Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Сашенце след 15 години ще ти го покажа пак горния ти пост сам да се посмееш.

 

Кой е казал, че някой ми е виновен за омазването? Дудне ми на главата - просто и ясно.

Освен да ти съчуствам..... :cry Но! Има и по-лошо - може да спре да дудне и да започне да се вайка и мърмори...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Което подкрепя теорията ми, че и днес се приготвя същия абсент, какъвто се е приготвял преди 100 години, че даже е възможно и да е по-силен! :P

Което може да се сложи под съмнение ! Все пак не се знае в коя къща какво се е замесило . Също като ракията в днешно време едни я разреждат повече други по-малко трети цоцат концентрат и така . По онова време може да са се забърквали напитки с различна концентрация това , че в това шише е тази концентрацията не значи , че и в другите е толкова .

Link to comment
Share on other sites

Но какво всъщност представлява абсента? Всъщност това е високо-алкохолен ликьор, често над 60-70% от различни билки, централно място, от които заемат анасон, пелин и абсент (Artemisia absinthium). Целият проблем в тази идилична картинка идвал от последното растение, което съдържа алкалоида с психотропно действие туйон. Постоянната консумация и то в не особено малки количества довеждала до постепенно пристрастяване, съпроводено с нарушения във функцията на бъбреците, лошо храносмилане, пристъпи на лудост и, както са го нарекли тогава, морален упадък. Като една от видните и свидни жертви на зелената фея често е сочен и Ван Гог.

 

Съвсем естествено, това довело и до официална забрана за производство и консумация на напитката, някъде в началото на 20-и век (в различни години в различните държави), която продължила чак до 1990та. Това принудило Перно, Рикар и другите големи френски производители да създадат друга, не по-малко любима напитка в лицето на пастиса, аналог на нашата мастика. В днешно време абсента, който може да бъде закупен всъщност не съдържа или съдържа в минимални количества туйон, което силно го приближава до обикновена мастика.

 

Всъщност зеленият цвят се получава допълнително, с извлек от маточина или друго растение, докато оригиналният дестилат е прозрачен или синкав. С времето цветът се променя в кафеникав заради загубата на магнезиеви йони в хлорофила, което го превръща във феофитин. Не по-малко популярен е бил, а и в момента е червеният абсент, което май са двете основни разновидности. Освен във Франция абсент се произвеждал и консумирал и в Чехия, където обаче начинът на производство и съставките били различни. Навсякъде обаче ритуалът на консумиране задължавал и бил признак на висока класа.

 

:dry:

 

Говори ми...

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

При приготвяне на абсента, се освобождава алкалоида "туйон", който предизвиква халюцинации, но в количествата, в които се намира в абсента, рядко би оказал влияние върху психиката(но не е изключено)...
Аз вече го казах. :) В цитата ти не видях неопровержими доказателства, че не съдържа наркотични вещества... :)
Link to comment
Share on other sites

Защо смесването на различни видове алкохол води до неприятни последствия?

 

Нещо свързано със захарите и разграждането им беше... :)

Link to comment
Share on other sites

Ебати абсента, ебати афтършока... Като се смесят в едно иии...цяла вечер ти е забавно. ;)

След един коктейл с красноречивото име "Ламборджини" светът стана много розов :P

Представлява 50 грама абсент и 25 грама афтършок, пали се и се пие на екс. Последван е от 5 минути реанимация...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

е такова пих в Емоната като се правех на мъж че няма как да се напия с 2 коктейла .... даже бармана май ме караше да дишам нещо през една сламка ма ми се губят моменти :)

 

 

иначе ето с това си мезвам аз целогодишно без значение топло ли е вънка или не дали е с червено вино или ледена водка :

 

 

33be056341b7589d.jpg

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

иначе ето с това си мезвам аз целогодишно ....

 

Толкова черни точки си събрал пред цялата компания, че направо се чудя с какви очи ни дразниш с тия мезета :devil

Link to comment
Share on other sites

кофти аз си дояждам сандвича с масло и филе елена..... в комбинация със палачинката с шоколад която ме чака е .... абе кво да ви говоря всеки е ял топла палачинка с шоколад знаете че е вкусно :)

Link to comment
Share on other sites

ай да не се обиждаме на трезвеник а , закво съм потрошил толкова пари по барове и кръчми и накрая да ми викат трезвеник :)

 

иначе е тъпо да нямаш мезе една година на село в един приятел , изядохме квото имаше накрая останахме 4 човека , мезе никво , туршии муршии нищо няма , даже и компоти нямаше ... та накрая намерихме 3 вафли боровец нарязахме ги на парчета и с тях допихме остатъка от водката......не е най-доброто мезе ма те хората са го казали кът няма риба и рака е риба

Link to comment
Share on other sites

Ааа луд ли си уискито кът си отва 1 бутилка джони и си надроба 1 шоколад .... па ма чакай да умрем :lol:

 

 

Без майтап в последно време постоянно има в офиса по 2-3 кила морков , шоколад и ядки та като ни са припие режа морковите на лентички с лимонов сок и сол , начупвам 2 шоколада , малко ядки асорти и друго не ми трябва ...... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мани, че от шоколада се обривам от има-няма 2 години.УжасТ.

Пък и сега нещо от определени плодове.Отвратителна история.Инак шоколадеца и аз го тачим ама вече йок.

Link to comment
Share on other sites

Ааа луд ли си уискито кът си отва 1 бутилка джони и си надроба 1 шоколад .... па ма чакай да умрем :lol:

 

 

Без майтап в последно време постоянно има в офиса по 2-3 кила морков , шоколад и ядки та като ни са припие режа морковите на лентички с лимонов сок и сол , начупвам 2 шоколада , малко ядки асорти и друго не ми трябва ...... :laughing:

Тоя шоколад така и не успях да го възприема като мезе... Виж ядки може, ама в повечето случеи си го поркам без нищо... Тогава най-много ми върви :)
Link to comment
Share on other sites

То като съм изпънал 5-6 уискита после за мезе хич не се сещам....само за содичка , ма и тя отпада евентуално след 6тото :)

 

 

Което пък ми напомня как спрях да пия портокалов сок

едно време като се учех да пия та и по-късно пиех само водка с портокалов сок смесена , на сутринта като стана и главата серенада заради сладкото .... та съм си внушил сигурно че от портокаловият сок ме боли глава и даже и без водка не мога да го пия става ми гадно , нито фрешове нито нищо просто не ми понася ...... интересното е че повечето хора се чудят как не съм си внушил че от водката ми става лошо щото и до днес си е пия :lol: :lol: :lol:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...