Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Приятелю пожелавам ти искрено да имаш поне толкова, колкото имам аз на мое име :bgrin: Не познавате явно правилата - няма преследване за този вид наказание. Пак казвам - като сте мераклии - плащайте си фишовете
Какво значи "няма преследване за този вид наказание"? Изобщо не съм мераклия да давам пари, но фактите са налице - по стечение на обстоятелствата имах фишове в 3 други областни града и си пристигнаха по местоживеене като стой та гледай. Ако при теб има някакво незнайно кранче, което може да спира фишовете - това е отделен въпрос. Но не изказвай глобално мнение.

Моето вече клони към офтопик, ама ми се ще да го разнищим докрай.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Тука за камери ли ставаше дума или за това как да не си плащаме фишове,актове и прочие.Вместо да обяснявате как да се заобикаля закона се замислите колко нарушение направихте днес и как утре те да бъдат по-малко ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се ама жената естествено не е излязла от форума преди да стане и от нейния акаунт писах...

 

Жени....

 

Какво значи "няма преследване за този вид наказание"? Изобщо не съм мераклия да давам пари, но фактите са налице - по стечение на обстоятелствата имах фишове в 3 други областни града и си пристигнаха по местоживеене като стой та гледай. Ако при теб има някакво незнайно кранче, което може да спира фишовете - това е отделен въпрос. Но не изказвай глобално мнение.

Моето вече клони към офтопик, ама ми се ще да го разнищим докрай.

 

Вярно че отнесохме камерите ....

 

Значи не съм се изразил явно правилно... Не че се спират фишовете, те си са написани, валидни са си, ще пристигнат където трябва и т.н. Въопросът е че като не ги платиш няма кой да гони изкъсо. Това не означава че не си глобен и че не ги дължиш - просто не си плащаш и толкова. И така лека полека давността им изтича. Ако щеш ми вярвай, но всички фишове, написани ми от полицаи на пътя, ги смачквам и изхвърлям преди още да стигна колата. Нито един досега не съм платил и няма да платя никога. И никой не ме е търсил да правя.

 

Мен ме притесни това, което каза Ерор, защото ако започнат въвеждат и обикновените фишове както актовете - тогава мърдане няма. Но както казах и по-горе с тия темпове скоро фишове ще има за нарушения от типа хвърлен фас на улицата или нещо от сорта. Вече бичат задраво актове, именно защото знаят че после от фишовете я съберат пари я не.

Link to comment
Share on other sites

От КАТ напомнят, че ако шофьорът нарушител няма други провинения и е с пълен комплект точки, той ще бъде пощаден еднократно. :lol:

и ако случайно предизвикам ПТП и съм виновен,няма да ме санкционират ли :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш за глоби за паркиране или ако са ти вдигали колата - да. Това не са точно фишове. Отделно ми прави впечатление, че полицаите вече почти не пишат фишове, направо посягат към актовете.

Говора за глоби за неправелно паркиране, дето се лепят на стъклото, като съм спирал на тротоара , на пешеходна пътека и на забранени улици.

 

Едит : то само за изброените от мен нарушения се пишат фишове , за всичко останало вече са само актове...

Link to comment
Share on other sites

Говора за глоби за неправелно паркиране, дето се лепят на стъклото, като съм спирал на тротоара , на пешеходна пътека и на забранени улици.

 

Това не са фишове - така и предполагах

 

Има ли опция да се провери чрез интеренет какво дължиш като глоби?

 

За съжаление май все още нямаме такава екстра

Link to comment
Share on other sites

Е какво е това за пиян шофьор 10 точки ? Значи ако ме хванат на 3 ракии ще мога спокойно още 2 пъти да се надрънкам и да рискувам да блъсна двама трима ли ? А това за радарите е поредната простотия..най-малкото АНТИрадарите са добре скрити, не са на таблото или прозореца.

Link to comment
Share on other sites

А това за радарите е поредната простотия..най-малкото АНТИрадарите са добре скрити, не са на таблото или прозореца.

 

Оди им го обяснявай на ушевите...

Link to comment
Share on other sites

и ако случайно предизвикам ПТП и съм виновен,няма да ме санкционират ли :lol:

Пак питам колеги,не води ли до това поредната недомислица на КАТ...имам 39 точки в талона си,означава ли, че буквално мога да си вея необезпокояван коня на пътя до първото нарушение :blink:

Link to comment
Share on other sites

Пак питам колеги,не води ли до това поредната недомислица на КАТ...имам 39 точки в талона си,означава ли, че буквално мога да си вея необезпокояван коня на пътя до първото нарушение :blink:

 

Саше бе чети между редовете малко. Много ясно че ако се изпраскаш никой нищо няма да ти прости. Много е вероятно и дреболиите никой да не прости. Това е нещо като "препоръчителна цена" на етикета.

 

Какво са тогава ?

 

Различни са и ги водят. На мен като ми вдигнаха колата и НП от общината получих за 20 лева. Разбира се още не е платено, но съм сигурен че се води някъде. Фишовете са онези малки листове, които са на цели кочани и се вписва само нарушителя и вида на нарушението. Там наказанията като суми са фиксирани.

 

от къде да си купя истински антирадар а не радар детектор някой знае ли ?

 

Васко наказанията за това са много сериозни. Абсолютно ненужно и излишно е да вършиш такива глупости. Карай си с детектора да ти е мир на главата

Link to comment
Share on other sites

Различни са и ги водят. На мен като ми вдигнаха колата и НП от общината получих за 20 лева. Разбира се още не е платено, но съм сигурен че се води някъде. Фишовете са онези малки листове, които са на цели кочани и се вписва само нарушителя и вида на нарушението. Там наказанията като суми са фиксирани.

Ако не се лъжа още с предишните промени на закона за движение по пътищата спряха фишовете и са само актове ?

Link to comment
Share on other sites

Васко наказанията за това са много сериозни. Абсолютно ненужно и излишно е да вършиш такива глупости. Карай си с детектора да ти е мир на главата

В Гърция за антирадар наказанието е отнемане на книжката за 6 месеца и глоба 700 евро,там не си играят на дребно вече.Трябва и тук да стане така,обаче при тази корупция е нещо като научна фантастика.

Link to comment
Share on other sites

Аз все пак приканвам коментиращите първо да си помислят наясно ли са с разликите между радар и антирадар и най-вече дали изобщо са виждали антирадар и тогава да дават мнения по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Еми квото е тва е :) Колко ще ме надупят знаеш ли?

Ще те надупят Старшината, Главният Сержант и някой друг полицай, може и още хора да викнат ако си заслужаваш :lol: :woot :D

Бройката зависи изцяло от теб..

:D

Link to comment
Share on other sites

Ще помоля първия пост да се едит-не с известната ни до сега информация за стационарни камери: пред х-л "Марица" и "някъде в кичука" (ама къде е тва аз така или иначе не можах да разбера) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще помоля първия пост да се едит-не с известната ни до сега информация за стационарни камери: пред х-л "Марица" и "някъде в кичука" (ама къде е тва аз така или иначе не можах да разбера) :lol:

 

Това в Кючука е интересно, къде ли са е сложили :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...