Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Ти някога излизал ли си извън Пловдив? Извън България? Баща ти катаджия ли е? Трудно ми е да си обясня как може някой така да защитава КАТ, като се има предвид, че просто се опитват да изкярят повече глоби,а не се замислят как би могъл да се улесни трафика и прочее. Ама жив и здрав, имаш си право на мнение

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Чудесен пост на Алчеми :).

 

Няма такова нещо като 5-лентов булевард - в града си и от къде накъде ще караш с над 50-60? Камерите толкова ги оплюхте, а те са сложени в Астрите не против нас, а ЗА нас. Осъзнайте, че това е предпоставка за повече глоби => повече опарени => по-малко нарушения.

От етична гледна точка нормално ли е да нарушиш закона и да се отървеш безнаказано? Калибриране това, калибриране онова, документи, стикери, сертификати... Като си нарушил ще плащаш. Аз пък съм сигурен, че ако се движиш с 50км/ч няма да ти пратят акт, щото си бил карал с 65 примерно. Спокойно спете! :unsure:

 

кажи сега как постоянно караш с най-много 50 в града да се посмеем всички задружно.... :punk

Link to comment
Share on other sites

Когато си взех кола се опитвах да карам по правилника. Да съм културен шофьор... Не става. Не мога да спирам 1во на стоп линията и после пак, малко по - напред. Града НЕ ми позволи да се движа с 50. ВИДИМО е, че когато караш с 50 км/ч и затрудняваш движението. Особено на "България", "Христо Ботев", "Цар Борис", "Санкт Петербург", "Освобождение" ... Невъзможно е!!! Да не говорим, че ако дори за малко се забавиш на сфетофар или решиш да спреш на пешеходна пътека, без пешеходеца да е стъпил, зад теб ще ти изядът душата!

Link to comment
Share on other sites

Забелязали ли сте разликата между Пловдив и София... например в София като светне жълто и шофьорите веднага са готови да тръгнат, да не кажа, че и тръгват, докато тука много се бавим?

Link to comment
Share on other sites

@злобил, карам си с до 60тина, като единствено на карловско още в рамките на града май съм карал с 70 или малко отгоре. Обаче е факт, че ако ме спре тогава някой за превишена скорост съм си виновен и не оспорвам. Все пак в града не знаеш кога ще ти изникне я майка с количка, я някакви завеяни образи, я детенце... Трябва да се кара внимателно, което пък изключва 80км/ч.

 

@психар, на мен пък хич не ми дреме кво си мисли тоя отзад. Веднъж си карах покрай Камела и там има почти винаги спрели коли в дясната лента => аз си действам в лявата. Някаф баламурник отзад ми се залепи (аз карам със 60) и ми включи в сумрака едни дълги отзад, халогени, клаксони... Дремеше ми на шапката, даже си понамалих, да го образовам. Щом вече имаше свободна лента за мен го пуснах естествено, а той, мутрата ми пискаше отстрани със свирепо изражение.

 

Как аз пък никога не съм се изнервял ако някой кара пред мен с ограничението? Ако искам изпреварвам, ако не мога - чакам? Кви сте всички други бързаци такива, а? Със сто в града, куул, само Голф остава да си купим, тюнинг.

Link to comment
Share on other sites

Никой не говори за 100.. И не си ми прочел поста! Пише 50! Но отиваме на оффтопик.

Та за камерите... Ако има и други шофьори, като мен (мен ме е страх от куки), 4-5 патрулки повече да обикалят и камерите стават излишни.

Link to comment
Share on other sites

Според мене не си прав NEFARIOUS с тва за непукизма, аз отначало като зех книжка бях непукист ама като ми написаха актове за 500 лева и ми зеха бая точки за кво ли не ся знаеш ли как спазвам сички правила....

Link to comment
Share on other sites

tva ne moga da razbera ..6to ne zemat da napravat kamerite i radarite po dobri....eto naprimer v Germaniq... na AUtobana...si ima i radari I kameri..i teq kameri snimat kolata...a posle moej da se uveli4i izobrajenito do liceto na 6ofiora ( I ne e razmazano) TOgava imat osnovanie da ti pratiat Akt...ama ne..tiq tuka se ligavat ..i se pla4at 4e nqmat pari za oborudvane...

Link to comment
Share on other sites

Според мене не си прав NEFARIOUS с тва за непукизма, аз отначало като зех книжка бях непукист ама като ми написаха актове за 500 лева и ми зеха бая точки за кво ли не ся знаеш ли как спазвам сички правила....

Не си разбрал. Аз писах за друг тип непукизъм. Когато отзад ти надуват клаксона и светят къси-дълги, за да караш по булеварда в града с 70, тогава хич не ми дреме. Ако искам ще го правя, но за някакви сульовци отзад - не!

