Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

@R_a_p_t_o_R

Това, че дърпаш от локалния с 5мб/сек не значи нищо просто. ;)

Един приятел от Горна Оряховица дърпа от локала с 10мб/сек, ама му е супер чупен интернета иначе.

Link to comment
Share on other sites

@R_a_p_t_o_R

Това, че дърпаш от локалния с 5мб/сек не значи нищо просто. ;)

Един приятел от Горна Оряховица дърпа от локала с 10мб/сек, ама му е супер чупен интернета иначе.

Не е локала. При Лангейм вече няма локален, всико е Бг и външен.

Даже локалния понякога е по-бавен от Бг-то.

Интересно ти дали си постигал 70 мбита Бг на ггбит.

Link to comment
Share on other sites

@R_a_p_t_o_R

Това, че дърпаш от локалния с 5мб/сек не значи нищо просто. ;)

Един приятел от Горна Оряховица дърпа от локала с 10мб/сек, ама му е супер чупен интернета иначе.

 

Сашко няма да си правя лоши изводи засега - само ще предположа, че понеже си нов - не си чел.

 

Само да знаеш че глупости не ми се четат хич, особено тотални глупости. Между другото откъде разбра дали тези данни са "от локала"? Ако поразгледаш темите за Лангейм и Нетгруп къде какво съм написал и показал сам ще осъзнаеш какви простотии си ми написал. А твоят приятел от Горно Нанадолнище го питай какъв му е трафика с Лондон примерно - тогава аз да се посмея на глас.

 

Не бях чувал и за "чупен" интернет досега....

Link to comment
Share on other sites

@R_a_p_t_o_R

Това, че дърпаш от локалния с 5мб/сек не значи нищо просто. ;)

.... При Лангейм вече няма локален, всико е Бг и външен.

Локал:

229560206.png

България:

229559987.png

И странство:

229559763.png

Или с други думи - локална скорост няма като понятие :) което ме радва. Още повече ще ме зарадва когато изчезне понятието скорост в страната :devil но не се надявам да е скоро.

Link to comment
Share on other sites

wolf - ето за това говоря аз в темата на LanGame. При някой скоростите са с около 20 % по високи от другите раьони/микрораьони. Не знам на какво се дължи :( но е гадно така. ето и моите тестове преди малко:

 

229876522.png 229877751.png

229877459.png 229877984.png

 

за БГ - около 7 мбит-а по-малко

за ИНТ - около 3 мбит-а по-малко

 

Да не говорим за ъплоуда. Ти къде си и коя мрежа си. От новите смени на IP-та съм 79.134.163.***

Link to comment
Share on other sites

....... Ти къде си и коя мрежа си. От новите смени на IP-та съм 79.134.163.***
Кършияка, 79.134.169.xxx .Ето текущото състояние:

229879874.png229879724.png

Тарифата е 35 лева, ако не си чел по горните ми неща.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, нещо програмата ти те лъже ми се струва.

Аз като свалях разни 700 МБ-ови филми, то докато набере пиъри и почне да качва скоростта, филма е свален отдавна. Ти показваш близо 80 мбита скорост и това доста пъти, или мериш сутрин към 5 все (понеже в нито един от шотовете ти няма информация кога е тази скорост), или живееш на чучура на лангейм, където скоростта е най-голяма през повечето ден. Аз лично повече от 60-70 не съм постигал, и това е било рядко, средно до 60, но пък и не стоя до сутрин де.

Ако имаш късмета скоростта ти да е все такава, честито.

 

Между другото, между нас казано, не взимай за мишката си алуминиев пад от сорта на Razer Excatmat, че бера известни ядове с лазера въпреки мазната и здрава повърхност.

Link to comment
Share on other sites

Интернета на Ангелсофт е много непостоянен. Във всеки квартал напълно различни скорости, а всички плащат в крайна сметка за един и същи нет. Това е пълен смях :) Това, което дадах по горе като пример разбира се не е вярно беше образно казано. За това, че някой може да тегли с 10мб/сек от локалния и от Чужбина с 1mbit. 5 човека от форума, които са причтелчета на Ангел и ви е пуснал по висока скорост :D манупулират тука и създават погрешно мнение у хората.

Като пускате снимки, отрязани и без никакво доказателсво, че са актуални. Ето ви снимка от Hdbits торента е качен преди няколко часа

 

Pirates.of.the.Caribbean.The.Curse.of.the.Black.Pearl.Remastered.2003.720p.BluRa

y.DTS.x264-ESiR

 

792152_orig.jpg

 

 

Edit: Също така при Лангаме ъплоуда е много нисък ;)

Link to comment
Share on other sites

Ей момченце почваш да ме дразниш вече с тъпотиите си! Казах ти преди да дрънкаш прочети какво сме писали ние същите хора дето не сме 5, а сигурно 50 и тогава давай мнения. Разгледай колко много и различни хора какво количество тестове сме публикували в различни дни и часове от денонощието. А дебилизма да ми дойдеш тук и да твърдиш, че видите ли ние сме сигурно част от фамилия Гарови изобщо няма да коментирам - личи си колко ти е акъла... И ти въобще ползваш ли ЛанГейм или НетГруп за доставчик че се обаждаш тука?

 

-------------

 

Теди както си спомняш го обсъдихме момента с пада :devil За тази мишка не става - все пак благодаря за предупреждението. Иначе аз рядко следя как върви кометата, но като видя нещо красиво си го щраквам - първият шот е правен 02 Февруари 2008 г., 19:13:58, вторият - 03 Февруари 2008 г., 02:08:22. Между другото тази седмица имаха май някакви проблеми, но всичко се оправи и пак хвърчи трафика :punk

Link to comment
Share on other sites

Интернета на Ангелсофт е много непостоянен. Във всеки квартал напълно различни скорости, а всички плащат в крайна сметка за един и същи нет. Това е пълен смях :) и т.н. и т.н.

