Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Тестът показва, че ако едната кола спазва темпото на другата разходът и е по-нисък, а не че като цяло М3 е по-икономично от Приус.

ех тая секта бе.

теста НЕ показва абсолютно нищо,освен може би,че като си натъпеш приуса до ламарината,електромотора даже не се сеща и да се включи,но това предполагам си е упоменато в книжката на колата.

въпросния тест пречупва качествата на автомобила с цел чисто забавление,но явно има хора,които се впрягат прекалено много на маймунджолъците на въпросното британско предаване и приемат видяното там за написан закон.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Голям смях в тая тема. Тамагочита, баварогочита и прочее и прочее. А някой хора освен глупости друго не са писали (такива като Злобил имам предвид).

Не виждам къде е проблема да си карам Е-класа и да си купя и нещо с дръпнати очи ?!?

И специално за дръпнатите щом ги има и настъпват здраво по всички фронтове low mid high 4x4 8x8 значи се справят добре хората. А това, че някой си е сложил капаци на очите касае единствено него т.е. проблема си е негов - не виждам защо някой (Дядо Мраз примерно) въобще има се връзва.

Link to comment
Share on other sites

Как ти звучи кабриолет до морето с бебешка количка, столче и всичките му атрибути, микровълнова не знам за какво му е нужна на някой - все пак не отиваме на къмпинг.

 

1цата не е единствено кабриолет... А за какво ти е микровълнова - някой ден ще научиш - няма смисъл да ти обяснявам за стерилизация на шишета и претопляне на млякото отсега. Това се прави по 5 пъти на ден най-малко а никой хотел няма да ти даде такава за временно ползване...

 

 

 

 

Не, теста е пригоден да покаже че в тези условия (а именно настъпване до дупка) М3ката е по-икономична от Приуса.

 

И на малките деца е ясно за КАКВО ТОЧНО КАРАНЕ е пригоден Приуса. Повече от очевидно е че настъпването до дупка ще даде коренно противоположни резултати. Приуса е пригоден за градско каране каквото е над 90% от това което правят нормалните хора. А при градско е в ПЪТИ по-икономичен от М3ката.

 

 

Пак повтарям, тестът не е направен да се докаже, че М3 е по-икономична във всяко едно отношение, а само в това за настъпване и преследване на приуса! Никой не е оспорил, че приуса е по-икономичен в градски условия.

 

Ами нека и аз да повторя - теста е повече от малоумен и целта му е да извърти резултатите. Имаше ли смисъл изобщо да показваш този тест и с каква цел? Двигателя на Приус не е по-икономичен от този на М3-ката защото концепцията е коренно различна! На дълъг път ще ти даде по-висок разход... Е И какво от това? Аз карам в града всеки ден а извън града 1-2 пъти в месеца - боли ме фара колко ще ми даде.

Link to comment
Share on other sites

1цата не е единствено кабриолет... А за какво ти е микровълнова - някой ден ще научиш - няма смисъл да ти обяснявам за стерилизация на шишета и претопляне на млякото отсега. Това се прави по 5 пъти на ден най-малко а никой хотел няма да ти даде такава за временно ползване...

И на малките деца е ясно за КАКВО ТОЧНО КАРАНЕ е пригоден Приуса. Повече от очевидно е че настъпването до дупка ще даде коренно противоположни резултати. Приуса е пригоден за градско каране каквото е над 90% от това което правят нормалните хора. А при градско е в ПЪТИ по-икономичен от М3ката.

Ами нека и аз да повторя - теста е повече от малоумен и целта му е да извърти резултатите. Имаше ли смисъл изобщо да показваш този тест и с каква цел? Двигателя на Приус не е по-икономичен от този на М3-ката защото концепцията е коренно различна! На дълъг път ще ти даде по-висок разход... Е И какво от това? Аз карам в града всеки ден а извън града 1-2 пъти в месеца - боли ме фара колко ще ми даде.

 

 

Виждам, че вече говорим глупости и всеки си знае неговота та неговото...

 

Пожелавам ти някой ден живот и здраве да имаш икономичен приус, пък аз нека се тормозя с ламя М3.

;)

Link to comment
Share on other sites

INCINERATOR, sorry, моите уважения към теб но в момента се държиш точно като сектант. Не е като да не ми харесват BMW но като се опре до пари нещата се променят - ей за това говоря. А за икономичността - не ми пука, в момента мойта дава разход по компютър 13/100. Въпроса беше за теста който си дал че не доказва нищо, защото по спецификации тази кола е предвидена за друго каране а не настъпване до дупка. Дай да пробваме М3-ката да видим ще изкара ли под 15/100 и дали в същия момент Приуса няма да изкара под 5/100. Говориш за конкретен тест който е изопачен после го даваш "голям" и "ай стига сме спорили - няма смисъл" ... ами нямаше смисъл да започваш и ти и да даваш въпросния малоумен тест ама тъй и тъй сме почнали...

