Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Намери си достатъчно широк път и пробвай следното - засилваш се с 40 след това се опитай да набиеш спирачки и да завиеш едновременно. Представи си какво би направил ако някое дете случайно ти изскочи на пътя гонейки топка. Опитай го и после ми кажи до какви изводи си стигнал

Аз тея изводи съм си ги направил отдавна ... затва попрекатих малко рейсинга с тая кола , иначе уменията си остават :devil

 

Ще стане ... ще стане че детето вече няма да гони топка ... само дето 70% още от тоя град тряя си направят същия извод !

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Натикал съм 2ма в багажника да духат там през едни тръбички ...

"Двама" или "две"? Щото ако е второто и "вентилират" професионално...и аз влизам в твоя багажник. :devil

Link to comment
Share on other sites

В този момент отпускам газта обаче педала засяда доло , спирачката блокира и аз буквало карам срещу синьото поло пред мен със 80 , дистанцията е критично малка , само погледнах в ляво дали не идват коли от Греми-то , за мое щастие нямаше никой , завъртях рязко наляво за да заобиколя колоната , после рязък десен за да се включа в булеварда и докато направя тва всичкото смогнах да си мушна крака под газта и да вдигна педала на горе и все пак се оправих ...но имаше бая доза късмет и Господна намеса ... в последствие се оказа че жилото идва малко дълго и се получава прегъване .

добре де, в тоя случай не можеш ли да освободиш от скорост?

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

добре де, в тоя случай не можеш ли да освободиш от скорост?

Тази функция е в следващата версия на руската ESP система и Пазу още не е ъпгрейднал софтуера, включваш въпросната маневра. :lol:

Link to comment
Share on other sites

На 5 метра от "жертвата" едва ли ще мислиш точно за лоста и за освобождаване на скорост ... направо за тетрис даже можеш да си мислиш ... И като освободя от скорост , да не би да спра случайно ??

Link to comment
Share on other sites

На 5 метра от "жертвата" едва ли ще мислиш точно за лоста и за освобождаване на скорост ... направо за тетрис даже можеш да си мислиш ... И като освободя от скорост , да не би да спра случайно ??

Нещо много сложна взе да я изкарваш ситуацията. Съединител и спирачка се натискат за части от секундата. Ето защо е непонятно как колата ти се е ускорила от 60 до 80, та това доведе до очевидното заключение за бъг в "софтуера". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нещо много сложна взе да я изкарваш ситуацията. Съединител и спирачка се натискат за части от секундата. Ето защо е непонятно как колата ти се е ускорила от 60 до 80, та това доведе до очевидното заключение за бъг в "софтуера". :lol:

 

Ако казва, че е нямал място и време...... пък и бързо ще трябва да върне педала, че ....... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ама той не идва ли от авеню все едно и на католическата завива надясно?

 

Щото там наклона е нагоре как ускорява от 60 на 80?

Абе като че не знаеш голфовете...те от 60 до 250 ускоряват за 3 секунди, а ти се чудиш за няк'ви си 20 км./ч. :P

 

Пазу, в подобни случаи натискаш съединителя и оставяш голфа да завърти на празно докъм 9000 оборота....след това рязко отпускаш съединителя и голфа излита вертикално - ето ти решение на проблема. :punk

Link to comment
Share on other sites

В такива случаи мисля че не е добра идея даже да го докосваш съединителя. Само спирачка, че иначе си у картофите.

 

Килър, аз ти казах, че след тая Англия, чувството ти за хумор се е изпарило тотално, ама ти не вярваш... :P

Не гледаш ли, че от 2 страници насам се базикаме с голфа на Пазу... :woot (Midex)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Гледам новите автомобили как след лек удар целите стават на салата . С тия системи за защита , където има точки на огъване при удар веднага подават и всичко отива подяволите . Та се чудя като гледам на РИП мицубишито дали ако беше голф , бмв или мерцедес до 97-98г щеше така да се огъне ?

Link to comment
Share on other sites

Гледам новите автомобили как след лек удар целите стават на салата . С тия системи за защита , където има точки на огъване при удар веднага подават и всичко отива подяволите . Та се чудя като гледам на РИП мицубишито дали ако беше голф , бмв или мерцедес до 97-98г щеше така да се огъне ?

