Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Вече съм го казвал, но...

 

Понеже гледам има запитване към мен.Ами карах си миналта зима по Македония по посока Била( от новото кметство ) и един чичка( точно на 31 при големия сняг ) ми изкочи от една от пресечките, която е със STOP, и ми запълни цялата лента.Въпреки 4-те зимни гумички( абс-а не работеше на колата която карах ) си се плъзнах като шейничка към него( хубаво, че карах с не повече от 50 км/ч. ).Сетих се да пусна педала на спирачката и с малко газ да го заобиколя през насрещното ама там се оказа, че се е засилил един ентусиаст, та пак спирачки, пълен десен и в моята си лента( след като съм заобиколил лудия ).Спирам по-надолу по улицата бесен, трясвам вратата и ще ходя да му търся обяснение.И в тоя момент го гледам как ме гледа умно и присвива рамене чичото( поне 50+ беше ), а жена му гледа втрещена.

Склонен съм да мисля, че ако не бях аз щяхме да свършим( аз и другите двама които возех ) или в шофьорската врата на чичото или с челен в насрещно движещия се.

 

Не се изкарвам супер шофьор.Дори не искам никога повече да ми се случва това - на заледен паваж, без АБС и екстремни ситуации.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не се изкарвам супер шофьор.Дори не искам никога повече да ми се случва това - за заледен паваж, без АБС и екстремни ситуации.

Преди 30-40 години е нямало ни ейбиес , ни хидравлика .. нищо ..

 

Който не е карал лада , москвич или нещо от сорта без екстри - не е шофьор ...

Като не искаш екстремни ситуаций , стой си вкъщи по халат , вестник в ръка и крака накиснати в леген с топла вода . На пътя или ще ти създадат или ти сам ще си създадеш екстремна ситуация ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Ами колата на която си направих първите км след книжката беше Форд Сиера 1.8.Ебаси кефа беше.Ни серво, ни АБС...задно и мноооого кеф.За съжаление направи някаква гадна хава двигателчето( не я карах вече аз ) и си замина за скрап.Пък таман беше с нови гуми гудиър.Малко ме е яд за нея.Не беше нито много запазена отвътре, нито пък отвън ама технически - до преди тоя фал с двигателя - беше супер.Ама какво да се прави.

 

Едит: И клима нямаше, и ел. пакет нямаше, и централно нямаше.Въобще баш си беше за стартова кола.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Преди 30-40 години е нямало ни ейбиес , ни хидравлика .. нищо ..

 

Който не е карал лада , москвич или нещо от сорта без екстри - не е шофьор...

Като не искаш екстремни ситуаций , стой си вкъщи по халат , вестник в ръка и крака накиснати в леген с топла вода . На пътя или ще ти създадат или ти сам ще си създадеш екстремна ситуация ...

 

 

 

Ся..... хой се засили някъде или слез долу при кварталните алкохолици им говори тия тъпотии или ги говори на хора които цял живот са карали само лади . тия лафове знаеш ли от къде са се появили ми от е такива злобари дет са праат на големи шофери щото карали лада и дори и да имали пари нямало да я сменят...... сигурноооо хой му кажи много здраве на тоя дето ти я е изръсил тая тъпотия , с лада не се става добър шофиор ми се хващат мускули на ръцете отделно ако ладата беше чак такъв показател и учител за един човек за да стане добър шофиор ся у ВРЦ-то нямаше да има друго освен 2105 или 2107..... та таккааа хой го поздрави тоя дет ти ги е набил тия работи у главата и му кажи да си кара ладата и да говори на децата колко добър карач е и как тия с поршетата са путювци щото всеки може с хидравлика :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ся..... хой се засили някъде или слез долу при кварталните алкохолици им говори тия тъпотии или ги говори на хора които цял живот са карали само лади . тия лафове знаеш ли от къде са се появили ми от е такива злобари дет са праат на големи шофери щото карали лада и дори и да имали пари нямало да я сменят...... сигурноооо хой му кажи много здраве на тоя дето ти я е изръсил тая тъпотия , с лада не се става добър шофиор ми се хващат мускули на ръцете отделно ако ладата беше чак такъв показател и учител за един човек за да стане добър шофиор ся у ВРЦ-то нямаше да има друго освен 2105 или 2107..... та таккааа хой го поздрави тоя дет ти ги е набил тия работи у главата и му кажи да си кара ладата и да говори на децата колко добър карач е и как тия с поршетата са путювци щото всеки може с хидравлика :lol:

