Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

yordan.info

Гледам информацията от whois search-a na netsol.com:

 

http://www.networksolutions.com/whois/results.jsp?domain=yordan.info

 

Няма да е лошо да включиш някакво "domain privacy" че ти гледам всичките данни там - и email и телефони.

 

Name Server:NS125.ICNDNS.NET

Name Server:NS126.ICNDNS.NET

 

 

 

 

Сървъра на coolbox връща това:

Non-authoritative answer:

Name: yordan.info

Address: 209.99.40.220

 

 

Сървъра на упоменат в регистрацията връща друго, наистина

> server NS125.ICNDNS.NET

Default server: NS125.ICNDNS.NET

Address: 94.155.90.125#53

> yordan.info

Server: NS125.ICNDNS.NET

Address: 94.155.90.125#53

 

Name: yordan.info

Address: 91.215.216.57

 

 

Пробвах на гугъл DNS-ите: 8.8.8.8

 

Non-authoritative answer:

Name: yordan.info

Address: 91.215.216.57

 

Подозирам това че е прекъсната регистрацията е проблема, те съответно а пренасочили домейна към въпросната страница и в момента зависиш от техния ДНС.

 

Ето по-подробна информация:

 

 

# dig yordan.info

 

; <<>> DiG 9.8.3-P1 <<>> yordan.info

;; global options: +cmd

;; Got answer:

;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 35515

;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 2, ADDITIONAL: 2

 

;; QUESTION SECTION:

;yordan.info. IN A

 

;; ANSWER SECTION:

yordan.info. 260 IN A 209.99.40.220

 

;; AUTHORITY SECTION:

yordan.info. 8618 IN NS dns6.parkpage.foundationapi.com.

yordan.info. 8618 IN NS dns5.parkpage.foundationapi.com.

 

;; ADDITIONAL SECTION:

dns6.parkpage.foundationapi.com. 148783 IN A 199.79.61.220

dns5.parkpage.foundationapi.com. 148783 IN A 209.99.40.220

 

;; Query time: 32 msec

;; SERVER: 192.168.88.1#53(192.168.88.1)

;; WHEN: Sun May 12 15:37:01 2013

;; MSG SIZE rcvd: 141

 

 

В момента нищо не може да се направи освен да се надяваш TTL-a на parkpage.foundationapi.com да изтече по-скоро, защото при поискване на информация за домейн отговора се кешира от сървъра тука. По всяка вероятност той ще изтече днес така че всичко до утре ще се оправи, ако не някой админ може да зачисти кеша на ДНС сървъра.

 

В бъдеще е добре да не го оставяш домейна да изтече освен по тази причина и по причина да не стане друг да ти го вземе и след това да се биеш по главата защо не си го подновил навреме. По-хубаво го плащай 1 месец по-рано

 

 

Всъщност намерих малко по-подробна информация:

 

------------

Name: yordan.info

Address: 209.99.40.220

 

> yordan.info

Server: router

Address: 192.168.88.1

 

------------

Got answer:

HEADER:

opcode = QUERY, id = 4, rcode = NOERROR

header flags: response, want recursion, recursion avail.

questions = 1, answers = 1, authority records = 2, additional = 2

 

QUESTIONS:

yordan.info, type = A, class = IN

ANSWERS:

-> yordan.info

internet address = 209.99.40.220

ttl = 277 (4 mins 37 secs)

AUTHORITY RECORDS:

-> yordan.info

nameserver = dns6.parkpage.foundationapi.com

ttl = 7952 (2 hours 12 mins 32 secs)

-> yordan.info

nameserver = dns5.parkpage.foundationapi.com

ttl = 7952 (2 hours 12 mins 32 secs)

ADDITIONAL RECORDS:

-> dns6.parkpage.foundationapi.com

internet address = 199.79.61.220

ttl = 148117 (1 day 17 hours 8 mins 37 secs)

-> dns5.parkpage.foundationapi.com

internet address = 209.99.40.220

ttl = 148117 (1 day 17 hours 8 mins 37 secs)

 

Излиза че след точно 2 часа и 12 минути ще се оправи :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мерси за инфото

Ами просто бях забравил да го подновя :D

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли проблем с отварянето на rarbg.com? Нещо не успявам да го отворя..

