Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Има истински абсент! Не такъв, какъвто са пили Хемингуей и Ван Гог (и двамата са се самоубили - защо ли?), но достатъчно силен и наистина приготвен от пелин.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Миналата Ноеа година като бях ТУК, видях на бара да сервират абсент посредством цяло стъклено устройство, което наподобяваше уред или на алхимик или на магьосник с всичките му димни и свтлинни ефекти. Беше голямо шоу! Аз доколкото знам, в България абсента е забранен! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Принципно се пие със специален ритуал в който основните елементи са специална лъжичка, бучка захар и чаша с абсент. В България не е забранен. Съдържанието на пелин е намалено както и градусите му. Този който е правен по оригинална рецепта няма от къде да си купиш. Точно това обсъждаме в последните няколко мнения. В Метро продават. В почти всичките барове можеш да си поръчаш.

Link to comment
Share on other sites

Те девойките сами се натряскват за да може да се възползваш от тях :lol:

А някои девойки направо натряскват Злобила, че да се възползват от него...както онази, "красавицата", дето той после нямал много спомен от цялото събитие... :devil

Link to comment
Share on other sites

За Ван Гог знам ,че е бил болен от сифилис(една от причините за особенното цветоусещане което е имал :P )А иначе продавания днес абсент е по-малко алкохолен и без съдържание на наркотичното вещество извличано от растенията(билките) включвани в него.Поне аз такава информация имам :blink:

Link to comment
Share on other sites

Как хем е истински, хем не е такъв какъвто е :confused ?

 

Как реши, че са се самоубили и двамата, още повече заради абсента?

Като си приготвяш ракия в домашни условия, но тя не стане 60 градуса, а 40 - не е истинска ли? Този абсент, който пих се прави от същото, от което се е правил и тогава. А този, който се прави в България няма нищо общо.

 

Не аз решавам кой се е самоубил и кой не - просто това са фактите. Google it! Освен това са известни с това, че са били почитатели на абсента.

Миналата Ноеа година като бях ТУК, видях на бара да сервират абсент посредством цяло стъклено устройство, което наподобяваше уред или на алхимик или на магьосник с всичките му димни и свтлинни ефекти. Беше голямо шоу! Аз доколкото знам, в България абсента е забранен! :unsure:
Гати заведението! Искам и аз да отида там! :unsure: Фен съм на Гигър.
Link to comment
Share on other sites

Като си приготвяш ракия в домашни условия, но тя не стане 60 градуса, а 40 - не е истинска ли? Този абсент, който пих се прави от същото, от което се е правил и тогава. А този, който се прави в България няма нищо общо.

Как прецени че е оригинален? От фабриката ти дадоха рецептата и я сравни или просто реши че като идва нещо от Холандия и трябва да е оригинално? Това какви са съставките едва ли можеш да твърдиш само чрез отпиване. От огромно значение е още колко процента и каква им е концентрацията. Защо си сигурен че този който се продава в България няма същите съставки просто в различни количества? Ако не си запознат абсент в оригиналната му рецепта не се произвежда никъде. Как така си пил бутилиран...

Link to comment
Share on other sites

А някои девойки направо натряскват Злобила, че да се възползват от него...както онази, "красавицата", дето той после нямал много спомен от цялото събитие... :devil

 

Те тези направо не са от най-гнусливите значи :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как прецени че е оригинален? От фабриката ти дадоха рецептата и я сравни или просто реши че като идва нещо от Холандия и трябва да е оригинално? Това какви са съставките едва ли можеш да твърдиш само чрез отпиване. От огромно значение е още колко процента и каква им е концентрацията. Защо си сигурен че този който се продава в България няма същите съставки просто в различни количества? Ако не си запознат абсент в оригиналната му рецепта не се произвежда никъде. Как така си пил бутилиран...
А ти от къде си сигурен, че не се произвежда никъде?

 

След един век абсентът се завръща. През 2004 г. парламентът в Швейцария отменя закона от 1907 г., който го забранява, малко по-късно и Амстердам признава за недействителен закона от 1907 г. Според ограничение, въведено от Европейския съюз, пелинът в напитката не трябва да надвишава 10мг/кг.

.....

Кипването на пелина без допълнителна дестилация води до получаването на изключително горчива напитка, чиито вкус се дължи на водно-разтворимата субстанция - абсинтин. След дестилация се получава безцветен алкохолат, който напуска дестилатора с алкохолно съдържание около 82%

Така го правят хората, а този абсент, който се продава в България е 55 градуса ако не се лъжа, съвсем светъл е на цвят и не горчи! За разликата в цените мисля, че няма защо да коментираме, но ако държиш, ще проуча колко струва този абсент, който аз опитах. Този, който се продава в България е 30-тина лева, до колкото си спомням. Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Именно заради ограничението за дадени съставки не се произвежда никъде по оригиналната си рецепта. От мнението ти разбрах, че хем има ограничения хем се оправи по оригиналната рецепта. Така и не ми стана ясно как се получава това. Би ли ми разяснил?

Link to comment
Share on other sites

Добре де, не мога да разбера за какво се заяде с мен? Още преди 10 мнения ти казах, че не е точно същия, който са пили Хемингуей и Ван Гог, но се прави от същите съставки за разлика от този, който се продава в България! Не е ли вярно това? Нов пример - според теб кое вино е истинско това, което се прави от грозде, но има ограничения в съдържанието на етанола или вино, което е без ограничения, но се прави от спирт и есенция?

