Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

pazu...шегуваш се нещо нали ? :)

 

Хората гледащи към бентли и ферари също не бих казъл, че са близо до гледането на мерцедеси и бмв-та. Общо взето от мерцедес се опитват да направят 1 марка за всичко. Хем искат да се нещо повече от луксозна кола и да искат по 200к на парче, хем искат да ударят и по-долния сегмент. Това моментално размива фокуса на марката, на каквото междудругото ставаме свидетели.

Toyota си направиха lexus.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Остави го човека.Аз с най-добри чувства му казвам да се почерпи мляко преди лягане, той продължава да пише за медикаменти.Не знам какво да кажа.Сигурно има право, много убеден ми се струва.

 

Пък не виждам с какво да се шегува той.Онова което се продава долу вози по-добре от Голф 5, който пак е на по-малко км от него...и?Не разбирам защо си мислите, че всички си въобразяваме и се правим на интересни просто.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за мерцедес ... тая А класа изобщо не ми се вписва в картинката , на фона на всички лимузини и джипки ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Не виждам смисъл да продължавам да пиша и ти да ме цитираш и да коментираш нещо, което само ти виждаш.

 

Преекспонирах но изказването ти за сглобяването на "бюджетните автомобили" (към които преди няколко поста причисли всички тойоти и хонди) и тези в които е инвестирано добре беше абсурдно.

 

 

 

Щом ТИ казваш да си купуваме само Ролсове, ок.Аз такова нещо не казвал.Нито пък, че ако искам да си купя семейна кола ще си купя A-Class или Авенсис.Както много добре знаем, бюджета определя избора на стоката.

 

Аааа ще запееш моята песен както сме тръгнали - Нещата си идват с цени. И на мен ми харесва Volvo S80 или Audi S8 но не мога да си ги позволя дори 4 годишни (а 10 годишни нямам желание да взимам). Поръчково BMW пък още по-малко. Защо да сравняваме неща с цени които се различават в ПЪТИ. Ми по-хубаво е естествено по-скъпото (в повечето случаи) но ако разликата е с 2-3-5% да се замисли човек а при положение че разликата е в пъти какво да го обсъждаме тогава.

 

 

Пазу, работата е там че в един момент производителите на автомобили осъзнаха че няма смисъл да правят "вечни" коли. И май точно от Мерцедес тръгна цялата работа защото кола на 10 години дори да е в идеално състояние (поддържана по предписанията) и да може да изкара още 20 години просто е морално остаряла отвсякъде. Защо тогава да правят коли които могат да работят 20-30 години без да спират след като след 15 вече нормалните хора няма да ги искат и ще ги хвърлят... или разни хора от бедни страни като нашата ще идват да ги купуват на безценица. Затова и започнаха да правят автомобилите да издържат по-кратък период на експлоатация

 

 

 

 

 

 

Факт, че при тест на Голф 5 и 1-ва серия извода беше...искате качество без компромис взимате 1-цата, искате реалност взимате мнооого по-евтиния Голф и получавате пак качествена кола, която ако сте един нормален шофьор даже няма да ви направи впечатление разликата в 1-цата.Това е.

 

Аха... да погледна ли ценовата листа на VW и тази на BMW за да видя в колко пъти е разликата между 1цата и Голф-а?

 

 

Хората отиващи да гледат ценовата листа на Бентли, Ролс и Ферари са различни от тези гледащи на Опел, Форд и Шеви.Аз това казвам.Не знам вие какво искате да кажете вече.

 

Отново говориш за леко преувеличение на твое изказване но след като сравняваш доста различни по цена автомобили дай да сравним тогава аналогични класове BMW с аналогичен клас Бентли, Ролс или Ферари. Това че разликата в цената е 2-3-10 пъти кой му пука, нали са един и същи клас коли?

 

Като стана дума за мерцедес ... тая А класа изобщо не ми се вписва в картинката , на фона на всички лимузини и джипки ...

 

А за Smart-а какво мислиш? :lol:

Link to comment
Share on other sites

А ако имаш все пак ... вземи покарай няколко модела на една и съща марка от различни години

 

още един страдащ от недостиг на медикаменти. :santa:

 

но иначе нема проблеми,ей сега отивам да покарам една жигулка,после ще врътна едно кръгче и на ладата на дядо ми,та предполагам ще ми стане ясно как голф две вози по-добре от деу ланос и как м3 е по-икономично от приус :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Пазу, работата е там че в един момент производителите на автомобили осъзнаха че няма смисъл да правят "вечни" коли. И май точно от Мерцедес тръгна цялата работа защото кола на 10 години дори да е в идеално състояние (поддържана по предписанията) и да може да изкара още 20 години просто е морално остаряла отвсякъде. Защо тогава да правят коли които могат да работят 20-30 години без да спират след като след 15 вече нормалните хора няма да ги искат и ще ги хвърлят... или разни хора от бедни страни като нашата ще идват да ги купуват на безценица. Затова и започнаха да правят автомобилите да издържат по-кратък период на експлоатация

Едно време колите са се правили от инженери , а днес се правят от икономисти :werewolf:

 

ПП.Смарта трябва да се дава на момичета до 16 години максимум .