Link to comment
Share on other sites

И аз забелязах че когато няма много коли си карам доста по-бавно, иначе гледам все да мина по-бързо че да не чакам. Една вечер след 2 трябваше да излезна и средната скорост ми беше под 50км в час и си спрях на 2-3 светофара без да се напъвам да ги хвана когато са останали под 3 сек и тн. Особено залепи ли ми се някой бакшиш отзад да ми светка и да ми се навира много почвам да се нервирам.

 

А за патрулките не знам но съм забелязал 2 места на които ВИНАГИ ама ВИНАГИ има тарикати дето си мислят че знаците и червеното на светофарите не важи за тях - едното е на кръстовището на руски и 6ти септември, завиващите наляво от руски съм виждал да минават не просто на червено ами след като са минали 3-4 секунди откакто е светнало зеленото за минаващите по 6ти септември. Другото е до пазарчето на панаира - има си знак да се завива само надясно, но винаги има тарикати дето решават да завиват наляво и при натоварено движение (обикновено около 5 следобед) се почва едно чакане именно заради някой такъв тарикат.

 

Другото което много ме дразни е до пешеходния световар на руски (до бившият ТОХ), като светне червеното след като минат пешеходците има малко време когато могат да минат завиващите, освен ако някой простак не се е забил така че да пречи да се мине...

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал. Аз писах за друг тип непукизъм. Когато отзад ти надуват клаксона и светят къси-дълги, за да караш по булеварда в града с 70, тогава хич не ми дреме. Ако искам ще го правя, но за някакви сульовци отзад - не!

защото са отзад или защото са сульовци, понеже са отзад? или щото не е редно да се кара бързо в града? има съществена разлика в мотивите ти в различните ти мнения.

 

защо желанието ми да живея в демократична държава с действаща съдебна и изпълнителна власт, които да защитат правата ми на гражданин, се възприема като заяждане от полицаите и някои от тук четящите се чудя пък аз.

аз искам добре оборудвана полиция и обективна преценка при налагането на наказания. ама много искам явно.

Link to comment
Share on other sites

Ако са отпред не ми пречат, да си карат със сто. Но като отзад мен ме нервират и ми надуват главата => са сульовци и са отзад. А и в града не е хубаво да се кара бързо. Значи тези 2 неща, които ти си разделил, са взаимно свързани и заменяеми, защото все едното води до другите 2.

Link to comment
Share on other sites

Нека има камери. Да тормозят разните бабаити,които си мислят,че да се кара с 100км/ч в града е нормално. Или да си мислят,че нарушаването на правилата е задължително.

Нека да се прави всичко напук...то това е целта на тази държава... шофьорите се правят на велики и правят каквото си искат,КАТ и полицята от своя страна не остава по назад и отговаря подобаващо с "гадни" мерки.

Всеки прави каквото си иска в тази държава... в "нормалните" държави има такива камери,и тук ще има,просто "изкривени" според родните представи.

Не може да има навсякъде табели "Камера",за да може "интересните" шофьори да карат там с 50км/ч ( да не ги "светнат" ),а на другите места да са 50+,за да са "интересни"...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Има още една патрулка с камера. От 3 дни е в движение. Регистрацията е 5727 ;)

А спрей откъде може да се купи или поръча?

Доколкото знам радарите не са настроени да хващат 50+, а 70+. До 70 не се регистрира като нарушение, освен ако няма знак за под 50, примерно 30. Няколко пъти съм минавал покрай патрулката с радара пред Люляка в Тракия с 60+ и нито вендъж не са ме спирали.

Link to comment
Share on other sites

Има още една патрулка с камера. От 3 дни е в движение. Регистрацията е 5727 ;)

А спрей откъде може да се купи или поръча?

Доколкото знам радарите не са настроени да хващат 50+, а 70+. До 70 не се регистрира като нарушение, освен ако няма знак за под 50, примерно 30. Няколко пъти съм минавал покрай патрулката с радара пред Люляка в Тракия с 60+ и нито вендъж не са ме спирали.

Дам, веднъж имаше и патрулка с камера на околовръстното в Тракия (вероятно същата). :angry1

Link to comment
Share on other sites

Има още една патрулка с камера.Няколко пъти съм минавал покрай патрулката с радара пред Люляка в Тракия с 60+ и нито вендъж не са ме спирали.

тука си много в грешка :) нали за това са им тези камери ,за да не те спират ... като ти дойдат призовките ще видиш кво става :D

 

както казах засега са 4 коли с камери - 3 в града и една извън града

Link to comment
Share on other sites

тия дето си мислят, че тоя спрей работи се в дълбока заблуда. по ББС даваха специално предаване с тестове за тях, понеже преди известно време цяла Америка била луднала по тях. резултат? = 0

 

не се заблуждавайте!!!

слагайте си коланите!

карайте бавно!

не само нашия а и живота на десетки други хора зависи от нас и от разумното ни шофиране.

айде със здраве!

