Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

бах ма'а му, един човек не ги похвали тея от евроком .... :lol:

И за какво по-точно? Дай някаква идея, защото аз не се сещам...едно време и аз съм ги хвалил, защото притежаваха някои достойнства спрямо конкурентите, но от тогава много вода изтече и нещата са коренно различни....сега за кое да ги похвали човек...за даунлоуда ли, за ъплоуда ли, за стабилността и постоянството на връзката ли....или пък за поддръжката? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И за какво по-точно? Дай някаква идея, защото аз не се сещам...едно време и аз съм ги хвалил, защото притежаваха някои достойнства спрямо конкурентите, но от тогава много вода изтече и нещата са коренно различни....сега за кое да ги похвали човек...за даунлоуда ли, за ъплоуда ли, за стабилността и постоянството на връзката ли....или пък за поддръжката? ;)

Аз се сещам за едно едничко нещо.

Вдигнаха скоростта х4 в рамките на месец, месец и половина.

НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА, СЕГА НЕТА Е Shit!!!! :angry1

За къв ми е да свалям с 1,3Мб...като вече 2 седмици преди увеличението и 2 седмици след него аз реално едвам браузвам...и полудявам, тогава когато най-ми тряя нет :angry: :lol:

Link to comment
Share on other sites

269501874.png

 

Това са сега скоростите на Минима+ в Кършияка, но въпреки това пуснах заявка за НетГруп. Чакам, до края на май, смятам всичко ще бъде ок. Кога е най-добре да пусна молбата и съответно кога ще ми спрат Евроконския и има ли проблем, ако молбата не е от името в договора?

Link to comment
Share on other sites

Това са сега скоростите на Минима+ в Кършияка, но въпреки това пуснах заявка за НетГруп. Чакам, до края на май, смятам всичко ще бъде ок. Кога е най-добре да пусна молбата и съответно кога ще ми спрат Евроконския и има ли проблем, ако молбата не е от името в договора?

 

Мда ... 3 през нощта... :)

Link to comment
Share on other sites

Аз се сещам за едно едничко нещо.

Вдигнаха скоростта х4 в рамките на месец, месец и половина.

НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА, СЕГА НЕТА Е Shit!!!! :angry1

За къв ми е да свалям с 1,3Мб...като вече 2 седмици преди увеличението и 2 седмици след него аз реално едвам браузвам...и полудявам, тогава когато най-ми тряя нет :angry: :lol:

Ако потърсиш един мой пост отпреди "увеличението" ще видиш, че съм писал още тогава за тези неща - ЕК няма капацитета да вдигне изведнъж скоростите на всички, че и да ги поддържа....а и какво чак толкова са вдигнали? В момента от 1 час насам тегля с 6 мегабайта и сийдвам почти с 2...през 5 минути uTorrent ми изкарва прозорчето да ме уведоми, че поредният филм или друго се е изтеглило, че и мога да си браузвам спокойно през това време......ЕК вдигнаха ли толкова скоростите на база 20 левова тарифа...май не...а всъщност имат ли изобщо някаква тарифа, на която да предлагат горните скорости.....да не говорим, че и тези скорости, които предлагат в момента, не могат да ги задържат постоянно и за всички. :ph34r:

 

П.П. В момента (4.45) даунлоудът ми спадна на 700 килобайта...сещаш ли се защо...понеже всичко от списъка се изтегли и остана само 4 гигабайтовия Crank (2006)...а за "късмет" - и двамата сийдъри са на ЕК и не искат да ми пуснат повече лента. :P

Link to comment
Share on other sites

-

Не си ме разбрал, скоростите си ги държи...тоя уТорент е направил няма да ти казвам к'ъв трафик...

Но с изключени торенти вече близо седмица едвам браузвам в най-пиковите часове...иначе ся кът гледам е в нормите. А и пинга ми се струва леко поспаднал, праскам отвреме на време Lineage в БГ сървър и ми показвше пинг 16-18...а ся даже и 3 :woot

А горния поуст е моментен изблик, всеки знае к'ви нерви вкарва от време на време тоя ЕК :lol:

Link to comment
Share on other sites

269501874.png

 

Това са сега скоростите на Минима+ в Кършияка, но въпреки това пуснах заявка за НетГруп. Чакам, до края на май, смятам всичко ще бъде ок. Кога е най-добре да пусна молбата и съответно кога ще ми спрат Евроконския и има ли проблем, ако молбата не е от името в договора?

Значи:

1) молбата няма значение от кое име ще е - те просто си искат модема, а като им го върнеш с всички джунджурии и кутията ти дават един протокол, че си го върнал и че спират интернета временно от първо число на следващия месец, а колко е временно е друг въпрос... :lol:

2) за пускането на молбата - не знам, аз го върнах на 15-о число, като не бях предплатил за месеца, а имах нет, а и не ми искаха нещо да доплащам за 15-те дена ... но ... :lol: :) Успех!

Link to comment
Share on other sites

@Lame_0ne, поместил си 3 еднакви спийдтеста, затова изтрих двата повтарящи се. А също съм пуснал молба за временно изключване, но ми удържаха 1/3 от месечната такса...все още имам ЕК нет. Обикновено го спират за ден-два, но сега покрай тези празници се омотаха нещо...и не знам дали няма да ти направят проблем, че друг ще пуска молбата, а не този, дето е подписвал договора.