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

С извинения ама нещо наистина или си уморен, или не знам просто.Какво ми е изказването за бюджетните коли?Я виж пак?И какво казах и за 1-ва серия?Цитираш ме и пишеш същото с други думи и казваш, че не съм го казал.Ние даже не спорим.Единствено исках да не се бутат бюджетни коли там, където не им е мястото.

 

А това за БМВ и аналогични модели на Бентли, Ролс и Ферари е просто смешно.БМВ въобще не се припокрива с тях.7-мата серия като цяло може и да е като размери сходна с Бентли( честоо ) и Ролс( аде де? ) само дето покупката на Бентли и Ролс се диктува съвсем леко от други фактори не просто практичност и екстри.Да не говорим, че 6-цата на БМВ може и да има общо с Калифорнията на Ферари ама и там подхода към покупка е друг.Като си купуваш черно конче, крилато B или г-цата разперила ръце на предния капак въобще марките като БМВ, Хонда, Нисан, Инфи и прочие не носят този заряд.Там си има толкова голяма доза поза какво си си купил, че няма на къде повече.Те за това си пуснаха и Майбах от Даймлер.

 

Не виждам аз лично за какво спорим, считам, че сме на едно мнение ама не искаме да се разберем... :)

 

Сма(ъ)рт(т)а...ами...той май, май покрай Мерцедес е минал...иначе цената си му е айляшка, но все пак Фиестичка нова, Опелче малко, Киа...4 вратички, барем мяза на кола.Нищо, че не се вре навсякъде.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

В предишно изказване не сотанах с впечатление, че покпуката на кола я свързваш с само с практичност и екстри.

 

А голфа за издръжлива кола ли се води ? ....от Голф 3ка надолу всичко е за скрап :)

Edited by Thief
Link to comment
Share on other sites

Едно време колите са се правили от инженери , а днес се правят от икономисти :werewolf:

 

ПП.Смарта трябва да се дава на момичета до 16 години максимум .

 

Ами не. Кола на 15 години няма много неща като почнем с ESP, навигация и т.н. А отделно двигателите са доста по-различни днес. Погледни преди време Мидекс беше дал един краш тест на Volvo от старите огромните и едно Рено от новите ужким по-малко и такова но хората в реното почти нищо им нямаше а на тези от Волво-то бяха доста потрошени. Няма смисъл да се кара една кола 30 години след като може да е по-евтина и след още 10 да си купиш друга. Ти би ли дал 2 пъти (и нагоре) повече пари за БМВ 1ца вместо нов Голф?

Link to comment
Share on other sites

Едно време колите са се правили от инженери , а днес се правят от икономисти :werewolf:

 

ПП.Смарта трябва да се дава на момичета до 16 години максимум .

 

щели да сменят СТИГ. Пусни си СеВе :lol:

Link to comment
Share on other sites

Голфа за издръжлива кола ли се води ?

E в сравнение със ръждивите опели , и ремаркетата с името Форд , на чиято емблема перфектно пасва логото на Батман ... да издръжлива кола се води :)

 

ПП. Топ гиър ми е най-малкия проблем ^^

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

А голфа за издръжлива кола ли се води ? ....от Голф 3ка надолу всичко е за скрап :)

 

Ооо Пазу, това е хвърлена ръкавица. Не просто хвърлена ами буквално отнесе плестница по бузата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е, аз в доста голфове съм се возил и всичките дрънчат на умряло. А думата комфорт и голф са като магаре и компютър.

Link to comment
Share on other sites

.....

 

Да не ровя, но се заядах с теб за изказванията ти в стил Злобил, че японските тамагочита за нищо не стават и че едва ли не само BMW си струват парите (ако беше той щеше и Ауди да добави :lol:) и че аналогичните модели не можели много от нещата които могат подобните BMW-та... та нещата както си идват с цени - и аз виждам кое е по-хубаво но бюджета ми е ограничен иначе бих взел едно Ауди като ходя на море с нея със семейството, един Ролс за официални случаи и едно Ламборджини когато съм си сам да си бръмкам из града и близките околности...