 

Хой се засили ти някъде , щото само тва дето не те убива , те прави по-силен ... кво ще ми кажеш , че тука с тракшън контроли , круиз контроли , ейбиес , вентилирани дискове , автопилоти и още еди кви си системи и приспособления е същото , както и зад волана на стара кола ? Ако го потвърдиш , по добре попитай админите как да си изтриеш акаунта щото ежедневно ще те заливам със съобщения съдържащи "Ахахахахахахах" дълги няколкостотин реда ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Абе по принцип за едно известно време беше спрял да дразниш с малоумие и даже ми беше леееко симпатичен като изпляскаш някой абсолютно некомпетенте и не на място пост ама тоя път ше има да зимаш....... тоест тва можеше да ти го кажа и с 2 думи - лаш*ай се !

 

 

А тва с ладата го твърдя на 100% тия системи са измислени за да са ти в помощ ако не бяха нужни още всички щяхме да караме лади и жигули да ти прави случайно впечатление колко са намалели ЪъЪ едва лии....... а й хой се засили с тия лафове на Слави-то квот не те убива те прави дрън дрън дрън , чай че повърнах......

 

 

пс : отделно когато натрупаш стаж поне 20 000км се опитвай да се включваш изобщо в теми свързани с автомобили то не че целия форум не те видя колко си "НАЧЕТЕН" на тема автомобили....

 

 

ПС : а за тва дет не те убива ми те прави незнам си кво

пробвай с някой приятел да ти счупи капачките на колената и да ти се огънат краченцата навътре може след това да станеш новият Бен Джонсън..... :woot

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

дрън-дрън

Избърши като си повърнал ... като по-умен ще отстъпя и ще те оставя сам да си киснеш в повърнята и простотията ... явно при теб е болест нелечима

 

Само ще кажа , че всичките системи ти усложняват живота .. и цената най-вече и ти пречат да си караш като хората ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Абе мамин златен аз ти го казах и по горе тука с тия лафове от 10ти Б не вървиш пробвай се голямото междучасие пред Гюлемето там ше си мноо вървежен с тия житейски поговорки и голфа с белите ленти......

Link to comment
Share on other sites

Абе по принцип за едно известно време беше спрял да дразниш с малоумие и даже ми беше леееко симпатичен като изпляскаш някой абсолютно некомпетенте и не на място пост ама тоя път ше има да зимаш....... тоест тва можеше да ти го кажа и с 2 думи - лаш*ай се !

А тва с ладата го твърдя на 100% тия системи са измислени за да са ти в помощ ако не бяха нужни още всички щяхме да караме лади и жигули да ти прави случайно впечатление колко са намалели ЪъЪ едва лии....... а й хой се засили с тия лафове на Слави-то квот не те убива те прави дрън дрън дрън , чай че повърнах......

пс : отделно когато натрупаш стаж поне 20 000км се опитвай да се включваш изобщо в теми свързани с автомобили то не че целия форум не те видя колко си "НАЧЕТЕН" на тема автомобили....

ПС : а за тва дет не те убива ми те прави незнам си кво

пробвай с някой приятел да ти счупи капачките на колената и да ти се огънат краченцата навътре може след това да станеш новият Бен Джонсън..... :woot

 

Нямах намерение да пиша изобщо във форума, а само да чета... до сега си го спазвах... ама... на тва няма как да не сложа едно "Да си злобен не е лесно"... :blowup: Пък да си прост - още повече...

Link to comment
Share on other sites

Виж ся .. карал съм и лади и москвичи и на лед и на мокро и на сухо , карал съм и на нашите и на семейни приятели колите , дето са къде-къде над соц.возилата и със описаните системи , които ти помагат - на същите условия ... ми бахти , то ти създава комплекс тая кола .. тя е правена ей за такива като теб , дето хал хабер си нямат , само устите големи и гъза да седи на кожа и да натиска газта ...

