Jump to content
BulForum.com

Euro 2008 - гласувайте


Stenli

  

149 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ами аз не видях 10 германци в защита и ако това бутане на Балак (когото много мразя - да не стават грешки) е 100% нарушение, то трябваше да гледаме средно по 5-10 дузпи на мач. Това имах предвид. Съжалявам, че отборът ти загуби, но само те са си виновни за това. Мен ме хвана яд за Джийн Хекман само. Но пък се възхищавам на това как спокойно приемаше нещата по време на мача...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Той може би ги приемаше толков спокойно щото вече има осигурена нова работа за която да мисли и като е видял на къде отиват нещата е рещил да се поуспокои малко :D

Link to comment
Share on other sites

Аз съм навит да гледаме и по 20 дузпи на мач. Няма нищо лошо в това да се свирят нарушения, които ги има. Освен това има разлика между това и нападателят и защитникът да се бутат в наказателното при такива положения и съвсем друго е бутането с две ръце в гръб от страна на единия. Просто са несравними. Това е първото нещо, което те учат в школите - бута се с рамо, с гръб, с тяло, но не и с ръце, защото всяко такова побутване се свири...а не всяко, извинете... Кажи ми ти, колко подобни бутания си виждал да се свирят в центъра или по-точно какъв процент. Аз залагам за над 95%. Не казвам, че този гол е единственото нещо, което реши мача, но беше голям фактор и определено голът е нередовен. В това не виждам как може да има спор. А иначе не съм казал, че друг е виновен на португалците. Това би било най-лесното, но нямаше да е вярно...за това поне сме на едно мнение.

Link to comment
Share on other sites

Мисля че е тотално излишно да спорим по въпроса. Направи си труда и обърни внимание какво се случва в наказателното поле, когато се изпълнява корнер примерно - прилича много на WWF мач с много участници :P И бутане има, и тикане, дърпане на фланелки, яхване на играчи, "гушкане", абе каквото ти хрумне. Естествено че подобни неща в центъра ще се санкционират - там не е нормално да се случват. В наказателното и по границите му при такива ситуации ВИНАГИ има малко по-груба мъжка борба. Замисли се че и португалецът дефакто нямаше отношение към ситуацията. БалЪК го бутна дори без да гледа - просто по навик. И не го бутна и толкова силно. Но го бутна - прав си. И двама съдии замълчаха. Аз лично тези работи ги приемам за допустими. Наздраве

Link to comment
Share on other sites

Не намесвай бирата...тя не е виновна...

 

Какво точно не виждаш като мен? Frojdfeld ли си свърши работата? Paulo Ferreira ли не е най-голямата дупка? Немците ли не направиха добър защитен мач? Или просто всичко е вярно, но викахме за двата различни отбора в мача? Щото ако е така, просто обърни местата, на които съм пристрастен, в обратна посока...и да се върнем към бирата...

 

Аз (а и целия свят) не видях нарушение за червен картон срещу роналдо, а една много грозна и смешна симулация за жълт картон. Пълен палячо. Иначе първия половин час германците не бих казал, че са играли дефанзивно, даже обратното. Смачкаха ги вкараха си два гола и след това си заиграха играта. Сколари според мен сбърка като не гласува доверие на Куаресма за сметка на безсмисления Шимао.

 

Иначе турците са един от фаворитите за титлата на доста хора по телевизията (колкото и да са ми неприятни ще съм за тях срещу смешните хървати).

Link to comment
Share on other sites

Много добре се видя, че германецът настъпа Роналдо, след като падна. Поне аз го видях, за теб не знам. Не казвам, че е било за червен картон, може да е било случайно, щото Роналдо си шаваше, но не беше и симулация.

Link to comment
Share on other sites

По въпроса със съдията - може наистина да свири слабо в някои случаи и да не е много удачен вариант за главен съдия, но въпреки това мисля че до тук той май има най-много свирени мачове

Link to comment
Share on other sites

По въпроса със съдията - може наистина да свири слабо в някои случаи и да не е много удачен вариант за главен съдия, но въпреки това мисля че до тук той май има най-много свирени мачове

На първенството има 12 главни съдии. В групите имаше 24 мача - всеки по два мача. 1ви четвъртфинал - 3 мач. Нормално да има най-много, но повече няма да свири. В зависимост от продължаващите ще се определят и другите съдии.