Link to comment
Share on other sites

М3 - най-икономичната кола на света. Я ми пусни клипче, в което тестват М3(твой избор коя генерация) на макс и да видим колко цистерни "нафта" ще изгори.

 

Хубава количка е .... и определено не е направена да т'вариш арпаджик вътре и да ходиш неделя на църква с нея. :lol: :lol: Тя е за КЕФ

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

INCINERATOR, sorry, моите уважения към теб но в момента се държиш точно като сектант. Не е като да не ми харесват BMW но като се опре до пари нещата се променят - ей за това говоря. А за икономичността - не ми пука, в момента мойта дава разход по компютър 13/100. Въпроса беше за теста който си дал че не доказва нищо, защото по спецификации тази кола е предвидена за друго каране а не настъпване до дупка. Дай да пробваме М3-ката да видим ще изкара ли под 15/100 и дали в същия момент Приуса няма да изкара под 5/100. Говориш за конкретен тест който е изопачен после го даваш "голям" и "ай стига сме спорили - няма смисъл" ... ами нямаше смисъл да започваш и ти и да даваш въпросния малоумен тест ама тъй и тъй сме почнали...

 

 

Всъщност първи за теста спомена host, аз само дадох клипчето. Но веднага мен изкарахте виновен :D

Link to comment
Share on other sites

Теста бил малоумен...ех, имаш голяма склонност да квалифицираш всичко забелязвам.Тоя тест да е бил с 80-110 км/ч ако ти не караш с толкова, здраве да е.Приуса въобще не е пример за подражание, това е една лоша за мен реализация на хубава идея.Ще видим новото поколение хибриди що ще направи.

А спора за бюджетните коли се изчерпи още преди 2-3 страници.Освен ако още има някой не разбрал, че като тръгнеш да си купуваш Дачия, въобще не я сравняваш с Бенц, нито пък като си купуваш Тойота голяма семейна не я сравняваш с Мазерати КуатроПорте.Туй е.

 

Пък за М3 седана въобще си е една от най-добрите покупку кеф спрямо практичност.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Точно така.ЛендРоувър Дифендър ако си купиш и дариш 500 паунда( или нещо от сорта беше ) по програмата им за залесяване замърсяваш с пъти по-малко от батериите на Приуса, които обикалят половината свят преди да ги вградят в колата и са крайно вредни за околната среда.

 

Италяновероющите налазяйте > http://zamunda.net/details.php?id=158353&hit=1

Link to comment
Share on other sites

И аз за Приус хубаво не мога да кажа, особено на външен вид и интериор. Виж Кемрито, особено новото ме кара да се замислям дали да не си докарам едно, да го покарам и да го продам после :) - само дето не познавам никой с новото хибридно Кемри да каже нещо повече за нея.

Link to comment
Share on other sites

Точно така.ЛендРоувър Дифендър ако си купиш и дариш 500 паунда( или нещо от сорта беше ) по програмата им за залесяване замърсяваш с пъти по-малко от батериите на Приуса, които обикалят половината свят преди да ги вградят в колата и са крайно вредни за околната среда.

 

Италяновероющите налазяйте > http://zamunda.net/details.php?id=158353&hit=1

 

отдавна е врътната тая игра.... :lol:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

За Камрито ако не ти пречи прочети англоезичните на leftlane тестове.Поне според мен Камри и Фюжън са едни от най-добрите покупки, които може да се напрвят от САЩ - говорим да не се олива човек с парите и все пак да е свястан колата -, но Фюжън-а на Форд трябва тази година да му пуснат хибрида и се очаква да даде много сериозна заявка в сегмента поради факта, че трябва с Волт да се бори.Въобще доста напрегнато ще е зад Океана тази година в компактни и среден клас на хибриди.Прибавяме и новата Хонда хибрид( не й помня името ).

Link to comment
Share on other sites

Тоя тест да е бил с 80-110 км/ч ако ти не караш с толкова, здраве да е.

значи здраве ще да е,да знаеш,щото в града избягвам да карам с над 70 ;)

 

М3 - най-икономичната кола на света. Я ми пусни клипче, в което тестват М3(твой избор коя генерация) на макс и да видим колко цистерни "нафта" ще изгори.

