Jump to content
BulForum.com

Euro 2008 - гласувайте


Stenli

  

149 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз лично го гледам по TVU (канал 65264), но можеш да го гледаш и директно от ESPN 360.

 

Аз разбрах че по еспн мога да го гледам ама не мога да намера откъде, аз като вляза виждам само някакви репортажчета с някакви коментари никъде не виждам live football...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply
Добър мач на Испания всичко хубаво на Вия ама головете му ги направиха другите от отбора

 

Е, то винаги е така. Затова футболът е отборен спорт. Първият гол го давам поне 50% на Xavi за подаването с едно докосване в дълбочина, по някой процент за късмета на Torres, за него и за пласирането на Villa, който протича разстоянието от там, където се съборат централната и крайната лява линия до наказателното, за отрицателно време. Вторият е 50/50 за Villa и Iniesta - чудесно извеждане, прекрасен нюх за паса и удар с едно докосване...просто перфектно. Третият му гол беше индивидуален. Изведоха го 1:1 със защитник, което не е кой знае какво все още, мина защитника и се пребори с други двама идващи. Разбира се головете са отборни, но Villa направи нужното. Не е като топката да го е ударила, както едно време Любо Пенев срещу Молдова.

 

Аз разбрах че по еспн мога да го гледам ама не мога да намера откъде, аз като вляза виждам само някакви репортажчета с някакви коментари никъде не виждам live football...

 

Повече от това, което казах в предишния post, просто не виждам как да ти кажа. Следваш link-а и после цъкаш големия бутон START WATCHING. Възможно е при теб да е различно, защото мисля, че разчита откъде си, а аз като съм в щатите, дори ме пита къде точно съм, за да ме пусне към по-бърз server, но като не става така, записвай едно TVU. Tам го има 100%.

Link to comment
Share on other sites

Нео, освен да ти го нарисуваме? Гледам същия канал. Изключих Диема-та, въпреки по-доброто качество. Просто не мога да понасям коментарите. Слушах ги около петнайсет минути и затворих прозореца...

Скучно първо полувреме. Отвратителен футбол от страна на Гърция...

Link to comment
Share on other sites

Злорадство! (мамка му, няма такава емотиконка).

Най-накрая балона на гърците се спука. Показаха, че могат само да рушат играта. Сега ще им се наложи да играят по-открито срещу руснаците, което пък... вероятно ще гледаме малко по-интересен мач с гръцко участие?

 

П.П. Нео, свали си TVU Player и проследи следния линк. Ако и така не успееш да гледаш мача - значи си талант :) ESPN2 rlz

Link to comment
Share on other sites

Тия Гърция ако продължават така да играят и да с праат на много хитри трябва да земат да им забранят повече да се явяват на големи форуми :D ,може ли 3 мин да разиграваш топката в собтсвеното поле по дължината на игрището само с двама играчи и накрая решат да разнообразат малко и шибнат някой пас 30-40 метра напред квот стане.незнам как ша са гледат докрая мачовете на Гърция то мъка мъка ако земат пак да излезнат от групите и ще си тегля ножа

Link to comment
Share on other sites

Гърците отново играят анти-футбол. Швеция също не са много стока, но поне се пробваха и накрая усилията им се отплатиха, докато елините са с 5 в защита, които си подават топката на късо и накрая я ритат напред, където има един нападател, който я гони. Така наречените 4ма халфове през това време си бъркат в носа. След това и те стават защитници. Сега приказват как щели да играят по-нападателно срещу Русия...дано руснаците да ги пръснат много.

 

Португалия отново направиха много хубав мач, който можеше пак да иде в двете посоки, заради слабата им защита. Същата работа като Испания и Холандия са, което според мен е много хубаво, защото знаят, че не могат да пазят резултат и играят интересно до последно. Ronaldo игра страхотно през второто полувреме, но смятам, че Scolari прави грешка с постройката. Пуска Ronaldo и Simao като крила, а Ronaldo реално играе зад Nuno Gomes и дясното крило го играе Bosingwa. Според мен трябва да пусне Quaresma и Nani (или Simao) и отново Ronaldo да играе като нападател, а да извади един от тримата централни халфове (Deco, Petit и Mutinho...за предпочитане Deco, ама едва ли). Друг вариант е, просто Ronaldo да си иде по крилото и да се дава повече свобода на Mutinho и Deco. Ама какво ли давам и аз акъл, като те засега бият...