Link to comment
Share on other sites

Просто бях сигурен, че Германия ще победят. Прекалено рано ги отписаха някои хора, а не би трябвало. Не са ми много симпатични, не играят и най-красивия футбол, но въпреки това някак си успяват да стигнат финал. Ако си спомням добре те са отборът с най-много играни финали на световни първенства :bgrin: А Портокалия? Хм, с разглезена суперзвезда, дето гледа да не му се развали грима и при всяко побутване се прави на ощипана госпожица, еми точно срещу немците тея не минават. Настъпали го били, ми ще го настъпят и още как, ето това им харесвам на германците, че не се церемонят. Аз залагам на финал Италия - Германия, въпреки че италианците с тоя куц нападател не знам как ще стигнат :bgrin:

 

 

едит: много ми липсва Англия, не за друго ами да им се порадвам как отпадат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хм, с разглезена суперзвезда, дето гледа да не му се развали грима и при всяко побутване се прави на ощипана госпожица, еми точно срещу немците тея не минават. Настъпали го били, ми ще го настъпят и още как, ето това им харесвам на германците, че не се церемонят.

Абе всички като кажат този ще реши мача и само на него чакат! А другите 10 - какво? И обикновено този човек така го пазят, че нищо не може да свърши. Ако другите също се раздават, противника няма да има ресурса да опази всички и звездата може да си свърши работата. какво е виновен Роналдо, че се допускат два абсолютно еднакви, тупански гола в един мач. Едни и същи грешки на вратар и защита в един мач на такова ниво отдавна не бях гледал.

И старото куче Оливер Камп се оказа прав - който дава юруш в групите после е аут, а Германци и Италианци се класираха с клизма и глей как ще ги наблюдаваме на финал!

Link to comment
Share on other sites

Просто бях сигурен, че Германия ще Аз залагам на финал Италия - Германия, въпреки че италианците с тоя куц нападател не знам как ще стигнат :bgrin:

 

подкрепям, въпреки че се вижда, че всяка прогноза излиза накрая наобратно :D

 

жалко за португалия, но това е футбола - мач с мач не си приличат

Link to comment
Share on other sites

Platis, ти като не си видял, айде да можеш да предположиш, че целият свят може и да е различен от теб и да е успял да го види. Аз това нарушение го виждам така - жълт картон за нарушение в гръб и втори жълт (айде да не е директен червен) за настъпването. Но няма нужда толкова да го коментираме. Така излиза, че аз обвинявам само съдията за победата на Германия, което не е така. Повлия определено, но както и да е.

 

Краси, точно заради такива изказвания продължава тоя спор. Как може някой да каже "ами че ще го настъпват, щото германците не се церемонят" или "е, той леко го побутна". Ами като настъпваш, обикновено те гонят или поне трябва. Като буташ, се свири фаул. Не разбирам логиката с нецеремоненето. Още малко ще почнете да оправдавате ония пичове в Африка, дето вадят ножове и патлаци на мач да разрешават случаите, като ги ритнат. Това, което аз пледирам, е, че няма такива "леки побутвания" и подобни глупости - има правила и колкото повече се спазват, толкова по-добре за спорта.

Link to comment
Share on other sites

Жорка, не можеш да отречеш, че някои отбори играят и малко по-твърдо от други. Това не е баскетбол, че и при най-лекото побутване да се свири фал. И като казах, че не се церемонят нямах предвид да го ритат като каруцари, а просто, че не стоят да го гледат като почне с неговите финтове и пробиви, а направо си му правят шпагатче или пък го побутват с рамо и така. Така се играе обикновено срещу по-технични отбори и целта е просто да им рушат играта, дет се вика. Специално на това първенство наблюдаваме доста грешки от страна на съдиите, така че няма смисъл да се ядосваш и да спориш чак толкова. Португалците нямат нужния ресурс и нужните умения да спечелят голямо първенство: от една страна нямат здравата защита на Италия, от друга нямат перфектната дисциплина на немците, а от 3та им липсва невероятната фантазия и атрактивност на бразилците. Това, разбира се, си е мое мнение, а и до някъде може би е продиктувано от това, че не ги харесвам особено :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Съмнявам се и Фройдфелд и страничният съдия да не са видели бутането или по-скоро побутването (всеки различно би се изразил) на Балак преди да вкара снощи. Според мен по-скоро са преценили, че не е било достатъчно, за да отмести Ферейра и че защитникът е преиграл, оставайки под топката и затова не са свирили нарушение. Но гледните точки относно тази ситуация са няколко и затова всеки я тълкува различно. Вероятно от 10 съдии 5 биха свирили фал, а другите 5 - не.