 

Хубава количка е .... и определено не е направена да т'вариш арпаджик вътре и да ходиш неделя на църква с нея. :lol: :lol: Тя е за КЕФ

що бе,в бнв форума чета за една стара м3-ка на гас(е46),пред време пък гледах в интернет една а8-ца и тя на гас (вдигна 280 :lol: ),кво пречи да натовариш малко щайгички в багажника на м-ката и да поореш малко из къра с нея :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Всъщност първи за теста спомена host, аз само дадох клипчето. Но веднага мен изкарахте виновен :D

 

Не подкрепяй теза която си готов да защитиш

 

Теста бил малоумен...ех, имаш голяма склонност да квалифицираш всичко забелязвам.Тоя тест да е бил с 80-110 км/ч ако ти не караш с толкова, здраве да е.

 

Ами не, не карам и колкото и да искам да карам с поне 45-50 не мога. Според бордовия компютър средната ми скорост е около 25км/час. Много ми е чудно ти как успяваш да караш с 80-100 и КЪДЕ по-точно. Тази скорост ако успееш да я постигнеш от Панаира до Кино Фламинго в работен ден около 5:30 следобед сигурно ще е по тротоарите но не и на платното...

 

 

By the way - производството на приус не замърсяваше ли доста повече околната среда отколкото производството на една нормална дизелова или бензинова кола?

 

Колко често сипваш бензин и колко често се сменят батериите? Тя и атомната електроцентрала замърсява в пъти повече от един тец но произвежда многократно повече енергия от този тец и като сложиш едното и другото на кантара малко се променя ситуацията.

 

Хайде спрете с култа и аз ще спра да се заяждам с вас. Бъзикам ви за "истинските коли" и тъй като сравнявате коли от коренно различни ценови класове. Не може да се сравнява BMW 1ца с Хонда Акорд - да, но тъй като са на едни пари ако трябва да избирам дали да си взема хонда или бмв след като за 3ка или 5ца няма да имам а не искам кабрио защото ми трябва голяма кола - избора е ясен. За това говоря през цялото време, вие ми говорите за колко по-здрава израбока и колко повече екстри имало BMW от същия "клас" само че то струва в пъти повече та някак се обезсмисля сравнението.

 

 

 

А спора за бюджетните коли се изчерпи още преди 2-3 страници.

 

Нещо не ти се връзва. Дай да сравняваме BMW-тата с Мазерати, Ферари и Ламборджини а лимузините с Ролсове и Бентлита. Винаги има по-голяма риба и израза "бюджетна кола" от друга гледна точка може да се приложи върху BMW. Всичко си има цена. Ако имам пари ще си взема Ферари. Съшата логика "който няма пари си купува японска а който има - BMW" може да се извърти - който има пари си взима Ферари, който няма - BMW.

Link to comment
Share on other sites

 

Ц-ц-ц тия пък Хюндай Мюндай, където не ги сееш там никнат - V6 ми изкарали - ебаси тамагочито. Сега ще дойде чичко #Ael (и как забравих и чичко #zlobil) да им се скарат.

 

hyundai-genesis-interior-1.jpg

hyundai-genesis-sedan-pictures.jpg

 

Между другото все едно гледам хибрид малко между Мерц и баварец (екс - ин териор), пооткраднали са туй онуй, ама като се сетя Лексус как буквално крадяха дизайна на Мергелите - явно успешна тактика в бизнеса. ;)

Edited by neslomim
Link to comment
Share on other sites

V8-чка имат даже.

 

ДедоМразе престани да тъпчеш на едно място.Пишеш едно и също нещо вече 20 пъти.Спести ни го, разбрахме гледната ти точка.

 

За карането, ако не караш извънградско...е вярно това което пишеш.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

V8-чка имат даже.

 

ДедоМразе престани да тъпчеш на едно място.Пишеш едно и също нещо вече 20 пъти.Спести ни го, разбрахме гледната ти точка.

 

За карането, ако не караш извънградско...е вярно това което пишеш.

Ами той пише едно и също, щото и вие тъпчете на едно място с тая вашата "света троица" на автомобилните марки...
Link to comment
Share on other sites

Айде сега цитирай кой някъде е казал, че има само 3 марки автомобили, та да не излезе, че пак се пише нещо, което не съм казал?!

Link to comment
Share on other sites

Много са я закъсали БМВ, особено са в технологичен спад... И М дивизията хич няма продажби :lol:

Особено след като пуснаха кола на много високо технологично ниво с доста иновации за класа... 7 ма серия

Или пък след като подготвят Х5 и Х6 с хибридни версии, а и версии от М дивизията.

Или пускането на новото Z4, подготвянето на Х1, Х3, ново 5 и 6.

