Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Не може да очакваш от компания дето прави климатици , да направят здрава кола ....

За сметка на това Hyundai-Kia са на плюс миналата година, за разлика от много други компании...

 

Те и Samsung правят всичко ама ей на - има Koleos ;) А и леко са различни компании, но това е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не може да очакваш от компания дето прави климатици , да направят здрава кола ....

 

pazu, за тва такситата 98% са марка ХЮНДАЙ,щото караш 300 000 - 400 000км и сменяш само масло и филтри ... щото не били здрави ;) :lol: ама нормално да мислиш така... все пак караш наи-срещаната кола в България -Голф тройка с МП тройка :lol: :laughing: и те са здрави... нищо че не можеш да познаеш дали във VW или ЛАДА се возиш ;) каручка ....

Edited by summer4o
Link to comment
Share on other sites

pazu, за тва такситата 98% са марка ХЮНДАЙ,щото караш 300 000 - 400 000км и сменяш само масло и филтри ... щото не били здрави ...

 

:laughing: :laughing: :laughing: 98 % били Хюндай :laughing: :laughing: :laughing: Не знам откога не си се качвал на такси,ама... И мислиш ,че се карат таксита , защото издържат по много километри, а не ,например ,че са адски евтини и се избиват най-бързо ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

За сметка на това Hyundai-Kia са на плюс миналата година, за разлика от много други компании...

 

Те и Samsung правят всичко ама ей на - има Koleos ;) А и леко са различни компании, но това е друга тема.

 

еми ценатаааааа.

Link to comment
Share on other sites

от голф 2ка ако трябва ще мина на застава или шкода 120л ... ама японска резачка никога няма да си купя ...

 

изключение прави само и единствено тойота ..

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

И аз така си мислех ,щото и мойта и дават 13 сек по каталог и после като я засеках с хронометър ми даде 11. Обаче сме малко в грешка щото ако я засечеш с GPS ще разбереш че всъщност трябва да дигнеш 107-110 км/ч по километраж (дори и заводски гуми и джанти) за да си на реални 100. От там идва и малката разлика която се получава ;)

 

Именно, при повечето коли когато пипе 100 на километража реално караш с 95 (примерно) може да варира +-

Link to comment
Share on other sites

Какво ли разбираш пък ти :laughing:

специално говоря за един старичък модел ланд крузър , дето дядо мраз искаше да го прави БТР и да се придвижва с него из града и да наказва змиоркаджиите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бънди, на реното много добре му стоят тея фарове, променят му доста визията отпред. Колко ти излезнаха и откъде?

Link to comment
Share on other sites

Щом Тойотата я дават 13 сек, Пазу на газ по календара засича :pirate

 

Някой се радват на 7 секунди от 0-100 ,други на всичко останало :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой се радват на 7 секунди от 0-100 ,други на всичко останало :lol:

Аз бих се радвал истински на нещо от 5 надолу... :bgrin: ...ама здраве да е, работя по въпроса, пък да видим кога ще ме огрее... ;)

 

@Ael, мисля, че си прав за разминаването в километража...и на мен ми прави такова впечатление, че май показва с 5-8 км/ч. повече, отколкото визуално ми се струва (сравнявайки скоростта си със старата кола).

Не знам защо трябва да се получава това разминаване, при положение, че съм си с оригиналните 14" джанти с напълно стандартните 175(185)Х70Х14 гуми...наистина не е зле като идея да замеря скоростта по някакъв друг алтернативен начин, а не само по скоростомера. INCINERATOR ми беше предложил неговото уредче - някой ден ще му се обадя да направим замервания....то и преди време във форума се продаваха едни малко старички модели на такива джаджи, дето мерят ускорение, скорост и още 1 куп неща...

 

П.П. Довечера смятам да почистя малко темата, за да останат само постовете и снимките 'кой каква кола кара'

Link to comment
Share on other sites

5th Gear бяха правили GPS тест по въпроса и огромната част от колите не можеха, дори с про пилот, да стигнат написаните в брошура времена( в + бяха ).Мисля, че само една марка беше близо до времето си( май БМВ, но е много вероятно да съм се объркал ).

Link to comment
Share on other sites

Бънди, на реното много добре му стоят тея фарове, променят му доста визията отпред. Колко ти излезнаха и откъде?

 

350 лв. струват ангелите от ефтини.цом естествено Тайвански.В магазин да идеш пак са същите....

Link to comment
Share on other sites

350 лв. струват ангелите от ефтини.цом естествено Тайвански.В магазин да идеш пак са същите....

 

Не се залъгвай. За 390 до 420 лева на ФК АУТОМОТИВ. Сравнях ги в сайта им и почти няма келепир да ги поръчваш. Ако искаш ще те свържа с правилния човек ;)

Link to comment
Share on other sites

Не се залъгвай. За 390 до 420 лева на ФК АУТОМОТИВ. Сравнях ги в сайта им и почти няма келепир да ги поръчваш. Ако искаш ще те свържа с правилния човек ;)

 

В Германия ли това?И аз знам че ФК има за 220 евро ама не и тук в БГ ;) Търсих специално и аз за Мегана ама освен тайванско друго не открих...