Link to comment
Share on other sites

Португалците в момента са като бразилците на световното - не мисля че някой ще успее да им вземе дори Х в редовното време. Просто това им поколение е много силно. А колкото до италианците - то се видя кви моруци са, да ги бие средняшкия отбор на Бастен с толкова голове...

Германците са чукове нищо няма да направят и за финал испанците винаги се дънят...

Link to comment
Share on other sites

Португалците в момента са като бразилците на световното - не мисля че някой ще успее да им вземе дори Х в редовното време. Просто това им поколение е много силно. А колкото до италианците - то се видя кви моруци са, да ги бие средняшкия отбор на Бастен с толкова голове...

Германците са чукове нищо няма да направят и за финал испанците винаги се дънят...

италиянците и световното го почнаха кофти и едвам минаха групата и кво стана после :rolleyes:

бих казъл, че да вкараш 4 гола в тоя дъжд - за испанците става въпрос - значи има нещо

а това с "вземането на Х в редовното време" :confused ...еми ако не стане в редовното в нередовното някой ша им земе Х B)

Link to comment
Share on other sites

Бахти, яд ме е за швейцарците. Два мача играят по-добре от противника и завършват с пръст в уста и вече са аут от първенството. Турчагите имат два гола от два точни удара, а толкова пропуски за швейцарците. Просто не могат да вкарват момчетата и това е. Жалко, щото щеше да е хубаво един домакин поне да направи нещо. Принципно не си падам много по домакините, щото ги бутат съдиите напред, но тоя път и двата домакина са сравнително слаби и ще е хубаво да направят нещо. Ама след като Швейцария отпаднаха, се съмнявам Австрия да се пребори с Хърватска и Полша за второто място (Германия са минали, там съмнения нямам).

Link to comment
Share on other sites

Дааа и аз съжалявам за Щвейцария, симпатичен отбор са според мен а иначе Португалия тази година мисля че ще им е доста силна събрали са мн силен отбор като халфовата линия по мое мнение може би е една от най-силните дано стигнат надалеч

Link to comment
Share on other sites

Най-приятна изненада мисля, че ще са турците, защото имат много качествен отбор - особено този Туран ми се струва, че ще е една от звездите на първенството.

Мхм, днес беше Man of the Match, както би казал всеки неизвестен англоговорящ коментатор:)

Иначе, и аз бях за Швейцария, но в атака нямат играч, който да бележи голове. Дердийок и Имлер бяха най-слабите на терена. А и вратарчето ми се стори слабичко. Нямам идея защо е предпочетен пред Цубербюлер.

Link to comment
Share on other sites

В този ви ред на мисли Турция направиха много добро второ полувреме и наистина се получи добър мач.

А с тази им игра за мен лично бе очаквано да вземат 3-те. точки от този мач.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, днес беше Man of the Match, както би казал всеки неизвестен англоговорящ коментатор:)

Иначе, и аз бях за Швейцария, но в атака нямат играч, който да бележи голове. Дердийок и Имлер бяха най-слабите на терена. А и вратарчето ми се стори слабичко. Нямам идея защо е предпочетен пред Цубербюлер.

Абе този вратар имах чуството че някой го ръчка отзад и го кара да излиза напред :D

Link to comment
Share on other sites

Хърватите направиха страхотен мач и заслужено биха Германия. Изключително съм впечатлен от двамата крайни защитници Праньич и Чорлука - много стабилни в защита и цял мач тичаха по страничната линия и създаваха повече неща в атака от съответните им халфове пред тях. Много ми хареса и Олич дори преди гола. Беше сам нападател, а добре пазеше топката и създаваше пространства за халфовете. Дарио Сърна пък е ясен...той им е големият талисман. И на нас ни ги бучеше, като бяхме заедно на квалификациите редовно, сега и немците ги дупна. От другата страна...слабо. Много слаб Balack, много слаб Lehmann (въпреки че едва ли имаше вина за първия гол, а втория беше малко странен, но можеше да се намеси по-добре и при двата, а и като цяло не беше сигурен), защитата не знаеше къде е, а и Joachim Low не направи правилната селекция. Първото полувреме Fritz не пипна топка, а Праньич си правеше каквото си иска от тази страна на игрището. Второто полувреме го върна защитник и извади Jansen, за да пусне Odonkor, а после извади Fritz и оголи дясната страна напълно, като пусна още един нападател. Само Frings беше на ниво...и голът им беше много красив, макар и късметлийски (то пък и вторият хърватски беше късметлийски та тъкмо). Като цяло много добро отборно представяне от страна на хърватите, които показаха, че играят добре срещу големите. От тях много може да се очаква, особено че сега почти сигурно пропускат Португалия на четвъртфиналите.