Аз го отварям само през VPN извън България.

През Cooolbox и БТК не мога.

rarbg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cooolbox лаптопа ми - отварят се рекламите, както и до момента

Cooolbox телефона ми - отварят се рекламите, както и до момента

Max Telecom (една приятелка) - сайта ми се отваря нормално

Мтел мобилен интернет през телефона ми - сайта се отваря нормално

Wifi в градската на центъра през телефона - сайта се отваря нормално.

Причината е в принципа на работа на DNS-ите. След изтичането на домейна dns-ите на регистратора сочат към друг адрес на сайта. Ти си отворил сайта през cooolbox. Когато си направил това нещо dsn сървърът на cooolbox е изпратил заявка към сървъра на регистратора и е получил новият ип адрес са сайта ти. Всеки един такъв dns запис има една опция наречена TTL - Time to live. Тя указва за колко време е валиден този запис. Целта е да не се изпраща нова заявка при всяко едно отваряне на сайта. Обикновенно е настроено на 24 часов период. Това означава, че в следващите 24 часа сървъра на cooolbox няма да изпрати наново заявка до регистратора. Причината да се отвори от другите е, че вероятно никой не е бил посещавал сайта ти от тяхната мрежа в последните 24 часа. Когато се опитат за първи път сървърът на техният доставчик взима обновената информация и ги упътва към правилният адрес.

Надявам се разбра за какво говоря.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Проблемът с rarbg.com се корени в name server-а им.

whois rarbg.com:

nameserver: ns1.rarbg.com 109.201.133.27
nameserver: ns2.rarbg.com 109.201.133.27

 

а когато направим nslookup на rarbg.com

nslookup rarbg.com 109.201.133.27

 

google държи domain-а още със стария запис.

Link to comment
Share on other sites

Ползвайте за по-лесно гугълският DNS - 8.8.8.8 и ще си решите проблема с рарбг :)

 

 
[root@rsys ~]# nslookup
> server 8.8.8.8
Default server: 8.8.8.8
Address: 8.8.8.8#53
> rarbg.com
Server:         8.8.8.8
Address:        8.8.8.8#53
 
Non-authoritative answer:
Name:   rarbg.com
Address: 87.236.193.154
Name:   rarbg.com
Address: 193.105.134.123
Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
от няколко дни се наблюдава много дразнещ проблем - картината на кабелната започва да става на квадтратчета, а малко след това интернет връзката прекъсва. Обикновено проблема се оправя след рестарт на приемника, но тва упражнение е много неприятно. На какво може да се дължи проблема и как е възможно да бъде отстранен така, че да не се налага рестарт на приемника?

Link to comment
Share on other sites

Аз не наблюдавам такъв проблем. Приемника не съм го спирал откакто ми го монтираха, но проблема при теб е от интернет връзката, а не от приемника на телевизията. Просто ти става на квадратчета, защото се губи интернета. Май е най-добре да звъннеш на поддръжката, защото може да има проблем с конвертора.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, Runner! Както е написал и w00x, най-добре да се свържете с нас на телефон 0700 45 0 45 в удобно за Вас време, за да проверим линията и състоянието на оборудването при Вас.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, приятели!
Днес сме подготвили една страхотна новина за футболните фенове! Сблъсъкът между немските грандове във финала на Шампионска лига обещава да е истинско зрелище и COOOLBOX Ви предоставя възможността да се доближите още повече до атмосферата на Уембли!
Щастливи сме да обявим, че временно стартираният КАHАЛ bTV Action 3D ще бъде добавен към нашия ТВ списък и ще бъде излъчван до края на финалната среща на 25.05.2013. Каналът можете да получите веднага след рестарт на Вашето STB устройство или автоматично до 24 часа и ще се намира след последния ТВ КАHАЛ, преди радиата.
Пожелаваме Ви запомнящо се футболно изживяване с COOOLBOX и bTV Action 3D, а на тези, които нямат 3D телевизори, предлагаме да се докоснат до магията на Шампионска лига в HD!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, host! В случай че вече не сте го направили, молим да се свържете с нас на телефон 0700 45 0 45, за да проверим услугата Ви.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, от 2 седмици преминах от само интернет на пакета с TV (с 2 Tv). Но има един проблем който е малко дразнещ- когато си изключвам тв-то вечерта, на сутринта като го пусна и телевизията върви насечено (лагва), и при двата телевизора се получава така, докато не сменя на някой друг канал и се оправя. Някакви идеи? А, от време на време и интернета ми прекъсва,докато не рестартирам устройството.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, JiMbo. Молим да се свържете с нас на телефон 0700 45 0 45 в удобно за Вас време, за да прегледаме услугата Ви и да вземем необходимите мерки.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,
какво е пък това сега със спирането на HBO и Cinemax пакетите? Тамън се включихме към вас и ще трябва да търсим нови доставчици...