 

@Eleutherios, това исках да кажа - нямат готовност, имат проблеми и няма постоянство. А за торентите говорех предимно за ъплоуда, който ме спъваше години наред с тази "достъпна", на която бях. Преди като видех напр. някой 4.3 гигабайтов филм изобщо не си и помислях да го тегля, не само заради това, че 1 ден ще го тегля, но и че ми пада драстично рейтинга и ще има да го наваксвам поне 1 седмица. Сега същият такъв филм го свалям за половин час и до сутринта локалният му коефициент вече е над 2-3, а ако е нов - може и да е двуцифрено число. Просто за рейтинга добрият ъплоуд си е задължителен.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се лъжем - нетът през деня е отвратителен - поне за тези, които даунлоадват :blink:

269752962.png

Абе и на мен ми вади такива гадни стойности през деня, но като включа уТорент и скача на макс ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чашата вече преля. Светят диодите на модема, аз нет нямам, рестарт, пак светят, аз пак нямам нет. Идва, изчесзва през 5 минути, не едвам браузвам...вече 2ра седмица пинга до БГ ми е 50-70

 

271122722.png

 

-200кбпс ъплоуд :angry:

Следобед като се прибера един телефон и шъ ги направа да си барат ушите, то ми умръзна, пък ако не, така ще го засиля тоя модем... :angry1

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Чашата вече преля. Светят диодите на модема, аз нет нямам, рестарт, пак светят, аз пак нямам нет. Идва, изчесзва през 5 минути, не едвам браузвам...вече 2ра седмица пинга до БГ ми е 50-70

 

271122722.png

 

-200кбпс ъплоуд :angry:

Следобед като се прибера един телефон и шъ ги направа да си барат ушите, то ми умръзна, пък ако не, така ще го засиля тоя модем... :angry1

За пинг-а на евроком ... винаги ми е бил над 100-150 навсякъде, а това беше редовен номер всичко да свети като елха, а да няма нет ... Както казва хората - "Евроком - връзката с ония свят ... " Успех в борбата! :)

Link to comment
Share on other sites

Евроком представя HDTV за пръв път в България

 

От 25 май Евроком стартира новата услуга High Definition телевизия в София и Пловдив. Компанията започва излъчването на програми в HD формат за пръв път в България. Услугата ще бъде достъпна за потребителите в София и Пловдив.

 

 

„High definition технологията позволява недостигнато до момента съвършенство на звука и картината. Евроком предлага HD услугата, за да отговори на очакванията и на най-взискателните си клиенти”, коментира Христо Христов, Главен маркетинг директор на Евроком. „С премиерата на High Definition телевизия Евроком се нарежда сред първите 6 оператора в Европа, които предлагат тази услуга. С това България е сред страните–пионери при внедряването на тази авангардна ТВ технология.»

 

 

Евроком стартира HDTV услугата си с програмен пакет 3 канала, избрани след проучване на предпочитанията на зрителите, проведено през април т.г.. Абонатите на новата услуга ще могат да гледат програмите Eurosport HD, добре познатите теми от National Geographic HD, както и на Luxе HD, канал за новини и информация за класни и луксозни продукти и начин на живот.

 

 

За да се възползват от новата услуга на Евроком, потребителите трябва да разполагат с подходящ телевизор - Full HD с разделителна способност 1080 р, HD ready, който визуализира 720р и 1080i или. Нужен е и декодиращ приемник (set-top-box).

 

 

Месечната абонаментна такса за 14,90 лв., която се заплаща допълнително към абонамента за Цифрова ТВ. Включването става безплатно, а договор за HD телевизия е необвързващ. Декодиращият приемник се заплаща отделно и струва 270,00 лв. Той декодира програмите и от цифровия пакет, така че клиентът ще използва и 2-те услуги с 1 приемник.

 

 

Евроком е единствения кабелен оператор, който ще разпространява програмата на Eurosport HD в София и Пловдив.

 

http://ekk.bg/mod_news_view_99.html

 

 

Aи стига уе :woot

Баси кефа...

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че в 15-те лева влиза и таксата за цифрова, щото нали приемникът декодира и цифровата. Иначе ще стане като каблените модеми едно време. Караха те да ги купуваш на космически цени, а сега ги дават безплатно (с договор, разбира се, но все пак...).

Link to comment
Share on other sites

Може скоро и Discovery или нещо друго подобно да пуснат... и все пак BTV, NOVA и т.н. телевизии които масово се гледат май май няма да имаме късмета да ги гледаме на FullHD тая петилетка, то и за идната не е много ясно... (нищо общо с ЕК в случая, просто зачекнахме въпроса за HDTV)

 

Иначе имам цифров приемник и на моменти ми насича картината, звука почва да идва 10тина секунди след като сменя канала (на някои само) и т.н. Особено вечер около господари на ефира доста често ми се налага да превключвам на аналоговата ако ще и по-кофти да е образа но поне се чува и вижда.

Link to comment
Share on other sites

Само дето Булсат правят тестове на HD доста преди това, но просто не са го обявили официално, така че ЕК не са първите :pirate

Link to comment
Share on other sites

Само дето Булсат правят тестове на HD доста преди това, но просто не са го обявили официално, така че ЕК не са първите :pirate

бе най-вероятно ХД-то на екк ша е кат ся тв-то на булсат :D не че нещо, ма ентусиастите които разбираха от ХД и искаха да го пуснат в мрежата на ек вече повече от година не работят за тази фирма ;) просто фирмата залага на качествена техника, но определено не се опитва да привлече квалифициран персонал който да се оправя с нея.

 

леко комична случка от близкото минало:

требе да ми прекарат сис админите влан от софия до пловдив. чуваме се, викат прати е-маил. пращам. прати още един е-маил да се доуточниш :blink: . пращам буква по буква. обаждат се "получхме мейла, действаме". след 5 мин спира ВСИЧКИЯ трафик пловдив<->софия. след около 20 мин тръгва. 5 мин по-късно ми се обаждат да ми съобщят, че влана е готов :lol: в последствие се разбра че влан-а е разхвърлян на всички портове на тяхна опорна апаратура :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...