Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Аз пък познавам поне 300...и?Заради 20-трийсет хлапета със спортни мотори без заглушители си вадиш "заключения".Да,има много олигофрени по пътищата,но са по-скоро изключение.Повечето мотористи дето познавам са улегнали хора,някои адвокати,лекари и тн. Оцеляли на мотори по 20 и косур години.Аз за сефте се качих на мотор през далечната 94 година,карам всекидневно двуколесни,вписвам ли се в хашлашкото определение "донор" ?

Ами аз не мога да кажа колко са, говоря изцяло базирано на собствените ми наблюдения. И доста хора, които познавам (както се видя и от други писали) са с подобни наблюдения. Ся и ако ми кажеш, че не си карал с 90-100 и нагоре из града - самия ти спомена колко го обичаш мястото където живея...

Но е така, щото мързеливите плужеци в патрулките ги мързи да се занимават с подобни олигофрени, а предпочитат на хранилката - да седят на пусия на някое място с абсурдно ограничение. 

 

Ред: Преди да си ми скочил - под олигофрени визирам хората, правещи всичките идиотщини описани от мен и jozo. Теб не те познавам, за да мога да ти сложа такъв етикет.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Недей - ще му паднат пломбите на Пешо. :P

Интересно изглежда това. Не съм се отказал от измерването за което говорихме, но не ми е останало време :(. Все пак искм и поне по едно кафе да изпием след като направим измерването ;)

 

Знам, че се заяждаш за "донори", но според теб правилно/нормално ли е в 2 през нощта да минеш на прекъсвач през жилищен район?! Не им е мястото на тия простотии в града - като им се мре - да ходят на магистралата, на някоя писта, защо трябва да нарушат спокойствието на нормалните хора!?

Напълно те подкрепям. Изобщо не съм се обидил. Самият мен ме дразнят голяма част от мотористите. Ненавиждам форсирането по светофарите и карането на прекъсвач. Аз самият си взех голям и тежък мотор, нямащ нищо общо с пистовите. Кара се по съвсем различен начин. Взех си го да си правя готини разходки на дълги разстояния, не за да се правя на състезател и да вдигам шум до небесата. Наскоро спрях до денонощната аптека на кръстовището на Източен и Богомил. Бях с мотора и беше около 12 вечерта. Тъкмо да кажа на момичето какво искам и две педалчета спряха на светофара в посока към Мария Луиза. Започна се форсиране до прекъсвач едновременно и от двамата. Никакъв шанс да ме чуе какво искам да поръчам. Това пак да уточня, че става около полунощ. Чак ме хвана срам, че съм с мотора и сигурно си мислят същите неща за мен каквито и за тези педалчета. Когато карам в жилищните райони на града се старая да вдигам минимален шум. Даже покрай нас(събота пазара) се старая да карам без газ за да не преча на хората. За съжаление моторът ми е доста по - шумен отколкото ми е иска. В момента търся начини да стане по тих.

 

 

Принципно познавам 10-на моториста, за които мога да кажа, че са пълни пичове и именно заради тях се старая да съм толерантен към мотористите по пътя - давам предимство, мърдам колата вдясно, за да минават покрай мен в задръстванията, прибирам огледала, внимавам покрай тях - въобще, държа се сякаш в този мотор е Ицака, примерно (голям мой приятел). Какво се случва от другата страна - 99% от мотористите, с които имам нещастието да деля пътищата карат като камикадзета, с по 50, 100 километра в час над ограниченията, скрити номера, гонки сред трафика, гонки по магистралата, на бесен зиг-заг между колите, карането на прекъсвач по нощите вече го споменах, супер рискови изпреварвания и всякакви неща, с които да дигнат и моя адреналин. Ами съжалявам за малцинството свестни хора, които карат пистарки, но са толкова малко, че просто не си струва да ги изключват от това определение, което пасва на 99,999% от хората с пистови мотори. То е малко като с беемвистите - и аз карам по правилата, ползвам си мигачите, съобразявам се с останалите участници в движението и познавам още един-двама такива, ама останалите 99,999% от каращите такива коли се стараят да създадат негативното мнение.