 

Щеше да се завърти в ляво и пътника на дясната седалка щеше да разбие джама на вратата с глава

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

По принцип новите модели ги правят да се мачкат лесно, за да поемат кинетичната енергия от удара, а 'клетката' с хората трябва да запазва формата си. В 5-та предавка имаше тест на 2 коли от една и съща марка, но различни поколения модели. Сблъскаха ги челно под лек ъгъл и наистина се оказа, че пораженията за пътниците са много повече в стария модел, въпреки, че външно новият (чисто визуално) беше по-намачкан.

Link to comment
Share on other sites

Волво 740 с Рено Модус, челно. В Реното всички бяха о.к. даже вратите ги отвориха без да заяждат, във Волвото дето е два пъти по голямо и по тежки всички бяха натрошени, а колата я рязаха да я отворят. Като се има предвид, че преди 20 години това Волво беше еталон за сигурност

 

Малко съм бил в грешка -

Link to comment
Share on other sites

Ама преди 20 години.Все едно аз да кажа, че понеже е Волво S40-ката ще е супер сигурно.Спрямо автомобили от нейното време, да...ама по сегашния стандарт не вярвам повече от 2-3 звезди на EuroNCap( или там както е ) да изкара.

 

Edit: Ъъъъъъъ, проверих http://www.euroncap.com/tests/volvo_s40_1997/5.aspx ИЗКАРВА 4 звезди за възрастни!!!Направо съм шокиран за автомобил от преди 2 години. :confused :confused :confused :confused

 

Ебахти C-Class 1997 > http://www.euroncap.com/tests/mercedes_ben...ss_1997/18.aspx

А аз си мислех, че бая парички й искам на колата.Вече не съм на това мнение въобще.Даже може да я изтегля от продажба( все пак сестра си карам в нея и родителите ми, за какво ми е нещо друго дето мога да се утрепя в него!? ).

 

Явно добре съм се насочил и към е39 за следваща :) http://www.euroncap.com/tests/bmw_5_series_1998/49.aspx

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ама преди 20 години.Все едно аз да кажа, че понеже е Волво S40-ката ще е супер сигурно.Спрямо автомобили от нейното време, да...ама по сегашния стандарт не вярвам повече от 2-3 звезди на EuroNCap( или там както е ) да изкара.

 

Edit: Ъъъъъъъ, проверих http://www.euroncap.com/tests/volvo_s40_1997/5.aspx ИЗКАРВА 4 звезди за възрастни!!!Направо съм шокиран за автомобил от преди 2 години. :confused :confused :confused :confused

 

Ебахти C-Class 1997 > http://www.euroncap.com/tests/mercedes_ben...ss_1997/18.aspx

А аз си мислех, че бая парички й искам на колата.Вече не съм на това мнение въобще.Даже може да я изтегля от продажба( все пак сестра си карам в нея и родителите ми, за какво ми е нещо друго дето мога да се утрепя в него!? ).

 

Явно добре съм се насочил и към е39 за следваща :) http://www.euroncap.com/tests/bmw_5_series_1998/49.aspx

 

 

дано НИКОГА не разбера колко ми е здрава колата. тази или бъдещата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Естествено, но все пак е по-добре някоя която има някаква степен на безопасност отколкото някав ковчег, нали!?

 

със сигурност.....ама обстоятелства бол.... Един човек от А6 комби беше направил две А3-ки и е жив и здрав и дори без СЕРИОЗНИ наранявания, а понякога и със 60 може да стане страшно, така че .......

 

ония пияница дето се отпра със 198 мили в час.......късмет

Link to comment
Share on other sites

Звездите на EuroNcap не са ли различни през различните години... тоест критериите за звезди да се променят?

 

 

Ето едно показателно клипче:

Смарт срещу бетонна стена.

http://www.youtube.com/watch?v=ju6t-yyoU8s

 

 

 

3та серия(Е46) и актуалната 3та серия (е90) преди фейс лифт

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...