Link to comment
Share on other sites

само една марка беше близо до времето си(май БМВ, но е много вероятно да съм се объркал).

Много ключова фраза ! :lol:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

:laughing: :laughing: :laughing: 98 % били Хюндай :laughing: :laughing: :laughing: Не знам откога не си се качвал на такси,ама... И мислиш ,че се карат таксита , защото издържат по много километри, а не ,например ,че са адски евтини и се избиват най-бързо ? :wacko:

 

Ок де малко се изхвърлих с %,но все пак си е много голям,и може би ако се интересуваше малко щеше да знаеш,4е в момента корейските коли ги прават мн по добри от пове4ето европеиски,а за цената... не мисля че са най-евините (accent-23 000,sonata - 36000 ) е верно че не вс таксита са нови коли...но става дума и за тва че 4астите на хюндай са по тънки отколкото на немски или френски коли...

Link to comment
Share on other sites

Аз бих се радвал истински на нещо от 5 надолу... :bgrin: ...ама здраве да е, работя по въпроса, пък да видим кога ще ме огрее... ;)

 

@Ael, мисля, че си прав за разминаването в километража...и на мен ми прави такова впечатление, че май показва с 5-8 км/ч. повече, отколкото визуално ми се струва (сравнявайки скоростта си със старата кола).

Не знам защо трябва да се получава това разминаване, при положение, че съм си с оригиналните 14" джанти с напълно стандартните 175(185)Х70Х14 гуми...наистина не е зле като идея да замеря скоростта по някакъв друг алтернативен начин, а не само по скоростомера. INCINERATOR ми беше предложил неговото уредче - някой ден ще му се обадя да направим замервания....то и преди време във форума се продаваха едни малко старички модели на такива джаджи, дето мерят ускорение, скорост и още 1 куп неща...

 

П.П. Довечера смятам да почистя малко темата, за да останат само постовете и снимките 'кой каква кола кара'

 

 

Тъй и тъй ще чистиш темата да ти отговора. На мен всичко ми е стоково, но въпреки това при 120км/ч реално ГПС-а ми показва че се движа с 113. Ако смениш гуми,джанти или нещо друго тогава нещата стават още по неточни. Но така мисля че е по добре щото редовно като си караш с 60 градско или 140 на магистралата си в нормите на закона :D

Link to comment
Share on other sites

на всичките защитници на хюндай (тва па кво беше) им пожелавам поне веднъж в живота си да имат възможността да карат и поддържат нова истинска кола - ауди , мерцедес и бмв и след това като разберат кви глупости са писали да си направят ритуално самоубийство на центъра пред кметството......

Link to comment
Share on other sites

В Германия ли това?И аз знам че ФК има за 220 евро ама не и тук в БГ ;) Търсих специално и аз за Мегана ама освен тайванско друго не открих...

 

Като цяло аз намерих за добра цена на ФК от официалния им сайт за Пунтото, но доставката правише нещата на кантар. За 20 лева не ми се чака 1 седмица и т.н. Ако искаш пиши ми на скайп ;). Единия продавач е от София а другия от Казанлък

 

За реното трябва да питаш.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

но става дума и за тва че 4астите на хюндай са по тънки отколкото на немски или френски коли...

Виж ся, зависи как гледаш на нещата и какво разбираш под "по евтини части".Примерно на моята немска кола двата носача на предницата струват 400 лв оригинални или примерно на немската фирма Лмфьордер.

Дават им гаранция 12 години, при едно единствено условие -да няма удар на гумата в остър предмет, разбирай бордюр или камък, дори така е упоменато буквално.Практиката показва, че точно през 12 години тези части се сменят,на някои и повече.

На корейския автомобил няма да изкара дори и 4 години, така че изобщо не е по евтино.Нямам нищо против марката Хюндай, но това е кола добра за цената си ,като бюджетен автомобил, просто е тъпо да се сравнява с БМВ,Мерседес и Ауди.

Не може една кола струваща 36К да се сравнява по качество с такава струваща 90К, Злобила точно това искаше да ви каже.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е въпрос на вкус казало кучето и си облизало нещо си.

 

Всичко що е Ауди и Мерцедес за мен е боклук ама тва си е мое мнение.

Квото и да си говорим последните години най-добрите масови автомобили ги правят жълтурите.И по качество и по здравина и по цени и по екстри....

Link to comment
Share on other sites

не всъщност исках да кажа че всичко що е различно от ауди мерцедес и бмв е боклук

Ма ти сериоцно ли?И тва на база личен опит ли го мислиш?

 

айде да не вадим примери...С5 също е боклук?Новата Вектра и тя...за подобрения Авенсис да не говорим..Кашкай,Машкай пък въобще не са коли нали :punk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...