+1 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Уважаеми другарчета,

 

Днес по една случайност научих, че А1 са сключили някакво споразумение с другарите полицаи и в служебните им коли се движат поУицаи из града да следят за маски, каски и прочее други недоразумения. Да си знаете. 

Link to comment
Share on other sites

В служебните коли на Ментел се возят полицаи? И снимат за нещо си? Нали се сещаш, че веднага ще падне в съда това.... Освен ако не са прокарали нов закон тихомълком... Не трябва ли измерващото/снимащото средство да е на служебен автомобил? Освен триногите.... 

То така всеки полицаи с личната си кола може да те джари за каквото си иска.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

В служебните коли на Ментел се возят полицаи? И снимат за нещо си? Нали се сещаш, че веднага ще падне в съда това.... Освен ако не са прокарали нов закон тихомълком... Не трябва ли измерващото/снимащото средство да е на служебен автомобил? Освен триногите.... 


 

28 minutes ago, RaptoR said:

за маски, каски и прочее други недоразумения. Да си знаете. 


Не за автомобилни недоразумения от скоростен тип. Един вид ползват им колите, вероятно срещу отстъпки в телефоните. 

Link to comment
Share on other sites

То, това го прочетох.. Ама как ще установи нарушение с техническото средство, което е монтирано в цивилна/гражданска кола? Мисля, че е незаконно....Не ми се рови сега закона...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mockingbird said:

То, това го прочетох.. Ама как ще установи нарушение с техническото средство, което е монтирано в цивилна/гражданска кола? Мисля, че е незаконно....Не ми се рови сега закона...


Брат, аз от лидокаин минах на водка и съм по-добре от тебе. Начи примерна схема - мунчо се вози в колата на А1 докато тя обикаля цял ден и като види група дебили на кьошето да пият бири ги глобява. Като види някой без маска се заяжда. И т.н. и т.н. Сега вдяна ли? Нищо не снима - слиза и действа. 

Link to comment
Share on other sites

Едвам ме нави.... Така съм съгласен.. Не знам защо си мисля за камери и снимане... Може би 'щото спомена каски..... :lol: Както и да е.. Нека, да следят и да глобавят.. То нас само тояга ни оправя.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

То нас само тояга ни оправя.... 

 

Мислиш ли?

Виц от преди намаляването на глобите:

Quote

Аз не мога да разбера какви са тези чудовищни санкции от 5000 лева! Не може ли просто да ни бият с пръчка, както правят в Индия?

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mockingbird said:

Мдаа, явно тоягата трябва да е много сериозна..... Комбинирана....


На хората с право им писна от глупости. Два дни съм тук и от това, което виждам всичко е навън. Единствено маските издават карантината. 

Link to comment
Share on other sites

Аз в другата тема бях споделил един марсолко с фуражка как се опита да ми се преви на момченце. Ама като похапна сладко, веднага му отворих наредбите през гугъла на телефона и май се сети, че не се ебава с точния човек.

Та същата работа и с тия ве обозначени като такива, полицейски автомобили.

Искам да видя къде в закона им е позволено да го правят това! То е същото, все едно някой не легитимирала се цивилка да ме задърпа. Ще яде шамари според възможностите ми и според това, колко може да поеме, докато не се легитимира. И не ми покаже нагледно записано законосъобразно основание да ме дърпа. А след това ще трябва да пише и много. Ама наистина много!

 

А карантината е ТАШАК!

Да не би жителите на не областните градове, села и паланки да са имунизирани срещу хартиения тигър!? И като след около сто години свърши тази т.н. карантина, какво правим!?

Тия от областните градове, дето заради майтапчийските мерки на Тиква и шутът му, ген. Майтапчиски нямат имунитет, започват да боледуват масово. Щото масата граждани ще могат свободно да ходят до родните си места я за щайга доматЕ, я за щайга буркани от на мама.

