Jump to content
BulForum.com
ROBIN

Камери

Recommended Posts

Аз пък познавам поне 300...и?Заради 20-трийсет хлапета със спортни мотори без заглушители си вадиш "заключения".Да,има много олигофрени по пътищата,но са по-скоро изключение.Повечето мотористи дето познавам са улегнали хора,някои адвокати,лекари и тн. Оцеляли на мотори по 20 и косур години.Аз за сефте се качих на мотор през далечната 94 година,карам всекидневно двуколесни,вписвам ли се в хашлашкото определение "донор" ?

Ами аз не мога да кажа колко са, говоря изцяло базирано на собствените ми наблюдения. И доста хора, които познавам (както се видя и от други писали) са с подобни наблюдения. Ся и ако ми кажеш, че не си карал с 90-100 и нагоре из града - самия ти спомена колко го обичаш мястото където живея...

Но е така, щото мързеливите плужеци в патрулките ги мързи да се занимават с подобни олигофрени, а предпочитат на хранилката - да седят на пусия на някое място с абсурдно ограничение. 

Ред: Преди да си ми скочил - под олигофрени визирам хората, правещи всичките идиотщини описани от мен и jozo. Теб не те познавам, за да мога да ти сложа такъв етикет.

Edited by Antares

Недей - ще му паднат пломбите на Пешо. :P

Интересно изглежда това. Не съм се отказал от измерването за което говорихме, но не ми е останало време :(. Все пак искм и поне по едно кафе да изпием след като направим измерването ;)

Знам, че се заяждаш за "донори", но според теб правилно/нормално ли е в 2 през нощта да минеш на прекъсвач през жилищен район?! Не им е мястото на тия простотии в града - като им се мре - да ходят на магистралата, на някоя писта, защо трябва да нарушат спокойствието на нормалните хора!?

Напълно те подкрепям. Изобщо не съм се обидил. Самият мен ме дразнят голяма част от мотористите. Ненавиждам форсирането по светофарите и карането на прекъсвач. Аз самият си взех голям и тежък мотор, нямащ нищо общо с пистовите. Кара се по съвсем различен начин. Взех си го да си правя готини разходки на дълги разстояния, не за да се правя на състезател и да вдигам шум до небесата. Наскоро спрях до денонощната аптека на кръстовището на Източен и Богомил. Бях с мотора и беше около 12 вечерта. Тъкмо да кажа на момичето какво искам и две педалчета спряха на светофара в посока към Мария Луиза. Започна се форсиране до прекъсвач едновременно и от двамата. Никакъв шанс да ме чуе какво искам да поръчам. Това пак да уточня, че става около полунощ. Чак ме хвана срам, че съм с мотора и сигурно си мислят същите неща за мен каквито и за тези педалчета. Когато карам в жилищните райони на града се старая да вдигам минимален шум. Даже покрай нас(събота пазара) се старая да карам без газ за да не преча на хората. За съжаление моторът ми е доста по - шумен отколкото ми е иска. В момента търся начини да стане по тих.

Принципно познавам 10-на моториста, за които мога да кажа, че са пълни пичове и именно заради тях се старая да съм толерантен към мотористите по пътя - давам предимство, мърдам колата вдясно, за да минават покрай мен в задръстванията, прибирам огледала, внимавам покрай тях - въобще, държа се сякаш в този мотор е Ицака, примерно (голям мой приятел). Какво се случва от другата страна - 99% от мотористите, с които имам нещастието да деля пътищата карат като камикадзета, с по 50, 100 километра в час над ограниченията, скрити номера, гонки сред трафика, гонки по магистралата, на бесен зиг-заг между колите, карането на прекъсвач по нощите вече го споменах, супер рискови изпреварвания и всякакви неща, с които да дигнат и моя адреналин. Ами съжалявам за малцинството свестни хора, които карат пистарки, но са толкова малко, че просто не си струва да ги изключват от това определение, което пасва на 99,999% от хората с пистови мотори. То е малко като с беемвистите - и аз карам по правилата, ползвам си мигачите, съобразявам се с останалите участници в движението и познавам още един-двама такива, ама останалите 99,999% от каращите такива коли се стараят да създадат негативното мнение.

+1