично да ми излиза инфото.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали имате покритие на бул. "Александър Стамболийски 35" (Райски Кът 2)?

 

П.С. Някой колега в този комплекс да даде мнение за качеството ТВ/интернет?

Link to comment
Share on other sites

За парите си, услугата на Кулбокс е много добра.

И преди съм обяснявал, че всеки канал струва пари.

Ако се плащат права за всеки един канал, като ви кажат цена 40-45лв. за услугата и ще кажете:"Бегай, отивам на N3". Да, но N3 знаем как излъчват интересните канали. Съпоставяйте нещата - не може да едните да плащат, другите да не плащат, а вие да искате от тези, които са коректни спрямо доставчиците и си плащат, да имат ниски такси и всички канали. На мен лично програмния пакет на Кулбокс ми допада - има всички канали, които аз гледам, без HBO, но там нещата са сложни откъм HBO България.

От HBO България нещо много са си повярвали. До последно около 20.12.2012г. нямаха договор с Булсатком и положението беше висящо. Накрая кандисаха на старите условия и се излъчват. Гледайки какво правят с големите оператори, защото Булсатком е най-големия оператор в България, мога да си представя какво правят с другите.

 

 

+1

Link to comment
Share on other sites

То аз в момента плащам кажи-речи толкова. Ако имаше възможност за избор на пакети - за същата цена щях да разкарам 90% от каналите освен HBO и още 10тина други. Чудя се, как има хора за всички тези канали, които в момента се излъчват и наистина ли всички от тях се гледат...

Link to comment
Share on other sites

То аз в момента плащам кажи-речи толкова. Ако имаше възможност за избор на пакети - за същата цена щях да разкарам 90% от каналите освен HBO и още 10тина други. Чудя се, как има хора за всички тези канали, които в момента се излъчват и наистина ли всички от тях се гледат...

 

Това важи за абсолютно всички оператори, независимо дали са кабелни или сателитни. И 200 канала да предлагат... 190 са абсолютен пълнеж, при това се раззпространяват безплатно по ефир или сателити. И какво излиза накрая? Цялата безумна такса от 30-40-50 лева се плаща за 3-4-5 платени канала, от които се гледат максимум 2.

По тази причина аз не плащам за телевизия на оператор, няма да плащам и за в бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

exabyte, имаме покритие в Райски кът 2.

 

host, имаме предвид предложението Ви за часовника, още от предния път, когато споменахте за него и сме направили постъпки да бъде интегриран в решението ни, тъй като и на нас много ни допада.

Колкото до аудиото, предоставяме на клиентите си това, което и самите ние получаваме като стриймове.:(

Link to comment
Share on other sites

Това важи за абсолютно всички оператори, независимо дали са кабелни или сателитни. И 200 канала да предлагат... 190 са абсолютен пълнеж, при това се раззпространяват безплатно по ефир или сателити. И какво излиза накрая? Цялата безумна такса от 30-40-50 лева се плаща за 3-4-5 платени канала, от които се гледат максимум 2.

По тази причина аз не плащам за телевизия на оператор, няма да плащам и за в бъдеще.

Не си много наясно с нещата, цялата "безумна" такса не е за 3-4-5 платени канала а за всеки един който се излъчва от дадения оператор няма значение дали са "безплатни" оператора плаща такса на тази телевизия затова,че я излъчва в мрежата си, а това кой колко гледа не подлежи на коментар, за всеки влак си има пътници.

Link to comment
Share on other sites

Не си много наясно с нещата, цялата "безумна" такса не е за 3-4-5 платени канала а за всеки един който се излъчва от дадения оператор няма значение дали са "безплатни" оператора плаща такса на тази телевизия затова,че я излъчва в мрежата си, а това кой колко гледа не подлежи на коментар, за всеки влак си има пътници.

Tи, след като си толкова наясно с нещата, колко се плаща сумарно за всички свободни канали?

И какъв е смисъла да се плаща, след като се приемат свободно?

