Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

Пингът си му е зле, както между впрочем и даунлоудът. То е ясно, че спийдтестът не може да е критерий за достоверност, но все пак дава някаква приблизителна представа. За Пловдив би трябвало да вижда само едноцифрени стойности пинг (поне при мен константно са между 2 и 3).

Еми на шота му се вижда пинг в порядъка от 1 до 4 ms. (Midex: Говорех за пинга от speedtest.net - 14 ms).Не мисля че е висок. Моят вярно е от 0 до 1, но доскоро беше средно 2.

За скоростта не коментирах, вярно е ниска. За спеедтеста - зависи си от натоварването на сървъра, от флаш плеъра, браузъра, свидетели сме били на хора с по 300 мбита върху 100 мбит връзка. И обратно, нисък спеедтест, а торентите хвърчат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

То е ясно, че спийдтестът не може да е критерий за достоверност, но все пак дава някаква приблизителна представа.

 

Само ако е стабилна машина без да са пуснати торенти или друга програма която затормозява процесора и има графичен ускорител с драйвери защото флаша много се шашка ако не може да нарисува навреме нещата. На някой нетбук с изпонаинсталирани 1 камара глупости може да получиш много "интересни" резултати :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой знае ли дали НетГруп и ЛанГейм шеърват още нета си (имам предвид дали единият все още взима нет от другия)? Понеже забелязвам разлики при спийдтестовете на едните и другите...

При мен от известно време спийдтеста показва по-малки стойности, но пък в ежедневието не съм забелязал някаква промяна, а и връзката е изненадващо стабилна месеци наред...

 

891285694.png

 

(20 лв. тарифа)

 

П.П. Тоя спийдтест доста фалшива работа - сега при същите условия, вади различен резултат...:wtf:

 

 

891299009.png

 

 

891300131.png

Link to comment
Share on other sites

Пусни едни пингчета до тези сървъри да видим как си:

 

data.bg

dir.bg

zamunda.net

64.34.169.25

208.64.39.51

66.225.198.66

 

Ей в "Кичука" сега голям дъжд пере...

Link to comment
Share on other sites

Писна ми всеки втори пост да е твой и да питаш за някви пингове.

 

И защо да на питам - престъпление ли извършвам?!

Ми интересно ми е...що да не питам?! И къде трябва да питам според теб?!

Ми на теб много неща може да ти писнат и всеки трябва да се съобразява с теб ли?

Някой да те кара насила да ги четеш или коментираш?!

И на мен ми писна да ти гледам червея всеки ден, но да съм го повдигнал на въпрос?

 

Било му писнало, като че ли някой насила те кара да правиш нещо?!

Link to comment
Share on other sites

Да, като видя нов пост в някоя тема обикновено влизам и го прочитам нали това е идеята на форума?! само че аз не виждам нищо ново, а все едно и също питане в разлини теми wacko.gif

Link to comment
Share on other sites

Да, като видя нов пост в някоя тема обикновено влизам и го прочитам нали това е идеята на форума?! само че аз не виждам нищо ново, а все едно и също питане в разлини теми wacko.gif

 

Еми добре де влизай си...поглеждай и ако нещо те интересува го коментираш, ако не представлява интерес за теб - не го коментираш и си излизаш от темата.Така правят всички! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината 50-тина поста за 2 седмици на NetZombie са нищо :) . Някои хора правят по 20-25 на ден. :) .

Вярно, в секцията за доставчици се среща по-често, но на мен лично ми прави добро впечатление, че не реагира остро и агресивно на някои забележки или коментари по негов адрес.

По принцип се срещат вече много агресивни люде, и дори спокойните като мен понякога може да понарушат добрия тон с мисълта, че човекът отсреща най-вероятно е някой агресивен тийнейджър, който веднага ще почне да "трепе", да "чупи ръце", "да урежда срещи за бой" и т.н. :)

NetZombie, продължавай така, ако даваш с добро (или поне не с лошо), рано или късно ще се оцени ;) .

 

По темата, след тоя дъжд Нетгруп се държи засега.

Link to comment
Share on other sites

В треска съм за търсене на нов нет доставчик, затова питам и често се повтарям!

Не искам пак да направя грешен избор и после да си нося последствията.Вече 5 години нося кръста на "Визио" и сам решил, че трябва промяна.Както е казано : "Парен каша духа" затова питам...питам и пак питам.Вече съм на принципа: "Седем пъти мери, един път отрежи".Разбирам, че може и да досаждам но сондирам мнения в момента...това е.

