Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Това в Кючука е интересно, къде ли са е сложили :blink:

 

На мен ми е чудно защо не сложат 1-2 камери на кръстовището на Руски и 6ти септември да снима минаващите на червено - за отрицателно време ще си избият инвестицията...

Link to comment
Share on other sites

Тва за камерата на марицата е някакъв кьорфишек...къде е поставена тая камера?Никаква я няма. А и ако имаше няма начин до сега да не са ме глобили.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка имаме ли някаква достоверна информация къде аджиба са сложени камери, ако въобще има стационарни такива? Или пак си играем на криеница в тъмното?

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос - ако патрулката с камерата е спряла някъде и аз мина покрай нея с превишена скорост НО от насрещното платно, могат ли да ме снимат и да ми засечат скоростта?

Link to comment
Share on other sites

Още не съм чул тука да го правят но един приятел ми показа видеокасета с негова милост карайки кола с очевидно превишена скорост, заснет от полицай който кара зад него и ясно се вижда и километража на полицейската кола... не помня какви цифри беше точно но ми се върти в главата че май въпросното 10 минутно филмче му беше излезнало нещо като $500 (че и застраховката са му вдигнали след това). Няма радари няма нищо - полицая си кара зад теб и ясно се вижда откъде си минал и с каква скорост си карал средно :)

Link to comment
Share on other sites

И по кой член от ППЗДП са му дали толкоз голяма санкция? 500долара! За превишена скорост!?! Ами километража на полицейската кола дали е в разрешените измервателни уреди от метрологията?!? Нещо май послъгва този "познат" .

Link to comment
Share on other sites

Хехе "ППЗДП" :)

 

Питаш ме неща които не знам и определено съм забравил отпреди 2 години, но мисля че не беше само за превишена скорост... прекалено честа смяна на платната май беше правил, може и друго да е имало... знам ли... въпроса е че получаваш доста скъпо струващо видеофилмче с твоя милост управлявайки автомобил на него :)

Link to comment
Share on other sites

Така си е, но с един печен адвокат - ще свалиш доста от обвиненията, най-малкото че те снимат без твое знание и разрешение.

Те бяха снимали и един депутат в София, и какво стана?

Link to comment
Share on other sites

Така си е, но с един печен адвокат - ще свалиш доста от обвиненията, най-малкото че те снимат без твое знание и разрешение.

Те бяха снимали и един депутат в София, и какво стана?

Сериозно ли ония депутат в София с Аудито се измъкна ?

Link to comment
Share on other sites

Кви долари бе дядомраз, ти пак не си на себе си...

 

Мда... не съм написал ясно въпреки че споменах "че тука още не го правят" но явно не е особено ясно... въпросния приятел е в Лос Анжелис :)

 

Така си е, но с един печен адвокат - ще свалиш доста от обвиненията, най-малкото че те снимат без твое знание и разрешение.

Те бяха снимали и един депутат в София, и какво стана?

 

В щатите си е напълно законно това. Има някакви подробности че касетката ти я дават единствено на теб за да не се получи че първото нещо което жена ти ще направи след като изгледа касетката е да подаде молба за развод :) Абе американска му работа. Но филмчето си е нормално и хич не може да обжалваш че не си карал с превишена скорост или не си правил еди какви си простотии след като те има на записа и ясно се вижда номера на колата ...

Link to comment
Share on other sites

Хе, не било компютри ами компоти, и не ги били изнесли за чужбина ами ги били върнали. Та и твоята работа - ще ни даваш за пример хамериканците :D

Link to comment
Share on other sites

ми иранците ли да дава за пример

Ами честно казано да. Българската действителност няма нищо общо с американската. Не знам защо всеки дава примери какво било там и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ами като начало защото всичко им е подредено а не хаос. В интерес на истината най-добре да гледаме от Японците и да се учим ама толкова старание, трудолюбие и усърдие (и най-вече липса на мързел) няма да намерим в нито един нашенец... И вместо да гледаме някой който е по-зле и от нас или горе-долу на същото дередже и да умуваме не можем ли да го направим поне малко по-добре и да си скубем косите че не можем защо да не вземем за пример някой който вече го е намерил решението и то работи. Само че не - ние сме по-умни и при нас работите задължително са по-сложни и не може да стане така.

 

Кажи ми колко трудно е да се сложи камера в една полицейска кола така че да записва и километража на колата и да се вижда къде и зад кой кара и съответно регистрационния номер на въпросния серсем след който кара полицая?