Link to comment
Share on other sites

Пак тая 1-ца е захванахте...ами там е номера, че като мога да си купя 1-ца и да я поддържам и храня въобще няма да си купя Голф или каквото и да е.Със задно е, двигателя е добър и като приемем, че мога да си я позволя какво ми дреме, че е по-евтин ГОлфа?Това го изпускаме от одеве и само се ядем.

 

Като ми е трудно да си храня, купя и поддържам една кола няма да си я купя, не щото не е добра или по-евтината е по-хубава...просто до там ми стига джоба.Най-голямата простотия е да си купиш голо като пушка БМВ, вместо пълна с екстри Кия като БМВ-то не ти е по джоба.

 

Онова горе за Голфовете - какъвто им е собственика такива са и те.Като си въшкар караш въшкарска кола - пестиш от консумативи, слагаш и газ без да е направено като хората, не я поддържаш нито технически, нито външно...НЯМА кола която да издържи на дребнаво поведение на собственика.Голфа 2-ката спец. и Пасат 2 - защото имам наблюдения - са страшно благодарни коли при елемнтарна поддръжка от собственика.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Онова горе за Голфовете - какъвто им е собственика такива са и те.Като си въшкар караш въшкарска кола - пестиш от консумативи, слагаш и газ без да е направено като хората, не я поддържаш нито технически, нито външно...НЯМА кола която да издържи на дребнаво поведение на собственика.Голфа 2-ката спец. и Пасат 2 - защото имам наблюдения - са страшно благодарни коли при елемнтарна поддръжка от собственика.

Абсюлютно вярно ...

Link to comment
Share on other sites

E в сравнение със ръждивите опели , и ремаркетата с името Форд , на чиято емблема перфектно пасва логото на Батман ... да издръжлива кола се води :)

 

ПП. Топ гиър ми е най-малкия проблем ^^

 

много на брой - свързани с това, че си мислиш, че си от висшия пилотаж

Link to comment
Share on other sites

1-цата с Акорд?!Време е да си лягам, пак неща които не съм казал.Ако искаш сравни 135i и Акорда( хич не ме е еня за цената, говорим ако можеш да си ги купиш без проблем ) в най-мощната му версия.Идея нямам защо сравняваш 4 врат седан с 1-цата, но явно виждаш смисъл.Може би 2-вратата версия сравняваш ама пак е логично при 6-тата серия да идеш...но ти знаеш.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

1-цата с Акорд?!Време е да си лягам, пак неща които не съм казал.Ако искаш сравни 135i и Акорда( хич не ме е еня за цената, говорим ако можеш да си ги купиш без проблем ) в най-мощната му версия.Идея нямам защо сравняваш 4 врат седан с 1-цата, но явно виждаш смисъл.

 

тогава ще имам яхта и ще пия мохито с литри около мулатки с хубави дупета. компренде? :lol:

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Да ясно ми е, че само пише да се упражняваме тук.Ами като съм ограничен в паричките и нямам възможност да си купя кола каквато искам ами такава каквато мога къде съм тръгнал да се правя на интерес с модели за които нямам пари?!Е???Това не го разбирам от одеве.

Акорд Купе и 135i си е баш такова сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да ти схвана гениалната мисъл. Айде стига с това "ако мога да си го позволя без проблем" щото тва ми звучи като от учебник по икономика. Парите са фактор. Дай тогава да сравняваме 911 порше с 135i a ?

Link to comment
Share on other sites

Сравни го с GTR R35, а?Щото май от коли разбираш повече от мен и това е явно.

Тая картинка дето искате да ми нарисувате ще излезе, че е най-хубаво да си купя ТАТА фул екстри вместо Киа, щото 2-рата е супер тъпа покупка.Все пак е толкова по-скъпа?!Първо гледаш колко пари имаш, после си избираш колата, това е.Ако е обратния вариант да си избираш колата и паричките да не ти пречат въобще няма да се занимваш с разни бюджетни коли, който казва, че това не е вярно лъже.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Акорд Купе и 135i си е баш такова сравнение.

 

ЗАЩОТО ДВЕТЕ ДА НА ЕДНА И СЪЩА ЦЕНА, ей затова те дъвчем през цялото време, лягай си и утре като се събудиш провери цените и пак да си говорим. Хонда Акорд е на същата цена даже и по-евтина от 1цата на БМВ. Ако имаш пари колкото за бмв 1ца или хонда акорд, коя от 2те би предпочел?

Link to comment
Share on other sites

Това, което е явно, че идея си нямаш за какво се спори. Още си на вълна бмв uber alles. Както и да е. Ето затова всяка втора кола е бмв и всеки 5ти собственик е с ромски произход.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...