Другото много интересно е двигателите които правят... В момента се ползва евро4 сертификат и ще влиза в сила евро5? Нали? Новата 3ка 330д е подготвена за Евро6.

 

 

Тойота след 2 месеца пускат вече 3-та генерация на приуса ,Хонда чакат само да измислят къде да си държат хората водородните станции за да си зареждат колите с вода ,а тия от БМВ са бахти иноваторите щом като чак сега подготвяли хибриди... Четох ви фанатичните изказвания ,и аз робувам на марка ма ващо излиза от всякви граници.

 

Ц-ц-ц тия пък Хюндай Мюндай, където не ги сееш там никнат - V6 ми изкарали - ебаси тамагочито. Сега ще дойде чичко #Ael (и как забравих и чичко #zlobil) да им се скарат.

 

Още съм млад за да съм чичко :lol: Нищо против нямам марката Хюндай. Ама и30 не е най доброто на пазара щото както се разбира от колегите тук срещу още 50 000лв отгоре можеш да караш същия клас автомобил ама БМВ или ауди или другото немско лайно (да казах го ,смятам че и трите марки са супер набедени). Даже ще е и със същите екстри. И ще върви толкова. Ама едно е да слезеш от БМВ ,друго е от Хюндай. Ти виждал ли си мутра в Хюндай. Те другите му "бизнес парньори" ще се смеят като го видят че кара нещо различно от "светата троица". Сега се карат бели м6-ци с черни жанти. Догодина ще е нещо друго ма няма да е от изтока щото е прекалено евтино и качествено, а това за гъзарите не е в +.

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, ставаш за смях вече с тези тамагочита. Най-малкото защото познаваш реално само 10% от продуктовата гама на японските производители (за което най-вече трябва да благодариш на "пазарното" отношение на ЕС към импорта на автомобили). Освен това факта, че можеш да си позволиш само изтъркано от каране Ауди не означава все още нищо. Та по въпроса за тамагочитата, понеже виждам си доста заблуден, та да те попитам, жълтурските модели по-долу и тях ли трябва да ги наричаме "тамагочита" (защото в сравнение с тях всеки модел на Ауди е като детска играчка от Matchbox)? :lol:

 

добре господин канадски модератор , понеже с тебе е невъзможно да се спори щото си видял големият свят и всичко ти е ясно ще си спестя дългият пост ...... а тва кво мога да си позволя и кво не няма как да го знаеш освен ако не си ми счетоводил а ти не си..... сещаш ли се ? пък и не може всички да сме паралии като тебе и да караме нови лансъри на лизинг на двойно по-ниска цена от колкото в БГ "баровецо" .... трябва и такива като мене с истъркани а4-ки да има , а ся се сетих що не кажеш и на инцинератора дето защитава бмв че и той кара истъркано бмв и затва защитава тая "селска" марка ? Май щото колата му е 3 пъти по-скъпа от лансъра ти и ще е леееко смешно а ? :lol:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Тойота след 2 месеца пускат вече 3-та генерация на приуса ,Хонда чакат само да измислят къде да си държат хората водородните станции за да си зареждат колите с вода ,а тия от БМВ са бахти иноваторите щом като чак сега подготвяли хибриди... Четох ви фанатичните изказвания ,и аз робувам на марка ма ващо излиза от всякви граници.

Още съм млад за да съм чичко :lol: Нищо против нямам марката Хюндай. Ама и30 не е най доброто на пазара щото както се разбира от колегите тук срещу още 50 000лв отгоре можеш да караш същия клас автомобил ама БМВ или ауди или другото немско лайно (да казах го ,смятам че и трите марки са супер набедени). Даже ще е и със същите екстри. И ще върви толкова. Ама едно е да слезеш от БМВ ,друго е от Хюндай. Ти виждал ли си мутра в Хюндай. Те другите му "бизнес парньори" ще се смеят като го видят че кара нещо различно от "светата троица". Сега се карат бели м6-ци с черни жанти. Догодина ще е нещо друго ма няма да е от изтока щото е прекалено евтино и качествено, а това за гъзарите не е в +.

 

 

Под подготвя Х5 и Х6 нямах предвид, че тепърва започват с хибридите, ако потърсиш из интернет ще видиш, че отдавна имат разработки на водород.

 

 

а ся се сетих що не кажеш и на инцинератора дето защитава бмв че и той кара истъркано бмв и затва защитава тая "селска" марка ? Май щото колата му е 3 пъти по-скъпа от лансъра ти и ще е леееко смешно а ? :lol:

:blushing: :blushing: :blushing:

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...