Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Не че е за тази тема, но сега има акция за неправилно паркирали коли.

По целият център вършеят униформени..

И аз получих едно фишче(20лв), та погледнете си стъклото :(

(фиша ако не се плати в 7дневен срок, колко е глобата после?)

Link to comment
Share on other sites

Не че е за тази тема, но сега има акция за неправилно паркирали коли.

По целият център вършеят униформени..

И аз получих едно фишче(20лв), та погледнете си стъклото :(

(фиша ако не се плати в 7дневен срок, колко е глобата после?)

 

Аз защо съм останал с убеждението, че тия фишчета никой не ги плаща (нито в срок, нито извън него)?

Link to comment
Share on other sites

От 1 година си чакат 100-те лева от акта за невалидна винетка,ама няма да си ги получат.На околовръстен път винетка ще ми иска тъпото ченге.

Link to comment
Share on other sites

Днеска на едно кръстовище Извън града. една патрулка беше спряла 2 коли.... и единия полицай незнам Гумите ли му проверяваше на единия... фиша ли изпускаше.. а може би просто си събираше 10-те лева на монети :)

Link to comment
Share on other sites

Днеска на едно кръстовище Извън града. една патрулка беше спряла 2 коли.... и единия полицай незнам Гумите ли му проверяваше на единия... фиша ли изпускаше.. а може би просто си събираше 10-те лева на монети :)

 

еми те пишат фишове( или актове там както се води) за износени гуми .. така ,че нищо чудно ;) мерат ти грайфера и ако не ги кефиш .... :P

Link to comment
Share on other sites

Той и Баща ми така като вас разправяше, че само балъците плащат глоби и данъци, докато миналата година не му запорираха банковите сметки заради задължения отпреди 6-7 години :bgrin: Добре поне че няма навик да държи много пари вътре и е загубил по-малко отколкото трябва да дава. Сега обаче не смее да си отвори сметка на негово име и ползва една моя. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Той и Баща ми така като вас разправяше, че само балъците плащат глоби и данъци

 

Нищо не разбирате и пак много приказвате! Казах ФИШ! ФИШ

 

Не данъчни задължения, не наказателни постановления - четете малко бе! Аз имам сигурно една кофа фишове за глупости последните 10 години - НИТО ЕДИН не съм платил и никога няма да платя. Все още системата ни позволява тази опция. Припомням също, че минат ли 5 години фишовете стават невалидни. Който има желание - да ходи да си ги плаща.

Link to comment
Share on other sites

...Аз имам сигурно една кофа фишове за глупости последните 10 години - НИТО ЕДИН не съм платил и никога няма да платя. Все още системата ни позволява тази опция. Припомням също, че минат ли 5 години фишовете стават невалидни. Който има желание - да ходи да си ги плаща.
Явно нямаш никакво имущество на свое име. А системата е такава, че дори и длъжника да се спомине (не го пожелавам никому), държавата си взема нейното от наследниците. Вярно, че някои от фишовете се губят "по пътя", но доста от тях си висят като Дамоклев меч.
Link to comment
Share on other sites

Явно нямаш никакво имущество на свое име. А системата е такава, че дори и длъжника да се спомине (не го пожелавам никому), държавата си взема нейното от наследниците. Вярно, че някои от фишовете се губят "по пътя", но доста от тях си висят като Дамоклев меч.

 

Именно!!И аз не си плащам фишовете вече, защото реално на мое име не се води нищо.Нито имам къща,нито апартамент,нито кола така че няма какво да ми вземат.Видях го с очите си как заради глоба която имахме на личният магазин за хранителни стоки и фиш за 63 км/ч неможем да си платим нито данък на колите,нито на къщата,нито на апартамента.След като неможем да си платим данъка на колата щяхме да сменим номера на връбница в сряда и сътвенно шапкарите още повече да ни се радват.А цялата работа беше че варенопушената наденица сме е били сложили в хладилника с трайните салами,а другото беше че бащата го бяха хванали в Ст.Загора че бил карал с "превишена скорост".Данъчните седят и тропат с крак и казват плащаш глобите или ще са съдим.Имаш ли някво такова имущество и няма значение каква глоба става мазало и се плаща!!

Link to comment
Share on other sites

Явно нямаш никакво имущество на свое име. А системата е такава, че дори и длъжника да се спомине (не го пожелавам никому), държавата си взема нейното от наследниците. Вярно, че някои от фишовете се губят "по пътя", но доста от тях си висят като Дамоклев меч.

