Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Сега я пере, чисти, подсушава и я пуска като перфектна и гледана кола... Може да има рибки в багажника, но не е от значение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Май ще си купя 1 подлакътник универсален като ми дойде заплатата първата :D Чудя се вече кви глупости да измисля.Трябва да затъмнявам и задните джамове.Един колега си залепи сам фолиото на цр-в то и каза,че може да се пробва и на моите.Поне са прави и си мисля,че ще стане доста лесно :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Май ще си купя 1 подлакътник универсален като ми дойде заплатата първата :D Чудя се вече кви глупости да измисля.Трябва да затъмнявам и задните джамове.Един колега си залепи сам фолиото на цр-в то и каза,че може да се пробва и на моите.Поне са прави и си мисля,че ще стане доста лесно :)

 

Ама само си мислиш ;) По-добре иди да ти ги направят както трябва, та да не станат в бели петна целите, че е много грозно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Обмислям другия месец да си сменям гумите.Чудих се дали да взимам 195/70/15,но от тоя размер 2 гуми са на цената на 4 от 195/65/15 та май ще мина на 65 и ще ги сменя всичките.Въпроса е каква марка и модел да избера.Пълен лайк съм в тая област та нямам никаква идея :D 

Link to comment
Share on other sites

Произволен сайт, като изключим китайските марки гуми ти пиша примерно някакви дето да очакваш да са свестни > 

Барум за 86лв на гума

Гиславед за 90лв на гума

Кумо за 101лв на гума

Бриджстоун за 108лв на гума

Унироял за 112лв на гума

 

Всички без унироял-а са до 210км/ч, той е до 190км/ч.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доволен от тези, вече към 5-6 години. Нормална кола, с нормално каране.
http://4gumi.com/index.php?route=product/product&filter_type=S&width=195&profile=65&diameter=15&speed=&manufacturer_id=1&product_id=5949 80 лв 

иначе бих препоръчал тези:

http://4gumi.com/index.php?route=product/product&filter_type=S&width=195&profile=65&diameter=15&speed=&manufacturer_id=3&product_id=8400 107лв..

Link to comment
Share on other sites

Скоростния индекс гледай да е възможно най-високия - струва си парите. И изобщо не слушай глупостите в стил "ама ти нали никога няма да караш с 250". Има още един индекс : UTQG - колкото по-близо до 100 е толкова повече каучук има и по-малко пластмаса и съответно колата е по-стабилна. Верно по-бързо се износват, но за мен е много по-важно колата да е стабилна отколкото да изкарам 100,000км с едни гуми занасяйки на половината завои

Link to comment
Share on other sites

Тия континенталки не са зле,но ме притеснява,че може да са шумни :(

 

Оказа се че при високи обороти си ядва маслото...Тъй като скоростите са й адски къси на 5к оборота съм на 160.Та тогава си го ядва.

 

edit: http://4gumi.com/index.php?route=product/product&filter_type=&width=195&profile=65&diameter=15&speed=&manufacturer_id=3&product_id=7152

 

и http://diana-ltd.com/tire?3367 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Тия континенталки не са зле,но ме притеснява,че може да са шумни :(

 

Оказа се че при високи обороти си ядва маслото...Тъй като скоростите са й адски къси на 5к оборота съм на 160.Та тогава си го ядва.

 

 

Колкото 80% от гумите са шумни, толкова и континенталките. 71dB си е като стандартна стойност.

 

Аз пак да питам, ти с тая аеродинамика на тухла к'во правиш на 160км/ч???

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Тия континенталки не са зле,но ме притеснява,че може да са шумни :(

 

Оказа се че при високи обороти си ядва маслото...Тъй като скоростите са й адски къси на 5к оборота съм на 160.Та тогава си го ядва.

 

edit: http://4gumi.com/index.php?route=product/product&filter_type=&width=195&profile=65&diameter=15&speed=&manufacturer_id=3&product_id=7152

 

и http://diana-ltd.com/tire?3367

Гумите по правило свирят по няколко причини:

1. Нерегулиран преден мост.

2. Рязък завой.

3. Специфичен асфалт.