 

Друго - колко трудно е да се поставят камери на кръстовищата и да щракат снимки на нарушителите минали на червено? Ама закона не го бил разрешавал, то нарушавало конституционните им права - абе аланколу - ти минаваш на червено да те е** ако е имало полицай там и те беше спрял какво конституционно право щеше да ти наруши? Такива електронни средства трябва да има и ако знаете колко по-спокойно ще се кара ако се знае че който мине на червено после получава доста солен портрет на негова милост с волан в ръка. Сещам се поне за 5 кръстовища в пловдив които ще си избият цената на камерите още първата седмица а след това стават машина за пари. Мани това ами и задръстванията ще намалеят тъй като когато някой се натресе в кръстовището въпреки че вижда че там където отива има задръстване и не може да се изнесе от въпросното кръстовище но въпреки това влиза (бях свидетел при това да влиза на червено и единственото което направи беше да блокира насрещното движение за 2 поредни светофара - от това по-голяма наглост здраве му кажи). Айде кажете ми сега КОЕ точно му е лошото, кое не може да се приложе в нашенските условия и що трябва да гледаме пакистанците дето и светофари нямат вместо да вземем наготово нещо вече измислено и работещо?

Link to comment
Share on other sites

Хмм. Ти май не четеш какво съм писал. Да съм се изказал някъде против камерите. И аз съм на мнение че трябва на почти всяко кръстовище да има камера. Изказах се против непрекъснатите сравнения какво било в САЩ и какво е тук.

Това камерата да записва километража и колата от пред е голяма глупост. Ще ти дам един пример. Поради някаква причина полицейската кола намали за няколко секунди. След това ще трябва да ускори и да превиши скороста на "преследваната" кола за да я настигне. От там нататъка се сети колко може да се вярва на показанията. Не се сещам за начин 2 коли да успеят да се движат с абсолютно еднаква скорост непрекъснато.

Link to comment
Share on other sites

Ами честно казано да. Българската действителност няма нищо общо с американската. Не знам защо всеки дава примери какво било там и т.н.

значи според теб българската действителност има повече общо с мюсюлмански народ и с абсолютно циганска страна :confused

Link to comment
Share on other sites

Това камерата да записва километража и колата от пред е голяма глупост. Ще ти дам един пример. Поради някаква причина полицейската кола намали за няколко секунди. След това ще трябва да ускори и да превиши скороста на "преследваната" кола за да я настигне. От там нататъка се сети колко може да се вярва на показанията. Не се сещам за начин 2 коли да успеят да се движат с абсолютно еднаква скорост непрекъснато.

 

Не е въпроса дали караш с 50 или 55. Кой му пука за 5км. Става дума за каране вместо с 50 с около 80. Това вече ще се забележи ясно. Колкото и да варира средната скорост ще се види че е доста над ограничението. Пък и разни по-рисковани изпреварвания, минал на червено, не спрял на пешеходци и т.н. - това също ще се заснеме, не си ли съгласен?

Link to comment
Share on other sites

значи според теб българската действителност има повече общо с мюсюлмански народ и с абсолютно циганска страна :confused

Имаме общо с балканската действителност ;).

 

 

Не е въпроса дали караш с 50 или 55. Кой му пука за 5км. Става дума за каране вместо с 50 с около 80. Това вече ще се забележи ясно. Колкото и да варира средната скорост ще се види че е доста над ограничението. Пък и разни по-рисковани изпреварвания, минал на червено, не спрял на пешеходци и т.н. - това също ще се заснеме, не си ли съгласен?

И с 100 да кара пак не можеш да докажеш че е карал с абсолютно същата скорост в момента. Няма ли радар който да удостовери това...

За преминаване на червено вече съм съгласен изцяло.

Link to comment
Share on other sites

И с 100 да кара пак не можеш да докажеш че е карал с абсолютно същата скорост в момента. Няма ли радар който да удостовери това...

 

След като успоредно с теб се движи друга кола чийто километраж опреелено е доста над 50 и въпреки това не те изпреварва според теб това не е ли доказателство? Ако според закона не е значи трябва леко да се пооправи за да стане :)

Link to comment
Share on other sites

След като успоредно с теб се движи друга кола чийто километраж опреелено е доста над 50 и въпреки това не те изпреварва според теб това не е ли доказателство? Ако според закона не е значи трябва леко да се пооправи за да стане :)

Ти май пак не свхащаш за какво говоря. Колко точно над 50? 19 или 21 километра? Има разлика за това каква глоба и ще получиш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...