Ей!

Карантина до дупка, мамка му! Само това ще налее достатъчно колаген в течното съдържание на масовото черепче!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, gado said:

А карантината е ТАШАК!

Да не би жителите на не областните градове, села и паланки да са имунизирани срещу хартиения тигър!? И като след около сто години свърши тази т.н. карантина, какво правим!?

Тия от областните градове, дето заради майтапчийските мерки на Тиква и шутът му, ген. Майтапчиски нямат имунитет, започват да боледуват масово. Щото масата граждани ще могат свободно да ходят до родните си места я за щайга доматЕ, я за щайга буркани от на мама.

Ей!

Карантина до дупка, мамка му! Само това ще налее достатъчно колаген в течното съдържание на масовото черепче!

 

Аз това питах и в другата тема. Ако съм от с. Горно Нанадолнище, мога да обиколя страната на длъж и шир, на пикник в гората, на морето на плажа, та даже и за риба, ама там сигурно наистина са ваксинирани, не искат да ни кажат. Ако си от големия град, стой си между 4 стени и гледай какви глупости ти плямпат...

Е днес пак, "столичани си отидоха по родните места", в неделя се прибират обратно и всичко е точно. Та, тея дето командват да ми обяснят, за чий са тея КПП-та? Да седят и "да ми пазят здравето". Я.....

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да е странно, от това което виждам на село, в Първомай и въобще околията - хората са в ПЪТИ по-дисциплинирани и разредени като цяло. Тука като дойдох - гмеж - то да се отврати човек направо... 

Галицин, скоро ще почна да ровя и в плевнята и пак ще стигна до Тулата. Дали пък 12 години по-късно няма да я направим? ХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:

Колкото и да е странно, от това което виждам на село, в Първомай и въобще околията - хората са в ПЪТИ по-дисциплинирани и разредени като цяло. Тука като дойдох - гмеж - то да се отврати човек направо... 

Галицин, скоро ще почна да ровя и в плевнята и пак ще стигна до Тулата. Дали пък 12 години по-късно няма да я направим? ХАХАХА

Ти и намери гуми. Другото го остави на мен!

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Ти и намери гуми. Другото го остави на мен!

 

Еми аз вече не знам горе вкъщи чукчето и наковалнята къде са, но и гуми ще намеря, споко. Не че с тия не може да я тестваме, ама толко години меки... А на тема гуми съм втрещен - на старото Поло гумите са 2003 - не мож им даде повече от 2 сезона :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

 

Еми аз вече не знам горе вкъщи чукчето и наковалнята къде са, но и гуми ще намеря, споко. Не че с тия не може да я тестваме, ама толко години меки... А на тема гуми съм втрещен - на старото Поло гумите са 2003 - не мож им даде повече от 2 сезона :laughing1:

Онова Поло, дето правих понички по центъра с Волния Уили до мен и после ни говориха ли?

....Не беше ли Фиеста бре, Мисире!? ...оная кола, дето беше взимал за жена си, че да се отървеш от нея, пък стана бъги накрая....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gado said:

Онова Поло, дето правих понички по центъра с Волния Уили до мен и после ни говориха ли?

....Не беше ли Фиеста бре, Мисире!? ...оная кола, дето беше взимал за жена си, че да се отървеш от нея, пък стана бъги накрая....


Не Фиестата бееее хахахаха
Иначе и тя е там, под навеса. Той мисля Весо се изряза най-тежко с нея, та селото после седмица говори :laughing1:
Не, Полото на баба ми, което приведох в движение, и което установихме, че е минало за 15 години.... няма и 10000 км хахахахаха

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Днес като хали се бяха разфучали! А на надлез Родопи тоя път явно от мързел не бяха сложили триногата, а на слизане към Макдоналдс просто бяха зарязали патрулката хубаво скрита и сега хиляди ще реват... Ей, боклуци неземни ей!!! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...