4. Ползване на зимни или всесезонни гуми през лятото.

 

Не бъркай шума на гумите със свиренето, заради горните причини... Ако всичко е нормално не би усетил разлика.

Link to comment
Share on other sites

Я да запалим пак спора. Щото до сега не бях имал кола на ГАЗ, на долу е написано от лични впечатления.

 

3500км с ГИ BRC  на V6 3.0i 4x4 автомат , тегло на колата - 1570 кг, 17-ки гуми

разлика във вървежа и поведението на колата - нулева.

 

смесен разход - 16/100 със душманско каране близо 1000км извънградско, скорости по магистрала през повечето време 150-160км/ч, натоварена кола.

 

560л ГАЗ х 1.10 ----- > 616лв.

 

560л бенз х 2.48 -----> 1380лв. 

 

-----------------------------------------

 

764лв спестени или казано на кратко 1/3 от ГИ-то за няколко дни.....

 

 

ма забравих да кажа че зареждам вечер да се крия  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Един вид ти искаш да кажеш, че колата като е изгорила 560 литра газ, то ще изгори равни 560 литра безнин за същото разстояние?!?!?!? Васе, какво пихте на тая сватба? 

Link to comment
Share on other sites

горенето е почти 1:1 , да кажем че е 10% повече т.е. пак е около 500л.

 

 

за пиенето не ми се говори, още треперя , баси майката тия празнуват здраво  :bowdown:  :bowdown:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Това няма как да го повярвам някак си, без да го видя... А ако тва Ауди гори над литър бензин за 2 км, земи го зАсили в Марица. Доста грешна ти е нещо математиката. Мини 1000 км с бензин, виж колко литри ще са, пък тогава пак направи сметките. 

Link to comment
Share on other sites

Я да запалим пак спора. Щото до сега не бях имал кола на ГАЗ, на долу е написано от лични впечатления.

 

3500км с ГИ BRC  на V6 3.0i 4x4 автомат , тегло на колата - 1570 кг, 17-ки гуми

разлика във вървежа и поведението на колата - нулева.

 

смесен разход - 16/100 със душманско каране близо 1000км извънградско, скорости по магистрала през повечето време 150-160км/ч, натоварена кола.

 

560л ГАЗ х 1.10 ----- > 616лв.

 

560л бенз х 2.48 -----> 1380лв. 

 

-----------------------------------------

 

764лв спестени или казано на кратко 1/3 от ГИ-то за няколко дни.....

 

 

ма забравих да кажа че зареждам вечер да се крия  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

 

Това няма как да го повярвам някак си, без да го видя... А ако тва Ауди гори над литър бензин за 2 км, земи го зАсили в Марица. Доста грешна ти е нещ математиката. Мини 1000 км с бензин, виж колко литри ще са, пък тогава пак направи сметките. 

 

 да бе така е.....  :thumbs-up:

да го кажа така - 1000км извънградско , 2500км градско.

смесен разход - 16/100 

 

преди да сложа ГИ-то минах към 300-400км на бенз. 

разхода е идентичен.

 

 

даже леко ме е яд че се лиших от още 2 цилиндъра...... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Над 15% разлика няма да докара никога. Къде ти монтираха БРЦ-то?

по мои сметки е около 10%

на околовръстното в Тракия я сложих, зашиха ме сериозни пари но за момента съм доволен, те бяха единствените които ми обясниха подробно как,какво и защо.....на другите места имах чувството че ще ми се скара някой киселяк щото питам как ще ми работи колата.....би му майката 2+К пари и на 5 въпроса ги мързи да отговорят нормално

Link to comment
Share on other sites

Кума ми сега си купи няква джаджа, да се връзва към няколко вида газови уредби. Че на дъщеря му като сложиха газовата на пеженцето и нещо си оставили ръцете. Та ми обясняваше как се снемало "картина' първо на колата докато работи на бензин, после в движение на различните скорости/обороти и след това същото се пренася към настройките на газовата. Вика - като се вързах към компютъра самия софтуер ми каза, че калибрация не е правена. Просто е сложена и това е. Та си ма значение и какво са настройвали и как, не само да ти вземат парите за слагането.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...