 

Иначе аз съм на 35 г., имам си и семейство...минало ми е времето да решавам споровете с юмруци.

Болшинството от младите днес са с лабилна нервна система и псхика, затова гледам да проявявам разбиране.

Някой като вземе да се плюнчи го оставям да се налае и гледам да се засрами с отношение.

Link to comment
Share on other sites

В треска съм за търсене на нов нет доставчик, затова питам и често се повтарям!

Интересно ми е защо нямаш нито един пост в тази специално създадена тема - "Дайте съвет за интернет доставчик в Пд"

Link to comment
Share on other sites

NetZombie, кажи горе долу в кой квартал и район си, и кажи какви са ти алтернативите, изискванията, и защо сменяш визио. И дали разлика от 1-2мс в пинга е решаващо, дали ще е 2 или 3 ms. Дали искаш статичен IP, рутер и всичко.

Пишеш в темата, писана от plameni, и е много лесно да решиш, след като пишат няколко човека от различни доставчици за това място.

Link to comment
Share on other sites

Пишеш в темата, писана от plameni, и е много лесно да решиш, след като пишат няколко човека от различни доставчици за това място.

 

А някои от нас имат наблюдения и над 2 доставчика едновременно :)

 

За AngelSoft и N3 мога да кажа само добри неща. Нищо ама НИЩО ОБЩО с мизериите които съм имал при ЕК и БТК АДСЛ. А да и над БТК имам поглед - трагедия отвсякъде и продължава. И прекъсва чат-пат и е бавно и нестабилно (т.е. пускам remote desktop и след известен период губя връзка и трябва да се вържа отново).

Link to comment
Share on other sites

На Netgroup съм имал бекъп линия около една година и не помня да съм имал контакт със съпорт или да съм имал някакви проблеми. Скоростите им са добри и постоянни. :beer:

Link to comment
Share on other sites

На някой нета да му е малко муден? :wacko:

Съвсем не. Да не ме чуе дявола, но след тия дъждове вече втори ден, засега нета е Ок без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз съм на 35 г., имам си и семейство...минало ми е времето да решавам споровете с юмруци.

Болшинството от младите днес са с лабилна нервна система и псхика, затова гледам да проявявам разбиране.

Някой като вземе да се плюнчи го оставям да се налае и гледам да се засрами с отношение.

Say wut?

Мнението съм го дал тук за сравнение и хората да могат да видят едно реално сравнение с цел да добият правилна

представа за нещата.Не съм мечка, нито друго животно! Ако продължаваш да имаш съмнения ми пиши на ЛС да се видим лично!

 

Иначе остро гледам във всяка тема за всеки доставчик си пускаш пак твойте пингове на Визио... Има си тема за Визио там си ги праскай,не ми се чете всеки 2ри пост къв е пинга на Визио в темата на всеки един доставчик,а едва ли и на някой друг.. И сега преди да ми напишеш "АМА НИ МИ ЧИТИ ПОСТОВИТИ" - тука има малко ред,не е IRC има си отделни теми за отделни доставчици.. И както отбеляза 1 колега, като си търсиш интернет доставчик що баш там нямаш нито 1 пост,а за 1 седмица направи 100000...

Link to comment
Share on other sites

Evil_Hacker:Иначе остро гледам във всяка тема за всеки доставчик си пускаш пак твойте пингове на Визио... Има си тема за Визио там си ги праскай,не ми се чете всеки 2ри пост къв е пинга на Визио в темата на всеки един доставчик,а едва ли и на някой друг.. И сега преди да ми напишеш "АМА НИ МИ ЧИТИ ПОСТОВИТИ" - тука има малко ред,не е IRC има си отделни теми за отделни доставчици.. И както отбеляза 1 колега, като си търсиш интернет доставчик що баш там нямаш нито 1 пост,а за 1 седмица направи 100000...

 

И на мен не ми е интересно как гледаш дали тъпо или остро, но го поясняваш!

Ти не си човекът, който ще ми каже къде и какво да пускам!

Няма да ти напиша: "АМА НИ МИ ЧИТИ ПОСТОВИТИ", щото така говорят хората по селата.

Акъл от теб не искам, гледай на теб да ти стига!

Link to comment
Share on other sites

При мен нещо е доста муден интернет-а или поне youtube. Ако не се лъжа и ти беше в каршака нали?

Там съм. И страници и всичко беше бавно, но вчера към обяд се оправи. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...