Link to comment
Share on other sites

тука си много в грешка :) нали за това са им тези камери ,за да не те спират ... като ти дойдат призовките ще видиш кво става :D

 

както казах засега са 4 коли с камери - 3 в града и една извън града

 

Говоря за преди година. Там баш си седяха с радара и си спираха коли с превишена скорост ;)

Колкото до спрея. Някъде гледах едно клипче, точно с такъв спрей и ефекта беше, че при снимане с камера се виждаха цветни отблясъци. Мисля, че има ефект, а и да няма много важно. По-добре да го пробвам и да се убедя, че няма ефект, отколкото да се чудя дали има :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Според мен има ефект с камерите, колкото по-спънато е положението толкова по-добре. Малко по-малко трябва бг шофьора да си променя манталитета на нахален, агресивен и псуващ каскет. Да сложат на всеки бърз булевард спиидкам като в UK , пък може и една патрулка да не излиза с радар. Наскоро платих известна сума глоби, мисля че ще е по-добре да закъснееш за някъде с 5 мин, отколкото да се състезаваш с таксиджии, и други състезателни елементи, отколкото да даваш пари, здраве, нерви или недай си боже най-лошото. Шофирайте разумно, в ограниченията, с колан и няма да имате дертове :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Според мен има ефект с камерите, колкото по-спънато е положението толкова по-добре. Малко по-малко трябва бг шофьора да си променя манталитета на нахален, агресивен и псуващ каскет. Да сложат на всеки бърз булевард спиидкам като в UK , пък може и една патрулка да не излиза с радар.

съгласен съм ,че камерите са хубаво нещо и са полезни,но при нас работата е пълна боза ... може ли да ме глобят с 100лв ,защото съм карал с 73км и то на голям булевард и не преча на никой,а на всеки шибан светофар да ми минават по 4 коли на червено(а от другата страна вече е зелено и другите коли не трегват просто за да не ги ударят) и създават реална опасност и за тях да няма глоби ? WTF ?!? Като ще се прави нещо да се направи както трябва... Освен това повечето катастрофи са именно заради някой цървул ,който е минал на червено ,а не заради някой ,който е карал с 70 на големия булевард и не пречи на никой нито пък създава някаква реална опасност ...

Link to comment
Share on other sites

съгласен съм ,че камерите са хубаво нещо и са полезни,но при нас работата е пълна боза ... може ли да ме глобят с 100лв ,защото съм карал с 73км и то на голям булевард и не преча на никой,а на всеки шибан светофар да ми минават по 4 коли на червено(а от другата страна вече е зелено и другите коли не трегват просто за да не ги ударят) и създават реална опасност и за тях да няма глоби ? WTF ?!? Като ще се прави нещо да се направи както трябва... Освен това повечето катастрофи са именно заради някой цървул ,който е минал на червено ,а не заради някой ,който е карал с 70 на големия булевард и не пречи на никой нито пък създава някаква реална опасност ...

 

Да и аз съм съглсен тук. Но има и друго - в България положението е толкова изтървано, че нито глоби, нито радари, нито камери ще го оправи. Доста хора си имат "хора" в КАТ и оттам винаги биват спасени. Докато не се сменят доста хора в КАТ, а и не само нищо няма да се оправи - такива като теб ще плащат, а някои други ще си свиркат и ще си правят каквото си искат. Също фактро за катастрофите по кръстовищата е и синхронизацията на светофарите или по-точно липсата на такава. В нормалните градове светофарите са синхронизирани и при нормално каране се "хваща" така наречената зелена вълна. Но в нашия град такова нещо няма. Всеки си работи самосиндикално и това е предпоставка за задръствания и ПТП. Пример за такъв асинхрон са светофарите на Билла, следващия преди Семинарията и този на Чифте баня. Ако ме хване този на Билла, за да мина пред другите 2 трябва да карам с 85, за да хвана този преди Семинарията и то на 4 секунди преди края на зеленото, оттам трябва да продължа в същия дух, за да мина през този на Чифте баня, освен ако някой идиот не е решил да си бърка в носа или да прави ляв от средна лента. А има и друг момент, в който и да минеш през този на Семинарията, като отидеш на Чифте баня имах 49 секунди до зеленото. Всичко зависи кой светофар кога е пуснат. На всичко отгоре сутрин КАТ са задължени да са на натоварените кръстовища, но като идат там или закусват или са с гръб към движението и си говорят, без изобщо да им пука какво става. Каквото и да се прави нещата ще си останат такива, поне засега.

Link to comment
Share on other sites

Lucky Luciano за задръстванията си много прав.

Вместо да се занимават с глупости да го решат най-накрая проблема със задръстването на колелото на панайра. Не може в пиковите часове (а и вече постоянно), да стават такива задръствания или светофари да слагат, или бутка на КАТ в която да има човек 24ч на разположение.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...