 

ПП. Недей писа романи , няма да чета ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Нямах намерение да пиша изобщо във форума, а само да чета... до сега си го спазвах... ама... на тва няма как да не сложа едно "Да си злобен не е лесно"... :blowup: Пък да си прост - още повече...

 

 

най-добре ще е да си се завреш пак там от дупката от която си изпълзял и кротичко да си четеш форума щото и 2 стинки не давам за твоето мнение следващият път слециално ще те попитам какво мислиш за поста ми преди да го ПОСТНА да го видат всички..... :sick

 

 

Виж ся .. карал съм и лади и москвичи и на лед и на мокро и на сухо , карал съм и на нашите и на семейни приятели колите , дето са къде-къде над соц.возилата и със описаните системи , които ти помагат - на същите условия ... ми бахти , то ти създава комплекс тая кола .. тя е правена ей за такива като теб , дето хал хабер си нямат , само устите големи и гъза да седи на кожа и да натиска газта ...

 

 

абе пич , не ми говори кой си няма хал хабер щото ми нямаш само километрите на атв-та и мотори колите пък изобщо не ги включвам шото тогава ше ти трябват може би още 2 живота поне по 200 години да минеш по пътищата по които аз съм минавал отделно айде без да си ме виждал как карам или да си се возил при мене да не ми коментираш карането къв съм кво съм карал и т.н. щото не съм особено сигурен че ти си некъв шофиор чаткаш ли ?

отделно аз също съм се учил на лада/жигула , карал съм и на дядо ми москвича който единственната екстра му е резервната гума не съм се качил на автоматик и кожа веднага след като съм взел книжката или може би трябва ся да си продам колата да покарам още 200-300 хиляди километра на ЛАДА и когато ти решиш че съм достатъчно добър да си взема пак автоматик...... :lol:

Тва че някой кара кола без системи и други глезотийки не го прави по-добър от друг , ма ти няма как да го разбереш тва щото е по лесно да разправяме предания които се носят из махалата като легенди..... :wacko:

 

 

 

ПП. Недей писа романи , няма да чета ...

 

 

ооо не сега ще заспя ридаейки че някой си който ми дава нулев наклон на оная работа няма да ми прочете романа , ма тва си е добра стратегия недей се занимава с хора под твоето ниво..... тоест изолирай се някъде и си общувай сам :woot

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Избърши като си повърнал ... като по-умен ще отстъпя и ще те оставя сам да си киснеш в повърнята и простотията ... явно при теб е болест нелечима

Само ще кажа , че всичките системи ти усложняват живота .. и цената най-вече и ти пречат да си караш като хората ...

Пич ти пиян ли си кво си ??! Осъзнаваш ли какви глупости пишеш ? Те хората затова са ги измислили тия системи само за да ти усложняват живота.. ;) И въобще имаш ли представа какво представляват те?
Link to comment
Share on other sites

Pazu, мисля, че дойде моментът в който трябва да замълчиш - излагаш се.

 

Нали се сещаш, че тия системи с едно натискане на копче се изключват напълно?

А като си такъв фен на колите без "системи" и новости, приятно ли ще ти е да караш кола която е без air bag?

 

 

 

 

 

 

А това който не е карал лада не е шофьор - ебати глупостта, честно.

 

Не е важно какво си карал и колко си карал - а времето през което си карал в какви ситуации си изпадал и как си се измъквал от тях.

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Който не е карал лада , москвич или нещо от сорта без екстри - не е шофьор ...

Мухахахахахаха, браво бе пич, ти направо удари г..а в тавана и изкърти всички мивки. Как така съм пропуснал веселбата в тази тема? Млади момко, ти направо зачерта от списъка на шофьорите няколко милиарда души, в това число дори всички гениални пилоти от Формула 1, WRC и подобните шампионати, които през живота си не са и помирисвали въпросните творения на безсмъртния руски технически гений. Ще ме скъсаш, вервай ми, направо се задавих с бърбъна като го четях това и се търкалях в неистов смях поне половин час. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аха аха... само че моята по книга е 8.5/100 градско а по компютър е 13.5/100... ти карай главно около между 4 и 6:30pm пък после гледай разхода - там е по-скоро на минута не на км...