 

Приятелю пожелавам ти искрено да имаш поне толкова, колкото имам аз на мое име :bgrin: Не познавате явно правилата - няма преследване за този вид наказание. Пак казвам - като сте мераклии - плащайте си фишовете

Link to comment
Share on other sites

Фиш - Налагане на глоба при по-леки нарушения. НЕ се отнемат точки.Не може да го успориш щом си го подписал.

 

Акт - Налагане на глоба + отнемане на точки от талона. Взима се талона и за да си го върнеш трябва да си платиш акта. Ако ли не след 1 месец вече не можеш да караш. Можеда се успори в съда (до 3 дни след съставянето на акта може да се успори като Подадете ПИсмени показания в съда. * не е нужно да пишете нищо на акта.. както примерно мен ме е съветвал моя Инструктор..само ще се заядат още повече.)

Link to comment
Share on other sites

Фиш - Налагане на глоба при по-леки нарушения. НЕ се отнемат точки.Не може да го успориш щом си го подписал.

 

Акт - Налагане на глоба + отнемане на точки от талона. Взима се талона и за да си го върнеш трябва да си платиш акта. Ако ли не след 1 месец вече не можеш да караш. Можеда се успори в съда (до 3 дни след съставянето на акта може да се успори като Подадете ПИсмени показания в съда. * не е нужно да пишете нищо на акта.. както примерно мен ме е съветвал моя Инструктор..само ще се заядат още повече.)

 

За фиша добре - така е. Освен това фиш над 50 лева мисля че няма.

 

Оттам насетне amam първо да научи как се пише ОСПОРВАМ.

 

-------------

 

Разликата мили деца е че след като ти напишат акт следва НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ. Това вече докато не приключи по някакъв начин, а то обикновено приключва с наказание, как ти щракнат ЕГН-то в компютъра - винаги излиза и се вижда. И докато не се плати или отмени тежи като камък на врата. Без значение какво имаш или нямаш на свое име.

 

Що се отнася до актове - пишете смело възражения когато имате такива! Няма от какво да се притеснявате! Имате си права, които никой не може да отнеме. И вярвайте - по зле няма как да стане, но по-добре - може. Има доста актове, които още ръководството в КАТ отменя и дори не се стига до НП. Сметнете ли че е нужно - пишете възраженията си смело. И помнете - акт се обжалва пред началника на КАТ в срок 3 дни! НП се обжалва в срок 7 дни. КАЛЕНДАРНИ дни (признават се само официални празници, всичко друго се брои за ден)

Link to comment
Share on other sites

И не е верно че талона ти го връщат чак като си платиш сумата по наказателното постановление, талона ти го връщат като ти връчат наказателното постановление. От там нататък избора си е твой- да го плащаш ли или не. Със всичките произтичащи от това последици. Аз имам акт от преди 5 години, не съм го плащал доброволно. При нсяко ходене в НАП да плащам я данък сгради, я данъка на колата, я патентен данък, я нещо друго питам служителката - проверете дали нямам нещо останало висящо да плащам, тя чука на компютъра и ми казва - не, нищо нямате. Е как да се набутвам тогава да си плащам този акт?

Link to comment
Share on other sites

Това твоето е някакъв странен случай. И разбира се че няма да го плащаш. От поне 2 години насам преди да покажеш платежното от банката талон няма да видиш. Няма такова нещо да ти го връщат при издаване на НП - САМО СЛЕД плащане на глобата и представяне на платежния документ. След издаване на НП имаш срок от 1 месец да го платиш. Ако си го обжалвал в срока от 7 дни и тръгне дело, след 1 месец отиваш в КАТ, където ти слагат един печат и удължават правото ти да караш с НП вместо талон до евентуалното решаване на случая - обикновено ти дават доста време, за да не се налага разкарване, а и те самите знаят че поне 6 месеца са мотканията около съдебните процедури. Хубавото е че вече всичко е в регистъра и веднага могат да ти кажат колко точки имаш, къде, кога и защо са ти били отнемани и т.н. - всичко е на екрана.