 

Сега да те светна няколко неща:

 

1. Гарантиран капацитет и наета линия наясно ли си какво значи? Ако си - случайно да си чувал колко е цената на 1мбит? Определено не е нито 20 нито 50лв а доста нагоре

 

2. При подобни скорости нали се сещаш че замерването зависи от толкова много фактори че ако искаш постоянна скорост то тя ще е доста по-ниска от това което получаваш в момента. Освен от самия доставчик скоростта зависи и от натовареността на всички рутери през които минава трафика за да стигне до теб. Не може да очакваш по 50мбита/сек нон-стоп ако имаш и 10тина комшии които ползват нет-а в същия момент когато и ти...

 

3. Да мериш с торент скоростта е повече от смешно. За ъп-а пък съвсем защото освен от теб тази скорост зависи от от хората които теглят - представи си че има 50 seeders и 5 leechers... И тези дето свалят са на АДСЛ-а на бтк където средно с 200кб/сек им е максимума... в най-добрия случай ще изкараш 20кб/сек ъплоад...

 

 

И последно - да не забравяме кога беше преди има-няма 10 години когато ползвахме телефоните и като почна кабелния интернет 256кбита беше най-високата тарифа и сме давали (поне аз) над 100лв/месец за удоволствието да съм на златната тарифа на ЕК... Цялата тая история с торентите си е чиста проба лакомия. Кажи ми че успяваш да изгледаш филмите които си свалил въпросния ден. Или целта е да направиш по 100терабайта качени от теб във всички възможни торент тракери?

Link to comment
Share on other sites

Между другото тази седмица имаха май някакви проблеми, но всичко се оправи и пак хвърчи трафика :punk

Както бях писал в другата тема за мен това е причината.

 

btw Забелязал съм, че винаги към края на месеца скоростите намаляват и нета се скапва, като скорост и т.н. и дойде ли 1-2-ри и се купи трафика "О, чудо нета кърти" . Аз бих давал 35 лв. за 8мбит/с, и не искам повече, но да знам, че ще си го имам от 1 до 31... а не към 20-ти да почне да пада и накрая едвам да крепи половината от обявеното

 

Не съм от месец-два и не се случва за пръв път. Ако правите редовно тестове засечете колко е в началото на месеца и колко е към края в едно и също време... А последния месец си беше доста голям спада и нестабилността вечер.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, стига сте спорили :)

 

Не знам но мисля че има проблем. верно че е натоварено .. че е неделя вечер .. ама чак пък толковаа

 

230073891.png

Link to comment
Share on other sites

....Не знам но мисля че има проблем........
Като че ли ще трябва да се обадиш на поддръжката утре, или да пуснеш съобщение във форума на AngelSoft. Последния ми тест няма да го публикувам щото някои взеха да се дразнят, но разликите м/у двама ни са значителни.
Link to comment
Share on other sites

Като че ли ще трябва да се обадиш на поддръжката утре, или да пуснеш съобщение във форума на AngelSoft. Последния ми тест няма да го публикувам щото някои взеха да се дразнят, но разликите м/у двама ни са значителни.

интересно в подобен случай е какво казвате на поддръжката? щото това, което се води до софия би трябвало да е bg peering, а според сайта на isp-то скоростта трябва да е 256 kB/s (минимална както твърдят повечето). е, щом неговата е 411 kB/s какво казва на хората от лангейм? "ами моята скорост не е като на останалите ви абонати" ?! :huh: .... щото реално погледнато стига да искат да се хванат за формалността, ще кажат "ами тя е доста над посочената, която сме посочили, че осигуряваме (като минимум) на клиентите си" т.е. ние ви осигуряваме това, за което си плащате.

 

@Burkoff, а до пловдивският сървър колко ти е?

 

btw в тази връзка май бях питал точно за това как е формулирано в договора ви с лангейм/нетгруп за скоростите, които получавате и някой беше отговорил, че не са точно определени ... както е и при dcc.

това според мен не е много коректно. не знам, просто може би съм свикнал от времето на евроком, че черно на бяло можех по всяко време да изкарам документ и да кажа "ето това е скоростта, която трябва да ми осигурите" ... даже при промяна на тарифа, това се вписваше :)

Link to comment
Share on other sites

230109385.png

 

230110342.png

 

Утре вече се обаждам ... директно на Ангел Гаров. Писна ми да се занимавам с форуми вече.

 

Ето днес скоростите при мен. Връзката с франкфурт направо ме изкърти...

 

230264430.png 230264629.png 230264791.png 230264952.png 230265162.png 230265347.png

 

До щатите обаче връзката е малко по-слаба:

 

230265543.png 230265939.png 230266190.png 230266362.png

Link to comment
Share on other sites

Ето днес скоростите при мен. Връзката с франкфурт направо ме изкърти...

...

До щатите обаче връзката е малко по-слаба:

До Франкфурт и външния изобщо към Европа и на малката тарифа е подобна, към 8-10 мбит. Е, почти два пъти по-малко спрямо тестовете на djadomraz, но явно са качени скоростите като общо.

До Щатите разликата между двете тарифи е минимална.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Искам да ви питам.Да се местя ли на НетГруп или да си седя на ГГбит.Щото сега интернет имам само кога му свирне,а и то мн слаб трафик

Link to comment
Share on other sites

Един вид питаш дали е изолирано явление това или и при други доставчици е така - тука има/тука нема? :)

 

Аз съм на WiNet (както се оказа) но пак в крайна сметка минава през Angelsoft и съм много доволен. Имаше при мен в началото проблеми и бяха решени... оттогава насетне е 6+ нет-а и като скорости и като стабилност

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...