 

sutrin i ve4er sled ba4kane.......no verno ne samo v zadrastvane(sega kato samo na 4 4asa :) )

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Сега е момента pazu да ни подари по един 12-так зелен и да станем всичките "шофьори".Той ще води класовете по майсторско шофиране. :)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не ми трябва и air bag ... освен тва не ми трябва и кола дето нещо като и стане , като отворя капака да гледам безпомощно като " теле в зеле " . Аз за екстра разбирам ABS , ел. пакет , ксенон , серво и тва е . Ся не ме разбирайте погрешно ама просто съм анти-фен на новите коли ...

Link to comment
Share on other sites

Не ми трябва и air bag ... освен тва не ми трябва и кола дето нещо като и стане , като отворя капака да гледам безпомощно като " теле в зеле " . Аз за екстра разбирам ABS , ел. пакет , ксенон , серво и тва е . Ся не ме разбирайте погрешно ама просто съм анти-фен на новите коли ...

 

 

Да и ако ти подарят един CL би го продал за 200 голфчета? :) Нали?

Link to comment
Share on other sites

Да и ако ти подарят един CL би го продал за 200 голфчета? :) Нали?

Пък на мерцедес колко не се кефя ... само аз си знам .

Големите коли не са ми страст ... аз се радвам на малките модели ...

 

ПП. Като изключим e36 ..

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Тактично пропускайки постовете на Злобил по-горе (най-вече обичайния му начин на изразяване и тон, който не смятам за уместен) ще потвърдя, че Пазу е натурален джигит...а както знаем при всички джигити екстрите само ги разсейват и им пречат да проявят истинските си способности. :bgrin:

Сигурен съм, че Пазу няма да ми се обиди от горното изречение, щом не се обиди даже и от постовете на Злобил, което пък ме навежда на мисълта, че може да носи още доста и не е зле да го пробваме докъде и колко. :lol:

 

По въпроса за екстрите - фен съм на всяка екстра, която прави автомобила по-сигурен, по-бърз и по-красив. За съжаление, когато си купувах моята макина бях изпаднал пред дилема...Предлагаха ми се няколко идентични автомобила с различни мощности, но в различни състояния на двигател и кола като цяло. Можех да избирам между машина със 160 коня, 4Х4, натъпкана с всички екстри, но с доста проблемчета тук и там ; друга - със 136 коня, 16V (пак с известни екстри по нея), но с лошо състояние на купето (отвън и вътре)...и още някои подобни екземпляри. Накрая се спрях на варианта 1.8/90 коня...без никакви екстри...дори и хидравлика на волана нямам, но в идеално състояние на двигателя, купето, окачването и всичко останало. Впоследствие сам си добавих някоя и друга екстра - ксенони, парктроник, чип (който не сработи добре и го махнах)...но основните неща - ABS, тракшън, контрол на странично поднасяне, etc. ги нямам...от което следва извода, че и аз съм джигит като Пазу, но по принуда. :P

Link to comment
Share on other sites

Ми аз ако взема да се обиждам и засягам от такива като злобил ще пукна прекалено млад .. теглиш му там една п*чка матерна , да си приказва и тва е ... кво ми пука ся кво мисли той . Тва е форум , всеки има право на лично мнение . Ми джигит съм , ай да го .... :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Не ми трябва и air bag ... освен тва не ми трябва и кола дето нещо като и стане , като отворя капака да гледам безпомощно като " теле в зеле " . Аз за екстра разбирам ABS , ел. пакет , ксенон , серво и тва е . Ся не ме разбирайте погрешно ама просто съм анти-фен на новите коли ...
А traction control и ESP не са екстри ? Midex беше постнал едно филмче в което обясняват тези неща за какво служат и как точно помагат, най-добре го изгледай...
Link to comment
Share on other sites

А traction control и ESP не са екстри ? Midex беше постнал едно филмче в което обясняват тези неща за какво служат и как точно помагат, най-добре го изгледай...

Екстри са , знам за какво служат , но просто не изпитвам нужда от тях :)

Link to comment
Share on other sites

Екстри са , знам за какво служат , но просто не изпитвам нужда от тях :)

Малко си карал....като попаднеш в някоя от горните ситуации ще плачеш да имаш някое от съкращенията...

 

П.П. Актуализирах с линк горния пост на NEO_DDT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...