Успех на хърватите довечера:)

Link to comment
Share on other sites

Истински съм изненадан от коментарите в тая тема. И изобщо не става дума за тоя мач, а за погледът върху футбола изобщо. Не ми е ясно, защо всички защитават нарушаването на правилата да остава безнаказано. Едно от най-класическите нарушения е подпирането при висока топка. Да блъснеш някого с две ръце в гърба и да ти се размине, щото не било достатъчно силно е някакъв майтап с правилата на играта. Колкото до баскетбола, тук в Америка хората вече много се оплакват, че играта е станала прекалено физическа и започват да гледат европейски баскетбол, защото има повече финес и техника от NBA. Същото нещо се наблюдава и във футбола - все повече силова игра и по-малко техника...и после се оплаквайте затова, а подкрепяйте нарушенията, които не били достатъчно груби...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за другите коментари в темата, но аз нито съм защитавал грубата игра, нито съм се оплаквал от нея в поста си. Само се опитах да дам някакво обяснение защо според мен съдиите не свириха нарушение на Балак. И нямам претенции да имам някакъв по-професионален поглед върху футбола или нещо такова.

И не гледам европейското по ESPN за съжаление. Моите идоли си остават Пепи Василев и Асен Спиридонов :woot

Link to comment
Share on other sites

О, аз мога да ти дам много причини, защо не свириха нарушение на Ballack и повечето ще са глупави и параноични. Най-вероятната причина е недоглеждане и обикновена човешка грешка. Въпросът не е в причините за грешката, а в това че се приема все едно не е грешка. Виж примерно за какво получи картон Tuncay - за размахан лакът при висока топка, която все пак беше спорна и двамата скочиха и се бутаха за нея. И пак съм много критичен към съдиите - две чисти дузпи за Турция не дадоха. И аз не ги харесвам резниците, но играят добре и заслужават мястото си на 1/4-финалите. А може би и на 1/2-финалите...дано хърватите вдигнат нивото през второто полувреме...

 

Както вече казах, и на мен много ми липсват глупостите на нашите коментатори. Много по-весело е. Имам достатъчно високо мнение за себе си и смятам, че нямам нужда от чак толкова експертен коментар, та майтапите вървяха...

Link to comment
Share on other sites

ако турците обърнат и германия на 1/2 финала, аз се отазвам да гледам повече европейски първенства отсега нататък .... но ако все пак ги отстранят, ще стискам палци руснаците да са другите финалисти

Link to comment
Share on other sites

Няма по-голям олигофрен от хърватския треньор Билич!Защо по дяволите не направи смяна след гола :blink:

 

Да не говорим, че няма такова чудо - да вкараш една дузпа, а две да изкараш в аут :sick

 

Турският късмет дали ще пръдължи срещу фашагите :devil

Link to comment
Share on other sites

много слаба игра на хърватите, хаотични тактики някви - мноо зле. огромен късмет за турците 3-ти пореден мач.

Германия ще им набие 4-5 гола.

Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо всички повтаряте, късмет, та късмет. Турците са един от тия отбори, които играят докрай, каквото и да стане и както виждате, това се отплаща. Пък и да речеш хърватите да са ударили 20 греди, а турците да са ги били с едно положение - не. Мачът беше равностоен, завърши наравно. Турците си вкараха дузпите, хърватите - не. Къде е късметът в тая сметка? В гола накрая? Ами какво ще кажете за гола на Хърватска тогава...и той беше накрая. И мен ме е яд много за хърватите, и аз виках за тях, но турците отново показаха дух, както срещу Чехия и заслужиха място на полуфинала. Колкото до треньорски грешки...Билич опита да направи смяна, но не му дадоха. Но голямата му грешка бяха дузпите. Как ще сложиш да бият дузпи Иван Ракитич, Младен Петрич и Лука Модрич? Че това са ти най-младите играчи... Сложи Срна, братята Ковач, Класнич, Шимунич. В такива случаи най-добре бият дузпи защитниците и резервите, защото най-малко е натискът върху тях. А Билич наредил баш малките и нападатели. Е, изпляскаха ги. Кофти...сега да видим, дали духът на турците ще им помогне срещу Германия, че сигурно една ще съберат 11 души...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...