============

И, да, аз съм слезнал от този влак от 2 години, и повече няма да се кача на него. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, приятели!
Считано от петък (05.07) списъкът ни с ТВ програми ще бъде освежен с няколко промени: желаната от Вас NBT ще се завърне на мястото на Alfa TV; фолклорният канал Родина ще бъде заменен от новия и по-добър Фен Фолк; BG Music Channel HD ще стартира на мястото на BOX (който се дублира като съдържание с BOX HD); новият музикален канал Live Box HD ще стартира на мястото на TV Art; Балканика, Russia Today, БГ Днес ще започнем да излъчваме в HD!
От списъка ни с програми отпадат VOX, RTL, RTL2, Super RTL и Канал 3, но за сметка на това сме щастливи да обявим, че се добавят News7 в HD, Fine Living, научно-популярния Wild TV HD (като част от пакет HD) и детския канал RAI Scuola! И накрая, но не на последно място още една изненада – феновете на футбола вече ще могат да се наслаждават на БГ аудио и на Бундеслигата по Eurosport 2!
В тази връзка, в ранните часове на 05.07., петък (след 0:00 ч), ще се направи профилактика с цел отдалеченото рестартиране на всички онлайн STB устройства, след което ще получите всички нови канали според тематичната подредба.
Всички изключени устройства и тези от Вас, които са пренаредили каналите си, ще получат новите канали неподредени след последния ТВ канал, преди списъка с радиа, като всички програми след спрените ще се изместят с една позиция нагоре.
Пълния обновен списък с ТВ канали и съответните им позиции можете да намерите на страницата ни в интернет:
http://cooolbox.bg/index.php?lang=2&cat=76&subcat=112

Link to comment
Share on other sites

За Канал 3 ще ви изядат!

Обмислете го пак, защото много ядове ще берете!

Доста народ го гледа, да се чуди човек защо, но го гледа!

Link to comment
Share on other sites

Канал 3 отпада тъй като не постигаме договорка с новите собственици, които обявяват непосилни за нас цени, които не отговарят изцяло на предлаганото съдържание.

Link to comment
Share on other sites

За качеството /продукцията не я коментираме изобщо/, което предлагат, те трябва да дават пари на операторите, за да ги излъчват. Въпросът е, че това мазало се гледа.

 

Бях питал нещо по-назад в темата, но ще питам пак - ако имам тройна услуга на 2 места, но на едното не гледам ТВ, може ли приемникът да се занесе на първото и там да се ползва?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За Канал 3 ще ви изядат!

Обмислете го пак, защото много ядове ще берете!

Доста народ го гледа, да се чуди човек защо, но го гледа!

 

+1

 

Първо видях информацията във форумът на cooolbox, за това писах там. Не, че качеството на програмата е толкова високо, но понякога им стиска да казват неща, които никоя друга телевизия няма да излъчи.

Link to comment
Share on other sites

Еее, някак си успях да преглътна, дали поради това, че нямам време да гледам телевизия, дали заради нещо друго, липсата на HBO и реших да не прекратявам догова на този етап, но махането на Канал 3 просто ще ме принуди. И на фона на това, продължавате да пълните списъка с канали, които са си направо шлака... За съжаление ще трябва да прекратим и интернет доставката, защото разликата в цената на пакета с телевизия и този за интернет е пренебрежително малка, както при вас, така и при другите доставчици и просто не си струва да ползваме интернет от вас, а телевизия от друг оператор...

Честно казано, не знам как очаквате да се развивате, като при тези условия нови клиенти надали ще подпишат с вас, а да не говорим, че ще изгубите маса вече съществуващи такива. Бях доволен от вас, имайки предвид качеството на каналите, които принципно гледам (а вече ги няма), както и от скоростта на интернета, но не всичко се свежда само до скорост.

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Относно моя въпрос за инфото и дистанционните или аз не съм ви клиент?

 

Хубаво спирате РТЛ ама ако спрете и Филм+ и нямам къде да гледам формулата ще се разправяме сериозно. Надявам се това ако стане да върнете РТЛ и да гледам Формула 1.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, jozo! Нямаме никакви планове да спираме Филм+ и при решението Formula 1 бе основно разглеждана точка, тъй като наша цел беше клиентите ни да могат да я следят.

Много съжалявам, че съм пропуснала да отговоря на въпроса Ви за дистанционото. На този етап това са опциите, с които разполагате за смяна на каналите и инфото (от поста на w00x):

 

При мен, с нормалния черен приемник с дистанционното с гумираното дъно, каналите се сменят с бутоните за превъртане на записа долу. >>| и |<<. Аз си пускам инфото на един канал и започвам да си превъртам. При това положение, инфото седи на всеки следващ канал, докато не спра на някой канал за по-дълго време.

 

Не знам дали разполагате с упътването за употреба на дистанционното, ако желаете мога да Ви го изпратя?

 

Runner, съжаляваме да разберем, че промените не Ви допадат. Полагаме усилия да предоставяме канали, за които клиентите ни питат отдавна и желаят (в случая скъпите Fine Лiving, Eurosport с немското първенство, News7 HD). Когато вземем решение за спиране на канал, основната причина е, че е прекомерно скъп за съдържанието, което предлагат в замяна.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...