Ти знаеш ли тогава колко е било съдържанието на пелин? Не смяташ ли че ограничението може да е въведено не, за да се промени напитката, а за да няма произволи и някой да пропищи!

Link to comment
Share on other sites

Ти знаеш ли тогава колко е било съдържанието на пелин? Не смяташ ли че ограничението може да е въведено не, за да се промени напитката, а за да няма произволи и някой да пропищи!

Скучно ми и Интернет-а като капак ми е много зле. Нали трябва някъде да избивам нерви. Трябва да взема да споря с Thief или в темата за гумите.

С виното отиваш в коренно различна област. Говориш за напитка на хиляди години. Ако потърсиш из Интернет ще намериш рецепти как точно се приготвя абсент-а. Това че е различен от този тук не го прави по оригинален. И двата са някаква имитация ;).

Link to comment
Share on other sites

Скучно ми и Интернет-а като капак ми е много зле. Нали трябва някъде да избивам нерви. Трябва да взема да споря с Thief или в темата за гумите.

 

Ахахахаха ей това беше сега приказка... и на мен хем не ми се бачка хем съм така затрупан от работа и докато се чудя откъде да я захвана и взема междувременно да обясня на някой по колко грешен начин разсъждава (главно pazu естествено) :)

Link to comment
Share on other sites

Скучно ми и Интернет-а като капак ми е много зле. Нали трябва някъде да избивам нерви. Трябва да взема да споря с Thief или в темата за гумите.

С виното отиваш в коренно различна област. Говориш за напитка на хиляди години. Ако потърсиш из Интернет ще намериш рецепти как точно се приготвя абсент-а. Това че е различен от този тук не го прави по оригинален. И двата са някаква имитация ;) .

Ммммммне! Оригинален е пък! :P
Link to comment
Share on other sites

А иначе продавания днес абсент е по-малко алкохолен и без съдържание на наркотичното вещество извличано от растенията(билките)

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

Наркотици в абсента и амфетки в първака.Абсентът е обикновена билкова настойка с висок градус.Прави си се в Чехия, при това по стандартната рецепта, която е проста, а съставките - евтини.Именно за това, че всеки е можел да го прави, по време оно имало всякакви гадости и много народ се тровел.Една от причините да го забранят.Втората я казах по-горе/икономическа изгода/.И трето:ако някой ви каже, че абсентът е наркотик, можете спокойно да му се изсмеете.Когато са искали да се друсат, са ползвали абсент + луминал.За домашно вие ще си намерите за луминала.

Link to comment
Share on other sites

xx бири след две джезвета греяна ракия са взривоопасна комбинация....

 

Жената определено ще яде бой! От оня закъснялия тип, който когато и да приложиш, все е на място, но все е закъснял! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Жената определено ще яде бой! От оня закъснялия тип, който когато и да приложиш, все е на място, но все е закъснял! :angry1

Сега ако кажеш и една основателна причина, да ти е виновна за омазването, равен няма да имаш Просто :laughing:

 

нали знаеш за кривата ракета и космоса - хахахах

Link to comment
Share on other sites

Сашенце след 15 години ще ти го покажа пак горния ти пост сам да се посмееш.

 

Кой е казал, че някой ми е виновен за омазването? Дудне ми на главата - просто и ясно.

Link to comment
Share on other sites

Дудне ми на главата - просто и ясно.

 

ОООО, оплакваш ли се? За кратките две минути разговор по телефона? Не е като да ти надуват главата цяла нощ...нищо не си видял ти от дуднене! Жена ти май е прекалено добра *ь*х*ъ*, щом...

 

Ще спра за днес да пиша, щото ще почнем и кирливи ризи да вадим, а сме големи за това! :(

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Наркотици в абсента и амфетки в първака.Абсентът е обикновена билкова настойка с висок градус.Прави си се в Чехия, при това по стандартната рецепта, която е проста, а съставките - евтини.Именно за това, че всеки е можел да го прави, по време оно имало всякакви гадости и много народ се тровел.Една от причините да го забранят.Втората я казах по-горе/икономическа изгода/.И трето:ако някой ви каже, че абсентът е наркотик, можете спокойно да му се изсмеете.Когато са искали да се друсат, са ползвали абсент + луминал.За домашно вие ще си намерите за луминала.

При приготвяне на абсента, се освобождава алкалоида "туйон", който предизвиква халюцинации, но в количествата, в които се намира в абсента, рядко би оказал влияние върху психиката(но не е изключено). Да! Абсента е наркотик! 1. Заради този алкалоид(морфина, кокаина, кофеина, теина, никотина и т.н. са също алкалоиди, които водят до пристрастяване и част от тях, подобно на туйона въздействат върху психиката). И 2. Съдържа алкохол - според дебелите книги алкохолът е вид наркотик от типа на депресантите! :P

 

 

Специално за netrootbg: Германски изследователи заедно с колеги от САЩ и Великобритания са проверили съдържанието на туйон в бутилка 100-годишен абсент. Туйон е активното вещество, което е причина за психичните пристъпи. Учените са открили, че в абсента има минимално количество от това вещество, затова може да бъде поставено под съмнение неговото въздействие върху психиката. Резултатите от изследването показват, че в 13 столетни бутилки с абсент средното съдържание на туйон е 25,4 милиграма на литър, при допустими нива, съгласно законодателството на Европейския съюз, от 35 милиграма на литър.

Което подкрепя теорията ми, че и днес се приготвя същия абсент, какъвто се е приготвял преди 100 години, че даже е възможно и да е по-силен! :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...