 

EDIT: Ей, Пешо, чу ли Tommy Smyth каза, че най-хубавият мач (откъм атмосфера) е бил България - Италия на световното '94? Малко слава и за нас... Всички в студиото заприказваха за Стоичков...спомени, ех...а ние само си плюем по големите играчи...

Link to comment
Share on other sites

При хърватите се получи смяната на поколенията и схемата работи.ЗВездният отбор на Шукер Бобан и ко вече има дотойни заместници.Впрочем те от 4-5 години си имат стабилен отбор,но сега са доста добре сработени.Този Модрич няма спирачки в центъра - истински лидер е.

 

Сега на 1/4 финала Хърватия-Чехия / Турция и пътят на хърватите към полуфинала е открит.

 

 

Германия-Португалия също ще е доста интересен :punk

Link to comment
Share on other sites

Изключително слаба игра на германците,чак по едно време не можех да повярват,че са те...

Link to comment
Share on other sites

Те май в началото не очакваха такъв отпор от хърватите започнаха отпуснато и след гола вече колкото и да се опитваха не успяха да играят своята си игра

Link to comment
Share on other sites

Дузпа! Както винаги след като има дузпа, май е време да обсъдим дали е имало реална такава :lol:

 

Лично мнение - малко се оля този съдия... Точно преди да изпълнят фала повторно този рус гей блъскаше защитниците, направо тукати раздаваше. После Василевски :lol: :blink: леко дръпва този Продъл докато търчи и се свлича там като чувал с картофи. Май не е съвсем дузпа, по-скоро трябваше да има фал в нападение преди това.

 

А иначе съм доволен от резултата - така ще има добри мачове следващия кръг в тази група, след като всеки може да мине Германия и да я измести от второто място.

Link to comment
Share on other sites

Мда, тоя мач стана малко странен. Голът на Полша наистина беше от засада, а дузпата е съмнителна. Един вид накрая всичко е точно и мачът е равен. И според мен равенството е справедливо. В началото австрийците трябваше да вкарат поне 3-4 гола, ама явно така ще е с домакините на това първенство - играят добре, но не могат да вкарват. Artur Boruc игра страхотно и заслужаваше един clean sheet, но защитата му го прееба. Сега за дузпата...мда, 99% от реферите няма да я свирят и затова сега всички ще кажат, че дузпа няма. Обаче аз това, дето си го мисля, е, че не е нужно при всеки корнер или подобен фаул отстрани да има блъсканица в наказателното. И какво става накрая - дават се нарушения на нападателите, щото е по-лесно. Дузпи за такива неща не се дават, а реално и двете страни правят по няколко нарушения при всяко такова положение. Знам, че идеята на Webb е била по-скоро да побутне домакина, отколкото да променя тенденциите в световния футбол, но си мисля, че като цяло това е добро решение. И колкото повече съдии са, както казаха по ESPN, ballsy да дават такива дузпи, толкова по-добре. Колкото до това, че няма да я дават оттук нататък...мда, от тази гледна точка дузпата е несправедлива, ама трябвали някой да я гледа така...

Link to comment
Share on other sites

Страшен мач! Евала на Хърватите. Радваха ми душичката, как дупнаха едни от най-големите шувинисти и ксенофоби в Европа :) Големите, вечните фаворити ги фаворитизираха в последния мач да се борят за продължаването си :)

 

Иначе Жоре, от няколко дена TVU-то ми crash-ва постоянно и съм принуден да гледам мача по Диема :( Отвратително... Честно казано се чудех дали някой ден ще се сетят за нас тия коментатори (няколко класи над гъгнивия олигофрен, който съвсем успешно ме приспива по Диема), и баш тоя мач съм го изтървал...

Иначе Австрия-Полша беше толкова интересен мач, с такъв вълнуващ коментар по Дилема-та, че в един момент се събудих, за да разбера, че мача е свършил :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...