 

Имайте предвид, че ако имате отнети точки и са изтекли 2 години от случая без да правите нарушения, свързани с отнемане на точки (фишове разбира се не се броят), имате право да ви ги възстановят. За целта обаче (как ще го направят те автоматично без да ни разкарат) се ходи в КАТ и се пуска една молбичка по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

И аз преди си мислех , че мога да не плащам глоби , но лятото като ми взеха талона и ми казаха на гишето в КАТ , че докато не си платя актовете за неправилно изпреварване , превишена скорост , винетка и 3-4 фиша за неправилно паркиране по 10 и 20 лв в срок от 1 месец няма да ми върнат талона, така че и за фишовете рано или късно и вас ша ва напънат...

Link to comment
Share on other sites

Ти да не се опитваш да ми кажеш, че са почнали да вкарват фишовете в компютъра??? Сигурен ли си??? Това ми се вижда уникално невъзможно - аз доскоро водех разправии с КАТ - нито един от фишовете ми никъде не се споменава. Именно затова лесно се избягва плащането им - не ги завеждат както актовете с НП и си стоят и отлежават.

Link to comment
Share on other sites

Аз 1-во се изтарикатих като ми казаха да си платя всичко - отидох в банката и си платих само актовете и си направих оглушка за фишовете. На гишето любезния катаджия ми каза че съм пропуснал фишовете и не може да ми върне талона, той ми каза и датите на които съм паркирал, след това ми написа на едно лисче номерата на фишовете и пак се върнах в банката да дам още 50 лева...

 

Едит 52 лева , щото и банката трябва да печели :lol:

Link to comment
Share on other sites

Умната! Драконовски мерки на пътя от петък

14 февруари 2008 / News.dir.bg

По 10 контролни точки ще се отнемат на пияни шофьори, както и на тези, които използват антирадари.

Строгите наказания влизат в сила от петък - 15 февруари, с новата Наредба за определяне и отнемането на контролни точки. По 10 точки се отнемат на шофьори, които имат наличие на алкохол в кръвта между 0,5 и 1,2 промила.

Ако шофьорът бъде заловен втори път зад волана в пияно състояние, отнетите точки ще са 13, съобщи bTV. При отказ на проба за алкохол или взимане на кръвна проба санкцията е 12 точки. Въвежда се и отнемане на 6 точки за шофиране без книжка.

С по 1 точка се увеличават наказанията за превишаване на разрешената скорост като за над 31 километра в час санкцията е 13 точки. С 6 точки ще се разделите, ако говорите по телефона, докато шофирате, а с 8 - ако минете на червено или сте без колан. За неправилно преминаване покрай спирка или покрай спиращ или спрял автобус санкцията пак е 8 точки. За неправилно престояване или паркиране в зоната на пешеходната пътека, спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище глобата е 4 точки.

От КАТ напомнят, че ако шофьорът нарушител няма други провинения и е с пълен комплект точки, той ще бъде пощаден еднократно. :lol:

Законът за движение по пътищата определя два начина за попълване на актива от точки, ако той започне да се изпразва, припомня Дарик. Единият вариант е чрез допълнителен изпит – така могат да се възстановят максимум 13 точки на година. При другия водачът не трябва да има никакви нарушения в продължение на 2 години. Тогава се възстановява максималният размер от 39 точки.

Link to comment
Share on other sites

Аз 1-во се изтарикатих като ми казаха да си платя всичко - отидох в банката и си платих само актовете и си направих оглушка за фишовете. На гишето любезния катаджия ми каза че съм пропуснал фишовете и не може да ми върне талона, той ми каза и датите на които съм паркирал, след това ми написа на едно лисче номерата на фишовете и пак се върнах в банката да дам още 50 лева...

 

Едит 52 лева , щото и банката трябва да печели :lol:

 

Ако говориш за глоби за паркиране или ако са ти вдигали колата - да. Това не са точно фишове. Отделно ми прави впечатление, че полицаите вече почти не пишат фишове, направо посягат към актовете.

 

Умната! Драконовски мерки на пътя от петък

14 февруари 2008 / News.dir.bg

По 10 контролни точки ще се отнемат на пияни шофьори, както и на тези, които използват антирадари.

Строгите наказания влизат в сила от петък - 15 февруари, с новата Наредба за определяне и отнемането на контролни точки.

 

Ей сега ще започнат лудите скандали относно най-добрия приятел на шофьора. Иди обяснявай на малоумни старшини, дето 2 магарета не могат нахрани без да сбъркат, че това в колата НЕ Е антирадар, а радар. Подушвам проблеми по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...