Link to comment
Share on other sites

Я аз да питам нещо по темата с ТВ.

Ако ползвам на две места трио, но на едното не ми трябва телевизията, ако си бодна приемник на второ, ще работи ли?

Реално пак си плащам 2ТВ, но едното ще го пусна на другото място?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

какво е пък това сега със спирането на HBO и Cinemax пакетите? Тамън се включихме към вас и ще трябва да търсим нови доставчици...

Форума на кулбокс и отговора е тук:

http://forum.cooolbox.bg/viewtopic.php?p=10466#p10466

 

 

Здравейте, бих искала да отбележа, че не използваме това, че сме "малък оператор" като оправдание, просто се стараем да бъдем честни с Вас за причините.

Също така, това че сега прекратяваме излъчването на HBO не означава, че нямаме планове и идеи занапред и да, приготвили сме нововъведения, които смятаме да обявим съвсем скоро едновременно за всички наши клиенти и не бихме искали да издаваме предварително.

Благодарим Ви, че споделяте мнението си и за добрите думи и се надяваме все пак новостите, които подготвяме да Ви допаднат.

Гледам, че доста вече оператори предлагат на същата цена като Cooolbox каналите HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2, само че всичките са HD. Ние скоро ще ползваме ли за същите пари тази услуга?

 

Досега не сме го обсъждали заради ниския интерес към този пакет. Ще проверим какви са възможностите

Нема интерес, разправят. Чекайте други услуги.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах HBO и Cinemax и ги изключих след като установих, че година и половина един филм не съм изгледал по тази програма. Аз наистина гледам много малко телевизия, но и жена ми когато е сядала поглежда какво има и не се е спряла един път да гледа нещо там. Майка ми все още го има защото ме домързя да ходя да го изключвам но и тя казва, че от 2 години един път не е гледала нищо интересно по HBO

Link to comment
Share on other sites

Ако нямаха филм+ и тв+ това щеше да най-лом оператора след близу.

Имам на 3 места кулбокс, 1 н3, 1 булсат.

 

Моля ви кулбокс, не се превръщайте в булсатком.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да питам има ли възможност, като сменям каналите винаги да ми излиза инфото? Не искам всеки път ръчно да го вадя, за да ми излиза, това което предават.

 

Не знам кой е правил програмата за тея дългите и тясните дистанционни ама, нещо бутоните за смяна на каналите да са най-долу кой го измисли? На централните бутони не може ли да се програмира?

 

Ако нямаха филм+ и тв+ това щеше да най-лом оператора след близу.
 

 

Не съм особенно съгласен. Единственото по-добро на Н3 според мен е връщането назад на телевизиите. Булсат без коментар. На работа имам Виваком, на ден спира по 3 4 пъти. 18 месеца с жената бяхме на Близу там нета е с кофти ъплоад, от към стабилност за тоя период не мога да се оплача. Телевизията обаче изобщо не ми допадаше. И аз вече имам кулбокс на 3 адреса. Единствено е добре според мен е да измислят някакви отстъпки за такива абонати. Поне да има преференции по включване на нов адрес при такъв случай. Абонат съм им от 2008-ма.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...